Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μς ενδιαφέρει η ταχύτητα και η μπαταρία για αυτο εχω μεινει με 4.0.4 Root Box... Με V6 Supercharger, dream irc Kernel...
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα μς ενδιαφέρει η ταχύτητα και η μπαταρία για αυτο εχω μεινει με 4.0.4 Root Box... Με V6 Supercharger, dream irc Kernel...

 

Για την μπαταρία μπορεί, για τα υπόλοιπα δεν συμφωνώ, έβγαλε και update με ράδιο ο άνθρωπος τι να λέμε τώρα

 

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυριο το παιρνω παλι δινοτας το lg 4x

πια ρομ ειναι χωρις bugs και γρηγορη?

για jellybeam εννοω

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο ίδιος παίρνει μέρος στην jbam, για το πιο γρήγορη αμφιβάλλω μιας και οι δύο βασίζονται στα ίδια sources rootbox, απλά η jbam έχει ότι καλύτερο σαν feature από aosp,aokp κτλπ, και έχει καθημερινά update με ότι νέο υπάρχει σε σχέση με άλλες rom

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

 

Να μας επιτρεψεις να εχουμε τις αμφιβολιες μας, σε σενα μπορει να τρεχει σφαιρα, σε αλλους οχι, δεν ειναι κοινα αποδεκτο σε ολα τα κινητα. Ας κοιταξει να βελτιωσει την μπαταρια που εχουν αρκετοι προβλημα και ας μη βγαζει καθημερινα update.

Link to comment
Share on other sites

Να μας επιτρεψεις να εχουμε τις αμφιβολιες μας, σε σενα μπορει να τρεχει σφαιρα, σε αλλους οχι, δεν ειναι κοινα αποδεκτο σε ολα τα κινητα. Ας κοιταξει να βελτιωσει την μπαταρια που εχουν αρκετοι προβλημα και ας μη βγαζει καθημερινα update.

 

Γι αυτό τα βγάζει για να τα βελτιώνει, αν δεν έχεις δοκιμάσει κάτι μην το κρίνεις.Όσο αφορά για την ταχύτητα κανείς δεν παραπονέθηκε αφού είναι ίδιες

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία μπορεί, για τα υπόλοιπα δεν συμφωνώ, έβγαλε και update με ράδιο ο άνθρωπος τι να λέμε τώρα

 

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

 

Να βάλω jellybam δηλαδή; θα ειναι πιο γρήγορη;;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους

Μολις περασα την εκδοση Omega 15,1 και ηθελα μια βοηθεια σε κατι..... Σε ποιο σημειο (φακελο) ειναι τα icons που υπαρχουν σε αυτην την εκδοση? Θελω να χρησιμοποιησω καποιο αλλο θεμα (Jellydream) αλλα θελω να κρατησω καποια icons πχ το σημα του τηλεφωνου. Γνωριζει κανεις κατι?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους

Μολις περασα την εκδοση Omega 15,1 και ηθελα μια βοηθεια σε κατι..... Σε ποιο σημειο (φακελο) ειναι τα icons που υπαρχουν σε αυτην την εκδοση? Θελω να χρησιμοποιησω καποιο αλλο θεμα (Jellydream) αλλα θελω να κρατησω καποια icons πχ το σημα του τηλεφωνου. Γνωριζει κανεις κατι?

 

Ευχαριστω

 

Το τηλεφώνου αν θυμάμαι καλά είναι μέσα στο contacts.apk στη θέση system/app/, το αντιγράφεις στο pc σου, μετονόμασε το σε.rar ώστε να το κάνεις extract και ψάξε μέσα στο φάκελο res.

Αν είναι εικονίδια εφαρμογών, είναι μέσα στις ανάλογες εφαρμογές. Αν είναι εικονίδια συστήματος όπως σήμα, μπαταρία κτλ είναι μέσα σε systemui.apk και framework-res.apk (εδώ είναι λίγο πιο πολυπλοκη η διαδικασία για να τα αλλάξεις ομως).

Καλό ψάξιμο!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα παλι!!

πια ρομ jelly να βάλω?

πια ειναι πιο σταθερη?

θελω να ειναι aosp οχι aopk

τι θα λεγατε για την slim

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιω παρα πολυ καιρο το συγκεκριμενο mod στην υπεροχη Pulse Rom 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX του StratosGR http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343484 και ουδεποτε μου εχει δημιουργησει το παραμικρο προβλημα ! Ευχομαι το ιδιο και σε εσας..

 

http://www.4shared.com/zip/rJDhGmqF/call_recording_mod_XWLPX.html (Το γνωστο σε ολους σας call recording.)

Και σε οσοι θελησουν να το αφαιρεσουν μετα την εγκατασταση του, εφοσον υπαρξει καποιο προβλημα !

http://www.4shared.com/zip/4QM8qID7/remove_call_recording_mod_XWLP.html (remove call recording)

 

Οσοι το αφαιρεσουν, θα χρειαστει να ξανα φλασαρουν οποιο mod ειχαν φλασαρει και ειχε σχεση με Noise Reduction Οff + Disable Increasing Ring, που ειχαν εγκαταστησει πριν το call recording ! Και πολυ πιθανον να χρειαστει να επιλεξουν ξανα, τον ηχο κλησης καλουντος της αρεσκειας τους !

 

p.s H ποιοτητα ηχογραφησης του ομιλων, ειναι καλυτερη οταν αυτη πραγματοιειται μεσω hands free !

Aν αυτη πραγατοποιειται κατευθειαν απο το μικροφωνο της συσκευης.. Τοτε ο καλουντας ακουγεται καλυτερα απο οτι τον ομιλων, κατα την αναπαραγωγη! Το αρχεια καταγραφης κλησεων, αποθηκευονται στον φακελο Sounds της SD συσκευης !

Credits σε αυτον που το εφτιαξε, αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του :lol:. Θα τον βρω και θα τον αναφερω παρακατω !

 

Και μια καλη εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=gpc.myweb.hinet.net.PopupVideo&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImdwYy5teXdlYi5oaW5ldC5uZXQuUG9wdXBWaWRlbyJd

 

Το mod το φλασαρεται με δικη σας ευθυνη και ολα τα γνωστα σχετικα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό τα βγάζει για να τα βελτιώνει, αν δεν έχεις δοκιμάσει κάτι μην το κρίνεις.Όσο αφορά για την ταχύτητα κανείς δεν παραπονέθηκε αφού είναι ίδιες

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

 

2 βδομαδες την ειχα περασμενη μεγαλε, λες να μη την δοκιμασα. Δεν εκανα παραπονα για ταχυτητα, παρομοια ταχυτητα εχουν ολες, για την μπαταρια ειπα. Αν εσενα σου αρκει η διαρκεια της με γεια σου. Εγω κ πολλοι στο xda κανουνε παραπονα για battery drain

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να του κάνω root. Αν και ακολούθησα τις οδηγίες εμφάνισε το odin failed και έχει μείνει το κινητό σε download mode. Τί κάνω ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να του κάνω root. Αν και ακολούθησα τις οδηγίες εμφάνισε το odin failed και έχει μείνει το κινητό σε download mode. Τί κάνω ?

ξαναδιαβασε τις οδηγιες και προχωρα βημα-βημα.το εχω παθει και εγω,και στην δευτερη προσπαθεια ολα οκ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να μας επιτρεψεις να εχουμε τις αμφιβολιες μας, σε σενα μπορει να τρεχει σφαιρα, σε αλλους οχι, δεν ειναι κοινα αποδεκτο σε ολα τα κινητα. Ας κοιταξει να βελτιωσει την μπαταρια που εχουν αρκετοι προβλημα και ας μη βγαζει καθημερινα update.

 

Φιλε Αργυρη!

Μπορεις αν θελεις να βαλεις αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nc2FtbGFicy5iYm0iXQ.. και οταν και εαν βρεις χρονο, να μας πεις τι ηταν αυτο που σου ετρωγε τοσο πολυ την μπαταρια ?

 

Συμφωνω 100% μαζι σου για την μπαταρια.. Και προσπαθω να βρω, τι ειναι αυτο που την ξελιγωνει.

Γιατι δεν μου αρεσει τοσο πολυ ο jellyBOOM-Bammmmakias! Αν και ειναι καλο παιδι !

[ROM 4.1.2 - 4.2] JellyBam - 20121101 [AOKP + CM10 + PARANOID] [3 ROM in 1] Σαν το σαμπουαν ειναι, 3 σε 1 Wash & Go ! :lol:

Edited by mark99
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: τώρα είναι αργά φίλε μου, την ξαπόστειλα και γύρισα στην καλή wannam που από μπαταρία super. Είχα αλλάξει όλους τους kernel αλλά προκοπή δεν είδα, δεν το ψαξα και πολύ γιατί δεν έχω αρκετό χρόνο λόγω δουλειάς.

Καλός ο jellys Bam boy αλλά πολύ την μαγειρεύει και δεν μου αρέσει η σούπα που φτιάχνει στην τελική (προσωπική μου άποψη) :p

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: τώρα είναι αργά φίλε μου, την ξαπόστειλα και γύρισα στην καλή wannam που από μπαταρία super. Είχα αλλάξει όλους τους kernel αλλά προκοπή δεν είδα, δεν το ψαξα και πολύ γιατί δεν έχω αρκετό χρόνο λόγω δουλειάς.

Καλός ο jellys Bam boy αλλά πολύ την μαγειρεύει και δεν μου αρέσει η σούπα που φτιάχνει στην τελική (προσωπική μου άποψη) :p

 

Νομίζω ότι καλά έκανες, μιας και ο wanam, κατά την προσωπική μου άποψη πάντα, είναι ο καλύτερος developer αυτή τη στιγμή για S2-S3 στο XDA

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: τώρα είναι αργά φίλε μου, την ξαπόστειλα και γύρισα στην καλή wannam που από μπαταρία super. Είχα αλλάξει όλους τους kernel αλλά προκοπή δεν είδα, δεν το ψαξα και πολύ γιατί δεν έχω αρκετό χρόνο λόγω δουλειάς.

Καλός ο jellys Bam boy αλλά πολύ την μαγειρεύει και δεν μου αρέσει η σούπα που φτιάχνει στην τελική (προσωπική μου άποψη) :p

Οντως τη μαγειρευει πολυ κ καμια φορα προς το χειροτερο!! Εμενα μου ειχε αρεσει κ δεν ειχα προβλημα με την μπαταρια, αλλα μου ελλειπε το fm radio (δεν δοκιμασα το spirit) κ μου ελλειπε κ η stock εφαρμογη της καμερας με τις περισσοτερες επιλογες αλλα κ καλυτερη ποιοτητα (νομιζω.....)

Επεστρεψα στην PulseRom κ νομιζω οτι ειναι καλυτερη απο οποιαδηποτε JellyBean custom Rom σε ολους τους τομεις αν εξαιρεσουμε την δυνατοτητα της εξτρα παραμετροποιησης που δινουν οι AOKP ρομ

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: τώρα είναι αργά φίλε μου, την ξαπόστειλα και γύρισα στην καλή wannam που από μπαταρία super. Είχα αλλάξει όλους τους kernel αλλά προκοπή δεν είδα, δεν το ψαξα και πολύ γιατί δεν έχω αρκετό χρόνο λόγω δουλειάς.

Καλός ο jellys Bam boy αλλά πολύ την μαγειρεύει και δεν μου αρέσει η σούπα που φτιάχνει στην τελική (προσωπική μου άποψη) :p

 

Χτες έλεγες ότι είχες την rootbox....αν δεν μαγειρέψει πως θα την στρώσει;wanamlite είχα αλλά βαρέθηκα το στοκ, το κινητό δεν το πήρα για την μπαταρία αλλά για την απόδοση.το σπιριτ δουλεύει, αν και το έβαλε ο ίδιος.το πρόβλημα είναι στον κερνελ γι'αυτό και ο GM απέσυρε τις beta Εκδόσεις του κερνελ ώσπου να βρει τι φταίει, με dori διαβάζω έχουν καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

φιλοι συγνωμη αν γραφω σε λαθος topic αλλα ειναι η δευτερη φορα μου εδω,,,εχω ενα θεματακι και θελω την βοηθεια σας,,,,κολλαει τρομερα το τηλ στην πληκτρολογηση μηνυματων:::samsung s2μονο σε εμενα η καπου ρε φιλοι εδω μεσα καποιος αντιμετωπισε το θεμα και βρηκε λυση,,,καταβασα και αλες εφαρμογες του ειδους και πληρωμενα πληκτρολογια αλλα δυστηχος σε ευκολια το εργοστασιακο ειναι το καλυτερο αλλα ΚΟΛΛΑΕΙ!!!ΔΗΛ σε πληκτρολογιση τα γραμματα δεν προλαβαινουν να βγουν στη οθονη και επισης με τo t9 γινετε χαμος,,,

περιμενω απωψεις ευχαριστω πολυ

crisillium
Link to comment
Share on other sites

Χτες έλεγες ότι είχες την rootbox....αν δεν μαγειρέψει πως θα την στρώσει;wanamlite είχα αλλά βαρέθηκα το στοκ, το κινητό δεν το πήρα για την μπαταρία αλλά για την απόδοση.το σπιριτ δουλεύει, αν και το έβαλε ο ίδιος.το πρόβλημα είναι στον κερνελ γι'αυτό και ο GM απέσυρε τις beta Εκδόσεις του κερνελ ώσπου να βρει τι φταίει, με dori διαβάζω έχουν καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Καλε μου φιλε με διαθεση χιουμορ-Φιλικα !

To μαγειρεμα δεν σταματα ποτε ! Συνεχιζεται ολο περισσοτερο και με αυξανομενο ρυθμο ! Βαρεθηκες το stock φιλε μου, οπως θα βαρεθεις και τα υπολοιπα ! Η μπαταρια δεν σε νοιαζει, αλλα αν καποιος βρει την λυση στην Android platform, θα τον πληρωσεις ακριβα ! Το spirit δουλευει εδω και καιρο και μπραβο και σε αυτον τον καλλιτεχνη ! Τον kernel o GM αφου

τζιτζιμιτζοματζαριστικε :lol: και αυτος, σαν και αλλους πολλους, τον απεσυρε (beta) ! Αμα βρει τι φταιει, θα εχει ανακαλυψει και τα ορια του συμπαντος :lol::p:lol: ! Ελα ομως, που μαζι με κατι αλλο και αυτο.. Δεν εχει ορια ! Ο dori-dori θα dodoriastei λιγο ακομα και αυτος, μεχρι να stockarei ακομα περισσοτερο προς τα πισω ! :p

 

Οσο για τον wanam, επεδειξε εναν τρομερα ιδιαιτερο developeristiko καλο χαρακτηρα και αγαπηθηκε απο ολους τους fans του ! Αγαπησε ιδιαιτερα αυτο που εκανε και μας προσφερε πολυ καλες δουλειες, χωρις να dodoriastei σε βαθμο < συχτιρισματος > ! Αποτελεσε μια ιδιαιτερη μορφη, μεσα στα xdadika πραγματα και οχι μονο ! Αλλα θα μας αφησει πολυ αδοξα, οταν θα μαθει οτι η γυναικα του, τον εγκατελυψε για εναν Αλγερινο/Γαλλο, απο τις διασπαρτες αποικιες του Καυτου Νοτου ! :lol: (συντομα..)

 

φιλοι συγνωμη αν γραφω σε λαθος topic αλλα ειναι η δευτερη φορα μου εδω,,,εχω ενα θεματακι και θελω την βοηθεια σας,,,,κολλαει τρομερα το τηλ στην πληκτρολογηση μηνυματων:::samsung s2μονο σε εμενα η καπου ρε φιλοι εδω μεσα καποιος αντιμετωπισε το θεμα και βρηκε λυση,,,καταβασα και αλες εφαρμογες του ειδους και πληρωμενα πληκτρολογια αλλα δυστηχος σε ευκολια το εργοστασιακο ειναι το καλυτερο αλλα ΚΟΛΛΑΕΙ!!!ΔΗΛ σε πληκτρολογιση τα γραμματα δεν προλαβαινουν να βγουν στη οθονη και επισης με τo t9 γινετε χαμος,,,

περιμενω απωψεις ευχαριστω πολυ

 

Κανε ενα clear data / Eκκαθαριση δεδομενων στο πληκτρολογιο που χρησημοποιεις, αλλα και στην εφαρμογη μηνυματων που εχεις.. Ρυθμισεις συστηματος > εφαρμογες > καρτελα "ολα" > κλπ.κλπ.

Και αφου μαλλον, δεν θα στρωσει.. Θα σε ρωτησω και αλλες λεπτομερειες παρακατω, σε σχεση με την συσκευη/παρεμβασεις σου ! Εκτος και αν μας προλαβει καποιος, που το ελυσε το θεματακι !

Link to comment
Share on other sites

το κανω αμεσος κ ενημερωνω

 

μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις λεπτομερειες του πως καθαριζω???δεν βλεπω κατι συγνωμη αλλα δεν εχει κατι στα παραπανω σημεια που τονισες να μπορω να καθαρισω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
crisillium
Link to comment
Share on other sites

ξαναδιαβασε τις οδηγιες και προχωρα βημα-βημα.το εχω παθει και εγω,και στην δευτερη προσπαθεια ολα οκ.

 

Το κάνω με βάση αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

 

Αλλά βλέπω πως είναι για S ΙΙΙ.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω με βάση αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

 

Αλλά βλέπω πως είναι για S ΙΙΙ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

vasillis το παραπανω ηταν για εμενα γιατι δεν το καταλαβα καθολου στην εφαρμογη του

 

Όταν πας εκεί που σου είπε ο Mark99 και πατήσεις την εφαρμογή που θες (στην προκειμένη περίπτωση το πληκτρολόγιο), θα δεις επιλογή εκκαθάριση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...