Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν παω για service το τηλέφωνο λόγω προβλήματος στο home button(κάποιες φορές ψιλοκολλαει και ακούγεται περίεργα στο πάτημα και πατώντας το μια φορα μου ανοίγει το voice talk) θα γίνει μαζί κι αλλαγή οθόνης?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά. Ποια η διαφορά του απλού με το GR; Στα καταστήματα στο Skroutz κάποια έχουν το GR και είναι 30-40 ευρώ πιο ακριβό. Γνωρίζει κανείς τις διαφορές;

Διαφορές σαν συσκευή δεν υπάρχουν. Αυτό που, μάλλον, στην ουσία υποδεικνύει το GR είναι το από που γίνεται η εισαγωγή του προϊόντος. Προτίμησε το GR για να έχεις την εγγύηση της επίσημης ελληνικής αντιπροσωπείας.

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν παω για service το τηλέφωνο λόγω προβλήματος στο home button(κάποιες φορές ψιλοκολλαει και ακούγεται περίεργα στο πάτημα και πατώντας το μια φορα μου ανοίγει το voice talk) θα γίνει μαζί κι αλλαγή οθόνης?

Όχι. Αλλαγή οθόνης δεν θα σου γίνει (ούτε καν το εξωτερικό πλαίσιο δεν νομίζω να σου αλλάξουν.). Το μόνο που θα αλλάξουν είναι το κουμπί (αν οφείλεται σε προβληματικό hardware). Το μόνο που με φοβίζει είναι να μην είναι κάποιο πρόβλημα στην επαφή της εσωτερικής πλακέτας. Εκεί, δυστυχώς, πάμε για άλλα...

:(

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερωτησούλα.

Έχει βάλει κανείς τον καιρό στην οθόνη κλειδώματος (στην stock 4.0.3);

Μου τραβάει τα δεδομένα του AccuWeather.com σαν εικονίδιο (εμφανίζει τις καιρικές συνθήκες, όπως συννεφιά, ήλιο κ.λ.π.) αλλά δεν μου εμφανίζει τους βαθμούς κελσίου. Πάντοτε γράφει 0.0°C...

Υπάρχει τρόπος να εμφανίσει τους βαθμούς;

Και κάτι άλλο: Μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία μου στον καιρό; Μου γράφει Dafni (αν και δεν το επέλεξα εγώ) και θέλω να το γυρίσω σε Athens....

:wacko:

 

Είναι γνωστό bug στην 4.0.3 αυτό με τον καιρό!Και σε μένα το ίδιο κάνει.Δείχνει πολλές φορές 0°C,ειδικά όταν κάνω update τον καιρό μόνος μου κι όχι να το αφήσω να το κάνει αυτόματα!Για να αλλάξεις την πόλη πρέπει να την προθέσεις εσυ.Δεν την αλλαζει μόνο του το widget κι ας είσαι αλλού.Μόνο στην οθόνη κλειδώματος αλλάζει.Στην 4.0.4 δεν υπάρχει το bug αυτό,αλλά κι εκεί πάλι ο καιρός δεν αλλάζει αυτόματα την πόλη κι ας είσαι κάπου αλλού.Στην JB δουλεύουν όλα σωστά!

 

Όχι. Αλλαγή οθόνης δεν θα σου γίνει (ούτε καν το εξωτερικό πλαίσιο δεν νομίζω να σου αλλάξουν.). Το μόνο που θα αλλάξουν είναι το κουμπί (αν οφείλεται σε προβληματικό hardware). Το μόνο που με φοβίζει είναι να μην είναι κάποιο πρόβλημα στην επαφή της εσωτερικής πλακέτας. Εκεί, δυστυχώς, πάμε για άλλα...

:(

 

Είναι σίγουρα πρόβλημα του home button!Απλα επειδή οποίος το πάει γι αλλαγή οθόνης του αλλάζουν όλο το πλαίσιο μαζί με το home button (πάει πακέτο γιατί απ ότι εχω δει η οθόνη είναι κολλημένη κι είναι δύσκολο να βγει για να βγουν τα πλήκτρα και να την ξανακολλησουν) έλεγα μήπως πάει και στην περίπτωση αυτή όλο το πακέτο!Αλλά πολύ θα ήθελα...:)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

To βλέπω με task killer. Ειχα και παλια ξαναβαλει το viber και μόλις τοβγαλα είχε ξαναφτιάξει. Απλώς τωρα έλεγα μπας και δεν υπάρχει πια θέμα και το ξαναδοκιμασα.Αλλα...παλια τα ιδια. Ενω είναι σε αναμονη, χανει 10% σε 2-3 ωρες. Πριν το Viber και με 4.0.4 , παρακαλαγες να πεσει η μπαταρια... :)

 

Σαν να μην έχεις και τόσο άδικο τώρα που το σκέφτομαι πάντως, η αλήθεια είναι ότι κι εγώ σαν να βλέπω ότι η μπαταρία καταναλώνεται λίγο συντομότερα με 4.0.4 τον τελευταίο καιρό αλλά αφού δεν με εντυπωσίασε κάτι στις ενδείξεις ώστε να πάει στο Viber το μυαλό μου..

 

Το απεγκατέστησα για να τσεκάρω κι εγώ για μερικές μέρες και ενημερώνω, έτσι κι αλλιώς σπάνια το δουλεύω οπότε δεν θα με ενοχλήσει ιδιαίτερα η απουσία του. Στη συσκευή μου αρχίζω να υποπτεύομαι και το Skype τώρα αν και το ανοίγω σπάνια και αυτό..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

ειναι buck της 4.0.3 στην 4.0.4 το διορθωσαν

 

Μια γρήγορη ερωτησούλα.

Έχει βάλει κανείς τον καιρό στην οθόνη κλειδώματος (στην stock 4.0.3);

Μου τραβάει τα δεδομένα του AccuWeather.com σαν εικονίδιο (εμφανίζει τις καιρικές συνθήκες, όπως συννεφιά, ήλιο κ.λ.π.) αλλά δεν μου εμφανίζει τους βαθμούς κελσίου. Πάντοτε γράφει 0.0°C...

Υπάρχει τρόπος να εμφανίσει τους βαθμούς;

Και κάτι άλλο: Μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία μου στον καιρό; Μου γράφει Dafni (αν και δεν το επέλεξα εγώ) και θέλω να το γυρίσω σε Athens....

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν παω για service το τηλέφωνο λόγω προβλήματος στο home button(κάποιες φορές ψιλοκολλαει και ακούγεται περίεργα στο πάτημα και πατώντας το μια φορα μου ανοίγει το voice talk) θα γίνει μαζί κι αλλαγή οθόνης?

 

φιλε μου και εμενα ειναι καπως το home button και πηγα σε service της samsung(ηρακλειο κρητης) και μου ειπε εισαι μεσα στην εγγυηση και μαλιστα εισαι και τυχερος γτ η samsung θα σου αλλαξει και την οθονη γτ τα στελνει σαν ενα κομματι.δεν το αφησα βεβαια τοτε για να σου πω εντυπωσεις αλλα δεν χανεις τπτ να κανεις κ εσυ μια ερωτηση εκει στην περιοχη σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι ηθελα παρατηρω οταν πηγαινω στο μενου στην μπαταρια αυτο

Λειτουργικο συστημα android 44%

Oθονη 29%

Συστημα Android 6%

Απο το πρωι ειμαι σε λειτουργια wifi!!!!

τι παιζει γνωριζει κανεις τιποτα γιατι υστερα απο μετρια χρυση η μπαταρια διαρκει 1 μερα!!!!

Ετσι πρεπει να παει????

Edited by alexanderth1981
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρεισιμοποιεις πολυ το κινητο ας πουμε οτι ειναι οκ. Αν το δουλευεις δεν ειναι οκ. Ποση ωρα ειναι αναμενη η οθονη? Ποια rom εχεις περασμενη?
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρεισιμοποιεις πολυ το κινητο ας πουμε οτι ειναι οκ. Αν το δουλευεις δεν ειναι οκ.

...μήπως εννοείς το ανάποδο;

:blink:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Με μετρια χρυση απο το πρωι κανα τεταρτο κατεβασμα ενος album αυτα η rom???? ics 4.0.3 με 60 εφαρμογες πανω

παιζει να ειναι καποια εφαρμογη κ βασικα απο οτι βλεπω το προγραμμα της μαμας για τα δεδομενα παιζει να εχει κολλησει

μηπως να κανω καμια επαναφορα????

ειναι φυσιολογικο να ειναι το λειτουργικο android 1o????

εχω εγκατεστημενο κ το my data manager κ δειχνει σχετικα 106kb καταναλωση os service!!!!

Edited by alexanderth1981
Link to comment
Share on other sites

Δε με λέτε ρε παιδιά, αν κάνω εγγραφή στο dropbox ενώ δεν έχω την επίσημη παίρνω δώρο κανένα γιγα; αν κάνω εγγραφή και βάλω μετά την επίσημη θα με δώσει δώρο τα 50 γίγα;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Με μετρια χρυση απο το πρωι κανα τεταρτο κατεβασμα ενος album αυτα η rom???? ics 4.0.3 με 60 εφαρμογες πανω

παιζει να ειναι καποια εφαρμογη κ βασικα απο οτι βλεπω το προγραμμα της μαμας για τα δεδομενα παιζει να εχει κολλησει

μηπως να κανω καμια επαναφορα????

ειναι φυσιολογικο να ειναι το λειτουργικο android 1o????

εχω εγκατεστημενο κ το my data manager κ δειχνει σχετικα 106kb καταναλωση os service!!!!

 

Αυτό που είπε o Gringo ισχύει.

Αν δε το πολυχρησιμοποιείς είναι φυσιολογικό.

Και αν κρίνω από την οθόνη, δε το πολυχρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε o Gringo ισχύει.

Αν δε το πολυχρησιμοποιείς είναι φυσιολογικό.

Και αν κρίνω από την οθόνη, δε το πολυχρησιμοποιείς.

 

Νταξει το χρησιμοποιω δεν λεω αλλα γιατι τοσο γργορα να ξεφορτιζει κ αν μπορω να ρωτησω τι εστι δηλ τι αντιπροσωπευει το Λειτουργικο συστημα Android!!!!

εχω ενα κ κατι χρονο με android κ δεν τα πολλη αντιλιφθικα ολα ακομη

Link to comment
Share on other sites

στελνω μηνυμα στον COSMOTE:αποστολη στο 1313 & ΥΠ για να μαθω το υπολοιπο μου

και μου επιστρεφει μηνυμα "η υπηρεσια ΥΙ δεν βρεθηκε.."

δηλαδη εχει παρει το Π για Ι..

τι μπερδεμα εχει γινει?

 

 

update

**ok-αλλαξα την κωδ/ση σε gsm.

 

update2

**εχω ομως μονο κεφαλαια στην Ελληνικη γλωσσα,ενω στην αγγλικη εχω και μικρα.

μπερδευτηκα..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορει καπιος να με βοηθησει να κανω ρουτ το κινητο φοραω ρομ 2.3.6. κκ5!

τους οδηγους για ροοτ τους ειδες?αν οχι δες samsung guides.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο να ειναι το λειτουργικο android 1o????

 

Κανονικα οχι. Δεν απαντησες ομως στην ερώτηση πόση ώρα είναι αναμενη η οθόνη. Πάντως προτείνω να αλλάξεις την rom πάραυτα. Είναι απ'τις χειρότερες που κυκλοφόρησαν.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μαθω πια στοκ ρομ(βοντα,κοσμο ή ελευθερη) ειχε το S2 οταν αγοραστηκε γιατι θελω να το παω για σερβις και πρεπει να του φλασαρω την στοκ?

 

ΥΓ. Το κινητο ειναι απο τον γερμανο

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μαθω πια στοκ ρομ(βοντα,κοσμο ή ελευθερη) ειχε το S2 οταν αγοραστηκε γιατι θελω να το παω για σερβις και πρεπει να του φλασαρω την στοκ?

 

Αν βάλεις απο το sammobile.com κ.τ.λ. το επίσημο ελληνικό firmware 4.0.3 ή 4.0.4 EUR ή το COS ή το VOD ανάλογα τί παροχέα έχεις και τους πείς ότι μου είχε βγάλει ενημέρωση μέσω Wi-Fi στην ενημέρωση λογισμικού και την έκανες;Πιστεύω θα σε καλύψει

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

στελνω μηνυμα στον COSMOTE:αποστολη στο 1313 & ΥΠ για να μαθω το υπολοιπο μου

και μου επιστρεφει μηνυμα "η υπηρεσια ΥΙ δεν βρεθηκε.."

δηλαδη εχει παρει το Π για Ι..

τι μπερδεμα εχει γινει?

 

 

update

**ok-αλλαξα την κωδ/ση σε gsm.

 

update2

**εχω ομως μονο κεφαλαια στην Ελληνικη γλωσσα,ενω στην αγγλικη εχω και μικρα.

μπερδευτηκα..

 

 

μια βοηθεια εδω...?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια εδω...?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Φυσιολογικό είναι. Η κωδικοποίηση στα ελληνικά είναι διαφορετική και μπορείς να στέλνεις μόνο κεφαλαία γράμματα. Αν θες να στείλες πεζά μπορείς, αλλά θα χωράει λιγότερους χαρακτήρες ανα μήνυμα. Και δεν τους αναγνωρίζει και η κοσμοτε εκεί που έστειλες μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα οχι. Δεν απαντησες ομως στην ερώτηση πόση ώρα είναι αναμενη η οθόνη. Πάντως προτείνω να αλλάξεις την rom πάραυτα. Είναι απ'τις χειρότερες που κυκλοφόρησαν.

 

Η Οθονη νταξει δεν ειναι κ συνεχεια αναμενη αλλα οταν θα ειναι θα ειναι κανα 10λεπτο

Αλλα το Λειτουργικο συστημα Android οταν ειναι προτο λεει κατι εκτος το οτι αντιπροσωπευει το συστημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχετε καμια ιδεα για ποιο λογο μπορει ο 'εντοπισμος κινητου' να μου καταναλωνει data, ακομα και οταν δεν ταξιδευω κλπ?:worry: Το εχω περιορισει σε wifi με το onavo, αλλα ανα τακτα χρονικα διαστηματα μου αλλαζει τη ρυθμιση απο μονο του.
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι. Η κωδικοποίηση στα ελληνικά είναι διαφορετική και μπορείς να στέλνεις μόνο κεφαλαία γράμματα. Αν θες να στείλες πεζά μπορείς, αλλά θα χωράει λιγότερους χαρακτήρες ανα μήνυμα. Και δεν τους αναγνωρίζει και η κοσμοτε εκεί που έστειλες μήνυμα.

 

 

ευχαριστω

 

επαιξα οσο επαιξα μεχρι να παει η μπαταρια στο 10-15% περιπου και το εβαλα στην πριζα απο της 1 εως της 7 το πρωι περιπου.

κοιταω φορτιση 100%.ωραια..

το ανοιγω το περνω μαζι μου και φτανω στην δουλεια.

παω να παρω ενα τηλεφωνο και βλεπω οτι ο γαλαξιας δεν κανει τιποτε..

λες και το τηλεφωνο ηταν κλειστο...!!

παταω συντομα και παρατεταμενα τα κουμπια του,αλλα τιποτε..!!

ηρθε στα ισα του μονο οταν εβγαλα την μπαταρια.

τι εγινε ρε γαμοτο...?

 

 

**ηρθε με 4.0.3 icecream και του φοραω μια θηκη πλατης απο σιλικονη της sentio.

 

περασαν ημερες μετα απο το πρωτο σκαλωμα που εφαγε το τηλεφωνο.

απο τοτε μεχρι και σημερα,κανενα προβλημα..

σημερα με 30% μπαταρια και ενα σκαλισματακι το απογευμα(λιγο ιντερνετ μεσω δικτυου)το κλειδωνω και το βαζω στην θηκη της μπανανας(οπως παντα).

παω να παρω ενα τηλεφωνο μετα απο κανα μισαωρο και το τηλεφωνο ειναι off.λες και το εχω κλεστο.

παταω να ανοιξει...τιποτε.

μονο οταν γυρισα σπιτι και του εβγαλα την μπαταρια πηρε μπρος.

τυχαιο παλι?ειναι αυτη η "προβληματικη" 4.0.3(μαμα)ή εχουμε κανα αλλλο θεμα..?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...