Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ :thanks: παρα πολύ φιλε gorgiosalon τα κατάφερα! όλα κομπλέ! είσαι ο καλύτερος! Δεν έχω λόγια πραγματικά, ο οδηγός που έκατσες και έγραψες για μένα είναι αναλυτικότατος και με βοηθησε παρα πολύ, κυριολεκτικά με έσωσες, πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να πω για να σου δείξω ποσο σου είμαι ευγνώμων.

Απλά είσαι τέλειος.

Και κάτι τελευταίο σου ταιριάζει απόλυτα η υπογραφή που έχεις βάλει και πάλι μπράβο σου και σευχαριστώ και πάλι

"H ΓΝΩΣΗ ΕΧΕΙ --ΑΞΙΑ-- ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙΣ.....ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΩΡΕΑΝ...!!! ΤΟΤΕ Η ΛΕΞΗ --ΑΞΙΟΣ-- ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ...!!!"

 

 

Να εισαι καλα ρε Αγορινα....!!! Για τα καλα σου λογια...!!! { Αλλα δεν μου ειπες..!!! Μπριζολες,Αυγα,Ξερεις να φτιαχνεις....???? :lol: }

 

Αλλα και εγω με την σειρα μου,θα πρεπει να μεταβιβασω ολες σου τις ευχαριστιες που μου αποστελεις.

Σε ολα αυτα τα μελη + ομαδα διαχειρισης...!!!! (Admin,Super maderators,moderators,Editor in Chief,.....κ.τ.λ. Και φυσικα σε ολα τα απλα μελη) .

 

Που με βαναυσο τροπο εχω καταχραστει,ολο το -postografiko- υλικο που εχουν κληροδοτησει σε ολους μας...!!

Με αποτελεσμα να μπορει ο καθενας απο εμας,να αποκτησει ολη αυτην την δυσνοητη γνωση,με ενα απλο και ευκολο τροπο........!!!!!!!! ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ.....!!!!!!!

 

Ειναι ολοι τους αξιοι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΩΝ...!!!!!!

 

Οι Ευχαριστιες του Αγαπητου *k0stas1988* σας ΑΝΗΚΟΥΝ....!!!

 

Υ.Γ Και για να βαλω ξανα λιγακι,το πολλες φορες αχαρο χιουμορ μου....!!!!

Θα αφιερωσω για αλλη μια φορα,σε ολους τους Αγαπητους που αρχισαν και μου CHECKROMτσουτσουνιζουν....!!!

Οπως ειπα και πριν.....!!!Τους πρωτους στιχους απο την γνωστη πλεον Μαντιναδα,ΕΧΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ....!!!!! :lol::p:lol:

 

Utube

{ http://www.youtube.com/watch?v=bHXYNVPL6Ww }

 

*ΕDIT* Οπααααα....!!!! Νατος ο Πρωτος ,Εσκασε απο κατω μου....!!!! Και ειναι και ο καλος μου φιλαρακος, ο **parafronas**...!!!!!

-να σαι καλα φιλε το περασα αλλα ειχα καποια προβληματα με τη ρομ και γυρισα σε ωμεγα παλι...:dash::lol::p

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου το κατέβασα από εδώ

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=230627

http://www.multiupload.com/AXM3BGA6IS

και το μόνο που του άλλαξα είναι η μπαταρία ( το κατέβασα από το ίδιο σαιτ που σου δίνω και συγκεκριμένα έβαλλα το Honeycomb bateria http://www.multiupload.com/K8UQCVJT1V ) γιατί αυτό που είχε δεν μου άρεσε. Τα πέρασα και τα δυο αφού πρώτα έκανα Wipe Cache και Wipe Dalvik-Cache. Πρόσεχε όμως γιατί το θέμα αργή να πέραση να έχεις υπομονή. Και κάλου κακού πάρε πρώτα και κανένα backup me CWM

 

νασαι καλα φιλε το περασα αλλα ειχα καποια προβληματα με τη ρομ και γυρισα σε ωμεγα παλι...

 

Τα έβαλα αλλά όταν πχ ανάβεις τον φακό το εικονίδιο γίνεται πορτοκάλι. Πως γίνεται να σου βγάζει το εικονίδιο του θέματος;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

οταν μπεις στο jkay πατα το αριστερο πληκτρο και μετα flashlite on icon

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μωρε υπνο δεν εχετε βραδιατικα?

εγω εχω ξενερωσει παντως με την omega.. μ αρεσει να αλλαζω ρομ, να παιζω με το κινητο.. και δεν βρiσκω καποιο ψεγαδι να την αλλαξω... xaxaxa

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πώς θα καταφέρω να έχω κι εγώ 5 εφαρμογές στην κεντρική μπάρα κάτω όπως η εικόνα του nik187;;

Για την ακρίβεια να πω ότι καταφέρνω να βάλω την 5η επιλογή αλλά όποτε κάνω επανεκκίνηση χάνεται.

Με ποιανού το MOD είσαι ? Δοκίμασες αφού το περάσεις να κάνεις Αποθήκευση ? Αν ναι κ δεν δουλεύει, δοκίμασες να κάνεις Εκκαθάριση Δεδομένων του TWLauncher μέσα από τις εφαρμογές κ μετά να ξαναδοκιμάσεις ?

 

(Λίγο εκτός topic δουλεύει κανείς εδώ το nitrality ? κ αν ναι, του δουλεύει με KI4 2.3.5? Ευχαριστώ ~)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Με ποιανού το MOD είσαι ? Δοκίμασες αφού το περάσεις να κάνεις Αποθήκευση ? Αν ναι κ δεν δουλεύει, δοκίμασες να κάνεις Εκκαθάριση Δεδομένων του TWLauncher μέσα από τις εφαρμογές κ μετά να ξαναδοκιμάσεις ?

 

(Λίγο εκτός topic δουλεύει κανείς εδώ το nitrality ? κ αν ναι, του δουλεύει με KI4 2.3.5? Ευχαριστώ ~)

 

Την Καλημερα μου σε ολους......!!!!! Ξανα μανα...!!!!!

 

Ελα Sofe μου...!!!

Περπαταει το nitrality χωρις προβλημα....!!!!!

 

Πες μου τι ακριβως θελεις Αγορινα μου....!!!!! Που σε πατησε Αυτος ο ΙΤΑΛΟΣ.....:lol::p

 

μωρε υπνο δεν εχετε βραδιατικα?

εγω εχω ξενερωσει παντως με την omega.. μ αρεσει να αλλαζω ρομ, να παιζω με το κινητο.. και δεν βρiσκω καποιο ψεγαδι να την αλλαξω... xaxaxa

 

 

Γεια σου ρε Μορτη και σε σ'ενα...!!!! *emperor4her*

 

Εγω τα βραδια...Δεν κοιμαμαι καλη μου Αγορινα....!!!!! Κανω μια Αυτοψυχοθεραπεια,που με βοηθαει κατα την διαρκεια της μερας να αντιμετωπιζω,τα δυσκολα προβληματα πολλων Αγαπητων μελων,μεσα στο Υπεροχο αυτο {forum } μας.

 

-εγω εχω ξενερωσει παντως με την omega... Ειπες....

 

Το παθαινεις συχνα αυτο στην ζωη σου,(το να ξενερωνεις γενικα)...??? Θελω να ξαπλωσεις σε ενα μερος αναπαυτικα...!!! Και με το πληκτρολογιο στα ποδια θελω να μου γραψεις τι σε βασανιζει......!!!! Μιλα μου Αγαπη μου....!!! Θελω να ξερεις πως δεν φταις εσυ,για οτι συμβαινει σε αυτον τον παραλογο Πλανητη.....!!!

 

Πες μου το Προβλημα σου.....

 

Εχω αναγκη να σε ακουσω.....!!! Αισθανομαι οτι εχεις την Αναγκη,να το μοιραστεις με καποιον.....

 

Πολλες φορες το παθαινω και εγω.......Ναιιιιι....!!!!

 

Εχω την Αναγκη να σε ακουσω.....!!!! Θελω να σου Μιλησω....

 

-μ αρεσει να αλλαζω ρομ, να παιζω με το κινητο.. Ειπες...

 

Ειναι ωραιο αυτο το Παιχνιδι...???? Τι σε κανει να Αισθανεσαι....???

 

Τα οικονομικα μετρα πως τα βλεπεις....???

Νομιζω οτι δεν υπαρχει ψεγαδι εκμεταλλευσης...:lol:

 

Ολοι τρωνε με χρυσα Κουταλια και βρεθηκε ενας πραγματικος Αγωνιστης,να βαλει μια Ταξη και θελουν ολοι να τον Κατασπαραξουν....!!!

 

Μιλα μου,Ανοιξε μου την Καρδουλα σου,Πες μου το προβλημα σου....!!!! Εμεις οι δυο θα τα βρουμε.....!!!

 

:lol::p:lol:

 

Την καλημερα μου,,,Γλυκια μου Αγορινα και Σ'ευχαριστω και εσενα Που κατανοεις το χιουμορ μου....!!!! Να εισαι καλα...

Αλλα αν εχεις καποιο προβλημα,θα ηθελα ρε Μορτη να το Ακουσω...!!! Ειδικα για την ΟMEGA....!!! Βοηθα και εσυ ρε Μορτη να γινει ακομα καλυτερη και με την πιο Αυστηρη,Κριτικη σου.....!!!! Αλλα με επιχειρηματα....!!!!

 

Θα σε ευχαριστω για αυτην σου την βοηθεια...!!!! Μιας και την εχουμε αναγκη,ολοι ως χρηστες της...!!!

 

Μηπως εισαι απο ΙΤΑΛΙΑ του λογου σου...??? :lol::p

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Την Καλημερα μου σε ολους......!!!!! Ξανα μανα...!!!!!

 

Ελα Sofe μου...!!!

Περπαταει το nitrality χωρις προβλημα....!!!!!

 

Πες μου το ακριβως θελεις Αγορινα μου....!!!!! Που σε πατησε Αυτος ο ΙΤΑΛΟΣ.....:lol::p

Χαχαχα κεφάτος βλέπω σηκώθηκες, τη καλημέρα μου λοιπόν σε όλους :)

 

Μου βγάζει fetching error για τα applications κ αναρωτιόμουν αν είναι down ο server αλλά για να μπαίνεις εσύ, μάλλον κάτι άλλο παίζει..

Αν σου είναι εύκολο απλά πες μου με τι CSC είσαι, αν κ λογικά με XEU φαντάζομαι..

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση~

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα κεφάτος βλέπω σηκώθηκες, τη καλημέρα μου λοιπόν σε όλους :)

 

Μου βγάζει fetching error για τα applications κ αναρωτιόμουν αν είναι down ο server αλλά για να μπαίνεις εσύ, μάλλον κάτι άλλο παίζει..

Αν σου είναι εύκολο απλά πες μου με τι CSC είσαι, αν κ λογικά με XEU φαντάζομαι..

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση~

 

Ακριβως Οπως τα λες....!!!!

 

{ΧΕU} ρε Μορτη...!!!!

 

Μου κανει κατα καιρους και μενα αυτο το Κουλο....!!!

Αλλα αυτην την στιγμη μου ειναι Ο.Κ.

 

Ξανα παιξτο σε λιγο...Ξερεις εσυ....:lol::p

 

Παντα με το χαμογελο στο στομα ειμαι,αφου με ξερεις......:lol::p

Αν σε φρικαρει,στειλε και p.m να μπουκαρουμε μαζι το ιδιο δευτερολεπτο....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα... Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει firmware KI4 2.3.5??? Έχω μπερδευτεί λίγο γιατί εγώ βρίσκω μόνο ΚΙ4 2.3.4 και ΚΙ8 2.3.5...

 

(Και αν καταφερω και βρω χρονο σημερα,θα απαντησω και στα ερωτηματα που εχουν τεθει παραπανω...!!! & απο τον καλο φιλο *earchon*...!!!)

 

(Λίγο εκτός topic δουλεύει κανείς εδώ το nitrality ? κ αν ναι, του δουλεύει με KI4 2.3.5? Ευχαριστώ ~)

 

 

Τις καλημέρες μου σε όλη την τρελοπαρέα... τελικά υπάρχει firmware ΚΙ4 2.3.5 γιατί δεν τo βρίσκω πουθενά!!!!! μόνο ΚΙ4 2.3.4 βρίσκω...

 

Υ.Γ. Γιωργάρα μου γλυκιά περιμένω απάντηση απο σένα αγορίνα μου και θα σου φτιάχνω εγώ τις μπριζόλες σου αν θέλεις... Ξέρω κι άλλα φαγητά μη σε νοιάζει :lol::lol::lol: κι εγώ στην ίδια μοίρα με σένα είμαι και σε καταλαβαίνω απόλυτα τη τραβάς από το Μαράκι!!!! :lol::lol::lol:

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Τις καλημέρες μου σε όλη την τρελοπαρέα... τελικά υπάρχει firmware ΚΙ4 2.3.5 γιατί δεν τo βρίσκω πουθενά!!!!! μόνο ΚΙ4 2.3.4 βρίσκω...

 

Υ.Γ. Γιωργάρα μου γλυκιά περιμένω απάντηση απο σένα αγορίνα μου και θα σου φτιάχνω εγώ τις μπριζόλες σου αν θέλεις... Ξέρω κι άλλα φαγητά μη σε νοιάζει:lol::lol: κι εγώ στην ίδια μοίρα με σένα είμαι και σε καταλαβαίνω απόλυτα τη τραβάς από το Μαράκι!!!! :lol:

 

 

Αγορινα μου χιλια συγνωμη.....!!!!!!!

Αυτη η Αυτοψυχοθεραπεια με εφαγε πρωι,πρωι και με εβγαλε και σημερα εκτος χρονου....!!!

 

Πανε εδω,ενα φιλαρακι απο το <Kameroun> τα πεταει τα firm με το τσουβαλι....Και σου επανερχομαι με (p.m) και για κατι αλλα που ειχες σπρικαρει....:lol::p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

 

XXKI4

Firmware info

PDA:XXKI4

PHONE: XXKI4

Date: 27/09/2011

Android 2.3.5

XEO (Poland)

 

και γενικα για firm και εδω την ριχνουμε την ματια μας κατα καιρους....!!!

Αυτοι ομως,Τα πετανε χωρις τηλεφωνο και μου την δινει ρε γ@μοτι μου....!!!

 

http://www.samfirmware.com/apps/auth/login?why=pw&try=1&wp=1&next=WEBPROTECT-i9100.htm

 

Μην μου πεις οτι φτιαχνεις και παστιτσιο...???

 

EDIT / Η *μπεσαμελ* ειναι Γαλλικη δεν την τρωω.....!!!!!! :lol: Βαζω Γιαουρτι απο Μινωταυρο εγω...!!! :lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Αγαπη μου χιλια συγνωμη.....!!!!!!!

Αυτη η Αυτοψυχοθεραπεια με εφαγε και με εβγαλε και σημερα εκτος χρονου....!!!

 

Πανε εδω,ενα φιλαρακι απο το <Kameroun> τα πεταει τα firm με το τσουβαλι....Και σου επανερχομαι με (p.m) και για κατι αλλα που ειχες σπρικαρει....:lol::p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

 

XXKI4

Firmware info

PDA:XXKI4

PHONE: XXKI4

Date: 27/09/2011

Android 2.3.5

XEO (Poland)

 

και γενικα για firm και εδω την ριχνουμε την ματια μας κατα καιρους....!!!

Αυτοι ομως,Τα πετανε χωρις τηλεφωνο και μου την δινει ρε γ@μοτι μου....!!!

 

http://www.samfirmware.com/apps/auth/login?why=pw&try=1&wp=1&next=WEBPROTECT-i9100.htm

 

Σε ευχαριστώ αγορίνα μου... μόλις ετοιμαστούν οι μπριζόλες θα σου πω :lol::lol::lol: Στο XDA υπάρχει αλλά στο firmware, που έψαχνα κι έγω δεν το έχουν βάλει ακόμη...

 

EDIT: Παστίτσιο όχι δεν φτιάχνω μου έχει τελειώσει η μπεσαμέλ!!!!

Edited by earchon
Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Με ποιανού το MOD είσαι ? Δοκίμασες αφού το περάσεις να κάνεις Αποθήκευση ? Αν ναι κ δεν δουλεύει, δοκίμασες να κάνεις Εκκαθάριση Δεδομένων του TWLauncher μέσα από τις εφαρμογές κ μετά να ξαναδοκιμάσεις ?

 

(Λίγο εκτός topic δουλεύει κανείς εδώ το nitrality ? κ αν ναι, του δουλεύει με KI4 2.3.5? Ευχαριστώ ~)

 

Ευχαριστώ φίλε μου!!

 

Μόλις έκανα εκκαθάριση δεδομένων όλα λειτούργησαν ρολόι!! :bow:

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο.

Το συγκεκριμενο widget του καιρου, ποιο ειναι;

 

Το widget είναι αυτό τις Samsung ( SamsungWidget_WeatherClock ) απλώς η διαφορά είναι ότι είναι το transparent (διάφανο)

Πως έχεις βάλει και πέμπτο εικονίδιο κάτω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ερώτηση:

Πώς θα καταφέρω να έχω κι εγώ 5 εφαρμογές στην κεντρική μπάρα κάτω όπως η εικόνα του nik187;;

Για την ακρίβεια να πω ότι καταφέρνω να βάλω την 5η επιλογή αλλά όποτε κάνω επανεκκίνηση χάνεται.

 

Έχω αλλάξει τον touchwiz Launcher ( τον κατέβασα από το Kitchen του leomar) με τον οποίο μπορείς να βάλεις 5 εικονίδια κάτω αλλά αλλάζει και τα εικονίδια στο μενού από 4 σε 5

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 5 εικονίδια έχει τώρα στο μενού αλλά προσωπικά ομολογώ είναι καλύτερα έτσι!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους!!!!!

Μήπως ξέρει κανείς γιατί δέν έχει συμβατότητα το καινούργιο kitchen pro 1.2 στην XXKI4 2.3.5

του criskelo?

Μου πετάει αυτό.....

You are not running a CheckROM Revo

Please download and install it!!

 

Μήπως παίζει πλήρης ασυμβατότητα.

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 5 εικονίδια έχει τώρα στο μενού αλλά προσωπικά ομολογώ είναι καλύτερα έτσι!

 

Ρεεεε...!!!!!! ***petsasj*** και τα Μυαλα στα καγκελα....!!!!!!! Φυσαει το ατομο.....!!!!!!

Και ειναι και MADE IN GREEK....!!!!!!

 

1) http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17971689&postcount=3

2)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275862

 

S.O.S / O ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ παιζει κριση Αγορινεςςςςς.....:!::!:

 

Utube...:lol::p

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους!!!!!

Μήπως ξέρει κανείς γιατί δέν έχει συμβατότητα το καινούργιο kitchen pro 1.2 στην XXKI4 2.3.5

του criskelo?

Μου πετάει αυτό.....

You are not running a CheckROM Revo

Please download and install it!!

 

Μήπως παίζει πλήρης ασυμβατότητα.

γιατι ο leo την εχει κλειδωσει να παιζει μονο στην δικια του ρομ.αν θες δοκιμασε την ελληνικη alpha rom γιατι εχει καποια modifications στο build.prop που κανουν την kitchen να νομιζει οτι ειναι η ρομ του λεομαρ και γιαυτο δουλευει κανονικα εκει ενω στου criscelo οχι

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε,θα κάνω μιά δοκιμή στην alpha.

Συγχαρητήρια πάντως για την δουλειά σου έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια......

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει τον touchwiz Launcher ( τον κατέβασα από το Kitchen του leomar) με τον οποίο μπορείς να βάλεις 5 εικονίδια κάτω αλλά αλλάζει και τα εικονίδια στο μενού από 4 σε 5

Το mod αυτό είναι του petsasj ο οποίος είναι δικός μας κ έχει κάνει απίστευτη δουλειά. Αν κ το γράφει στη kitchen είναι καλό να αναφέρεται και να αναγνωρίζεται η δουλειά του ;)

 

Κάτι άσχετο.. ήθελα να αλλάξω CSC αλλά καλού κακού κράτησα backup... αφού είδα ότι μου διέγραψε το κόσμο όλο η αλλαγή αυτή χρησιμοποίησα το backup.. αυτό που ανακάλυψα κ με χαροποίησε είναι πως κ τις ρυθμίσεις επανέφερα χωρίς κανένα πρόβλημα μέσω του Backup και το CSC έμεινε το καινούργιο. Σε περίπτωση όπου κάποιος θέλει να αλλάξει CSC αποφεύγοντας το hard reset φαίνεται πως αυτός ο τρόπος δουλεύει ;)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρησα πως ειναι καλο να ενημερωθουμε ολοι....:!:

Μιας και η ελλειψη χρονου.... Μπορει να μας κανει,να μην τα προσεξουμε ολα....!!!

 

( Συγνωμη απο τους Αγαπητους -moderators- για την οποια Καταχρηση...:O )

 

μα τη παναγια σε λεω βγηκα απο τα ρουχα μου....δεν μπορουσα να τη στρώσω με τιποτα...ακομα και στην αλλαγή γραμματοσειράς κόλλησε...διαβαζα ταυτοχρονα και τα νεα της παοκαρας που θα παμε μιση ομαδα στο χαριλαου και ηρθε κ εδεσε..

παντως καλα κανει ο γιωργος και τους βριζει τους ιταλοαργεντινους...:lol: δικιο εχει...

 

για την δικη σου φιλε δεν εχω να πω τιποτα...απλα περιμενω τη v3 που θα ειναι πανω στην κι4 η οποια μου εδωσε την εντυπωση οτι ειναι ειναι ενα κλικ πιο γρηγορη απο την κι3...

θα σου πω μονο αν ειναι εφικτο αφου λογικα θα συνεχισεις με το blackblue να αλλαξεις το χρωμα των φακελων σε μαυρο...το ειδα στο blue monkey v2 και φαινοταν πολυ ωραιο...εσυ αποφασιζεις...

 

και παλι μπραβο φιλε...συνεχισε ετσι...

 

Κατσε και σε λιγες μερες θα γινουμε Ορδες....!!!!! :!:

 

Μην μου πειτε, οτι δεν τα εγραψα ΠΑΝΤΟΥ ΜΕΤΑ...!!!!! :lol::p

 

1) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122&page=27 POST# 400 (21 / 10 / 2011)

2)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681&page=41 POST#601 (19 / 10 /2011)

 

 

καλημερα σας!!!!μετα απο ενα περασμα στην καινουργιες κι4 των λεο και κρισκελο γυρισα και εγω παλι πισω στην 2.1 ....φιλε γιαννη σαν τις δικες σου ρομ καμια......μπραβο για την καταπληκτικη δουλεια που εχεις κανει...

 

Και η Γνωστη Μαντιναδα Απο την Κρητη....!!!!!! Ξανα Μανα....!!!!!!!! :lol:

[ http://www.youtube.com/watch?v=bHXYNVPL6Ww ]

 

**EDIT** / Ριξτε ενα βλεφαρο και εδω,οσοι δεν το ειδατε...!!!!! Φοβερη πρωτοβουλια.....!!!!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3827026#post3827026

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

σας παραθέτω το πρόβλημα που αντιμετώπισα για να μην την πάθετε και εσείς ( γιατί μου έφαγε αρκετή ώρα μέχρι να βγάλω άκρη )

λοιπόν έχουμε και λέμε.

ήμουν με omega 2.0 XT και kernel SiyahKernel v2.0 και είπα να περάσω την καινούργια leomar για να την δοκιμάσω και΄γω. Πήρα το απαραίτητο backup με τo CWM και φλασαρα την καινούργια ρομ. Αφού είδα αυτά που ήθελα να δω από την rom είπα να γυρίσω πίσω στην omega γιατί ήμουν και στη δουλεια και χολιαζόμουνα το τηλ μου. Μπαίνω σε recovery και πάω να κάνω restore την omega που είχα πάρει πριν από λίγο και παίρνω ένα μεγαλοπρεπές ERROR. Λέω δεν μπορεί κάτι πήγε λάθος, αφού είναι κάτι το οποίο έχω κάνη πολλές φορές και δούλεψε κανονικά. Ξανακάνω την διαδικασία και…. Πάλι τα ιδια. Τα νεύρα μου γιατί είμαι στη δουλειά και δεν έχω τηλ. Ξαναπερνώ την rom ( leomar ) μήπως και δεν πέρασε σωστά ο kernel στην εγκατάσταση και δεν δουλεύει σωστά το CWM δοκιμάζω ……. Και .. πάλι τα ίδια. Error .

τελικά έβγαλα άκρη αφού μου έφαγε όλο το βράδυ.

Όπως σας έγραψα πιο πάνω ήμουν με omega 2.0 XT και kernel SiyahKernel v2.0 και πήρα το backup. Ο kernel SiyahKernel v2.0 έχει ενσωματωμένο το CWM recovery v 5.0.2.6

η leomar που φλασαρα μετά έχει kernel CF-ROOT XXKI4 με CWM recovery v 4.

Το πρόβλημα εκεί είναι. Το CWM v5 με το CWM v4 δεν συνεργάζονται. Δηλ. ότι backup πάρεις με το cwm v5 δεν μπορείς να το κάνεις restore με το cwm v4 και το αντίστροφο.

Και για να το δοκιμάσω φλασαρα πάλι την leomar άλλαξα τον kernel με κάποιον που έχει μέσα cwm v4 και δοκίμασα να κάνω restore και ως εκ θαύματος όλα λειτούργησαν στην εντέλεια.

Ελπίζω να μην σας κούρασα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

σας παραθέτω το πρόβλημα που αντιμετώπισα για να μην την πάθετε και εσείς ( γιατί μου έφαγε αρκετή ώρα μέχρι να βγάλω άκρη )

Το πρόβλημα εκεί είναι. Το CWM v5 με το CWM v4 δεν συνεργάζονται. Δηλ. ότι backup πάρεις με το cwm v5 δεν μπορείς να το κάνεις restore με το cwm v4 και το αντίστροφο.

Πολύ χρήσιμη πληροφορία βασικά, ούτε που πήγε το μυαλό μου πως αν αλλάξω kernel βασισμένο σε άλλη CWM v. μπορεί να μην συμβαδίζει το backup. Είμαι απόλυτα σίγουρος κ άλλοι θα βρεθούν στη θέση σου οπότε έκανες πολύ καλά και το έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Το mod αυτό είναι του petsasj ο οποίος είναι δικός μας κ έχει κάνει απίστευτη δουλειά. Αν κ το γράφει στη kitchen είναι καλό να αναφέρεται και να αναγνωρίζεται η δουλειά του ;)

 

Κάτι άσχετο.. ήθελα να αλλάξω CSC αλλά καλού κακού κράτησα backup... αφού είδα ότι μου διέγραψε το κόσμο όλο η αλλαγή αυτή χρησιμοποίησα το backup.. αυτό που ανακάλυψα κ με χαροποίησε είναι πως κ τις ρυθμίσεις επανέφερα χωρίς κανένα πρόβλημα μέσω του Backup και το CSC έμεινε το καινούργιο. Σε περίπτωση όπου κάποιος θέλει να αλλάξει CSC αποφεύγοντας το hard reset φαίνεται πως αυτός ο τρόπος δουλεύει ;)

 

Αρε ***Sofeeee***....!!!! Για αυτο σε γουσταρω και εσενα....!!!!

 

Γιατι τα μοιραζεσαι και τα λες και σωστα...:!:

 

Ναι Αγορινα μου....Το (sales code) απο (CSC) δεν παταει πανω στο {software / firmware } αλλα στο αλλο που μενει...!!!

 

Nα εισαι καλα ρε Μορτηηη....!!!!!!!

 

σας παραθέτω το πρόβλημα που αντιμετώπισα για να μην την πάθετε και εσείς ( γιατί μου έφαγε αρκετή ώρα μέχρι να βγάλω άκρη...

[....]

δοκίμασα να κάνω restore και ως εκ θαύματος όλα λειτούργησαν στην εντέλεια.

Ελπίζω να μην σας κούρασα

 

 

S.O.S. / ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ...!!!!

 

Την Τσεκαρω και Επιβαιβεωνω....!!!!! Εφοσον και εαν....!!!! :!:

 

Να εισαι καλα ρε Μορτηηη Νικητα...!!!!! ***nik187***...!!!!!! για την καταγραφη / παρατηρηση σου...!!!

 

Σ'ευχαριστω...!!!!!

 

1)*EDIT* / Σωστος ο Παιχτης....!!! Nαι Ισχυει...!!!! Οποτε τον Νου σας....!!!

 

2)*EDIT* / Σωστος κι' ο Μορτηςςςς...!!!!!! Ο Αντωνης **tonysac** απο κατω....!!!!! Που εχει μελανοξοδεψει αξιολογο -postografiko- υλικο με τις Παραθεσεις του...!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμη πληροφορία βασικά, ούτε που πήγε το μυαλό μου πως αν αλλάξω kernel βασισμένο σε άλλη CWM v. μπορεί να μην συμβαδίζει το backup. Είμαι απόλυτα σίγουρος κ άλλοι θα βρεθούν στη θέση σου οπότε έκανες πολύ καλά και το έγραψες.

 

Ναι θέλει προσοχή σε αυτό μεγάλη..καλό είναι όταν παίρνουμε backup να προσέχουμε και με ποια έκδοση cwm το κάνουμε

 

Save water..drink beer...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,στην checkrom ξέρει κανείς πως μπαίνει αυτό το full screen caller id όπως λέει στα αρχικά βιντεάκια?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,στην checkrom ξέρει κανείς πως μπαίνει αυτό το full screen caller id όπως λέει στα αρχικά βιντεάκια?

 

Το διχνει το βιντεακι...Δες το καλυτερα και θα το καταλαβεις αμεσως...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...