Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατησα το λινκ σου, αυτα εβγαλε:

Information on range assignment

Est. Date of Range Issuance Around Q3 2011

Reporting Body British Approvals Board of Telecommunications (BABT)

Primary Market Europe

Legal Basis for Allocation EU R&TTE Directive

 

OK ! Δεν ειναι δικο μου το Link :),εκει το βρηκα και εγω !

Εκανες αυτα που σου ειπε παραπανω ο κ.StratosGR ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4772378#post4772378

Aν ολα καλα (?),συνεχιζεις οπως σε προτρεπουν και οι φιλοι παραπανω ! Και ολα θελω να πιστευω,οτι θα πανε καλα !

Tελικα service Αθηνα το πηγαινεις,ετσι δεν ειναι ? Kρατα μας ενημερους (αν θα εχεις τον χρονο),για την οποια εξελιξη πορειας της συσκευης σου.

Σε ευχαριστω πολυ,να εισαι καλα !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

OK ! Δεν ειναι δικο μου το Link :),εκει το βρηκα και εγω !

Εκανες αυτα που σου ειπε παραπανω ο κ.StratosGR ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4772378#post4772378

Aν ολα καλα (?),συνεχιζεις οπως σε προτρεπουν και οι φιλοι παραπανω ! Και ολα θελω να πιστευω,οτι θα πανε καλα !

Tελικα service Αθηνα το πηγαινεις,ετσι δεν ειναι ? Kρατα μας ενημερους (αν θα εχεις τον χρονο),για την οποια εξελιξη πορειας της συσκευης σου.

Σε ευχαριστω πολυ,να εισαι καλα !

 

 

Ναι καπου Χαϊδαρι ειναι... να σαι καλα.. μακαρι να ξεμπερδευω επιτελους

Link to comment
Share on other sites

σπέρα, με δεδομένο πως στο JB δεν γίνεται να μεταφέρουμε εφαρμογές στην εξωτερική externalSD, πως γίνεται στο κινητό μου να μπορώ μέσα απο τις ρυθμίσεις να μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD??? είμαι root σε stock firmware.

Παράλληλα στο samsung galaxy tab 7'' 2 η επιλογή για μεταφορά εφαρμογής στην εξωτερική externalSD δεν είναι φωτισμένη ώστε να την επιλέξει κάποιος. Μιλάω πάντα μέσω των ρυθμίσεων και όχι μέσω titanium ή κάτι παρόμοιο.

πως συμβαίνει αυτό??? :confused:

 

ΥΓ. απο ότι έμαθα η συγκεκριμένη δυνατότητα δεν ήταν διαθέσιμη ούτε στο gs3.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

σπέρα, με δεδομένο πως στο JB δεν γίνεται να μεταφέρουμε εφαρμογές στην εξωτερική externalSD

 

Αυτό το ...δεδομένο που το βρήκες; Έχω πάνω απο 90 εφαρμογές στην SD.

Link to comment
Share on other sites

Εχει λιγες μερες που εχω κανει αρκετες εφαρμογες disable απο το κινητο μονο του χωρις καποιο προγραμμα και παρολα αυτα βλεπω οτι δεν εχω πολυ χωρο ραμ με στοκ μπραουζερ με τρεις σελιδες ανοιχτες το πολυ ενω πριν κανω τιποτα disable κτλ ειχε καλυτερη διαχειριση ραμ που ουτε καν 600mb επιανε...ενω τωρα πρωτη φορα πιανει 750mb...τι παιζει? Εχω jb 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

ΧWLP7 (EUR) ελπίζω και όχι καμιάς ουγγαρομογγολίας :cool:

Κάποια στιγμή άλλαξες το csc πάντως, εκτός αν στο έδωσαν με ρομ cosmote από τo service επειδή έχεις;;;; cosmote σύνδεση (δύσκολο, όχι απίθανο)....

Και μάλλον όταν την βάλεις θα χρειαστεί να το αλλάξεις πάλι.

Μόλις τελειώσεις με το Odin, σύνδεσε το με το KIES και τσέκαρε το csc.

Θα πρέπει να το κάνεις EUR.

Αν πάντως στο έδωσαν στο service με cosmote και σου ρωτήσουν πως μπήκε αυτή η ρομ, πες ότι έκανες επαναφορά μέσα από το Kies και σου έβαλε αυτή.

 

Συμφωνω απολυτως σε ολες τις σκεψεις σου SratosGR!!!

ΥΓ:Καλα το "ουγγαρομογγολια" δε το σκεφτηκα το ομολογω!!:lol::lol:

 

 

Ναι καπου Χαϊδαρι ειναι... να σαι καλα.. μακαρι να ξεμπερδευω επιτελους

 

Μπορεις να περασεις τη rom οπως θελεις(ειτε με kies ειτε με odin).Μονο μη ξεχασεις να αλλαξεις το csc μετα σε EUR και εισαι ετοιμος.Στο servise θα πεις οτι εκανες επαναφορα μηπως και διορθωνοταν το προβλημα!!!!

ΥΓ:Μη στενοχωριεσαι θα ξεμπερδεψεις!!!

Edited by giatrex
Διόρθωση-συμπληρωματικό σχόλιο
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται ενω δεν εχω βαλει κανενα μειλ στο gmail app να εχει μπει το mail που εχω βαλει στο google play?

 

Πως μπορω να σβησω το mail account απο το gmail app γιατι δεν μου βγαζει πουθενα επιλογη διαγραφη λογαριασμου μειλ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει λιγες μερες που εχω κανει αρκετες εφαρμογες disable απο το κινητο μονο του χωρις καποιο προγραμμα και παρολα αυτα βλεπω οτι δεν εχω πολυ χωρο ραμ με στοκ μπραουζερ με τρεις σελιδες ανοιχτες το πολυ ενω πριν κανω τιποτα disable κτλ ειχε καλυτερη διαχειριση ραμ που ουτε καν 600mb επιανε...ενω τωρα πρωτη φορα πιανει 750mb...τι παιζει? Εχω jb 4.1.2

 

Να σου πω την αληθεια κι εγω παρατηρω οτι πολλες φορες στην lss ανεβαινει αρκετα η ram, σε καμμια αλλη 4.1.2 δεν ανεβαινε τοσο ψηλα αν δεν το ειχα φορτωσει για τα καλα πρωτα. Και δεν εχω κανει απλως disable, εχω διαγραψει εντελως τις σαβουρες της samsung! Ωρα για lsw λες;:p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ...δεδομένο που το βρήκες; Έχω πάνω απο 90 εφαρμογές στην SD.

 

και εγώ, και σε αυτό σημείο έγκειται η απορία μου.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

μιλαει για 4.2.2 και οχι για 4.1.2 νομιζω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια κι εγω παρατηρω οτι πολλες φορες στην lss ανεβαινει αρκετα η ram, σε καμμια αλλη 4.1.2 δεν ανεβαινε τοσο ψηλα αν δεν το ειχα φορτωσει για τα καλα πρωτα. Και δεν εχω κανει απλως disable, εχω διαγραψει εντελως τις σαβουρες της samsung! Ωρα για lsw λες;:p

 

Εχω φαει σκαλωμα. Θελω να βγαλει ενημερωση η nordic. :p

Κατι δεν παει καλα...πριν "πειραξω" για να τις κανω disable ολα ηταν οκ και τωρα που τις εκανα ανεβαινει σιγουρα 750mb, με ακριβως ιδια χρηση πριν κανω οτι κανω το πολυ 650 να πηγαινε.

Link to comment
Share on other sites

OK ! Δεν ειναι δικο μου το Link :),εκει το βρηκα και εγω !

Εκανες αυτα που σου ειπε παραπανω ο κ.StratosGR ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4772378#post4772378

Aν ολα καλα (?),συνεχιζεις οπως σε προτρεπουν και οι φιλοι παραπανω ! Και ολα θελω να πιστευω,οτι θα πανε καλα !

Tελικα service Αθηνα το πηγαινεις,ετσι δεν ειναι ? Kρατα μας ενημερους (αν θα εχεις τον χρονο),για την οποια εξελιξη πορειας της συσκευης σου.

Σε ευχαριστω πολυ,να εισαι καλα !

 

 

Όλα ενταξει πλεον... Δεν μου εκαναν αντικατασταση, απλα μου ειπαν οτι μου επαναρυθμισαν το λογισμικο, και οτι δεν ηταν θεμα του hardware.. Δοκιμασα εκει πριν φυγω το φλας σε καμερα κ βιντεο... ολα οκ! ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας! :):):) Εκανα και την αναβαθμιση σε JB..

Link to comment
Share on other sites

Όλα ενταξει πλεον... Δεν μου εκαναν αντικατασταση, απλα μου ειπαν οτι μου επαναρυθμισαν το λογισμικο, και οτι δεν ηταν θεμα του hardware.. Δοκιμασα εκει πριν φυγω το φλας σε καμερα κ βιντεο... ολα οκ! ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας! :):):) Εκανα και την αναβαθμιση σε JB..

Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα ! Ευχομαι απροβληματιστο (συσκευη) απο εδω και περα,μεχρι την αντικατασταση της :)!

Δεν σε ρωτησαν τιποτα εκει στο service να υποθεσω (για firmware και τετοια) ? Πηγες εκει,την αφησες,της εκαναν αυτοι μια πολυ ωραια "επαναρυθμιση" και ολα καλα ! Σου εδωσαν κανενα χαρτι ? Γραφει τιποτα αλλο μεσα αυτο ? Η μαλλον στην περιπτωση σου αυτην την δευτερη φορα,δεν σου εδωσαν καποιο χαρτι,εκτος απο το προηγουμενο που σου ειχαν δωσει την πρωτη φορα ?

Τι εγραφε αυτο το χαρτι ? Αν εχεις χρονο μας απαντας.. Αν δεν εχεις,να εισαι καλα και σε ευχαριστω πολυ φιλε μου :)!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα ! Ευχομαι απροβληματιστο (συσκευη) απο εδω και περα,μεχρι την αντικατασταση της :)!

Δεν σε ρωτησαν τιποτα εκει στο service να υποθεσω (για firmware και τετοια) ? Πηγες εκει,την αφησες,της εκαναν αυτοι μια πολυ ωραια "επαναρυθμιση" και ολα καλα ! Σου εδωσαν κανενα χαρτι ? Γραφει τιποτα αλλο μεσα αυτο ? Η μαλλον στην περιπτωση σου αυτην την δευτερη φορα,δεν σου εδωσαν καποιο χαρτι,εκτος απο το προηγουμενο που σου ειχαν δωσει την πρωτη φορα ?

Τι εγραφε αυτο το χαρτι ? Αν εχεις χρονο μας απαντας.. Αν δεν εχεις,να εισαι καλα και σε ευχαριστω πολυ φιλε μου :)!

 

Σου κραταε τα στοιχεια και το imei της συσκευης και την αποδειξει αγγορας για την εγγυηση. Περιμενεις 2 ωρες στην αναμονη αναλογα το "θεματακι" που αντιμετωπιζεις, και μετα σου φερνουν τη συσκευη μαζι με ενα χαρτακι που εχουν ελεγξει τη συσκευη σε: πληκτρα, καμερα μπρος-πισω, bluetooth, wifi, οθονη/touchscreen, ηχοι κλησεων/ακουστικο, μικροφωνο/δονηση, φορτιση συσκευης, τελευταια διαθεσιμη αναβαθμιση, παρελκομενα συσκευης, δικτυο/κλησεις/sms/mms. Ολα αυτα αναγραφονται στο χαρτακι, και ειναι υποτιθεται τσεκαρισμενα απο το τεχνικο του service. Οχι, δεν μου ειπαν κατι σχετικα με το firmware..

Link to comment
Share on other sites

Το να κολλάει κάποια εφαρμογή(Όχι πολύ συχνά) του κινητού ακόμα και το google play κατά καιρούς είναι φυσιολογικό ή όχι?

 

Όλα κάποια στιγμή κολλάνε ,σημασία εχει το πόσο συχνά γίνεται αυτό .Πάντως ενα reboot φτιάχνει κάπως τα πράγματα εκτός και αν πρόκειται για μια κακογραμμένη εφαρμογή η οποία δεν την στρώνει με τίποτα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

 

Απο παντα ειχα ενα προβλημα στο κινητο μου. Οταν το συνδεω με τον υπολογιστη και παω να δω τις φωτογραφιες και βιντεο, στον φακελο DCIM/CAMERA οταν τον ανοιγω δε μπορω να δω τις φωτογραφιες σε μικρα εικονιδια. Αν και παταω πανω δεξια να τα δειξει σαν large icons αυτο τα εμφανιζει ολα το ιδιο με μια φωτογραφια των windows.

 

Eιναι καποια ρυθμιση? ειναι bug? Το ειχα ψαξει και παλιοτερα στο γοογλο αλλα δε βρηκα κατι.

 

Εχω win7

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

 

Απο παντα ειχα ενα προβλημα στο κινητο μου. Οταν το συνδεω με τον υπολογιστη και παω να δω τις φωτογραφιες και βιντεο, στον φακελο DCIM/CAMERA οταν τον ανοιγω δε μπορω να δω τις φωτογραφιες σε μικρα εικονιδια. Αν και παταω πανω δεξια να τα δειξει σαν large icons αυτο τα εμφανιζει ολα το ιδιο με μια φωτογραφια των windows.

 

Eιναι καποια ρυθμιση? ειναι bug? Το ειχα ψαξει και παλιοτερα στο γοογλο αλλα δε βρηκα κατι.

 

Εχω win7

πρεπει να το συνδεσεις σαν συσκευη μαζικης αποθηκευσης . ενεργοποιησε το εντοπισμος σφαλματων,απο τις επιλογες για προγραμματιστες στις ρυθμισεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

To εντοπισμος σφαλματων ειναι ηδη ενεργοποιημενο.

 

Επισης οταν το συνδεω στο πι σι μου βγαζει 2 επιλογες στην οθονη του κινητου.

Μια λεει συσκευη μεσων (ΜΤΡ)

και η αλλη λεει Camera (PTP)

 

οποιο και να επιλεξω παλι δε μου εμφανιζει τι φωτογραφιες σε μικρα εικονιδια.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις την μπαρα και επιλεγεις την ειδοποιηση για συνδεση?

 

Δεν καταλαβα τι εννοεις ειδοποιηση για συνδεση.

Επειδη δε μπορω να το συνδεσω αυτη τη στιγμη σε υπολογιστη δε μπορω να το δω.

 

Φανταζομαι μηπως ειναι απλα καποιοι drivers που να λειπουνε. Δεν ξερω. Στο προηγουμενο κινητο μου το I9000 καθως και στο galaxy mini2 συνδεοναι και τα 2 και οι φωτογραφιες φαινονται κανονικα σαν μικρα εικονιδια στο φακελο και οχι ολες με το ιδιο τοπιο της microsoft που μου το εμφανιζει το S2.

 

Δεν εχει κανεις αλλος αντιμετωπισει αυτο το προβλημα?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.

Είμαι κατοχος ενως galaxy s2 με σπασμενο το γυαλι της οθονης ενω η οθονη παραμενει λειτουργικοτατη.

Εψαξα λιγο στο internet και ειδα οτι γινετε να αλλαχτει μονο το μπροστινο τζαμι.

Αλλα ενδιαμεσα στο τζαμι και το lcd υπαρχει ενα ειδος κολλας το οποιο δεν γνωριζω αν υπαρχει στα καινουρια τζαμακια μεσω ebay.

Γενικα μπορει καποιος να μου πει την γνωμη του για την πιο συμφερουσα λυση?

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει κατι παρομοιο και πριν στις υπολοιπες 900+ σελιδες αλλα οπως ειναι λογικο ειναι δυσκολο να τις διαβασω ολες:happy:

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια με το θεμα "voice command error" εγινε κατι?

http://oi40.tinypic.com/2rcxv2h.jpg

 

Ή απλα περιμενουμε να φτιαξει τους σερβερς η samsung?

Καμια εξελιξη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...