Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα χρειαστει να ξαναστησεις το κινητο σου οταν περασεις την 4.0.4... εμενα μου "ηρθαν ολα πισω" απο το gmail και δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα... αργησε βεβαια λιγο το reboot, αλλα ειχα το τηλεφωνο μου οπως το αφησα... χωρις ομως την ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ 4.0.3!!!

Τωρα για την jb δεν ξερω αν θα δουλευουν ολα (αν επιλεξεις να σου γυρισουν πισω)... μπορει ναι, μπορει και οχι...

 

τι αλλο ερχεται απο το gmail, εκτος απο τις επαφες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν ειναι η συγκεκριμένη εφαρμογη πριν αγοράσεις καινούργια μπαταρία θα σου προτεινα επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο σιγα-σιγα απο την αρχή .

Και αν δεις ότι συνεχίζεται τοτε αλλάζεις μπαταριά ,χωρίς να ειμαι 100% σίγουρος νομίζω ότι είναι κάποια εφαρμογη .

 

Εγω "κοβω τον λαιμο μου" οτι ειναι θεμα εφαρμογης... δεν το παιζω "ξερολας", αλλα παλιοτερα εβαζα στο κινητο μου στην κυριολεξια ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ, ειχα και το χαλι 4.0.3 και πανω στο κινητο μαγειρευα κιολας... τωρα με την 4.0.4 τα τρωω ολα κρυα...!!!:lol::lol::lol:

 

τι αλλο ερχεται απο το gmail, εκτος απο τις επαφες;

 

Τα παντα, ολες οι εφαρμογες... καπου στις Ρυθμισεις, εκει που λεει να κανεις Επαναφορα Εργ. Ρυθμισεων, εχει μια επιλογη να ερθουν οι εφαρμογες σου... επελεξε το και θα δεις!!!

 

(παρακαλω τους admin να ενωσουν τα 2 μηνυματα μου γιατι δεν προλαβα να απαντησω ταυτοχρονα!!!)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι η συγκεκριμένη εφαρμογη πριν αγοράσεις καινούργια μπαταρία θα σου προτεινα επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο σιγα-σιγα απο την αρχή .

Και αν δεις ότι συνεχίζεται τοτε αλλάζεις μπαταριά ,χωρίς να ειμαι 100% σίγουρος νομίζω ότι είναι κάποια εφαρμογη .

 

Οκ, οπότε το παρακολουθώ και ελπίζω να είναι η εφαρμογή.. Ευχαριστώ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

Τα παντα, ολες οι εφαρμογες... καπου στις Ρυθμισεις, εκει που λεει να κανεις Επαναφορα Εργ. Ρυθμισεων, εχει μια επιλογη να ερθουν οι εφαρμογες σου... επελεξε το και θα δεις!!!

 

βρηκα μια επιλογη δημιουργιας αντιγραφων ασφαλειας. ολες οι εφαρμογες, δεδομενα κλπ δηλαδη αποθηκευονται μονα τους, χωρις να χρειαζεται να κανω backup με καποιο αλλο προγραμμα, και θα επανελθουν ξανα μονα τους;

 

μιας και δεν ξερω καν τις διαδικασιες "wipe...κλπ" που μαλλον χρειαζονται, πρεπει να κατσω να διαβασω, και μαλλον μεσα στις γιορτες θα το επιχειρησω, ειδικα αν δεν εχει βγει η JB μεχρι τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επεσε και ραγισε η οθονη.Δεν αναβει φυσικα - η δεν φαινεται τπτ.......και οταν πατάω το on/off button μονο τα softkeys αναβουν.....

 

οποτε πάμε για πολλα....αλλαγή οθόνης εικάζω.....ξερουμε ποσο πάει;;;;

Link to comment
Share on other sites

κριμα!!!!!!!!!!!! απο μια γρηγορη ματια εδω στοιχιζει το σετ (οθονη , digitizer , kapakia κλπ ) 220€ !!!!

απο ebay απο 113 € (οθονη , digitizer μεταφορικα) !!!!http://viewitem.eim.ebay.gr/Original-LCD-Display--Touch-Screen-Digitizer-For-Samsung-Galaxy-S2-i9100-Black/221156279765/item

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

Προσπαθώντας να βάλω την OMEGA ROM στο κινητο, απο βλακεία μου δεν καταλαβα οτι κατεβασα την εκδοση για το Galaxy s3. την εγκατεστησα παρόλα αυτά με αποτέλεσμα όπως καταλαβαίνεται να μην ανοιγει το κινητο,

 

προσπαθω να το εκκινησω σε recovery αλλα ουτε αυτό γίνεται,

 

μπορει να βοηθήσει κάποιος?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

Προσπαθώντας να βάλω την OMEGA ROM στο κινητο, απο βλακεία μου δεν καταλαβα οτι κατεβασα την εκδοση για το Galaxy s3. την εγκατεστησα παρόλα αυτά με αποτέλεσμα όπως καταλαβαίνεται να μην ανοιγει το κινητο,

 

προσπαθω να το εκκινησω σε recovery αλλα ουτε αυτό γίνεται,

 

μπορει να βοηθήσει κάποιος?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά:(

 

Recovery; μήπως εννοείς download; αν δεν εκκινεί σε καμία από τις 2 περιπτώσεις, θα πρέπει να δοκιμάσεις με usb jig και αν δεν δουλέψει ούτε τότε, δυστυχώς θα χρειαστεί να το πας στο service....

εφόσον δεν θα ανοίγει, δεν θα μπορούν ούτε οι ίδιοι να δουν τίποτα, οπότε απλά πες τους ότι σταμάτησε να ανταποκρίνεται....το πιο πιθανό, θα στο περάσουν στην εγγύηση

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το ποστάρω και εδώ για ενημέρωση.Όποιος ενδιαφέρεται για Galaxy S II-I9100 16GB Άσπρο ας τσεκάρει την αγγελία μου εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350305

 

Ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο ε;:cool:

 

Καλοπουλητο να ειναι και γρηγορη μεταβαση στο θεριο φιλε..:)

 

Ευχαριστώ φίλε να 'σαι καλά :) Άστα να πάνε.Το ερωτεύτηκα το άλλο κι ας είναι και τεράστιο :P

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Το ποστάρω και εδώ για ενημέρωση.Όποιος ενδιαφέρεται για Galaxy S II-I9100 16GB Άσπρο ας τσεκάρει την αγγελία μου εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350305

 

Ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο ε;:cool:

 

Καλοπουλητο να ειναι και γρηγορη μεταβαση στο θεριο φιλε..:)

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση στη Σκανδιναβικη 4.0.4 (δε θυμαμαι αν γινοταν με την Ελληνικη 4.0.3), γραφοντας ενα μηνυμα που συνολικα ξεπερναει τα 3 (160+160+160 χαρακτηρες), το γυρναει σε MMS. πως γινεται να παραμεινει SMS, οσο μεγαλο κι αν ειναι το κειμενο που θελω να στειλω;
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση στη Σκανδιναβικη 4.0.4 (δε θυμαμαι αν γινοταν με την Ελληνικη 4.0.3), γραφοντας ενα μηνυμα που συνολικα ξεπερναει τα 3 (160+160+160 χαρακτηρες), το γυρναει σε MMS. πως γινεται να παραμεινει SMS, οσο μεγαλο κι αν ειναι το κειμενο που θελω να στειλω;

 

Έτσι γίνεται και γινόταν.

Για να μη το κάνει αυτό, θα πρέπει να είσαι root και να περάσεις mod.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με να καταλαβω κατι... οταν το κινητο ανοιγει για πρωτη φορα πρεπει να βαλω καπου gmail λογαριασμο???γιατι διαβαζω εδω οτι σε αναβαθμισεις δεν χανονται αρχεια αλλα επανερχονται μεσω gmail ... πως γινεται αυτο ακριβως αυτο βρε παιδια ??? ερχετε το κινητο μου την πεμπτη και πρεπει να ετοιμαστω. βεβαια στην αρχη θα κανω τις αναβαθμισεις με το κινητο αδειο αλλα καλυτερα να ξερω. ΑΑ και κατι τελευταιο ,,, μετα απο καθε αναβαθμιση χρειαζεται reset το κινητο σωστα?? αυτο θα το κανουμε μεσα απο το μενου της συσκευης , αλλαζοντας csc ,ή με καπιο άλλο τρόπο????
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με να καταλαβω κατι... οταν το κινητο ανοιγει για πρωτη φορα πρεπει να βαλω καπου gmail λογαριασμο???γιατι διαβαζω εδω οτι σε αναβαθμισεις δεν χανονται αρχεια αλλα επανερχονται μεσω gmail ... πως γινεται αυτο ακριβως αυτο βρε παιδια ??? ερχετε το κινητο μου την πεμπτη και πρεπει να ετοιμαστω. βεβαια στην αρχη θα κανω τις αναβαθμισεις με το κινητο αδειο αλλα καλυτερα να ξερω. ΑΑ και κατι τελευταιο ,,, μετα απο καθε αναβαθμιση χρειαζεται reset το κινητο σωστα?? αυτο θα το κανουμε μεσα απο το μενου της συσκευης , αλλαζοντας csc ,ή με καπιο άλλο τρόπο????

 

Ναι, στην αρχη οταν ενεργοποιησης το κινητο, θα πρεπει να κανεις καποια βηματα που θα σου ζητηθουν.

Ενα απο αυτα, ειναι να φτιαξεις εναν λογαριασμο gmail η αν εχεις ηδη εναν, απλα τον περνας.

Μεσω gmail επιστρεφονται και εφαρμογες (χωρις τα δεδομενα τους ομως, ρυθμισεις και λοιπα) οπως και οι επαφες σου φυσικα

τις οποιες με εναν συγχρονισμο, θα τις εχεις σε δευτερολεπτα στο κινητο σου.

Ναι, μετα απο το περασμα της rom που θα βαλεις, θα κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης.

Εκτος, αν δεν εχεις το Insne chip και μπορεις να το κανεις και μεσω recovery.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επεσε και ραγισε η οθονη.Δεν αναβει φυσικα - η δεν φαινεται τπτ.......και οταν πατάω το on/off button μονο τα softkeys αναβουν.....

 

οποτε πάμε για πολλα....αλλαγή οθόνης εικάζω.....ξερουμε ποσο πάει;;;;

 

Έχω ακούσει γύρω στα 180 σε samsung service.Δεν ξέρω τώρα τί ακριβώς ισχύει

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι όντως 160+160+160? Εμένα είναι 160+145+145!χαχα.Παντως το έκανε και πριν αυτό που λες

 

νομιζω 160+160+160 ειναι σε μενα.:p

 

Έτσι γίνεται και γινόταν.

Για να μη το κάνει αυτό, θα πρέπει να είσαι root και να περάσεις mod.

 

για ποιο λογο γινεται αυτο; δηλαδη, αν εχεις δωρεαν μηνυματα και θες να στειλεις ολοκληρη εκθεση (:p), θα πρεπει να χρεωθεις MMS, ή να στειλεις το μηνυμα σιγα σιγα, ωστε να τα στελνει σαν SMS;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω 160+160+160 ειναι σε μενα.:p

 

 

 

για ποιο λογο γινεται αυτο; δηλαδη, αν εχεις δωρεαν μηνυματα και θες να στειλεις ολοκληρη εκθεση (:p), θα πρεπει να χρεωθεις MMS, ή να στειλεις το μηνυμα σιγα σιγα, ωστε να τα στελνει σαν SMS;

 

Δε ξέρω και δε με νοιάζει η σκοπιμότητα.Το θέμα είναι ότι έτσι είναι και άμα θες να αλλάξει, πρέπει να κάνεις αυτό που σου είπα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει γύρω στα 180 σε samsung service.Δεν ξέρω τώρα τί ακριβώς ισχύει

 

Μια και διαβαζω να μιλατε για service, ενας φιλος "γκρεμισε" το S3 του και κοντευει να παθει εγκεφαλικο, μια και ραγισε σ'ενα σημειο... που πρεπει να το παει? (για Αθηνα μιλαω)... (sorry για το off-topic)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει γύρω στα 180 σε samsung service.Δεν ξέρω τώρα τί ακριβώς ισχύει

 

Μια και διαβαζω να μιλατε για service, ενας φιλος "γκρεμισε" το S3 του και κοντευει να παθει εγκεφαλικο, μια και ραγισε σ'ενα σημειο... που πρεπει να το παει? (για Αθηνα μιλαω)... (sorry για το off-topic)

 

To καλυτερο servis της sammy το εχει η smartech στο χαιδαρι.Πολλοι φιλοι εδω στο φορουμ(μεταξυ τους κι εγω) εχουμε μεινει ευχαριστημενοι απ'την εξυπηρετηση http://www.smartec.gr/points.php

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά κάποιες εφαρμογές με δείχνει μόνο το πράσινο ανθρωπάκι, βέβαια τις διαβάζει.τι να κάνω ρε παίδες; έκανα wipe cache dalvik
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

οκ με τον γαλαξια-παρελαβα σημερα.

το ψαχνω ακομα βεβαια,γιατι δεν εχω σχεδον καθολου εμπειριες απο anrdoid.

και επειδη λοιπον δεν εχω,δεν ξερω και πως να συγχρονισω τις επαφες μου που εχω στο microsoft outlook.

Τι κανω...?

Link to comment
Share on other sites

οκ με τον γαλαξια-παρελαβα σημερα.

το ψαχνω ακομα βεβαια,γιατι δεν εχω σχεδον καθολου εμπειριες απο anrdoid.

και επειδη λοιπον δεν εχω,δεν ξερω και πως να συγχρονισω τις επαφες μου που εχω στο microsoft outlook.

Τι κανω...?

 

δες μηπως μπορεις να τις κανεις export απο εκει στο pc σε καποια μορφη και απο εκει μετα οταν θα κανεις το λογαριασμο στο gmail να τις ανεβασεις, εκει εχει καπου επιλογη μεσα απο το gmail που το κανεις αυτο.τωρα οσο αφορα το outlook εκει δεν ξερω να σου πω το πως δεν το εχω δουλεψει αλλα λογικα θα γινεται καπως. εγω ετσι το ειχα κανει οταν αλλαξα και πηγα απο iphone στο galaxy (με αυτο τον τροπο εννοω οχι μεσω ομως του outlook)

Link to comment
Share on other sites

οκ με τον γαλαξια-παρελαβα σημερα.

το ψαχνω ακομα βεβαια,γιατι δεν εχω σχεδον καθολου εμπειριες απο anrdoid.

και επειδη λοιπον δεν εχω,δεν ξερω και πως να συγχρονισω τις επαφες μου που εχω στο microsoft outlook.

Τι κανω...?

 

καλοριζικος ο γαλαξιας!!

μια ειναι η απαντηση στο συγχρονισμο!! Samsung KIES !! :)

 

απλα προσεχε με τις ρυθμισεις να επιλεξεις αυτα που θα περαστουν απο τον υπολογιστη στο κινητο ή το αντιστροφο, να μην σβηστουν... οπως την ειχα παθει εγω μια φορα.! καπου στις ρυθμισεις λεει εαν θες να συγχρονισεις απο καποια συσκευη προς καποια αλλη...εσυ θα επιλεξεις να γινει συγχρονισμος απο εκει που υπαρχουν ηδη οι επαφες σου και εκει που θες να τα πας! οχι το αναποδο γιατι θα σβηστουν.

 

ελπιζω να σε βοηθησα.

 

ΥΓ: οκ. ειναι και το gmail. αλλα απο εκει δεν κρατας τον prive χαρακτηρα των επφων σου! αν με καταλαβαινεις...

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

δες μηπως μπορεις να τις κανεις export απο εκει στο pc σε καποια μορφη και απο εκει μετα οταν θα κανεις το λογαριασμο στο gmail να τις ανεβασεις, εκει εχει καπου επιλογη μεσα απο το gmail που το κανεις αυτο.τωρα οσο αφορα το outlook εκει δεν ξερω να σου πω το πως δεν το εχω δουλεψει αλλα λογικα θα γινεται καπως. εγω ετσι το ειχα κανει οταν αλλαξα και πηγα απο iphone στο galaxy (με αυτο τον τροπο εννοω οχι μεσω ομως του outlook)

 

δεν τις κανει το 2010 σε cvs.μου εχε σπασει τα νευρα εδω και ποση ωρα...

 

καλοριζικος ο γαλαξιας!!

μια ειναι η απαντηση στο συγχρονισμο!! Samsung KIES !! :)

 

απλα προσεχε με τις ρυθμισεις να επιλεξεις αυτα που θα περαστουν απο τον υπολογιστη στο κινητο ή το αντιστροφο, να μην σβηστουν... οπως την ειχα παθει εγω μια φορα.! καπου στις ρυθμισεις λεει εαν θες να συγχρονισεις απο καποια συσκευη προς καποια αλλη...εσυ θα επιλεξεις να γινει συγχρονισμος απο εκει που υπαρχουν ηδη οι επαφες σου και εκει που θες να τα πας! οχι το αναποδο γιατι θα σβηστουν.

 

ελπιζω να σε βοηθησα.

 

ΥΓ: οκ. ειναι και το gmail. αλλα απο εκει δεν κρατας τον prive χαρακτηρα των επφων σου! αν με καταλαβαινεις...

 

να σαι καλα σε ευχαριστω.

δηλαδη το kies κανει την ιδια δουλεια με το nokia suite ας πουμε?

εαν ειναι ετσι,να περιμενω να γινουν οι πρωτες φορτισεις και μετα να το καρφωσω στην usb να το συγχρονισω να τελειωνουμε..

 

ευχαριστω παιδια..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...