Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το διχνει το βιντεακι...Δες το καλυτερα και θα το καταλαβεις αμεσως...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Σε'μένα πάντως δεν δουλεύει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το διχνει το βιντεακι...Δες το καλυτερα και θα το καταλαβεις αμεσως...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Κάνω ακριβώς αυτό που δείχνει το video.Δεν γίνεται τίποτα όμως. Σε εσένα δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Κάνω ακριβώς αυτό που δείχνει το video.Δεν γίνεται τίποτα όμως. Σε εσένα δουλεύει?

 

Ποιο video ρε παιδιά; χάθηκα..

 

Save water..drink beer...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το διχνει το βιντεακι...Δες το καλυτερα και θα το καταλαβεις αμεσως...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Μπορείς να κάνεις μια επεξήγηση?

Το έχεις κάνει εσύ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο video ρε παιδιά; χάθηκα..

 

Save water..drink beer...

 

Στην αρχική σελίδα της rom,κάποια στιγμή σου έχει tutorial videos. Αυτό που λέμε είναι το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Κ παλι καλησπερα σε ολη την παρεα....

Εχω 2 αποριες πολυ σημαντικες για μενα που κ οι δυο βασιζονται στην εμφανιση του κινητου κ οχι τοσο πολυ στην λειτουργικοτητα.

Φοραω criskelo v26 + update v27

XXKI3 κ αυτο το πολυ πολυ ομορφο theme

Black-Blue 4.0

Κ εφοσον εφαγα το πρωτο ακυρο με την ασυμβατοτητα της κουζινας του leo για τους λογους που μου εξηγησε παραπανω ο pan διαπιστωνω οτι ενω το κλειδωμα της οθονης μου ειναι τυπου jkay deluxe

δηλ. σερνω την οθονη για ξεκλειδωμα πουθενα δεν υπαρχει στο κινητο η εφαρμογη.

Αν γινετε να μου δωσει καποιος ενα link

να κατεβασω καποιον συμβατο.

Η 2η πολυ πιο σημαντικη απορια που εχω

ειναι οτι οταν φλασαρα το black blue theme οταν παταω σε καποιο μενου το κατω αριστερα touch για τις επιλογες των ρυθμισεων ειναι τοσο διαφανα που ουτε καν φαινονται τα γραμματα των επιλογων τους με την καμια κανοντας το εμφανισισκο κομματι τελειως αφιλοξενο.

Δυστυχως ειμαι στην δουλεια κ δεν ξερω πως ανεβαζουν screenshots απ το galaxy για να δειτε σε τι ακριβως αναφερομαι.

Αν το εχει αντιμετωπισει καποιος θα χαρω για τις απαντησεις κ κατα ποσο οι λινονται οι αποριες μου....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα τη νεα ρομ του Leomar.

Εκανα wipe πρωτα κλπ γιατι ηθελα clean install. Φλασαρω κανονικα, και μετα επαναφερω το backup του titanium.

Αποτελεσμα: Αρκετες εφαρμογες μου δεν ανοιγουν και κανουν force close. Εκανα wipe στις συγκεκριμενες εφαρμογες απο τη Διαχειριση Εφαρμογων, αλλα το προβλημα δεν λυθηκε.

Εκανα παλι full wipe και επαναφορα του titanium backup και εχω παλι τα ιδια προβληματα.

Οποοτε εκανα restore του nandroid που ειχα και ειμαι παλι στην προηγουμενη εκδοση.

 

Τι προτεινετε? Να φλασαρω παλι τη νεα εκδοση χωρις wipe? Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει με το backup, πρωτη φορα μου δημιουργησε τετοιο προβλημα...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το kernel του Τουρκου την V2 δεν εψχω βαλει καποιο αλλο tweak απο αυτα που εχει. δεν εχω την γρηγορη φορτιση που προσφερει ετσι? ρωταω γιατι δεν την θελω. αξιζει καποιο αλλο tweak απο αυτα που εχει?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις την γρηγορη φορτιση.το μονο που αξιζει πιστευω ειναι το overclock

 

μολις δημιουργησα εναν kernel.αν θελετε δοκιμαστε τον.δειτε εδω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου.

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα τη νεα ρομ του Leomar.

Εκανα wipe πρωτα κλπ γιατι ηθελα clean install. Φλασαρω κανονικα, και μετα επαναφερω το backup του titanium.

Αποτελεσμα: Αρκετες εφαρμογες μου δεν ανοιγουν και κανουν force close. Εκανα wipe στις συγκεκριμενες εφαρμογες απο τη Διαχειριση Εφαρμογων, αλλα το προβλημα δεν λυθηκε.

Εκανα παλι full wipe και επαναφορα του titanium backup και εχω παλι τα ιδια προβληματα.

Οποοτε εκανα restore του nandroid που ειχα και ειμαι παλι στην προηγουμενη εκδοση.

 

Τι προτεινετε? Να φλασαρω παλι τη νεα εκδοση χωρις wipe? Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει με το backup, πρωτη φορα μου δημιουργησε τετοιο προβλημα...

 

Ήσουνα στην προηγούμενη έκδοση του leo; Αν ναι βάλτο no wipe από πάνω...εγώ αυτό έκανα και δεν έχω κανένα πρόβλημα...μπορεί να σου κάνει fc στο swype αλλά αυτό είναι φυσιολογικό..απλά βάλε την έκδοση 3 από την κουζίνα

 

Save water..drink beer...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν μπορω να καταλαβω τι κανει ο GC στο βιντεο και εχει full screen dialer....

Κανενας?

 

φίλε πρέπει να βγει κάποιο mod για να έχεις αυτό που θέλεις. σε κάποια rom το είχα βρει αυτό αλλά δεν θυμάμαι τώρα σε ποια. μάλλον σε κάποια προηγούμενη το leomar. πρέπει να το είχε ανεβάσει στην κουζίνα του γιατί θυμάμαι ότι το πέρασα , δεν μου άρεσε και το έβγαλα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

φίλε πρέπει να βγει κάποιο mod για να έχεις αυτό που θέλεις. σε κάποια rom το είχα βρει αυτό αλλά δεν θυμάμαι τώρα σε ποια. μάλλον σε κάποια προηγούμενη το leomar. πρέπει να το είχε ανεβάσει στην κουζίνα του γιατί θυμάμαι ότι το πέρασα , δεν μου άρεσε και το έβγαλα

 

Ναι αυτό ακριβώς συμβαίνει..υπομονή για το mod να βγει στην κουζίνα

 

Save water..drink beer...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ήσουνα στην προηγούμενη έκδοση του leo; Αν ναι βάλτο no wipe από πάνω...εγώ αυτό έκανα και δεν έχω κανένα πρόβλημα...μπορεί να σου κάνει fc στο swype αλλά αυτό είναι φυσιολογικό..απλά βάλε την έκδοση 3 από την κουζίνα

 

Save water..drink beer...

 

Τελικα αυτο εκανα και μου δουλεωε οκ. Ειπα και εγω να κανω ενα clean install αλλα it backfired :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

και ναι γευομαι στις 2 το πρωι σαντουιτς παγωτο (ice cream sandwich)

τουλαχιστον πηραμε μια πρωτη γευση για την εμφανιση του στην συσκευη μας με τη βοηθεια του leomar..

 

οσοι ειστε με checkrom, σπευσατε στην κουζινα σας..

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth Enhance Configuration τι υποτιθεται πως κανει παρεμπιπτοντως?

Ειδα το ICS theme, με χαλασε στην προεπισκοπιση που ειδα τα on screen κουμπια :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως ειναι λιγο ξενερα..

 

εγω ξαναγυρναω σε στοκ θεματικα καταστασεις γιατι ειναι αρκετα διαφορετικο το συγκεκριμενο πακετο (theme/launcher/apps)

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις την γρηγορη φορτιση.το μονο που αξιζει πιστευω ειναι το overclock

 

εχω ρωτήσει επανηλημενα εδω αλλα κανεις δε μου εδωσε απάντηση. μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ φιλε μου με την ρομ/κερνελ του τουρκου που λετε οτι εχει γρηγορη φόρτιση? με ενδιαφέρει παρα πολυ αυτο, αλλα ακόμα δε βρηκα που ειναι και πως λεγεται.

Link to comment
Share on other sites

εχω ρωτήσει επανηλημενα εδω αλλα κανεις δε μου εδωσε απάντηση. μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ φιλε μου με την ρομ/κερνελ του τουρκου που λετε οτι εχει γρηγορη φόρτιση? με ενδιαφέρει παρα πολυ αυτο, αλλα ακόμα δε βρηκα που ειναι και πως λεγεται.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263838

Καλημέρα,

Η γρήγορη φόρτιση είναι tweak αν δεν κάνω λάθος οπότε θα πρέπει να ψάχνεις.

 

Tapatalk @ SGS II

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Παρατηρω πως στη νεα rom του Leomar με το camera hack (αλλα και χωρις) το κουμπακι της καμερας και γενικα τα εικονιδια γυρω απο την οθονη (πχ το κουμπακι που σε παει στο video mode) oταν ανοιξεις την καμερα ειναι low resoulution ή ειναι η ιδεα μου?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς? Φοράω CM 7.1 και κάνω Shutdown να φορτίσω με το SG κλειστό. Μετά από λίγα δεύτερα αυτό ανοίγει? Όσες φορές και να το κάνω τα ίδια. Κάνω κάτι λάθος ή είναι της CM?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

δουλειές με κράτησαν μακρυα

με το που το συνέδεσα μου έβγαλε ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση

απο

PDA:KE2/ PHONE:KDJ/ CSC: KE2(EUR) που είμαι σε

PDA: KE4/ PHONE:KI1/ CSC: KI2 (EUR)

 

Να προχωρήσω τι λέτε?

1. Τραβηξα κ ενα back up me titanium

2. θα κανει wipe?

3. πρέπει να βγαλω το root?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...