Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα μένει να του ρίξεις και λίγο βιτριόλι να δεις αν θα αντέξει.

 

:shock:

 

Αφού τη γλύτωσε από τα κάρβουνα της σούβλας το Πάσχα, πάλι καλά!

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Σήμερα αποφάσισα να κάνω root το τηλέφωνο. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όμως. Όποιος γνωρίζει θα τον παρακαλούσα να με βοηθήσει και να μου απαντήσει. Πριν το root είχα εγκατεστημένες 200+ εφαρμογές, τις οποίες δεν τις έσβησα/ πεγκατέστησα και δεσμεύανε σημαντικό μέρος της μνήμης του τηλεφώνου. Νόμιζα πως με την επαναφορά των εργαστασιακών ρυθμίσεων θα σβηστούν όλα. Κάτι τέτοιο δε συνέβει και οι εφαρμογές ή καλύτερα οι φάκελοι των εφαρμογών συνεχίζουν και είναι εγκατεστημένοι.

 

Η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει τρόπος να σβήσω τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει πριν το root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σήμερα αποφάσισα να κάνω root το τηλέφωνο. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όμως. Όποιος γνωρίζει θα τον παρακαλούσα να με βοηθήσει και να μου απαντήσει. Πριν το root είχα εγκατεστημένες 200+ εφαρμογές, τις οποίες δεν τις έσβησα/ πεγκατέστησα και δεσμεύανε σημαντικό μέρος της μνήμης του τηλεφώνου. Νόμιζα πως με την επαναφορά των εργαστασιακών ρυθμίσεων θα σβηστούν όλα. Κάτι τέτοιο δε συνέβει και οι εφαρμογές ή καλύτερα οι φάκελοι των εφαρμογών συνεχίζουν και είναι εγκατεστημένοι.

 

Η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει τρόπος να σβήσω τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει πριν το root.

 

Μπες recovery και κανε wipe/data factory reset.

οι φακελοι στην καρτα ειναι αλλο πραγμα.. πρεπει να τους σβησεις χειροκινητα.. καλο ειναι μια στο τοσο να σβηνουμε οτι δε χρειαζομαστε απο την καρτα, για να φευγουν ολοι αυτοι οι αχρηστοι φακελοι απο εφαρμογες που ενδεχωμενως να μην χρησιμοποιουμε πια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν σβήσω όλους τους φακέλους χειροκίνητα δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα? Να σβήσω δηλαδή κάποια αρχεία του συστήματος. H' πρέπει να τους σβήσω έναν εναν. Edited by WENDOR
Link to comment
Share on other sites

Αν σβήσω όλους τους φακέλους χειροκίνητα δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα? Να σβήσω δηλαδή κάποια αρχεία του συστήματος. H' πρέπει να τους σβήσω έναν εναν.

 

Και ολους να τους σβησεις οχι δεν υπαρχει προβλημα. τους ξαναδημιουργει το συστημα οποιους χρειαζετε.

το μονο, να προσεξεις μην σβησει κατι που χρειαζεσαι.. πχ φωτογραφιες, μουσικη..

 

αναφερομαστε στην εσωτερικη και την εξωτερικη καρτα μνημης που εμφανιζονται οταν συνδεεις το κινητο με το pc. μην σβησεις τιποτα απο root explorer και σβησεις αρχεια συστηματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις να αλλαξει launcher σε ICS σε official ROM στο S2? Αξιζει το κοπο να βαλει καποιος τον default της ICS? ποιος θεωρειτε καλυτερος για το S2? Ευχαριστω πολυ για οποιαδηποτε πληροφορια.

 

Εμένα o TWlauncher μου φαίνεται πιο καλός από όσους έχω.δοκιμάσει.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καπου ειδα διαβασει οτι τα κινητα εχουν πολλα πολλα μικροβια λογω του οτι τα πιανει ο καθενας, κλπ κλπ.. δεν εβαζες και λιγη σαπουναδα μπας και καθαρισει? :lol::lol:

θα σου προτεινα παρολλο που δουλευει, να το βαλεις στην ιδια λεκανη χωρις νερο, με ριζι να τραβιξει την υγρασια που σιγουρα θα εχει παρει..

για τα sms, με το goSMS δεν ξερω, για το handcent ειχαν βγαλει αν θυμαμαι καλα καποιο fix.

 

Δηλαδή να βγάλω το go sms και να βάλω το handcent που έχει το fix απενεργοποίησης ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να βγάλω το go sms και να βάλω το handcent που έχει το fix απενεργοποίησης ;

 

τι να σου πω! δεν ξερω τι σε βολευει!

εγω παντως εχω alba και το handcent απο market την τελευταια εκδοση και μια χαρα στελνω μηνυματα! οχι διπλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω! δεν ξερω τι σε βολευει!

εγω παντως εχω alba και το handcent απο market την τελευταια εκδοση και μια χαρα στελνω μηνυματα! οχι διπλα..

 

Tι είναι το alba ;

Link to comment
Share on other sites

Με Ressuraction 1.4 και Thoravukk kernel το κινητο πεταει παλι και μπαταρια 7% σε 4 ωρες , αντιθετα με τον kernel του siyah η μπατρια μου εφαγε 18% σε 3.20 λεπτα
Link to comment
Share on other sites

Με Ressuraction 1.4 και Thoravukk kernel το κινητο πεταει παλι και μπαταρια 7% σε 4 ωρες , αντιθετα με τον kernel του siyah η μπατρια μου εφαγε 18% σε 3.20 λεπτα

 

με τον νεο κερνελ του siyah η μπαταρια ειναι σε gingerbread επιπεδα

Link to comment
Share on other sites

με τον νεο κερνελ του siyah η μπαταρια ειναι σε gingerbread επιπεδα

 

To 18% που λεω ειναι με τον τελευταιο του siyah rc6

Link to comment
Share on other sites

To 18% που λεω ειναι με τον τελευταιο του siyah rc6

 

τον εκανε reupload με bugfixes χθες το βραδυ.ξαναδοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

τον εκανε reupload με bugfixes χθες το βραδυ.ξαναδοκιμασε

 

Χθες το βράδυ το έβαλα κατά της 10.00

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει unresponsive touch στο browser με την remix?ενω το τηλεφωνο ειναι σφαιρα στη πλοηγηση ειναι αναβολη!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει unresponsive touch στο browser με την remix?ενω το τηλεφωνο ειναι σφαιρα στη πλοηγηση ειναι αναβολη!

 

Άλλαξε kernel βάλε Thoravukk, και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και έστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω οντως ειναι καλυτερα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες εβδομαδες,ειμαι με VK-ROM και εχει ησυχασει το κεφαλι μου.

 

απο μπαταρια πως παει ;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως παει ;

 

Αψογα.Ημουν λακωνικος στην παραθεση μου γιατι ολα λειτουργουν ρολοι.Ειναι και σε final release,επομενως οτι ηταν να γινει εγινε.Τωρα μονο κατι ψευτοδιορθωσεις,αισθητικες ως επι το πληστον.

 

Αν από GΒ πετάξω μέσα στην sd μια ΙCS πχ την VK-ROM και κάνω install θα έχω κάποιο πρόβλημα?

 

Δεν θα'χεις κανενα προβλημα,κανε ομως και τα 3 wipes.

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε viber και ice rom σας δουλευει το συγκεκριμένο προγραμμα σωστα η οχι???

γιατι σε μενα κανει "νερα"..στο Note μου...

Link to comment
Share on other sites

εχω φάει τον τόπο ξέρει κανένας αν υπάρχει tw launcher συμβατός με ics;

ίσως είναι ο μόνος λόγος που είμαι ακόμα με gb..οι μη δημιουργία φακέλων στον app drawer στους υπόλοιπους με σκοτώνει...:angry:

 

edit:για τον 4.5 μιλάω όχι τον απλό..αφαιρεθηκα..

Edited by Ragesoul
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε viber και ice rom σας δουλευει το συγκεκριμένο προγραμμα σωστα η οχι???

γιατι σε μενα κανει "νερα"..στο Note μου...

 

Σε μένα άψογα. Το χω λιώσει :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...