Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατα πασα πιθανοτητα με υπαιτιοτητα μου (δεδομενου οτι ηταν ΟΚ πριν λιγο), δεν ειναι δυνατη η συνδεση (εισαγωγη) με την υποδοχη της USB. Προσπαθω, με φοβο Θεου μην σπασει, να "ισιωσω" το πλακε μεταλλικο γλωσσιδιο εσωτερικα ωστε να ευθυγραμμιστει και να εφαρμοσει, μα δεν γινεται τιποτα. Και σε λιγο ξεφορτιζεται!

Εχετε καμια ιδεα ΤΙ αλλο να κανω; Δοκιμασα και με αλλα εξωτερικα καλωδια, μα ειναι φανερο οτι το φταιξιμο ειναι απο μεσα.

Επειδη εδω (Λαρισα) δε νομιζω πως ειναι δυνατη οποιαδηποτε επεμβαση, μπορειτε μα μου συστησετε κανενα σοβαρο σερβις των Αθηνων (η Θεσσ/νικης) για να συνεννοηθω μαζι του για το τι μπορει να γινει;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επικοινώνησε με το επίσημο της samsung smartec

 

Ενημέρωση

Δεν ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε ερώτηση/πρόβλημα που έχουμε ,απευθυνόμαστε σε ένα απο τα είδη υπάρχοντα .

Ευχαριστώ .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα κανενα ηδη υπαρχον (παρομοιο) θεμα, οποτε ανοιξα νεο. Φοβηθηκα ο,τι σε ασχετο προβλημα θα πηγαινε...απατο. Εν πασει περιπτωσει, πλην του επισημου σερβις (οπου ηδη εστειλα ημεηλ) δεν υπαρχει αλλο που να αναλαμβανει επισκευες;
Link to comment
Share on other sites

η 4.1.2 σε εγκαταστάσεις εφαρμογών, μου πετάει κάτι μηνύματα "Μη επαρκης χώρος αποθήκευσης", ενώ δεν τίθεται τέτοιο θέμα.

Γνωρίζει κάποιος το οτιδήποτε?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

η 4.1.2 σε εγκαταστάσεις εφαρμογών, μου πετάει κάτι μηνύματα "Μη επαρκης χώρος αποθήκευσης", ενώ δεν τίθεται τέτοιο θέμα.

Γνωρίζει κάποιος το οτιδήποτε?

 

Όταν λες δεν τίθεται θέμα; Πόσο ελεύθερη εσωτερική μνήμη έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν τίθεται θέμα; Πόσο ελεύθερη εσωτερική μνήμη έχεις;

 

Πολύ! 1,4 περιπου ... και 8,5gb στην SD...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνια με τhν Smartec, με παρεπεμψαν σε τοπικο σερβις οπου με 40€ θα αλλαχθει την Δευτερα ολη η πλακετα του USB

 

Εγγύηση δεν?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε μένα. Το Σάββατο αναβαθμίστικα από 4.0.3 σε 4.1.2 και ενώ όλα έδειχναν μια χαρά 4 μέρες μετά ο αποθηκευτικός χώρος από 1,02 GB έπεσε στα καλά του καθουμένου στα 230 mb! :mad:

 

Δεν εγκατέστησα καμια καινούργια εφαρμογή και μάλιστα δεν μπορώ να κάνω update στις εφαρμογές μου, αφού δεν υπάρχει επαρκής αποθηκευτικός χώρος... Ψάχνοντας το λίγο στο internet διαπίστωσα πως υπάρχουν αρκετές αναφορές για αυτή την ξαφνική απώλεια μνήμης που προκύπτει ύστερα από την αναβάθμιση σε official 4.1.2.

 

Σε επικοινωνία που είχα με τo service της Samsung μου είπαν να την ξαναπεράσω μέσω kies αλλά δεν ψήνομαι ιδιαίτερα αφού όσοι το έκαναν ύστερα από κάποιες ημέρες είδαν ξανά τον αποθηκευτικό τους χώρο να μειώνεται στα ίδια επίπεδα.

 

Ευελπιστώ σε κάποιο προσεχές update, αλλιώς το root είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε μένα. Το Σάββατο αναβαθμίστικα από 4.0.3 σε 4.1.2 και ενώ όλα έδειχναν μια χαρά 4 μέρες μετά ο αποθηκευτικός χώρος από 1,02 GB έπεσε στα καλά του καθουμένου στα 230 mb! :mad:

 

Δεν εγκατέστησα καμια καινούργια εφαρμογή και μάλιστα δεν μπορώ να κάνω update στις εφαρμογές μου, αφού δεν υπάρχει επαρκής αποθηκευτικός χώρος... Ψάχνοντας το λίγο στο internet διαπίστωσα πως υπάρχουν αρκετές αναφορές για αυτή την ξαφνική απώλεια μνήμης που προκύπτει ύστερα από την αναβάθμιση σε official 4.1.2.

 

Σε επικοινωνία που είχα με τo service της Samsung μου είπαν να την ξαναπεράσω μέσω kies αλλά δεν ψήνομαι ιδιαίτερα αφού όσοι το έκαναν ύστερα από κάποιες ημέρες είδαν ξανά τον αποθηκευτικό τους χώρο να μειώνεται στα ίδια επίπεδα.

 

Ευελπιστώ σε κάποιο προσεχές update, αλλιώς το root είναι μονόδρομος.

 

Δε βρισκω λογο να μη θες να γινεις root.... κερδιζεις ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Απο που κανουμε αποκρυψη για τις κλησεις μας?Δεν μπορεσα να το βρω. Εχω την νεα ελληνικη 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το κάνω root χωρίς να χρειαστεί στήσιμο το τηλέφωνο από την αρχή? Δλδ να μεταφέρω μόνο τις εφαρμογές έτσι ώστε να αυξηθεί ο χώρος αποθήκευσης?

 

Sorry αλλά δεν γνωρίζω και πολλά σχετικά με το root...

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το κάνω root χωρίς να χρειαστεί στήσιμο το τηλέφωνο από την αρχή? Δλδ να μεταφέρω μόνο τις εφαρμογές έτσι ώστε να αυξηθεί ο χώρος αποθήκευσης?

Sorry αλλά δεν γνωρίζω και πολλά σχετικά με το root...

 

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να περάσεις ξανά τη ρομ κάνοντας τα απαραίτητα wipes και να τη στήσεις ξανά απ'την αρχή, τόσων χωρών jelly bean δοκιμάσαμε κάποιοι και δεν είχαμε ποτέ τέτοιο πρόβλημα.. μετά μιλάμε και για το root, θέμα λίγων λεπτών είναι εξάλλου και προσωπικά αυτή τη στιγμή φοβάμαι ότι δεν θα σε βοηθήσει και πολύ.

 

Αν πάλι επιμένεις τότε μπορείς να κατεβάσεις αυτό http://db.tt/Jlpm86um στην εξωτερική sd σου και να το εγκαταστήσεις από recovery, δεν θα χάσεις καμία ρύθμιση εγκαταθιστώντας το.. :)

Link to comment
Share on other sites

Απο που κανουμε αποκρυψη για τις κλησεις μας?Δεν μπορεσα να το βρω. Εχω την νεα ελληνικη 4.1.2

 

Τηλεφωνο-ρυθμισεις κλησεων-επιπλεον ρυθμισεις.

 

Καλες φαρσες! :p

Link to comment
Share on other sites

Oντως τωρα που πηραμε την τελευταια επισημη δεν υπαρχει λογος, εξαιρουμενου της εγγυησεως, για να μην γινει ρουτ.

 

Ούτε πριν υπήρχε...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Aπο τις 14 του μηνος φοραω και εγω την επισημη ελληνικη 4.1.2 μηπως μπορει καποιος να μου πει πως κανω εκτροπη;; διοτι στις λειτουργιες τις κλησεις δεν τις βρισκω ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Aπο τις 14 του μηνος φοραω και εγω την επισημη ελληνικη 4.1.2 μηπως μπορει καποιος να μου πει πως κανω εκτροπη;; διοτι στις λειτουργιες τις κλησεις δεν τις βρισκω ευχαριστω.

αν εννοεις την προωθηση,πηγαινε ρυθμισεις κλησεων,επιπλεον ρυθμισεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ακριβως θελω την προωθηση αλλα δεν βλεπω που ειναι η ρυθμισεις κλησεων αν μπορεις γραψε σε παρακαλω ολα τα βηματα,,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Έψαξα για το συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν βρήκα κάτι στο φόρουμ και ζητάω τη βοήθειά σας. Ηθελα να ρωτήσω πως μπορώ να μετακινήσω φωτογραφίες μεταξύ των φακέλων, χωρίς το kies. Με τον παλιό καλό απλό τρόπο δηλαδή. Θα πρέπει να εγκαταστήσω κάποιον file manager? Ευχαριστώ!

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ακριβως θελω την προωθηση αλλα δεν βλεπω που ειναι η ρυθμισεις κλησεων αν μπορεις γραψε σε παρακαλω ολα τα βηματα,,ευχαριστω.

 

πατας το "τηλεφωνο", για να βγει το αριθμητικο πληκτρολογιο που κανεις κλησεις, στη συνεχεια το πληκτρο "menu"(αριστερο πληκτρο αφης της συσκευης), ρυθμισεις κλησεων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Έψαξα για το συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν βρήκα κάτι στο φόρουμ και ζητάω τη βοήθειά σας. Ηθελα να ρωτήσω πως μπορώ να μετακινήσω φωτογραφίες μεταξύ των φακέλων, χωρίς το kies. Με τον παλιό καλό απλό τρόπο δηλαδή. Θα πρέπει να εγκαταστήσω κάποιον file manager? Ευχαριστώ!

 

Βαλε γο AndroZip, κανει πολυ καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...