Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια ειχα omega 9 και σημερα αποφασησα να περασω την 10.3 που την ειχα κατεβασμενη απο καιρο.Την περασα ολα καλα αλλα δεν μου περαστηκε η εφαρμογη omega files kitchen.Μετα εβγαλα απο την rom το αpk του omega files kitchen μπας και το εβαζα ετσι και δεν μου το κανει εγκατασταση.Ξερει κανεις τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Είμαι νέος κάτοχος του SGSII με αριθμό κατασκευής BOKK1 και έκανα εχθές root με cfroot ΚΚ2. Το πρόβλημα είναι ότι από την στιγμή που έκανα root και εγκατέστησα το Titanium backup, το wifi δεν δουλεύει καθόλου. Με όποιο τρόπο και αν το ανοίξω κλείνει αμέσως (χωρίς μήνυμα fc). Από το Titanium επανέφερα (από το SGS 1) τις εφαρμογές wifi static & wifi manager, καθώς και τα wifi access points.

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

Τελικά τη λύση τη βρήκα ψάχνοντας επί ώρες. Έσβησα το σχετικό αρχείο από το data/wifi μέσω root explorer και επανήλθε. Προφανώς η επαναφορά του backup των access points από το Galaxy S δεν είναι συμβατή, οπότε έχασα όλα τα access points μου, μαζί με τα static IP settings τους :( , αλλά τουλάχιστον δουλεύει το wifi :)

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα αγορασα galaxy sii και εχω περασμενη τη 2.3.4 xwki8 . ενταξει το κινητο παει super απλα με προβληματιζουν δυο πραγματα. το ενα ειναι οτι το menu button εχει γενικα αργη αποκριση οπως επισης και το κουμπι για το ξεκλειδωμα. τι προτεινετε να κανω? ποια ειναι η πιο γρηγορη εκδοση αυτη τη στιγμη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μπορεις καποιος να προτεινει κατι ωστε να διορθωθει καπως το GPS... Δοκιμασα τους 2 τροπους τον εναν στη αρχη του θεματος και τον αλλον που εδωσε ο Pan24 πριν κατι μερες αλλα η αποκλιση στο χαρτη απο τη θεση που ειμαι ειναι αισθητα μεγαλυτερη και αργει πολυ να κλειδωσει... Ή εστω αναλυτικα τη διαδικασια που κανουμε.... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μπορεις καποιος να προτεινει κατι ωστε να διορθωθει καπως το GPS... Δοκιμασα τους 2 τροπους τον εναν στη αρχη του θεματος και τον αλλον που εδωσε ο Pan24 πριν κατι μερες αλλα η αποκλιση στο χαρτη απο τη θεση που ειμαι ειναι αισθητα μεγαλυτερη και αργει πολυ να κλειδωσει... Ή εστω αναλυτικα τη διαδικασια που κανουμε.... ευχαριστω

 

Μηπως εχεις καποια θηκη?αν ναι δοκιμασε χωρις αυτην

Link to comment
Share on other sites

παιδια η πιο σταθερη ics κατα τη γνωμη σας πια ειναι ? ειμαι με lidroid 0.9.4 τωρα... πολυ καλη αλλα μου πεταει reboot καθε φορα που στελνω κατι με bluetooth ... καμια ιδεα?:lol:
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

παιδια η πιο σταθερη ics κατα τη γνωμη σας πια ειναι ? ειμαι με lidroid 0.9.4 τωρα... πολυ καλη αλλα μου πεταει reboot καθε φορα που στελνω κατι με bluetooth ... καμια ιδεα?:lol:

 

Για περάστε παρακαλώ.:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327881

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις πως μπορω να επαναφερω το μαρκετ στην αρχικη του μορφη???

χωρις τα τελευταια updates...

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις πως μπορω να επαναφερω το μαρκετ στην αρχικη του μορφη???

χωρις τα τελευταια updates...

 

Τι επαθες;κενη λιστα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για περάστε παρακαλώ.:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327881

την εχω βαλει φιλε ¨! πολυ ευχαριστημενος .. βεβαια μου εχει κανει καποια black screens.. δεν ξερω αν εχει τυχει κ σε σας με omega ics... μετα απο deep sleep μου ετυχε δυο φορεσ να μην ξυπναει το κινητο ...

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Τι επαθες;κενη λιστα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

οχι εχω σπασμενες εφαρμογες μεσα που θελω να τις αγοράσω:)

ακομη και αν τις κανω απεγκατάσταση μου βγαζει οτι ειναι αγορασμένες κτλ κτλ κτλ..το γνωστο προβλημα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288568&page=72

διαβασα προσφατα οτι το θεμα λυνεται αν γυρισεις το μαρκετ στην αρχικη του μορφη!:)

για αυτο ρωταω..(εχουν σπασει λιγο τα νευρα μου με το θεμα! ειναι το μοναδικο πραγμα που δεν καταφερα να "λυσω" στον γαλαξια μου και τρελαινομαι....)

Link to comment
Share on other sites

οχι εχω σπασμενες εφαρμογες μεσα που θελω να τις αγοράσω:)

ακομη και αν τις κανω απεγκατάσταση μου βγαζει οτι ειναι αγορασμένες κτλ κτλ κτλ..το γνωστο προβλημα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288568&page=72

διαβασα προσφατα οτι το θεμα λυνεται αν γυρισεις το μαρκετ στην αρχικη του μορφη!:)

για αυτο ρωταω..(εχουν σπασει λιγο τα νευρα μου με το θεμα! ειναι το μοναδικο πραγμα που δεν καταφερα να "λυσω" στον γαλαξια μου και τρελαινομαι....)

 

Εγω ειχα κενη λιστα,εβαλα το market fixer και μου δειξε ποιες εφαρμογες το κανουν,τις εβγαλα εκανα clear ολα στο μαρκετ reboot εμφανιστηκαν ολες και επανεφερα με τιτανιουμ πρωτα εφαρμογες μετα ντατα σε οποια αφερεμενη ηθελα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε τι ειναι τι gtalk_heartbeat γιατι μου κανει πολλα wakesup και αν και πως μπορω να το παγωσω?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε τι ειναι τι gtalk_heartbeat γιατι μου κανει πολλα wakesup και αν και πως μπορω να το παγωσω?

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω! Μόνο με ultrex δε λούστηκα... όλα τα άλλα τα έχω δοκιμάσει!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε τι ειναι τι gtalk_heartbeat γιατι μου κανει πολλα wakesup και αν και πως μπορω να το παγωσω?

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω! Μόνο με ultrex δε λούστηκα... όλα τα άλλα τα έχω δοκιμάσει!

 

Κάποιος είχε προτείνει μια λύση γι αυτό αλλά δεν θυμάμαι σε πιο topic.

Κατεβάστε το το Autorun Manager και στο Gtalk ξετικάρετε τις 3 επιλογες που έχει.

Δεν το έχω δοκιμάσει αν λειτουργεί γιατι δεν με πολυαπασχολεί η μπαταρία, τη βγάζω τη μέρα μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ το έχω πει.

 

Αλλά εκανα λάθος... Το GTALK_Heartbeat εχω καταφέρει να το απενεργοποιήσω (δεν ξέρω πώς - έχω ξετικάρει όλα τα άχρηστα).

Αυτό που δεν μπορώ να απενεργοποιήσω ειναι το GTALK_Reconnect. :worry:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας ...

Μόλις εχτές αγόρασα ένα SGSII ΛΕΥΚΟ .

Θα ήθελα να το κάνω ROOT αλλά .... κάτι με μπερδεύει στις πολύ αναλυτικές οδηγίες και παρόλου που διάβασα (όσο μπόρεσα , περισσότερο με αναζητήσει ) το συγκεκριμένο Forum .

Λοιπόν να σας πω τα στοιχεία τις συσκευής μου :

Έκδοση Androind 2.3.3

Έκδοση βασικού φάσματος I9100BOKG1

Έκδοση Kernel 2.6.35.7-I9100BOKG2-CL255512 root@DELL104@2

Αριθμός κατασκευής GINGERBREAD.BOKG2

Από ότι έχω καταλάβει από τις οδηγίες ακολουθώ το 3 post (εάν κάνω λάθος πέστε μου), αλλά δεν έχω καταλάβει πιο ακριβώς αρχείο ( μάλλον Kernel ) και από που ακριβώς να κατεβάσω από το XDA ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις καποια θηκη?αν ναι δοκιμασε χωρις αυτην

 

και χωρις τη θηκη τα ιδια κανει η αποκλιση ειναι αρκετα μεγαλη οποια βοηθεια δεκτη...

Link to comment
Share on other sites

και χωρις τη θηκη τα ιδια κανει η αποκλιση ειναι αρκετα μεγαλη οποια βοηθεια δεκτη...

 

Αν έχεις δοκιμάσει τα πάντα, σου προτείνω κι εγώ κάτι λίγο ποιο περίπλοκο όμως.

Σε όλη τη διαδικασία δε πρέπει να έχεις συνδεδεμένο το κινητό με τον υπολογιστή απαραίτητα

Κατέβασε το Hellas GPS fix από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3907247#post3907247

και κάντο εγκατάσταση από recovery mode.

Ανοίγεις το κινητό και κατεβάζεις το Any cut από το market.

Το τρέχεις.Διάλεξε New shortcut και μετά activity.

Θα επιλέξεις το Angry GPS.

Αυτό θα σου δημιουργήσει μία συντόμευση στην home screen.

Πάτα τη συντόμευση και θα σε βγάλει στο μενού Τοποθεσία και ασφάλεια.

Πάτα το back 2 φορές γρήγορα και θα σε βάλει σε ένα μενού σχετικά με το GPS.

Πάτα DELETE GPS DATA.Κλείνεις το Angry GPS και κάνεις reboot.

Ξαναδοκίμασε το GPS σου με ανοιχτά τα DATA (πάντα πρέπει να τα έχεις ανοιχτά) για περίπου 10 λεπτά και μας λες πάλι αν άλλαξε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που θεωρει αργη την αποκριση του menu button ? γιατι εγω εχοντας δουλεψει και το galaxy s αυτο παρατηρω. και ειναι κριμα για τετοιο κινητο. φοραω την 2.3.6.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που θεωρει αργη την αποκριση του menu button ? γιατι εγω εχοντας δουλεψει και το galaxy s αυτο παρατηρω. και ειναι κριμα για τετοιο κινητο. φοραω την 2.3.6.

 

Μαμά ρομ φοράς;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

φοραω τη 2.3.6 κκ5 . χωρις να εχω κανει root

 

Οι custom ROM το διορθώνουν αυτό.

Υπάρχει και ειδική ρύθμιση στο jkay deluxe settings.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...