Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως εγω που του αλλαξα μπαταρια πολυ πριν εκδηλωθουν τετοια περιστατικα το τηλεφωνο ξαναγινε καινουριο....παρ'ολο που η μπαταρια δεν ειχε φτασει σε οριακο επιπεδο και εδειχνε να δουλευει κανονικα την αλλαξα διοτι ειδα οτι οταν το φορτιζα και εδειχνε 100%πηγαινε ρολοι αλλα αν καμμια φορα χρειαζοταν να το κλεισω και ειχε γυρω στο 37% οταν το ξαναανοιγα εδειχνε 19-21 το πολυ και μετα απο ενα τετρτο περιπου ανεβαινε στο 36%.....οποτε σημαδια κοπωσης...τωρα με την καινουρια ξανανιωσε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα!!μια βοηθεια αν γνωριζει καποιος

Χθες το βραδυ το κινητο ξαφνικα σταματησε να λειτουργει παταω το κουμπι για να το ανοιξω και μου ζηταει εναν περιεργο κωδικο (ηταν μαυρο φοντο σε ενα πλαισιο με πρασινη γραμμη) δυστυχως δεν θυμαμαι τι εγραφε!!!!!νομιζα οτι ηταν ο κωδικος για το κινητο αλλα δεν ηταν δεν μπορουσα να το ανοιξω μ αποτελεσμα να προσπαθω να το κλεισω αλλα τιποτα......βγαζω την μπαταρια και με το που το ανοιξα και μετα κολλησε στην εισαγωγη(εδειχνε ολο το σημα της εταιριας).ξαναεβγαλα μπαταρια και το τηλεφωνο δεν ανοιγει καθολου απο τοτε...και στην φορτιση δεν υπαρχει καμια ενδειξη

Μας αφησε χρονους ?θα αξιζει να το φτιαξω η να παω για κατι αλλο ευχαριστω πολυ

επισης υπαρχει σερβις κοντα στον πειραια ???

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!!μια βοηθεια αν γνωριζει καποιος

Χθες το βραδυ το κινητο ξαφνικα σταματησε να λειτουργει παταω το κουμπι για να το ανοιξω και μου ζηταει εναν περιεργο κωδικο (ηταν μαυρο φοντο σε ενα πλαισιο με πρασινη γραμμη) δυστυχως δεν θυμαμαι τι εγραφε!!!!!νομιζα οτι ηταν ο κωδικος για το κινητο αλλα δεν ηταν δεν μπορουσα να το ανοιξω μ αποτελεσμα να προσπαθω να το κλεισω αλλα τιποτα......βγαζω την μπαταρια και με το που το ανοιξα και μετα κολλησε στην εισαγωγη(εδειχνε ολο το σημα της εταιριας).ξαναεβγαλα μπαταρια και το τηλεφωνο δεν ανοιγει καθολου απο τοτε...και στην φορτιση δεν υπαρχει καμια ενδειξη

Μας αφησε χρονους ?θα αξιζει να το φτιαξω η να παω για κατι αλλο ευχαριστω πολυ

επισης υπαρχει σερβις κοντα στον πειραια ???

 

Κατά την γνώμη μου...

1. Στήσε KIES

2. Στήσε Odin και φλάσαρε το firmware της αρεσκείας σου (εαν το Odin "βλέπει" την συσκευή)

 

Εαν το Odin ΔΕΝ βλέπει την συσκευή, θα πρότεινα να πας για κάτι καινούργιο...

Μάλλον δεν είσαι μέσα στην εγγύηση, άρα δεν σε συμφέρει να δώσεις χρήμα για τον "δεινόσαυρο"...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παντως δημητρη εμενα ειναι τετοια η τρελλα μου μ'αυτο το κινητο που θα το εφτιαχνα ξανα καινουριο....εχω γραψει αρκετες φορες τους λογους που δεν βρισκω ευκολα αντικαταστατη του.περαν βεβαιως των πολλων (developers) ακομη υποστηρικτων του.αλλωστε μας δινει ακομη χαρες ο δεινοσαυρος που λες.
Link to comment
Share on other sites

Παντως δημητρη εμενα ειναι τετοια η τρελλα μου μ'αυτο το κινητο που θα το εφτιαχνα ξανα καινουριο....εχω γραψει αρκετες φορες τους λογους που δεν βρισκω ευκολα αντικαταστατη του.περαν βεβαιως των πολλων (developers) ακομη υποστηρικτων του.αλλωστε μας δινει ακομη χαρες ο δεινοσαυρος που λες.

 

Βρίσκω εύκολα αντικαταστάτη του (βλέπε Galaxy alpha) αλλά μετά απο 2 χρόνια και 5 μήνες η αγάπη μου για αυτό παραμένει και μου είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ να το αποχωριστώ...

Χαρές λόγω των developers δεν νομίζω ότι μου δίνει πια, καθώς μετά την NeatROM (η οποία κατά την γνώμη μου έχει πεθάνει πλεον) όλες οι άλλες roms "μου ξυνίζουν" λόγω bug, lag, battery drain και άλλων παιδικών ασθενειών...

Την ευκολία που εγώ έχω δημιουργήσει μέσω custom rom, patches και 3rd party apps ΔΕΝ πιστεύω ότι θα την βρώ ούτε στην μεγαλύτερη ναυαρχίδα...

Έτσι, μένω στο S2 μέχρι να πεθάνει, ή μέχρι να ρουτινιάσω τόσο απο την ζωή μου που η αλλαγή κινητού να είναι ζωτική ανάγκη! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια κ εγώ δεν το αλλαζω εύκολα και γιατί έχει ανανεωθεί το λογισμικό και γιατί οτιδήποτε άλλο μου φαίνεται τεράστιο σε μέγεθος κ δε χωράει κ στη τσεπη :lol:

Ετοιμάζομαι πάντως ψυχολογικά για ενα άλφα που είναι πιο σουλουπωμενο αλλά μετα λύπης φαίνεται οτι δε θα καταφέρω να το πειραξω ποτε περισσότερο απο οτι έχει να μου δώσει η σαμμυ :worry:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλο το αλφα αλλα πως μπορει να ξεπεραστουν οι ελλειψεις αφαιρουμενης μπαταριας,και καρτας sd;; μονο η ελλειψις ραδιοφωνου ξεπερνιεται.
Link to comment
Share on other sites

Το Motorola Moto E 2nd gen 2015 δε σας αγγίζει; μόνο εγώ έχω σοκαριστεί; το μόνο που -ίσως- να με χαλούσε είναι το 1GB RAM. 110€ αστέρι!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλο το αλφα αλλα πως μπορει να ξεπεραστουν οι ελλειψεις αφαιρουμενης μπαταριας,και καρτας sd;; μονο η ελλειψις ραδιοφωνου ξεπερνιεται.

 

1. Η μπαταρία θα σου κρατήσει τουλάχιστον 2.5 χρόνια με καλή αυτονομία... 3 με μειωμένες επιδοσεις... Ε, μέχρι τα 3 θα θες να το αλλάξεις, ή αν το αγαπάς τόσο θα το πας σε ένα μαγαζάκι να του αλλάξεις μπαταρία! :p

2. 32gb μνήμης σου είναι λίγα; Ντάξει μην το γεμίσουμε και seasons του Game of Thrones, κινητό είναι! (και όχι media player) :lol:

Όσο για τα βίντεο και τις φωτογραφίες, που και που τα ξεφορτώνουμε στο PC :shifty:

και αν οπωσδήποτε θες για τις διακοπές ...ταινιούλες, κάρφωσε του στικάκι με καλώδιο OTG :rolleyes:

 

Το Motorola Moto E 2nd gen 2015 δε σας αγγίζει; μόνο εγώ έχω σοκαριστεί; το μόνο που -ίσως- να με χαλούσε είναι το 1GB RAM. 110€ αστέρι!

Το 1gb ΔΕΝ το συγχωρώ... Καλή φάση, το βλέπεις και λες θα είναι κλάσεις καλύτερο απο το S2, αλλά στο μέλλον θα πονέσεις απο την έλλειψη μνήμης...

Υπολόγισε πως θα σκάσεις ένα 250άρι το λιγότερο... Υπάρχουν σχετικά οικονομικές τιμές, οι οποίες ανεβαίνουν με την αύξηση του hardware, βλέπε G2, Z1c, Alpha, Z3c, G3...

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη μου συμφωνω απολυτως με το σκεπτικο σου για το αλφα, ....αλλα το ενδεχομενο να υπαρξει προβλημα με την μπαταρια μπορει να παρουσιαστει ανα πασα στιγμη...(ιδε s4), τωρα οσον αφορα την μη υπαρξη καρτας sd, παλι θεωρω οτι ακομη και μια τυχαια βλαβη ρουτινας η ενα στραβοκαθισμα ενδεχομενης αναβαθμησεως ισως ειναι αρκετο να χαθουν ακομη και τα ελαχιστα αρχεια που μπορει να εχουμε αποθηκευμενα...τωρα θα μου πεις και ποσες καρτες δεν χαλασαν;;παλι δικιο θα εχεις....καποιοι φιλοι μου μιλησαν ακομη και για ανεβασμα σε *ασφαλεις*;;; τοποθεσιες του διαδικτυου....δεν ξερω τι να πω παλι προβληματιζομαι...γι'αυτο και με βλεπεις να λεω s2 και πασης ελλαδας που ελεγε κι'ο χαρυ κλιν.Φυσικα και συμφωνω απολυτως οτι αν παθαινε η συσκευη μου το s2 μια μη επισκευασιμη ζημια το επομενο θα ηταν το ALPHA. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά το κινητό δεν ανοίγει δεν κανει τίποτα,ουτε με αλλη μπαταρία ουτε στον φορτιστη όταν το βάζω ανταποκρινετε .τι προτεινετε;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Πατημένο Power συνεχόμενο δεν κάνει κάτι; Μάλλον ψόφησε.

Λες με odin δεν γίνετε η δουλεια;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Λες με odin δεν γίνετε η δουλεια;

 

Δοκίμασε αλλά δεν νομίζω να βρει την συσκευή σου.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό δεν ανοίγει δεν κανει τίποτα,ουτε με αλλη μπαταρία ουτε στον φορτιστη όταν το βάζω ανταποκρινετε .τι προτεινετε;

 

Πρεοτείνουμε να πάρεις καινούργια συσκευή... :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα παιδια,εχει ενεργοποιησει κανεις το monitor mode στη συσκευη του? προσπαθω να τρεξω το bcmon με επιτυχια αλλα ματαια. Μου ειναι απαραιτητο δυστυχως για την χρηση μερικων προγραμματων. Εννοειτε οτι θελω να το κανω χωρις τη χρηση εξωτερικης ant1.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά το κινητό δεν ανοίγει δεν κανει τίποτα,ουτε με αλλη μπαταρία ουτε στον φορτιστη όταν το βάζω ανταποκρινετε .τι προτεινετε;

 

Καλησπέρα, ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα εχθές.

Υποχρεωθηκα να μπω σε recovery και να κανω wipe- delete all user data.

Μετα απο αυτο η συσκευη άνοιξε κανονικα.

 

Εναλλακτική λύση στο πρόβλημα σου. Είναι αρκετα πιθανο να έχει χαλάσει το usb που φορτιζει (ναι το έχω περάσει και αυτό). Άνοιξε το κινητο και δες την version που έχει (είναι πακετο μαζι με το μικρόφωνο). Είναι πολύ εύκολη η αλλαγη και υπάρχουν και σχετικα βιντεακια. Θα σου κοστίσει περίπου 5€ και 5 λεπτά απο τον χρόνο σου. Σου επισυνάπτω link με τον κονέκτορα που ήταν συμβατός με την δικιά μου συσκευη. Εαν έχεις ακόμα το κινητό όμως και θέλεις να το φτιάξεις μήπως είναι εκει το πρόβλημα να τσεκάρεις πρώτα τον δικό σου κονεκτορα, για να παραγγείλεις την σωστή έκδοση.

http://www.ebay.co.uk/itm/300678631274?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να ρώτησω

Απο μπαταρίες νόμιζω υπάρχει μια που αλλαζεις

και το πίσω καπάκι της samsung

υπάρχει πουθενά;

Η υπάρχει κάποια αλλη αξιόπιστη;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Να ρώτησω

Απο μπαταρίες νόμιζω υπάρχει μια που αλλαζεις

και το πίσω καπάκι της samsung

υπάρχει πουθενά;

Η υπάρχει κάποια αλλη αξιόπιστη;

 

Μόνο από Ελλάδα ψάχνεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο απο Ελλάδα

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο απο Ελλάδα

 

Δεν υπάρχει κάτι άλλο, τουλάχιστον αξιόπιστο, πέραν της original μπαταρίας που έρχεται μαζί με το κινητό. Μπορείς να τη βρεις σε αρκετά καταστήματα, δες εδώ.

 

Αν κοιτάξεις για αγορά από εξωτερικό, υπάρχει η Anker 1900mAh που χωράει χωρίς να αλλάξεις καπάκι.

 

Υπάρχει και Original 2000mAh με νέο καπάκι, προφανώς είναι αυτή που αναφέρεις, αλλά δεν τη βλέπω να πωλείται κάπου πλέον.

 

Οτιδήποτε άλλο κάνει τη συσκευή «τούβλο». Προφανώς μακρυά από κινέζικες μπαταρίες.

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

τελικά έβαλα την anker κι ησύχασα! Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

χθές το τηλέφωνο κόλλησε στον broswer,δεν ανταποκρινόταν κανένα κουμπί και έβγαλα την μπαταρία,έχει ξανατύχει

την ξαναέβαλα και δεν άνοιγε,δοκίμασα διάφορους τρόπους,κρατώντας πατημένα κουμπιά και επανατοποθετώντας την μπαταρία αρκετές φορές αλλά δεν ανοίγει

ήταν rooted με την τελευταία επίσημη rom περασμένη

υπάρχει ελπίδα να είναι η μπαταρία;Του είχα βάλει μια kinps πρίν περίπου δύο χρόνια,αν θυμάμαι καλά.Δούλευε χωρίς προβλήματα σε διάρκεια και ρυθμό αποφόρτισης και όταν το έπαθε αυτό ήταν φορτισμένη στο 90%.Μου παρουσίαζε μερικές φορές πρόβλημα όταν αποφορτιζόταν πλήρως και έκλεινε το κινητό,δεν φόρτιζε με τη μία,έπρεπε να την επανατοποθετήσω αρκετές φορές για να ξεκινήσει.Δεν το έκανε όσες φορές αποφορτίστηκε πλήρως,αλλά επειδή είχε γίνει 2-3 φορές και με ταλαιπώρησε,το φόρτιζα πάντα πρίν κλείσει από μπαταρία

Edited by bran9
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ψάχνω να βρω προστατευτικό τζαμάκι για S2. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω, γιατί ψάχνω skroutz αλλά τίποτα.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω προστατευτικό τζαμάκι για S2. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω, γιατί ψάχνω skroutz αλλά τίποτα.

 

Το Ebay και το Amazon είναι γεμάτα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...