Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτες εντυπώσεις :

- Στα ίδια επίπεδα με την ΚΙ8 (Σκανδιναβική) από άποψη γρηγοράδας και smoothness,

- μπαταρία δεν γνωρίζω ακόμα μιας που χθες το βράδυ την πέρασα και με το λιώσιμο του στησίματος έχει πέσει σήμερα στα 50%,

- προσθήκη δύο νέων εφαρμογών (BBC iplayer και Samsung Hub που είναι αντίστοιχη με την κλασσική εφαρμογή samsung applications, λίγο πιο εξελιγμένη),

- προσθήκη νέου agenda widget (δεν με αφορά καθώς προτιμώ κλασσικά το αξεπέραστο Android Agenda Widget :p),

- Modem πέρασα της ΚΙ3 καθώς κατέβασα την Frankenstein edition με πολλαπλά CSC και Modem KI3 αντί του KI4 με το οποίο "έρχεται" η κανονική ROM..

Eν ολίγοις, δεν αξίζει τον κόπο για κάποιον που είναι ήδη σε 2.3.5.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτες εντυπώσεις :

- Στα ίδια επίπεδα με την ΚΙ8 (Σκανδιναβική) από άποψη γρηγοράδας και smoothness,

- μπαταρία δεν γνωρίζω ακόμα μιας που χθες το βράδυ την πέρασα και με το λιώσιμο του στησίματος έχει πέσει σήμερα στα 50%,

- προσθήκη δύο νέων εφαρμογών (BBC iplayer και Samsung Hub που είναι αντίστοιχη με την κλασσική εφαρμογή samsung applications, λίγο πιο εξελιγμένη),

- προσθήκη νέου agenda widget (δεν με αφορά καθώς προτιμώ κλασσικά το αξεπέραστο Android Agenda Widget :p),

- Modem πέρασα της ΚΙ3 καθώς κατέβασα την Frankenstein edition με πολλαπλά CSC και Modem KI3 αντί του KI4 με το οποίο "έρχεται" η κανονική ROM..

Eν ολίγοις, δεν αξίζει τον κόπο για κάποιον που είναι ήδη σε 2.3.5.

 

 

τι εκδοση ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι με τη σειρα μου;

Διαβαζω απο εδω http://www.digitallife.gr/samsung-galaxy-nexus-vs-samsung-galaxy-note-vs-samsung-galaxy-s-ii/ και βλεπω οτι το galaxy II εχει ακριβως τον ιδιο επεξεργαστη με το galaxy Note, μονο που ο ενας ειναι χρονισμενος στο 1,2 και ο αλλος στο 1,4. Λειτουργει καποιος εδώ το galaxy II μονιμα με το setcpu και τον αναλογο kernel στο 1,4? Και αν ναι, υπαρχει κανενας κινδυνος; Απο θερμοκρασια και μπαταρια ποιες ειναι οι εντυπωσεις;

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ειδα περιεργη συμπεριφορα στο σημα κινητης με το xxki4 modem και εντονα σκαμπανεβασματα. Ακομα και dropped calls ειχα. Γυρισα σε xxki3 modem. Μακραν το καλυτερο για μενα μεχρι στιγμης. Ειπα ενταξει ετυχε σε μενα αλλα τωρα διαβασα και τον intratech (xda) να λεει οτι παρατηρησε χειροτερη αυτονομια με το xxki4, κατι που ταιριαζει με τις δικες μου παρατηρησεις, και γυρισε κι αυτος σε xxki3 modem.

 

Απλα ενημερωτικα το λεω αν παρατηρησετε κατι περιεργο οσοι εχετε xxki4 modem να το εχετε στο μυαλο σας.

 

επειδη θελω να περασω και εγω το modem xxki3 πως το περασατε? κατεβασα το modem xxki3 και ειναι σε win rar μετα τι κανουμε?ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ

Edited by giogio
Link to comment
Share on other sites

Και οποιος φοραει τους LeoCriskeloMiuChechroμιαριδoπ@π@ριδες,μπορει να μου πει αν δουλευει ο τηλεφωνητης τους σωστα / καθαρα (ηχος)...???

Γενικα οι προωθησεις κλησεων τους και οι φραγες...???

Και αν παντα τους ακουν στις συνομιλιες τους δυνατα και καθαρα...???

Aν εχει καλο σημα οπου και να βρισκεται...???

Και αν το Wi-Fi του μπορει να πιασει δυκτιο και να συνδεθει, κανα 10-15 βηματα μακρια απο το Router...???

Αν το κινητο του δεν τον εχει τρελανει,στα αναψε / κλεισε....Πανω / Κατω...Πισω / Μπρος...???

Αν πολες φορες μετα απο {GAMING} χρηση,δεν του γινεται ανετα ψηστιερα.....???

Αν καποιος που πολλες φορες στα καλα καθουμενα εκει που το εχει πανω στο τραπεζακι,αυτο αρχιζει να αναβοσβηνει απο μονο του λες και μιλαει με τον Θεο...???

Αν καποιος εχει αρχισει να βλεπει ροζ,κιτρινα και σκατουλι χρωματα στις φωτογραφιες και στα βιντεο του...???

Αν καποιος προσπαθει να ακουσει απο τα ακουστικα του και απο το ηχειο του...!!! Και χρειαζεται αυτα τα βαρηκο'ιας για να τα καταφερει...???

Αν υπαρχει καποιος που εβαλε το κινητο του να φορτιζει το βραδυ και οταν πηγε στην δουλεια του δεν ειχε μπαταρια ουτε για 1 ωρα....???

Αν υπαρχει καπιος που η συσκευη του,δεν υπακουει στις εντολες που τις δινει μεσω των Εφαρμογων και που εχει αρχισει να το παιζει Ταβατζης στην σχεση τους.....???

 

Και αλλλλααα....Και αλλλλαααα...Τοσααααα Πολλλλαααα....!!!!

 

Και θα σταματησω εδω, χωρις να αναφερω και αλλα τοσα που εχω διαβασει εδω μεσα ολον αυτο το καιρο και απο Αλλους Σεβαστους χρηστες,της κατα τα αλλα φοβερης αυτης συκευης....!!!!!!! Γιατι καποιοι θα με ρωτησουν γιατι αγορασα αυτο το Τηλεφωνο...????

 

 

Θα τους απαντησω οτι το Ευτυχες και το Αποριας Αξιο δεν ειναι,Το γιατι τo αγορασα εγω....!!!

 

Αλλα το οτι τo Αγορασε αυτος ο Γιαννης....!!!!

 

 

Και αν καπιοιος ανηκει,εχοντας την συσκευη στα χερια του σε ολη την παραπανω κατηγορια ερωτηματων που εθεσα, και που ολα τα εχω διαβασει εδω μεσα,σαν αποριες και Ερωτησεις απο αλλα Αξιολογα μελη....!!

 

Ας θεσει την Ερωτηση του εδω περα και θα του απαντησω αμεσα για το ποια ειναι η λυση....!!!!

 

Καλυτερα να μην με περιμενει......!!!!!!!!! Παρτε την απο τωρα.....!!!!

 

OMEGA ROM....!!!!!!!!

 

2ον) Αυτα και τελεια.

 

*ΕDIT / Kαι χρονια πολλλαααα με τις Θερμοτερες ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ...!!!!! Σε ολους τους ΜΗΤΣΟΥΣ....!!! Γιατι εμεις εδω στον Βορρα Γιορταζουμε Σημερα....!!! Την Χαρη του....!!!!!

 

Πω πωωωωωω ερωτας με την Omega.....(χαχα).......παντως με ολα αυτα με επεισες να την δοκιμασω.....;)

Edited by ioathe
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδα περιεργη συμπεριφορα στο σημα κινητης με το xxki4 modem και εντονα σκαμπανεβασματα. Ακομα και dropped calls ειχα. Γυρισα σε xxki3 modem. Μακραν το καλυτερο για μενα μεχρι στιγμης. Ειπα ενταξει ετυχε σε μενα αλλα τωρα διαβασα και τον intratech (xda) να λεει οτι παρατηρησε χειροτερη αυτονομια με το xxki4, κατι που ταιριαζει με τις δικες μου παρατηρησεις, και γυρισε κι αυτος σε xxki3 modem.

 

Απλα ενημερωτικα το λεω αν παρατηρησετε κατι περιεργο οσοι εχετε xxki4 modem να το εχετε στο μυαλο σας.

 

Θα συμφωνησω σχεδον απολυτα,με τις παρατηρησεις σου...!!! (κατα την διαρκεια των δοκιμων μου με xxki4)

Και θεωρω και εγω πως το modem xxki3 ειναι ανωτερο απο ολα τα αλλα,που εχω δοκιμασει μεχρι σημερα και κατα τις δικες μου παρατηρησεις...!! (εξ αλλου το αναφερουν,πολλοι πιο εμπειροι απο εμενα αυτο,οπως λες και εσυ Αγαπητε μου...!!!)

 

Πω πωωωωωω ερωτας με την Omega.....(χαχα).......παντως με ολα αυτα με επεισες να την δοκιμασω.....;)

 

Την καλησπερα μου και στον Μορτη Τον "stispan1"...!!!

 

Σκοπος μου δεν ειναι να σε πεισω...!!! Και ουτε στο ΕΛΑΧΙΣΤΟ με ενδιαφερει κατι τετοιο...!!!

Το να την δοκιμασεις...!!! Ναι το θελω...!!!

 

Το θελω ακομα και αν Πεις,μετα την δοκιμη σου και τις παρατηρησεις σου....!!!

Και δυο Αυγα Τουρκιας και Κλα'ιν Μα'ιν και τα σχετικα....!!!

Ακομα και αν η δοκιμη σου σε κανει να θελεις να μου προσαψεις λογια που δεν κοσμουν το χωρο αυτο..

Και που οι {moderators} δεν επιτρεπουν...!!!

 

Αυτο που πιο πολυ θα θελα,ειναι να μας πεις με επιχειρηματα,τι αρνητικο διαπιστωσες και να ενημερωσουμε τον Γιαννη για αυτο....!!!

Να εισαι Σιγουρος πως θα εισπραξουμε απαντησες και κατα μεγαλο ποσοστο εφοσον αυτο ειναι δυνατο και επιλυση...!!!

 

Πες μου τωρα αν απο ολο αυτο....!!! Θα κερδισεις Εσυ...!!! Εγω..!!! η ο Γιαννης....!!!

Σε πληροφορω πως με ολο αυτο,θα κερδισουμε ολοι μας....!!!

Γιατι οτι καλυτερο συμβαινει σε αυτην την Rom,το δημιουργησαμε και οι 3 μας...!!!

Αλλος με τις γνωσεις του...!!!

Αλλος με τις παρατηρησεις του...!!!

Και αλλος με το πιστευω του,οτι αυτο θα επιφερει το καλυτερο δυνατο...!!!

 

Αν πιστευει καποιος οτι κανω λαθος να με διορθωσει....!!!

 

Σου δηλωνω εγω ο ιδιος προσωπικα,οτι εχω φιλο μου εκτος < forum >με την ιδια συσκευη,που η Rom δεν του εκατσε καλα ευθυς εξ αρχης....!!! Προκαλωντας και σε εμενα μεγαλη Εντυπωση...!!!

 

Βρε Πασακα μου ...Εκανες αυτο...??? Ναι...!!! Εκεινο...??? Ναι...!!! Το αλλο....?? Ναι...!!!

Και να σου και οι δυο σπιτι με το φραπογαλο και τα βηματακια ενα,ενα με σεβασμο και παρατηρηση....!!!

 

Και να που βρεθηκε και το προβλημα....!!!

Ηταν στον 1.8 Τουρκικο Kernel που ειχε βαλει....!!!

 

Mεχρι σημερα μου δηλωνει οτι το τηλεφωνακι του.....!!! Δεν το εχει ξαναχαρει ποτε τοσο....!!

Ειμαι σιγουρος πως καποιοι διαβαζουν τα γραφομενα μου....!!! Και εχουν δοκιμασει την Rom και μου τα χωνουν κανονικα λεγοντας μεσα τους....!!! Τι μας λες ρε Κ@ρ@γκιοζη......!!! Σε εμας δεν καθοταν με τιποτα....!!!

 

Θα τους προτεινω αν εχουν τον χρονο να ερθουν στο καταλληλο -thread- και να αναφερουν με την πιο σκληρη Κριτικη τους,τις οποιες αρνητηκες τους παρατηρησεις....!!! Με επιχειρηματα...!!!

Να ειναι σιγουροι πως απο την ολη μας κουβεντα,θα βγει το Καλυτερο αποτελεσμα για ολους μας....!!!!

Και θα ειναι 100% ΜADE IN GREEK...!!!

 

Εγω ο ιδιος κανω σκληρη κριτικη στην OMEGA και σε αυτο το οχι και τοσο καταλληλο μερος...!!

Και σας δηλωνω πως θεωρω μεγαλο λαθος του Γιαννη,να ενσωματωσει στις Roms του...!!

Τον οποιοδηποτε ξενοφερτο KERNEL....!!! Kαι ειδικα του Τουρκου την 1.8 και 2.0 version του....!!!(αν και ο ΤΟΥΡΚΟΣ και τα Γατονια του, το πανε πολυ καλα το τρενακι τους,και θα το κανουν το ΜΠΑΜ...!!! τους και οχι "jefreyικααα" ).

Θα μπορουσε λοιπον Ο ΓΙΑΝΝΗΣ,να φερθει εξυπνα και να πεταξει το μπαλακι του οποιου ρισκου σε εμας τους ΑΧΟΡΤΑΓΟΥΣ...!!!

 

Για τον {Chainfire} με τους 'CFroot' του,εννοειτε πως συμφωνω γιατι η φιλοσοφια,του σχεδιασμου τους ....!!

Βασιζεται σε τελειως διαφορετικο 'concept' σχεδιασμου απο ολους τους μετεπειτα 'Must Have' developΚernaλαδες...!!! (Chainfire ειναι παιδι της μαμας και του CWM & Root..+..fully stock Κernel ).

 

Θεωρω πως θα ηταν εξυπνη κινηση του Γιαννη,να μην βαλει το χερι του στην Φωτια και να ενσωματωσει τον οποιοδηποτε 'Kernel' στις OMEGA ROMs Version του ....!!! Με αποτελεσμα να μην κινδυνεψει για την οποια μελοντικη ασταθεια παρουσιασθει στον οποιο χρηστη σε συνδιασμο με μ@κ@κιες που μπορει να κανει ο ιδιος...!!(βλεπε.setCPU κ.α).

 

Η κριτικη μου παει και πολυ βαθυτερα σε πολυ πιο δυσνοητο / μαγειρεματα,αλλα αυτο που μου αρεσει ειναι οτι Ο Γιαννης ειναι ανοιχτος στο να ακουσει την καθε παρατηρηση και να αποδεχτει με ευκολια το οποιο του ΛΑΘΟΣ..!!!

 

Με σεβασμο απεναντι στον καθενα...!!!! (και το χιουμορ δεν βλαπτει..)

 

Παρ'ολα αυτα καταλαβαινω πως αυτος ειναι ο δημιουργος και ως τετοιος η δουλεια του θα εμπεριεχει την προσωπικη γευση αρεσκειας του / (μαγειροδουλειας του).....!!!! (η βελτιωση του ομως,ειναι ΑΛΜΑΤΩΔΕΙΣ,σε καθε του ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ...!!! ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ,ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ 7Ο% ΤΟΥ...!!! ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ...!!!)

 

 

ΚΑΙ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ ΛΟΙΠΟΝ.....!!! ΘΕΛΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΩ ΣΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ..??? ΣΤΑ KAMEROYNEZIKA....???? H ΣΤΑ ΣΟΥΑΧΙΛΙ...???? ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΣΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΝΕ...-ΠΑΡΕ ΛΙΓΟ ΤΟ (0) ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΑΚΟΥΩ ΚΑΛΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ...!!!!!! ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ...???

 

Οσοι πραγματικα το επιθυμουν,μπορουν να το επιλεξουν και θα ειμαι απο τους πρωτους που θα σεβαστει την επιλογη τους.....!!! ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ...!!!!! (Οπως σεβομαι και το δικαιωμα στην "flashoisteria" του καθενος,μιας και ο ιδιος αρεσκομαι,σε αυτην την εισαγομενη Τρελα / επαγγελμα....!!!!!!)

 

Αλλα πλεον ξερω που ανηκω και τι μου γινεται και αποφασισα να ηρεμισω στα καταλληλα χερια....!!!!

 

(Τιτανικο με κανατε να το καταντησω...!!! Στην Πλωρη κρεμασμενος και εγω...!!!) και η CELINE DION να φωναζει βουτα βρε Αγορινα μου να ησυχασουμε...!!!!) :lol::p:lol:

 

Εεεεεεεε τι αλλο Να πωωωωωωωωω....!!!!!!

 

ΤΕΛΟΣ

 

(το επομενο -post- μου...!!! Σας υποσχομαι οτι θα ειναι,στα "KAMEROYNEZIKA" και ειμαι σιγουρος πως καποιοι που δεν ξεπερνουν τους (1,5) θα με καταλαβουν απταιστα....!!!!!)

 

Για (1,5) Ανθρωπους εγραψα ολο αυτο το {ΕΠΟΣ},τους θεωρω ακομα και αυτους Φιλους,που ο Ηλιος του "Kameroun",εχει πυρωσει τα ματια τους....!!!!!! Και στα αυτια τους εχουν το SGS2 και τους ακουν μια χαραααααα....!!!! :lol::p:lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

γιωργο πες μου ρε καρντασι γιατί το εχω απορία...

που την βρίσκεις την όρεξη και όλα σου τα ποστ ειναι μια ολόκληρη σελίδα?

αν ενώσεις ολα τα ποστ σου γράφεις βιβλίο...:lol:

 

αν παίρνεις κάτι πάντως στείλε με ενα pm να με πεις να παρω κ εγω γιατι φαίνεται καλο...:rolleyes:

 

τι να πω...χαρα στο κουραγιο σου και την υπομονη σου...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ειδα περιεργη συμπεριφορα στο σημα κινητης με το xxki4 modem και εντονα σκαμπανεβασματα. Ακομα και dropped calls ειχα. Γυρισα σε xxki3 modem. Μακραν το καλυτερο για μενα μεχρι στιγμης. Ειπα ενταξει ετυχε σε μενα αλλα τωρα διαβασα και τον intratech (xda) να λεει οτι παρατηρησε χειροτερη αυτονομια με το xxki4, κατι που ταιριαζει με τις δικες μου παρατηρησεις, και γυρισε κι αυτος σε xxki3 modem.

 

Απλα ενημερωτικα το λεω αν παρατηρησετε κατι περιεργο οσοι εχετε xxki4 modem να το εχετε στο μυαλο σας.

 

KI3 παιδιά...σταθερή αξία...από τότε που βγήκε χρησιμοποιώ μόνο αυτό..πειράματα με άλλα modems μου έδειξαν ότι και το wifi έχει μικρότερο σήμα άλλα παρατήρησα και εγώ το θέμα αυτονομίας, μάλλον γιατί το κινητό ζορίζεται περισσότερο για να πιάσει καλό σήμα

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

KI3 παιδιά...σταθερή αξία...από τότε που βγήκε χρησιμοποιώ μόνο αυτό..πειράματα με άλλα modems μου έδειξαν ότι και το wifi έχει μικρότερο σήμα άλλα παρατήρησα και εγώ το θέμα αυτονομίας, μάλλον γιατί το κινητό ζορίζεται περισσότερο για να πιάσει καλό σήμα

 

Sent from Galaxy

 

Εγω πάντως και με το μοντεμ της ΚΙ8 τώρα είμαι πολύ ευχαριστημενος. Μάλιστα βλέπω οτι σε πολλά σημεία στη δουλειά μου πού είχα απλό g τώρα να έχω Ε :)

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως και με το μοντεμ της ΚΙ8 τώρα είμαι πολύ ευχαριστημενος. Μάλιστα βλέπω οτι σε πολλά σημεία στη δουλειά μου πού είχα απλό g τώρα να έχω Ε :)

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Freddara εσύ το γύρισες σε omega η ακόμα?? Γιατί εγώ δοκίμασα και δεν μπορώ/θέλω να φύγω :-P

 

Ακόμα και τα κόλπα του Leo που, ας λέει ο γιώργος ότι θέλει, πιστεύω ότι είναι κορυφή, δεν με συγκινούν μπροστά στη σταθερότητα της Omega..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ούτε εμένα μου έκατσε καλά στο τηλέφωνο η Omega. Ίσως να φταίει ο 1.8 kernel. Αλλά μεταξύ μας, προτιμώ να έχω την 1.8 απο την Omega, γιατί πολύ απλά μου κάθεται γ@μάτα με την Leomar. Το τηλέφωνο απλά δεν με ενοχλεί, το ενοχλώ. Μπαταρία 2 μέρες άνετα, αν δεν το τρελαίνω. Ταχύτητα μια χαρά, OnDemand στα 1.4GHz. Αυτά που αναφέρεται στο post πάνω πάνω, δεν τα έχω δει ποτέ μου. Κάτι τέτοιες ώρες είναι που σου λείπουν τα WinMo. Ούτε kernel, ούτε μου έκατσε, δεν μου έκατσε. Σε όλους το ίδιο και έπαιζε μια χαρά. Με τα android πρέπει να κάνεις ένα κάρο πράγματα και να παρακαλάς στο τέλος να μην χρειαστεί να τα ξανακάνεις. Τι να κάνουμε όμως πρέπει να ακολουθούμε την τεχνολογία μιας και μας κάνει τη ζωή ευκολότερη
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες επειδή τώρα άρχισα να το πρωτoψαχνω και έχω χάσει λίγο την μπάλα μου φαίνεται ξέρεις κανεις πως χειριζόμαστε το set cpu?μπορείς να κανεις overclock μέσω αυτού;να υποθέσω ότι για να βρείς την καλύτερη συχνότητα το πας δοκιμαστικά έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Ναί μπορείς να κάνεις overclock αρκεί να το υποστηρίζει ο kernel που φοράς.

Π.χ o ninpho κ κάποιοι άλλοι πάνει μέχρι 1.6 Mhz.

 

Αν πάλι θές να παίξεις με αυτονομίες κ.τ.λ παίζεις με undervolt που πάλι γίνεται με συγκεκριμένους kernel,μάλλον όλους άν δέν κάνω λάθος εκτός του cfroot.

Βάζεις κ το επιθυμιτο Scaling κ κάνεις τους πειραματισμούς σου.

Ολα αυτά πάντα για να βγεί το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα γίνονται κατω απο συνθήκες ανεπάληλων πειραματισμών κ πολύ υπομονή.....

Ξέχασα για το τελευταίο χρείζεσαι την πληρωτέα εφαρμογή κ όχι την free....

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

F*ck! Τελικά υπάρχουν πολλοί βλ@κες στο xda.. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι βρέθηκε κάποιος να εκνευρίσει τόσο πολύ τον Hacre ώστε να φύγει από το thread του nimpo.. Τι στα κομμάτια?

 

Actually I should thank him for really driving home just how pathetic this "user" community can be. Unsubscribing from thread.

 

Ciao.

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιωργο πες μου ρε καρντασι γιατί το εχω απορία...

που την βρίσκεις την όρεξη και όλα σου τα ποστ ειναι μια ολόκληρη σελίδα?

αν ενώσεις ολα τα ποστ σου γράφεις βιβλίο...

αν παίρνεις κάτι πάντως στείλε με ενα pm να με πεις να παρω κ εγω γιατι φαίνεται καλο...:

τι να πω...χαρα στο κουραγιο σου και την υπομονη σου...

 

Γιωργαρα μου Πατριωταρααα μου και Τρελογιατρε μου.....!!!!! {οπως σε αποκαλουσα στα πρωτα μας (p.m)}....!!!

 

Αν παιρνω λεει....!!!!!!!

 

Τα πρωινα παιρνω τον μπουλο,2-3 ωρες απο την βαρετη δουλεια στο γραφειο μου..!! (γαρ εστι / Δημοσιος υπαλληλος ...χα..!!)

Ενω στον Προισταμενο μου,που δεν σκαμπαζει τιποτα απο (P.C).Tου λεω πως θα χρειαστω τουλαχιστον 4 ωρες, για ολες αυτες τις (P.Cσο δουλειες) που με εχουν φορτωσει τα διαφορα τμηματα,του κλαδου στον οποιο ανηκω...!!!

Ετσι αυτος αλλα και οι ομοιοι του, με αφηνουν στην ησυχια μου....!!! Νομιζοντας οτι δουλευω και πολλες φορες παιρνουν τα αυτια μου,να λενε στα κρυφο/σχο'λια τους...!!!

 

-Αααααα....!!!!!! Ο Γιωργος ειναι ο μονος που δουλευει..!!!!! Εχει βγαλει τα ματια του με τους υπολογιστες,για να μας προλαβει ολους....!!!!!

 

Ενω η αληθεια ειναι πως εγω εχω τελειωσει σε κανα 45'λεπτο με αυτους....!!!! Και μετα αρχιζει το παιχνιδακι...!!! χα...!!

 

Tα απογευματα ειμαι καπως ετσι....!!!!!!! Και οταν εχω υπηρεσια βραδυ,για να παιρνω και κανα νυχτερινο...!!!!!{εκτος γραφειου}.Τοτε καταλαβαινεις πως κανω οτι γουσταρω...!!!!)

 

Τωρα θα μου πειτε....!!!! Πως απο κατι τετοιες M@κ@κιες βουλιαξε το Κρατος....!!!!

Εχετε απολυτο δικιο και θα προσθεσω......!!!!! Να ηταν μονο Αυτοοοοοοοο........!!!!!!! :X

 

Οπως καταλαβαινεις,το μονο που μπορω να σου στειλω γλυκια μου Αγορινααα...!!!! Ειναι μια αιτηση προσληψης στο δημοσιο,στον κλαδο (και καλα) που Υπηρετω...!!!!!!! :w00t: βυσμα εχεις....???? :whistle:

 

Πως τσεκαρουμε την εκδοση του Modem;

 

Kαι απο το Ρυθμισεις > Πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο > Εκδοση βασικου φασματος /π.χ I9100*XXKI3*

Θα την κανεις την δουλεια σου...!!!

 

ρε παίδες επειδή τώρα άρχισα να το πρωτoψαχνω και έχω χάσει λίγο την μπάλα μου φαίνεται ξέρεις κανεις πως χειριζόμαστε το set cpu?μπορείς να κανεις overclock μέσω αυτού;να υποθέσω ότι για να βρείς την καλύτερη συχνότητα το πας δοκιμαστικά έτσι;

 

Ναι μπορεις.....!!! Οι δοκιμες παντα χρειαζονται....!!! Σου συνηστω να εισαι προσεκτικος με αυτο το εργαλειο..!!!

Οτι στραβει και να κατσει....!!! Καλα ειναι να κανεις ενα *delete data* των δεδομενων της εφαρμογης αυτης...!!

Η και {unistall} αν σε παραζορισει και θεωρησεις οτι δεν σου χρειαζεται αλλο....!!!

Επιφυλασσομαι για το συγκεκριμενο εργαλειο,να γραψω ολοκληρο βιβλιο αν χρειαστει,(που το κοβω να χρειαζεται....!!! χα..!!) Με πολυ πικαντικο χιουμορ μεσα...!!!

 

Και αυτα που σου γραφει ο φιλος ο *paris_rx8* καλα στα λεει....!!!! Για το αποτελεσμα δεν ειμαι σιγουρος...!!

χα..!!

 

F*ck! Τελικά υπάρχουν πολλοί βλ@κες στο xda.. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι βρέθηκε κάποιος να εκνευρίσει τόσο πολύ τον Hacre ώστε να φύγει από το thread του nimpo.. Τι στα κομμάτια?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Βρεεεε Αγαπη μου Νικολιο....!!!!!!!!!!!!

 

Χρειαστηκε να πας μεχρι το Μακρινο και καυτο **Kameroun** για να το καταλαβεις...!!!!!! :blink::lol::p

Εγω θα φροντισω οταν παμε για καφεδακι....!!!! Να σε παω πολυ κοντυτερα....!!! χα...!!!

Aφου θα εχεις εμενα διπλα σου και χωμενο μεσα στην Αγκαλια σου....!!!! χα..!! χα..!! χαχ..!!

 

τι εκδοση ειναι ?

 

Firmware info

PDA:XWKJ1

PHONE: XXKI4

Date: 11/10/2011

Android 2.3.5

 

LUX (Luxembourg):

 

XWKJ1 Stock Kernel:

και Δεν ειναι branded....!!!

 

*EDIT* Για το -post- σου παραπανω,γλυκια μου Αγορινα **WEBVIRUS** καλε μου Θοδωρακο.....!!!! Ξερεις τι με εβαλες και κανω....??? χα...χα..χα...!!

Ηδη εχω ξεκινησει να το γραφω το EΠΟΣ μου και σημερα...!!!! Μονο για την παρτη σου και γεματο μελι και Αγαπη μεσα...!!!

Σε κανα 5λεπτο που θα στο τελειωσω.... Αν δεν προκυψει τιποτα,θα στο παραθεσω.....!!!!! Αφου ξερεις οτι σε λατρευω.....!!! Ετσι θα σε αφησω εγω....(???) :*

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

μποιρει να πεις καποιος τι διαφορα εχει η I9100XXKI4 με την I9100XWKI8 αφου και οι δυο ειναι 2.3.5 ?? καθως και ποια ειναι η καλυτερη ;
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ναί μπορείς να κάνεις overclock αρκεί να το υποστηρίζει ο kernel που φοράς.

Π.χ o ninpho κ κάποιοι άλλοι πάνει μέχρι 1.6 Mhz.

 

Αν πάλι θές να παίξεις με αυτονομίες κ.τ.λ παίζεις με undervolt που πάλι γίνεται με συγκεκριμένους kernel,μάλλον όλους άν δέν κάνω λάθος εκτός του cfroot.

Βάζεις κ το επιθυμιτο Scaling κ κάνεις τους πειραματισμούς σου.

Ολα αυτά πάντα για να βγεί το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα γίνονται κατω απο συνθήκες ανεπάληλων πειραματισμών κ πολύ υπομονή.....

Ξέχασα για το τελευταίο χρείζεσαι την πληρωτέα εφαρμογή κ όχι την free....

 

δηλαδή απλά πείραζε τις μπάρες στην αρχική οθόνη της εφαρμογής και αν σηκώνει ο kernel overlook θα γράφει στο max πάνω από 12000 σωστά;

σε ευχαριστώ παρά πολύ για την άμεση απάντηση και ΤΟ ενδιαφέρον :happy:

Edited by Ragesoul
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή απλά πείραζε τις μπάρες στην αρχική οθόνη της εφαρμογής και αν σηκώνει ο kernel overlook θα γράφει στο max πάνω από 12000 σωστά;

σε ευχαριστώ παρά πολύ για την άμεση απάντηση και ΤΟ ενδιαφέρον :happy:

 

Ναι...!!! αν σηκωνει ο KERNEL,θα σου πηγαινει μεχρι και 1600 ΜΗz ...Oχι παραπανω....!!

Καρφωσε τον εκει,βαλτον να χωρευει τον σκοπο που γουσταρεις π.χ "conservative"....Pιξε και κανα απο αυτα τα φοβερα "Profile" του *Kameroun* κανε και "enable", δωσε και τα "Priority" που γουσταρεις,Τικαρισε και το "SET ON BOOT".....!!!!

 

Και ελα μετα να τον χορεψουμε μαζι τον Καρσιλαμα....!!!! :lol::p:lol: Και να με....:chair::chair:

 

Υ.Γ.Εχει και "Advanced" το παιχνιδακι.....!!! Αν γουσταρεις να βαλεις χερι και αλλου...!!!:cool: (Μπαταρια κ.λ.π)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την καινουρια

Criskelo v29.1 Kj1????

Και κατι αλλο για οποιν γνωριζει...

Πως κανουμε callibration ton kernel του τουρκου???Ακουω κατι για σβηστω το κινητο,για φωρτισει και κατι τετοια...Αν ξερει καποιος ας γραψει τον ακριβει τροπο...

Ευχαριστω πολυ....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την ki8 και θα ηθελα να μου πουν αυτοι που την ειχαν και πηγαν σε ki4 αν ειδαν καποια σημαντικη διαφορα και αν αξιζει...επισης η kj1 τι λεει??? ευχαριστω εκ των προτερων....
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την καινουρια

Criskelo v29.1 Kj1????

Και κατι αλλο για οποιν γνωριζει...

Πως κανουμε callibration ton kernel του τουρκου???Ακουω κατι για σβηστω το κινητο,για φωρτισει και κατι τετοια...Αν ξερει καποιος ας γραψει τον ακριβει τροπο...

Ευχαριστω πολυ....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Για κανε καλη μου Αγορινα *galanakop* αυτα που λεει ο Μορτης μου,ο Θοδωρακος {**WEBVIRUS**} εκει στο -post- #685...

Που εγω Νιαουυυ...!!!! Νιαου...!!!! Ψι..!! Ψι..!! Ψι..!!! Βιαστηκα να τα χαρακτηρισω αμεσως....!!!

 

Αλλα μου τα εβαλε τα γυαλια ο Φανταρακος....!!!! Να γιατι τον Γουσταρω...!!!! Αλλα σημερα θα του τα χωσω κανονικα....!!!!

(και μας τα γραφει και στα in GREEK εκει περα....!!!!)

 

Για τον Τουρκο δεν ξερω....!!!! Ριξε μια ματια αμα καταλαβαινεις εκει περα,,,{Ο.Κ}...!!!! Δεν τον Τρωω τον Παστουρμα,μου Μυριζει...:p:lol::p

 

1) Παστουρμο Τουρκος / "Leyla" http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263838

 

(Παρε και ενα τραγουδακι στην Γλωσσα του...!!!!

Που θα μου παει,κανω προπονηση απο "Utube",θα την μαθω την Γλωσσα του και θα παω να του τα ριξω εκει περα....!!!!)

Απαιχτο το γκομενακι Εεεεεεε...!!!!

(κοιτα πως το βλεφαριαζουν ολοι εκει περα....!!)

....400 χρονια ειναι αυτα...!!Δεν φευγει ευκολα απο το DNA μας....:lol::p

 

Αντε Γιαχαμπιμπιαααααα Γιαλελελιααααα....!!!!!!!!

 

2) Μορτης Θοδωρης /*WEBVIRUS* / http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681&page=46 {post #685}

 

*EDIT* Για τον 'ZAPATISTA' τις ξερεις τις αποψεις μου...!!:lol::p Να μην κουραζω αλλο...:lol:

 

(το ξερεις το χιουμορ μου....!!!! Εεεεε Αγορινα μου...????)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε τρελέ :) δεν μασάω εγώ. Αλλά όταν δίνω πληροφορίες και βοήθεια, είναι ψαχμένα πάντα απο προσωπική εμπειρία. Ελπίζω να είδες ότι η μπαταρία σου κράτησε λίγο παραπάνω. Μόλις καταφέρω να βρώ απο πού στο καλό να πάρω την 2000 μπαταρία (όλα είναι εκτός αποθεμάτων), τότε θα βγάζω 3 μέρες με απλή χρήση σίγουρα.

 

Εγώ στον Γιάννη θα επιστρέψω μόλις βγάλει την νέα rom. Μετά λέω κάποια στιγμή όταν πέσει ησυχία να κάτσω να γράψω κανέναν οδηγό για το S2. Όποτε πέρνω pda, πάντα το κάνω. Το D2 μου ήταν το τελευταίο που έγινε με μεράκι. Το HD2, δεν χρειάστηκε να ασχοληθώ μιας και το πήρα απο τους τελευταίους και πραγματικά τα είχαν καλύψει όλα. Το S2 και τα Android όμως έχουν ένα τεράστιο κενό το οποίο προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχει καλυφθεί. Το S2 μας μπορεί να κάνει πολλά περισσότερα στην καθημερινότητά μας απο όσο νομίζουμε. Ελπίζω μέχρι τότε να έχω λύσει και το θέμα με το NTFS. Προς το παρών το επείγον θέμα για μένα είναι να βάλω σε μία σειρά το Android Development, αρνείται να δουλέψει με τον δικό μου τρόπο, οπότε πρέπει να πάω εγώ με τον δικό του. Δεν βαριέσαι, ζούμε για να μαθαίνουμε.

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...