Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι`εγω το i9100 εχω,οποτε παιδια μην το παιδευω τσαμπα.

αρα εδω http://www.samsung.com/global/microsite/galaxys2/html/feature.html που αναφερεται NFC ειναι γενικως για το 9100,παροτι δεν το επισημαινει με αστερισκο πουθενα.

το trigger παντως δεν μου εβγαλε καποιο σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπέρα,

 

Με απλά λόγια το κινητό παπαλα. Τι κάνω απο εδώ και πέρα????

Δεν ανάβει καθόλου .

Ιστορία :

Προσπαθώντας να περασώ την επίσημη τελευταία ελληνικη με Odin ,απέτυχε στο ήμιση της διαδικασίας.

Bootarw πάλι στην παλιά , και ξαναπροσπαθώ - με επιτυχία αυτήν την φορά.

το κινητό σερνόταν....και προσπαθώ σημερα μετα από 2 μερες να βάλω την πρώτη nordic.

μια χαρα.....μέχρι που πριν απο λίγα λεπτά εκεί που το είχα αφήσει να κατεβάζει app και κοιμήθηκε η οθόνη , το κίνητο.....farewell!!!!!!

 

Τι έγινε ρε παιδια????

τι να κανω τώρα????

Δεν ανάβει με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μπαταρία για λίγα λεπτά και βάλε την ξανά .Κοίταξε να δεις αν ανοίγει αλλιώς προσπάθησε να το βάλεις σε download ή recovery mode .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μπαταρία για λίγα λεπτά και βάλε την ξανά .Κοίταξε να δεις αν ανοίγει αλλιώς προσπάθησε να το βάλεις σε download ή recovery mode .

 

Μπα Μιχάλη, δεν έγινε τίποτα.......Ούτε recovery ούτε download .....κινητό νεκρό.....το δοκίμασα και με άλλες μπαταριες αλλα τζίφος.....

 

αν δεν δουλεψει θα το πάω σε service να δω πόσα θα μου ζητήσουν....αν είναι πολλά .....θα πάει για Φυλή φυσικά!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο γαλαξίας με την ms1 δουλεύει άψογα αλλά σήμερα κάτι έπαθε η εφαρμογή "τα αρχεία μου" και κολλάει συνεχώς.Μπαίνω για να διαγράψω κάτι αρχεία αλλά με του που μπαίνω αμέσως κολλάει και με πετάει έξω! Είναι σπαστικό, έχω κάνει restart,wipe cache,εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής αλλά πάλι τίποτα :(

Μόνο όταν πηγαίνω στην sdcard0 κολλάει, στην extSdCard δεν έχει πρόβλημα.

Καμιά ιδέα κανείς;:(

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ο γαλαξίας με την ms1 δουλεύει άψογα αλλά σήμερα κάτι έπαθε η εφαρμογή "τα αρχεία μου" και κολλάει συνεχώς.Μπαίνω για να διαγράψω κάτι αρχεία αλλά με του που μπαίνω αμέσως κολλάει και με πετάει έξω! Είναι σπαστικό, έχω κάνει restart,wipe cache,εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής αλλά πάλι τίποτα :(

Μόνο όταν πηγαίνω στην sdcard0 κολλάει, στην extSdCard δεν έχει πρόβλημα.

Καμιά ιδέα κανείς;:(

 

Εδώ και κάτι χρόνια χρησιμοποιώ το es file γι'αυτη τη δουλεια και δεν είχα ποτε προβλημα..:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάτι χρόνια χρησιμοποιώ το es file γι'αυτη τη δουλεια και δεν είχα ποτε προβλημα..:)

 

Ναι εντάξει εναλλακτική υπάρχει, κι εγώ χρησιμοποιώ παράλληλα astro και oi αλλά τώρα προσπαθώ να βρω γιατί κολλάει ο στοκ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει εναλλακτική υπάρχει, κι εγώ χρησιμοποιώ παράλληλα astro και oi αλλά τώρα προσπαθώ να βρω γιατί κολλάει ο στοκ...

 

Ίσως αν καθαρίσεις την cache της εφαρμογής.. δεν την έχω δουλέψει και ποτέ για να σου πω με σιγουριά.:p

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν καθαρίσεις την cache της εφαρμογής.. δεν την έχω δουλέψει και ποτέ για να σου πω με σιγουριά.:p

 

Τίποτα Μάκη, καθάρισα και την cache της εφαρμογής και πάλι τίποτα.Έκανα και wipe data και φαντάσου ότι πάλι κολλούσε.Πάω για φλασάρισμα και στήσιμο απο την αρχή :mad:

 

Edit: Ξαναπέρασα την ms1 και έστρωσε.

Αχ ρε android :confused:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τις τελευταίες μέρες το S2 μου έκανε κάτι περίεργα. Στα καλά καθούμενα έμπαινε σε car mode και μετά έβγαινε. Συνέχεια.. Και μερικές φορές με τρελό ρυθμό..

Ψάχνοντας βρήκα πως μάλλον είναι θέμα usb port

Εδώ και 1.5 μέρα δεν το έχει κάνει καθόλου αλλά τώρα που φύσηξα μέσα στο usb port το ξαναέκανε μια φορά..

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος;

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε δει αυτό;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538947

 

εμένα μου δούλεψε μια χαρά (προσοχή χάνετε την εγγύηση), αλλά είναι τέλειο. :lol:

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Απλα θεικο!! Tελευταια με τις εφαρμογες που ειχα (110+) ειχα φτασει στο σημειο να μην μπορω να κανω ουτε update στα gapps, που ετσι κι αλλιως δεν σου δινουν δυνατοτητα μετακινησης στην SD.

Ειναι απιστευτα απλό με τις αναλυτικες οδηγιες και επιτρεπει πληρως stock κατασταση χωρις root κλπ. για εμας που την προτιμουμε - αποτελεσμα? Καινουργιο τηλεφωνο, με διαμορφωση 8GB app storage & 5,5 GB usb storage για μενα ή οποια άλλη επιθυμειτε αφου δινονται επιλογες partitioning για καθε σεναριο χρησης!

ΥΓ: Thanx for the heads up George! Τωρα μπορω να αναζητησω τον αντικαταστατη του με την ησυχια μου και όποτε... :D

ΥΓ2: Οσο για την εγγυηση, προφανως και η ολη διαδικασια ειναι ριζικη παρεμβαση στην διαμορφωση του κινητου, αλλά χωρις root και με την επίσημη ελληνικη rom loaded, μπορει να ελπίζει κανεις οτι δεν θα το προσεξει ενας βιαστικος ή απρόσεκτος τεχνικος ;)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν πείραζα το κινητό με άλλους ήχους, wallpapers κλπ... Σήμερα μου την έδωσε να βάλω μια δικιά μου φωτογραφία στο φόντο και μου σπάει τα νεύρα οτι πρέπει σώνει και ντε να την κροπάρω. Και όχι μόνο αυτό αλλά το κροπ αφήνει πάρα πολύ μικρή ωφέλιμη επιφάνεια. Πώς το παρακάμπτουμε ρε γμτ????

 

edit: εκανα δουλεια με το Tw Wallpaper Fix S2 απο store

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή image 2 wallpaper.

 

thanks! Έκανα edit χωρίς refresh και δεν είδα οτι είχες απαντήσει! Έκανα δουλειά αλλά ευχαριστώ! :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μετά από HARD RESET, είτε με συνδυασμό κουμπιών, είτε μέσα από το μενού του κινητού, διατηρούνται όλοι οι φάκελοι από εφαρμογές.

π.χ για παράδειγμα του Igo, κλπ.

Υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία που κατά το reset να τα σβήνει πλήρως και αυτά ή αυτό πρέπει να γίνει μόνο manually?

 

Ευχαριστώ.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Αν οι φάκελοι ειναι στην εξωτερικη sd δεν σβηνονται ,διαφορετικά κανε επαναφορά εργοστασιακών μέσα απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου . Edited by makis206

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω εκ των προτέρων αν έχει ήδη συζητηθεί αυτό που ψάχνω.

Έχω κάνει hard reset και με το συνδυασμό κουμπιών στο boot, αλλά και μέσα από το μενού των ρυθμίσεων για επαναφορά των εργοστασιακών, αλλά φάκελοι πργραμμάτων με όλη την πληροφορία μέσα, πχ igo (χάρτες κλπ), ndrive, backup των επαφών από πρόγραμμα, αλλά και γενικά ότι δημιουργήθηκε κατά καιρούς από εγκατεστημένα προγράμματα/παιχνίδια, παραμένουν μέσα στην sdcard0 (όχι την εξωτερική).

Κάτι μου διαφεύγει?

Υπάρχει διαδικασία που να διαγράφει πλήρως ότι υπάρχει μέσα, δηλαδή σαν να το ανοίγεις για πρώτη φορά από το κουτί του?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω εκ των προτέρων αν έχει ήδη συζητηθεί αυτό που ψάχνω.

Έχω κάνει hard reset και με το συνδυασμό κουμπιών στο boot, αλλά και μέσα από το μενού των ρυθμίσεων για επαναφορά των εργοστασιακών, αλλά φάκελοι πργραμμάτων με όλη την πληροφορία μέσα, πχ igo (χάρτες κλπ), ndrive, backup των επαφών από πρόγραμμα, αλλά και γενικά ότι δημιουργήθηκε κατά καιρούς από εγκατεστημένα προγράμματα/παιχνίδια, παραμένουν μέσα στην sdcard0 (όχι την εξωτερική).

Κάτι μου διαφεύγει?

Υπάρχει διαδικασία που να διαγράφει πλήρως ότι υπάρχει μέσα, δηλαδή σαν να το ανοίγεις για πρώτη φορά από το κουτί του?

Απλά το συνδέεις στον υπολογιστή και σβήνεις ό,τι έχει μέσα και απ' την internal και απ' την external SD. Το κάνεις κι ένα factory reset κι είσαι έτοιμος.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα εμεινα χωρις τη δυνατοτητα να κανω κλησεις! Συγκεκριμμενα δεν βγαινουν οι επαφες, ενω με το πληκτρολογιο μολις χτυπησω το πρωτο νουμερο (6) παγωνει και δεν παιρνει αλλο, ενω βγαζει μηνυμα "επαφες διακοπηκαν". Προσπαθησα μεσω ρυθμισεων και επανεκκινησεων κλπ, μα τιποτα!

Επισης, γενικα, ειναι σαν "παγωμενο" ενω βγαζει μηνυμα "η διαδικασια com.google.process.gapps διακοπηκε"

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα εμεινα χωρις τη δυνατοτητα να κανω κλησεις! Συγκεκριμμενα δεν βγαινουν οι επαφες, ενω με το πληκτρολογιο μολις χτυπησω το πρωτο νουμερο (6) παγωνει και δεν παιρνει αλλο, ενω βγαζει μηνυμα "επαφες διακοπηκαν". Προσπαθησα μεσω ρυθμισεων και επανεκκινησεων κλπ, μα τιποτα!

Επισης, γενικα, ειναι σαν "παγωμενο" ενω βγαζει μηνυμα "η διαδικασια com.google.process.gapps διακοπηκε"

Καμια ιδεα;

 

Φλάσαρε stock με Odin

κάνε wipes

και μετά αν θες ρούταρε και βάλε custom

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Kατι πιο απλο γιατι ειμαι εκτος οικιας;

Κάνε ένα backup σε οτι θες μυνηματα,κλησεις κτλ με καποιο sms backup/restore (η αν εχεις cwm κανε ενα nandroid backup) και κανε ενα factory reset στην ιδια την rom σου για να να μπορεις να κανεις κλησεις κτλ μεχρι να πας σπιτι και να το στήσεις ξανά.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...