Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο 2 χρονια με τον Γαλαξια, αποφασισα να τον "απαρνηθω" και να μετακομισω σε... διπλανο thread, αυτο του HTC ONE...

Ευτυχης κατοχος απο σημερα το πρωι, θα πρεπει να ξεχασω οσα ηξερα περι root, roms και λοιπων καταστασεων και να ανακαλυψω ξανα την Αμερικη!!! :lol:

 

Ευχαριστω ολους τους φιλους για τις συμβουλες τους και εννοειται οτι αν καποιος θελησει κατι και τυχαινει να το γνωριζω, ευχαριστως θα τον βοηθησω, ειτε με pm, ειτε μεσω των threads που θα εξακολουθησω να παρακολουθω...

 

Σταυρος

 

:!: --- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την μορφοποίηση κειμένου παρά μόνο σε περιπτώσεις οπού θέλεις να τονίσεις κάποιες λέξεις ή προτάσεις μέσα σε ένα μεγάλο κείμενο

Edited by m7ixalis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Α ρε Σταυρή πας κι εσύ, μόνος θα μείνω να μιλάω στον εαυτό μου στο τέλος, ειδικά μετά την αγορά του nexus 7 v2 θα πάρει καιρός να σκεφτώ αλλαγή κινητού..:p

 

Όπως και να'χει να το χαρείς το εργαλείο φιλαράκι, εμείς σ'ευχαριστούμε για όσα πρόσφερες στην "κοινότητα" τόσο καιρό!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 χρονια με τον Γαλαξια, αποφασισα να τον "απαρνηθω" και να μετακομισω σε... διπλανο thread, αυτο του HTC ONE...

Ευτυχης κατοχος απο σημερα το πρωι, θα πρεπει να ξεχασω οσα ηξερα περι root, roms και λοιπων καταστασεων και να ανακαλυψω ξανα την Αμερικη!!! :lol:

 

Ευχαριστω ολους τους φιλους για τις συμβουλες τους και εννοειται οτι αν καποιος θελησει κατι και τυχαινει να το γνωριζω, ευχαριστως θα τον βοηθησω, ειτε με pm, ειτε μεσω των threads που θα εξακολουθησω να παρακολουθω...

 

Σταυρος

 

Μεγειά Σταύρο!

Καλοδούλευτο! :) :up:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Με γιές Σταύρο, πολύ ωραία συσκευή, κοίτα να τη χαρείς ;-)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Είμαι εδώ και ένα περίπου μήνα με την ms1εντελώς στοκ και παρατηρώ στο cpu spy ότι στην συχνότητα 1000hz δεν πηγαίνει πότε ο επεξεργαστής, είναι λογικό; στις υπόλοιπες τα στατιστικά είναι μια χαρά.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Είμαι εδώ και ένα περίπου μήνα με την ms1εντελώς στοκ και παρατηρώ στο cpu spy ότι στην συχνότητα 1000hz δεν πηγαίνει πότε ο επεξεργαστής, είναι λογικό; στις υπόλοιπες τα στατιστικά είναι μια χαρά.

 

έχεις ενεργοποιημένο μόνιμα το battery saver?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

έχεις ενεργοποιημένο μόνιμα το battery saver?

 

Όχι φίλε μου ποτέ δεν το ενεργοποιώ. Και να το είχα ενεργοποιήσει λογικά δεν θα έδειχνε ποσοστό ούτε και στην μάξιμουμ συχνότητα των 1200mhz. Που να οφείλεται άραγε;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , χρειάζομαι μια βοήθεια για ένα γαλαξία ενός φίλου . Η συσκευή είναι ''μαμά'' αλλά το τελευταίο διάστημα άρχισε να κάνει κάποιες κουλές επανεκινήσεις προφανώς από κάποια εφαρμογή που δεν συνεργάζεται σωστά . Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μπορείς να καταλάβεις τι φταίει (αν κρατάει κάποιο log για παράδειγμα) ώστε να δούμε τι είναι αυτό που φταίει για να μπορέσει να διορθωθεί ή αν χρειάζεται να ξηλωθεί αυτό που δημιουργεί το πρόβλημα .

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια νεος στην ομαδα κ πρωην κατοχος του s2 το εδωσα στην γυναικα μου αλλα το θεμα ειναι οτι της επεσε χτε μεσα απο τα χερια της κ ραγισε η οθονη σε 2-3 μερη κ δεν αναβει καθολου R.I.P (χαχα συγνωμη) κ θα ηθελα να ρωτησω υπαρχουν ανταλακτικα απο ebay να παραγγειλω κ να το παω καπου εδω στην Θεσσαλονικη

Εαν πραγματικα γνωριζει καποιος τι μπορει να χρειαστει ας με βοηθησει παρακαλω!!:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια νεος στην ομαδα κ πρωην κατοχος του s2 το εδωσα στην γυναικα μου αλλα το θεμα ειναι οτι της επεσε χτε μεσα απο τα χερια της κ ραγισε η οθονη σε 2-3 μερη κ δεν αναβει καθολου R.I.P (χαχα συγνωμη) κ θα ηθελα να ρωτησω υπαρχουν ανταλακτικα απο ebay να παραγγειλω κ να το παω καπου εδω στην Θεσσαλονικη

Εαν πραγματικα γνωριζει καποιος τι μπορει να χρειαστει ας με βοηθησει παρακαλω!!:cry::cry::cry:

στο τερμα της δωδεκανησου απεναντι απο το λιμανι,στη γωνια ειναι το σερβις της σαμσουνγκ.περαστικα...(απο ebay τι θα παραγκειλεις,γνωριζεις αν ειναι μονο οθονη,η κατι αλλο?γι αυτο πηγαινε πρωτα στο σερβις)

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σαλαμινος 5 microtech λεγεται.

σωστος..δεν θυμωμουν την οδο,γιαυτο και η παραστατικη περιγραφη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

160ευρω ειναι η αλλαγη της οθονης εκει που λενε τα παιδια.Για μενα δεν αξιζει ουτε ολο το τηλεφωνο πλεον τοσο για να την αλλαξεις.Καλυτερα κατι καινουριο.
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χαρα σας.σημερα μου δωθηκε ενα κινητο samsung s2 εκθεσιακο απο γνωστη εταιρια γιατι το δικο μου χαλασε..και εδω και καποιες ωρες που το επεξεργαζομαι..μολις συνδεθηκα στο νετ μεσω wifi για κανα 10 λεπτο το κινητο εγινε φουρνος.με ξενερωσε απιστευτα.ειναι φυσιολογικο???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χαρα σας.σημερα μου δωθηκε ενα κινητο samsung s2 εκθεσιακο απο γνωστη εταιρια γιατι το δικο μου χαλασε..και εδω και καποιες ωρες που το επεξεργαζομαι..μολις συνδεθηκα στο νετ μεσω wifi για κανα 10 λεπτο το κινητο εγινε φουρνος.με ξενερωσε απιστευτα.ειναι φυσιολογικο???

 

Καλημέρα, αν φοράει 4.03 - 4.04... ναι είναι συνηθισμένο feature για τον χειμώνα ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν φοράει 4.03 - 4.04... ναι είναι συνηθισμένο feature για τον χειμώνα ;)

 

Στην 4.0.4 όχι και τόσο, στην 4.0.3 παρουσιαζόταν τόσο πολύ το πρόβλημα με το wifi ανοικτό, έκανε και συχνές επανεκκινήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , χρειάζομαι μια βοήθεια για ένα γαλαξία ενός φίλου . Η συσκευή είναι ''μαμά'' αλλά το τελευταίο διάστημα άρχισε να κάνει κάποιες κουλές επανεκινήσεις προφανώς από κάποια εφαρμογή που δεν συνεργάζεται σωστά . Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μπορείς να καταλάβεις τι φταίει (αν κρατάει κάποιο log για παράδειγμα) ώστε να δούμε τι είναι αυτό που φταίει για να μπορέσει να διορθωθεί ή αν χρειάζεται να ξηλωθεί αυτό που δημιουργεί το πρόβλημα .

Ευχαριστώ

 

καμία βοήθεια παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

καμία βοήθεια παιδιά ?

 

Log δεν νομίζω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσει ώστε να μπορέσει να ενημερωθεί για το τι μπορεί να φταίει, ο μόνος τρόπος που ξέρω είναι να αρχίσει να σβήνει μία μία τις εφαρμογές που εγκατέστησε τελευταία και να παρακολουθεί αντιδράσεις. Τελευταία λύση, το factory reset, wipe cache και εγκατάσταση όλων από την αρχή..

Link to comment
Share on other sites

Log δεν νομίζω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσει ώστε να μπορέσει να ενημερωθεί για το τι μπορεί να φταίει, ο μόνος τρόπος που ξέρω είναι να αρχίσει να σβήνει μία μία τις εφαρμογές που εγκατέστησε τελευταία και να παρακολουθεί αντιδράσεις. Τελευταία λύση, το factory reset, wipe cache και εγκατάσταση όλων από την αρχή..

 

αυτή την απάντηση φοβόμουν . σε ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν φοράει 4.03 - 4.04... ναι είναι συνηθισμένο feature για τον χειμώνα ;)

4.0.4 φοραει.και λεγα να το καβαντζωσω αλλα μου την εδωσε.ευχαριστω για την απαντηση :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4.0.4 φοραει.και λεγα να το καβαντζωσω αλλα μου την εδωσε.ευχαριστω για την απαντηση :)

 

Έχει ήδη γίνει επίσημο update στην 4.1.2 και δεν παρουσιάζει τέτοια φαινόμενα πάντως, μόνο σε κάποιο βαρύ παιχνίδι τύπου real racing 3 θα τα δεις πλέον..

Link to comment
Share on other sites

4.0.4 φοραει.και λεγα να το καβαντζωσω αλλα μου την εδωσε.ευχαριστω για την απαντηση :)

 

Αν του βάλεις custom θα το δεις να πετάει χωρίς καμμία παιδική ασθένεια... Ξανασκέψου το!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν του βάλεις custom θα το δεις να πετάει χωρίς καμμία παιδική ασθένεια... Ξανασκέψου το!

to κινητο το εχω δανεικο εως οτου φτιαχτει το αλλο μεσω της εγγυησης.εξυπηρετηση μου κανουν...βεβαια το αναβαθμισα στην 4.1.2 και νομιζω οτι ειναι καλυτερα.λετε να ζεσταθηκε επειδη εβαλα την μικρο σιμ μεσα με εναν ανταπτορα πλαστικο καβαντζωμενο απο το παλιο sony.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λετε να ζεσταθηκε επειδη εβαλα την μικρο σιμ μεσα με εναν ανταπτορα πλαστικο καβαντζωμενο απο το παλιο sony.:worry:

 

Μπα.. η ics (όλες οι 4.0.Χ δηλαδή) το παρουσίαζαν συχνά αυτό το φαινόμενο με την 4.0.3 να είναι η χειρότερη όλων. Καθαρά θέμα της ics υποθέτω πως ήταν..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...