Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια... εχει βγει καμια AOSP βασισμένη πάνω στην Official ICS που βγήκε προχτές? Εχω ξενερώσει την ζωή μου με την official της Sammy. Αυτο το touchwiz και ο ενας τόνος σαβούροεφαρμογών και widgets, χαλάνε την γεύση του παγωτού του οποίου ο stock launcher θαρρώ πως είναι μια ομορφιά....
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδες! εβαλα κ γω το παγωτακι με apex launcher ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να βαλουμε σε φακελους τις εφαργογες ή εστω να κουνησουμε τα εικονιδια ωστε να μπουν σε μια σειρα??

κ 2 ειχα παρει μπακ απ τις επαφες μου μονο μεσω κις σε αρχειο .spb υπαρχει τροπος να τις φορτωσω στο κινητο??

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτον τον οδηγο και ηθελα να ρωτησω αν εχει προσπαθησει κανενας να κανει κατι παρομοιο....

Λεει πως με αυτο τον τροπο δεν αυξανετε ο counter..

 

http://androidforums.com/galaxy-s2-international-all-things-root/452165-easy-root-cwm-cwm-manager-no-odin-no-increase-binary-counter.html

 

Θελω να περασω και να δοκιμασω την official ICS που εχει βγει αλλα δεν θελω να ρισκαρω να ανεβασω τον counter... Ο γαλαξιας μου ειναι ακομα stock αλλα... με τρωει το χερι μου:p:p:p

 

Αν περάσεις επίσημη rom δεν αυξάνει ο μετρητής

 

Οχι ενταξει αυτο το ξερω..... Εννοω αν γενικα εχει προσπαθησει καποιος την συγκεκριμενη μεθοδο και για custom roms.... Γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα λογια για την επισημη ρομ.. Ασε που με το που βγει καποια stable stock ICS θα παω προς τα εκει

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες! εβαλα κ γω το παγωτακι με apex launcher ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να βαλουμε σε φακελους τις εφαργογες ή εστω να κουνησουμε τα εικονιδια ωστε να μπουν σε μια σειρα??

κ 2 ειχα παρει μπακ απ τις επαφες μου μονο μεσω κις σε αρχειο .spb υπαρχει τροπος να τις φορτωσω στο κινητο??

ο apex (προς το παρον) δεν υποστηριζει δημιουργία φακέλων

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε,παντως προερχομενος απο checkrom,η επισημη της samsung στο scrolling ειναι γ.τ.π.Γενικα η αποκριση της οθονης δεν ειναι το δυνατο της σημειο.Σε ταχυτητα ειναι καλη.Απο φωτεινοτητα,υπερβολικη.Θα συμφωνησω 100% και στο ποστ του @Alphaleader.Περιμενω την xxlpq απο checkrom.

Και κατι τελευταιο.Η διαρκεια της μπαταριας δεν ειναι και οτι καλυτερο.Μαλλον εχει το ιδιο θεμα με το nexus s το οποιο η google αντιμετωπισε με update στην 4.0.5.

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

παιδιακια HEEEELP

Το ξερω οτι εχει ειπωθεί 1000 φορες κτλ κτλ κτλ αλλα παντα μπερδεύομαι εδω....:)

εχω τον ξάδερφο μου που απο n97 θα παει σε γαλαξια 2...

κανενα προβλημα ολα καλα εκτος απο ενα πράγμα!

πειτε μου ενα γρήγορο τροπο να περασει τις επαφες του απο νοκια(πανω απο 300) σε γαλαξία(και γενικα σε gmail....)\

ξερω για τους περισσότερους ειναι χαζη η ερωτηση κτλ κτλ κτλ...απλα εγω μπερδεύομαι και καίγομαι ταυτόχρονα με το θεμα...:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο..... δεν ειναι λιγο ντροπη για ενα τοσο καλο και ακριβο smartphone να εχει λιγοτερα pixel απο ενα αλλο μετριο smartphone... για παραδειγμα το galaxy sii εχει 480 x 800 pixels, 4.3 inches (~217 ppi pixel density) ενω το sony ericsson xperia ray εχει ι480 x 854 pixels, 3.3 inches (~297 ppi pixel density) . Εχει δει κανεις απο κοντα την διαφορα σε αυτα τα δυο κινητα; (και γω κατοχος του galaxy sii ειμαι γι αυτο αναρωτιεμαι) :O
Link to comment
Share on other sites

Οι οθονες της sony ειναι αθλιες μπροστα στην δικια μας.Και εγω ετσι αναρωτιομουν μεχρι που επεσε το arch s.Μερα με την νυχτα η διαφορα ειδικα το μαυρο η πλαηνη οψη και η ανταποκριση της οθονης της sonys ειναι απογοητευτικη απλα δεν βλεπεις και σου σπαει και τα νευρα αμα εχεις συνηθισει με τις amoled....Τα πιξελ νομιζω διακρινονται πιο ευκολα. Edited by turnyourback
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο επισημη ρομ 4,03 μπορουμε να βαλουμε τον launcher (trebuchet λεγεται?)της google? δεν την παλευω με το tw

η αν εχετε κατι αξιολογο να προτεινετε

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Balista 0.4 XXLPQ απο xda. Ολα καλά μέχρι στιγμής εκτός απο το keyboard, το οποίο το έχει αλλάξει και έχει μέσα το AOSP. Δεν υποστηρίζει όμως 160 χαρακτήρες στα μηνύματα. Απο πού μπορώ να κατεβάσω το default της Samsung? Μπορεί κάποιος να το ανεβάσει κάπου? Αν όχι, ενα link plz, στο xda με μια έρευνα που έκανα δε μπόρεσα να βρω κάτι.

 

Ευχαριστώ.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

παιδιακια HEEEELP

Το ξερω οτι εχει ειπωθεί 1000 φορες κτλ κτλ κτλ αλλα παντα μπερδεύομαι εδω....:)

εχω τον ξάδερφο μου που απο n97 θα παει σε γαλαξια 2...

κανενα προβλημα ολα καλα εκτος απο ενα πράγμα!

πειτε μου ενα γρήγορο τροπο να περασει τις επαφες του απο νοκια(πανω απο 300) σε γαλαξία(και γενικα σε gmail....)\

ξερω για τους περισσότερους ειναι χαζη η ερωτηση κτλ κτλ κτλ...απλα εγω μπερδεύομαι και καίγομαι ταυτόχρονα με το θεμα...:p

 

ρε παιδακια(ξερω ξερω ειμαι σπαστικος) αλλα για δωστε μου τα φώτα σας για εδω....:)

αν βγαλω ολες τις επαφες απο το νοκια στο pc και μετα τις περασω στο google δεν ειναι ο πιο γρηγορος τροπος??

η υπαρχει και πιο γρηγορος???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδακια(ξερω ξερω ειμαι σπαστικος) αλλα για δωστε μου τα φώτα σας για εδω....:)

αν βγαλω ολες τις επαφες απο το νοκια στο pc και μετα τις περασω στο google δεν ειναι ο πιο γρηγορος τροπος??

η υπαρχει και πιο γρηγορος???

 

Κανε ενα συνχρονισμο με το gmail για τις επαφες σου και θα είναι πάντα οπου τις θες,οσα τηλ και να αλάξεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα συνχρονισμο με το gmail για τις επαφες σου και θα είναι πάντα οπου τις θες,οσα τηλ και να αλάξεις...

 

ναι τα ξερω αυτα!

απλα θελω τις επαφες του ν97 του ξαδέρφου μου να τις περασω στο google κτλ...

ψαχνω το πιο γρήγορο και ανώδυνο τροπο.....για αυτο....:)

Link to comment
Share on other sites

ναι τα ξερω αυτα!

απλα θελω τις επαφες του ν97 του ξαδέρφου μου να τις περασω στο google κτλ...

ψαχνω το πιο γρήγορο και ανώδυνο τροπο.....για αυτο....:)

 

Εγω αν θυμαμαι καλα απ'το N97 μου τις επελεξα ολες κ τις εστειλα με bluetooth στο s2 κ μετα τις εστρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν θυμαμαι καλα απ'το N97 μου τις επελεξα ολες κ τις εστειλα με bluetooth στο s2 κ μετα τις εστρωσα.

 

Κάπου υπήρχε ένας πιο εύκολος τρόπος.

Νομίζω στο φορουμ του πρώτου γαλαξία το είχα διαβάσει.

"ενωνες" αν θυμάμαι καλά όλες τις επαφές σου από το νοκια σε ένα αρχείο και μετά το περνούσες στο galaxy..

Θα το ψάξω και θα επανέλθω

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Κάπου υπήρχε ένας πιο εύκολος τρόπος.

Νομίζω στο φορουμ του πρώτου γαλαξία το είχα διαβάσει.

"ενωνες" αν θυμάμαι καλά όλες τις επαφές σου από το νοκια σε ένα αρχείο και μετά το περνούσες στο galaxy..

Θα το ψάξω και θα επανέλθω

 

Sent from my note

Κανε εξαγωγη των επαφων απο το νοκια σε μορφη .csv περνα το στον υπολογιστη και μεσα απο το site του gmail κανε εισαγωγη επαφων απο αρχειο csv...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

Ψαχνω εναν insecure kerner XWKI4 και δεν τον βρισκω μεσα στους xda, μεσα απο τον αδηγο.

Ευχαριστω

Edited by louke
Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερες?? Σιγουρα δε μπαινει σε dowload mode?? Παρε αντισταστεις απο καποιο μαγαζακι 300KΩ να ειναι συνολο 3 100αρες πχ ενωσε τες σε σειρα και φτιαξε δικο σου jig... Αλλιως υπαρχει ενα τοπικ εδω που προσφερονται οσοι εχουν jig να εξυπηρετησουν τους υπολοιπους. Που μενεις??
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την επίσημη ics και από το σημείο αυτό και μετά μου κάνει συνεχεια επανακίνηση. Στο download mode μπαίνει πάντως.

Για να καταλάβεις μπαίνω και cwmod αλλά όταν πάω να κάνω restore το back up, μου βγάζει ότι δεν υπάρχει sdcard

 

Πατρα είμαι για όποιον ενδιαφέρετε να βοηθήσει..

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την επίσημη ics και από το σημείο αυτό και μετά μου κάνει συνεχεια επανακίνηση. Στο download mode μπαίνει πάντως.

Για να καταλάβεις μπαίνω και cwmod αλλά όταν πάω να κάνω restore το back up, μου βγάζει ότι δεν υπάρχει sdcard

 

Πατρα είμαι για όποιον ενδιαφέρετε να βοηθήσει..

 

Ουπς.

Στο cwm φίλε κάνε το restore από την internal sd.Για δες καλύτερα τις επιλογές στο restore του cwm.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...