Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση. Αλλαξα ρομ και πηγα να απενεργοποιησω το fast dormancy και καταλαθος πρεπει να πειραχτηκε και κατι αλλο, μαλλον το Ramdump Mode.

Mπορει καποιος να μου πει τι του γραφει σε αυτο το σημειο και αν ειναι ευκολο ενα screenshot να δω μηπως πειραχτηκε και κατι αλλο? Δευτερευον το screenshot, αλλα το πρωτο ψιλοεπειγει :)

 

Απλως πατηστε *#9900# και πειτε μου τι βλεπετε στο Ramdump Mode.

Ευχαριστω :)

 

γραφει Ramdump mode disabled/LOW

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γραφει Ramdump mode disabled/LOW

 

Τhanks φιλτατε :) Αυτο ειχε πειραχτει.

Αραγε ξερουμε τι κανουν ολες αυτες οι επιλογες?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θα στο ανεβασω εγω αυριο....:)

 

 

 

αρα 1000 φορες το παλιο χακ παρα η σημερινη καμερα!!!!!!!!!!!!!!!!

 

το παλιο hack θα δουλεψει σε xwkk5??

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

το παλιο hack θα δουλεψει σε xwkk5??

 

Παρε backup κ μετα χωρις φοβο δοκιμασε το!

Παντως το ανεφεραν κ αλλοι το θεμα του βιντεο.. ελπιζω να βρεθει λυση..

Αλλιως λογικα θα μπορεις να παιζεις με 2 Camera.apk (!) το παλιο οταν θα θες βιντεο, το καινουργιο οταν θα θες φωτογραφια :-P

Οκ epic fail λεμε κ καμια μ***κια να περναει η ωρα..

 

@freddaras ευχαριστω :-)

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να ανεβασει το Camera.apk απο KK5 (system/app/) να του ριξω μια ματια ? :-)

Γιατι δεν νομιζω το fw της καμερας να επηρεαζεται απο τη ρομ :-|

Ας μου το επιβεβαιωσει καποιος αν γνωριζει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ελα φιλε μου εδω..

δοκιμασε το αν θες και πες μου εντυπωσεις...

https://rapidshare.com/files/3553457885/kk5_camera.rar

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω μια ερωτηση στον γαλαξια μου το2 αφου ολοκληρωσω την κληση μου υστερα στα ξαφνικα restart απο μονο υπαρχει κατι που κανω εγω ή φταει η 2.3.4 που φοραω αν γνωριζει καποιος ας απαντησει παρακαλω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς φοράς custom rom έτσι δεν είναι?

Αν ναί δέν σημαίνει οτι φταίς εσύ για κάτι ή κάτι δέν έκανες καλά....

Πολλές φορές μιλάω πάντα για custom κ όχι για official rom μπορεί να προκληθούν διάφορα (restart - force close) κ ο λόγος μπορεί να είναι απο cernel/rom/οι κ αλλοι παράγοντες.

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου εδω..

δοκιμασε το αν θες και πες μου εντυπωσεις...

https://rapidshare.com/files/3553457885/kk5_camera.rar

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για το αρχειο και συγγνωμη που αργησα να απαντησω μιας και ημουν εκτος!τι ακριβως ειναι αυτο που εστειλες?το φλασαρω μεσω CWM?ειναι για την kk5?

να ξερω μην μου γινει καμια στραβη :p

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για το αρχειο και συγγνωμη που αργησα να απαντησω μιας και ημουν εκτος!τι ακριβως ειναι αυτο που εστειλες?το φλασαρω μεσω CWM?ειναι για την kk5?

να ξερω μην μου γινει καμια στραβη :p

 

Μαλλον σε'μενα πηγαινει το αρχειο endagel8, του το ειχα ζητησει χθες :-) Οποτε σ'ευχαριστω freddaras, κανω καποιες δοκιμες μεταξυ των 2 .apk κ αυριο θα δω μηπως βγαλω ακρη τι κ πως κ θα ενημερωσω εδω.

 

Παντως περασα κ εγω τη Gc4, καποια mods, apps κτλ κ οντως μεχρι στιγμης ειναι εντυπωσιακα γρηγορη κ σταθερη. Το shade of dusk theme ειναι απλα πανεμορφο για οποιον ενδιαφερεται να το δοκιμασει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το fast dormancy τι κάνει ακριβώς; υπάρχει ελληνικό δίκτυο που να το υποστηρίζει;

 

Στη 2.3.6 έχει κανείς να πει κάτι ; πως του φαίνεται; το swype λειτουργεί;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το fast dormancy τι κάνει ακριβώς; υπάρχει ελληνικό δίκτυο που να το υποστηρίζει;

 

Στη 2.3.6 έχει κανείς να πει κάτι ; πως του φαίνεται; το swype λειτουργεί;

 

Οχι δεν υπαρχει ελληνικο δικτυο που να το υποστηριζει, καλυτερα disabled. Οσο για το τι κανει με ενα search και εδω στο φορουμ θα βρεις αρκετες πληροφοριες.

 

Η 2.3.6 καλη ειναι μην φανταστεις κατι το εντυπωσιακο, σχετικα με swype δεν γνωριζω γιατι δεν το λειτουργω αλλα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 2.3.6 μέχρι στιγμής δείχνει μια χαρά.Το swype λειτουργεί κανονικά με ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το γνωστό πρόβλημα με την κάμερα? Ή δεν υπάρχει σε όλους αυτό? Πάντως και σε μένα χάνει frames το HD video recording σε ΚΚ5
Link to comment
Share on other sites

Πολλές επαφές τις έχω κάνει συγχώνευση με επαφές μου από το Facebook.δυστυχώς όμως μετά από κάθε full wipe πρέπει να ξανά κάνω συγχώνευση από την αρχή, υπάρχει τρόπος να γίνονται backup οι επαφές με τις συγχωνεύσεις μαζί; Γιατί η google μου επαναφέρει τις επαφές χωρίς τις συγχωνεύσεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες το fast dormancy τι κάνει ακριβώς; υπάρχει ελληνικό δίκτυο που να το υποστηρίζει;

 

Κάνοντάς το disable (υποτίθεται ότι) βελτιώνει την απόδοση της μπαταρίας αλλά πρακτικά έχω δει ότι μειώνει την ταχύτητα σύνδεσης στο internet. Προσωπικά δεν το συνιστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το γνωστό πρόβλημα με την κάμερα? Ή δεν υπάρχει σε όλους αυτό? Πάντως και σε μένα χάνει frames το HD video recording σε ΚΚ5

 

Δεν εχω παρατηρησει το προβλημα με την καμερα.. Βεβαια δεν την πολυχρησιμοποιω για να ειμαι ειλικρινης.

Welcome to the next level man :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντάς το disable (υποτίθεται ότι) βελτιώνει την απόδοση της μπαταρίας αλλά πρακτικά έχω δει ότι μειώνει την ταχύτητα σύνδεσης στο internet. Προσωπικά δεν το συνιστώ.

 

εγω παλι πιστευω το αντιθετο!

με το disable το ιντερνετ γινεται ακομη πιο γρηγορο..

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντάς το disable (υποτίθεται ότι) βελτιώνει την απόδοση της μπαταρίας αλλά πρακτικά έχω δει ότι μειώνει την ταχύτητα σύνδεσης στο internet. Προσωπικά δεν το συνιστώ.

 

Κσλημέρα,

Νομίζω ότι παίζει ρόλο αν υποστηρίζεται και από τον πάροχο..έχω διαβάσει ότι αν υποστηρίζεται τότε ναι είναι καλό να το έχεις on αν όμως δεν υποστηρίζεται τότε μπορείς να το έχεις στο off..εγώ έχω Cosmote τους είχα πάρει τηλέφωνο να ρωτήσω αν το έχουν και καλύτερα να μην γράψω την απάντηση:confused:

Από τότε το έχω και εγώ στο on καλού κακού...

Διαφορές δεν έχω δει πάντως

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαφορές δεν έχω δει πάντως

 

Εγώ πάντως έχω δει αξιοσημείωτες διαφορές και γιαυτό παραθέτω την παραπάνω πρόταση. Ο καθένας φυσικά διαβάζει και κάνει ότι νομίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κσλημέρα,

Νομίζω ότι παίζει ρόλο αν υποστηρίζεται και από τον πάροχο..έχω διαβάσει ότι αν υποστηρίζεται τότε ναι είναι καλό να το έχεις on αν όμως δεν υποστηρίζεται τότε μπορείς να το έχεις στο off..εγώ έχω Cosmote τους είχα πάρει τηλέφωνο να ρωτήσω αν το έχουν και καλύτερα να μην γράψω την απάντηση:confused:

Από τότε το έχω και εγώ στο on καλού κακού...

Διαφορές δεν έχω δει πάντως

 

Sent from Galaxy

εγω τους εστειλα e-mail στην cosmote και μου ειπαν οτι δεν το υποστηριζουν
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ημουν με omega 6 και σημερα ειπα να φλασαρω την omega 8 μιας που βρηκα χρονο.Μπηκα λοιπον στο cwm εκανα full wipe και φλασαρα την omega 8 xt.Εδω και κανενα 5λεπτο εχει κολλησει στο samsung galaxy s II,εχουν ανοιξει και τα φωτακια αφης και δεν κανει τιποτα.Τι κανω????

 

Επειδη το κινητο δεν ανοιγε φλασαρα την official KI8 που την ειχα προχειρη,μετα το εκανα roor με cf-root και ολα κομπλε.Ξαναμπηκα σε cwm,εκανα install zip την omega 8xt και παλι κολλησε στην αρχικη.Τι γινεται???

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

εδω βιντεο τραβηγμενο με το χακ του κρισκελο και ΚΚ5 καμερα(στοκ ρομ ΚΚ5 εχω...)...

http://www.youtube.com/user/freddaras22?feature=mhee

 

χμμμμμ οχι και τοσο καλο αποτελεσμα...

θα δοκιμασω και potato και θα τα ξαναπουμε....

Link to comment
Share on other sites

εδω βιντεο τραβηγμενο παλι απο την στοκ καμερα(με κρισκελο χακ) διπλα στο ηχειο...

και εδω απο το προγραμμα lg(νομιζω οτι ειναι καπως καλυτερο...)...

http://www.youtube.com/user/freddaras22?feature=mhee#p/a/u/0/H5vqputTv3o

 

θα δοκιμασω τωρα και με το potato και θα σας πω....

Link to comment
Share on other sites

εδω βιντεο τραβηγμενο παλι απο την στοκ καμερα(με κρισκελο χακ) διπλα στο ηχειο...

και εδω απο το προγραμμα lg(νομιζω οτι ειναι καπως καλυτερο...)...

http://www.youtube.com/user/freddaras22?feature=mhee#p/a/u/0/H5vqputTv3o

 

θα δοκιμασω τωρα και με το potato και θα σας πω....

 

μια απο τα ιδια τεστ εκανα και εγω με σενα..και ολα μου φαινονται ακριβως το ιδιο με σενα!! :(

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...