Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου βγάλει την αναβάθμιση το Kies, μη σε ανησυχεί. Την τελευταία επίσημη Ελληνική rom έχεις και το XEO απευθύνεται και σε Ελληνικές συσκευές. Δεν χρειάζεται να το αλλάξεις.:)

 

Δηλαδή κι εσένα όταν το αγόρασες αυτά έγραφε;Γιατί όμως μου έβγαλε εκείνο το σφάλμα με το MMI όταν πληκτρολόγησα τον κωδικό που έλεγε στον οδηγό για να αλλάξω το CSC;

 

edit:Όλα οκ.Έπιασε ο κωδικός από τον οδηγό και το έβαλα σε EUR.Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε

 

:X

 

Εκ παραδρομής νόμιζα ότι αναφερόσουν στο ΧΕU που έχω την εντύπωση ότι αφορά την Ευρωπαϊκή ένωση και τώρα που είδα το ΧΕΟ το έψαξα και διάβασα ότι πρόκειται για Πολωνικό CSC..

Ενυγουέι, αφού το άλλαξες όλα καλά, αν και πάλι θα σου ερχόταν κανονικά η αναβάθμιση σε Jelly, ίσως και νωρίτερα απ'ότι θα την λάβουν συσκευές με EUR, ποιος ξέρει βέβαια να το πει με σιγουριά αυτό..

 

Κάτι ακόμα, τώρα που το γύρισες σε EUR μπορεί το Kies να "δει" τη συσκευή σου;:)

 

Μα.Κατέβασα από το επίσημο site sammobile το GREECE EUR και αφού το φλάσαρα μέσω odin στην οθόνη εκκίνησης είχε προεπιλεγμένη γλώσα τα πολωνικά.Και έπρεπε να κατέβω πιο κάτω να βάλω τα ελληνικά.Το Kies το αναγνώριζε και πριν με το XEO και τώρα με το EUR.Απλά με το XEO έλεγε στο Kies ότι δεν είναι δυνατή η ενημέρωση λογισμικού κ.τ.λ. ενώ τώρα γράφει έκδοση υλικουλογισμικού αυτήν που φοράω από κάτω τελευταία έκδοση υλικουλογισμικού και έχει πάλι αύτην που φοράω και έπειτα γράφει η συσκευή σας διαθέτει το πιο πρόσφατο λογισμικό.Κάτι που με το XEO δεν εμφάνιζε

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή κι εσένα όταν το αγόρασες αυτά έγραφε;Γιατί όμως μου έβγαλε εκείνο το σφάλμα με το MMI όταν πληκτρολόγησα τον κωδικό που έλεγε στον οδηγό για να αλλάξω το CSC;

edit:Όλα οκ.Έπιασε ο κωδικός από τον οδηγό και το έβαλα σε EUR.Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε

 

:X

 

Εκ παραδρομής νόμιζα ότι αναφερόσουν στο ΧΕU που έχω την εντύπωση ότι αφορά την Ευρωπαϊκή ένωση και τώρα που είδα το ΧΕΟ το έψαξα και διάβασα ότι πρόκειται για Πολωνικό CSC..

Ενυγουέι, αφού το άλλαξες όλα καλά, αν και πάλι θα σου ερχόταν κανονικά η αναβάθμιση σε Jelly, ίσως και νωρίτερα απ'ότι θα την λάβουν συσκευές με EUR, ποιος ξέρει βέβαια να το πει με σιγουριά αυτό..

 

Κάτι ακόμα, τώρα που το γύρισες σε EUR μπορεί το Kies να "δει" τη συσκευή σου;:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και πάλι,

 

εγώ που δεν είμαι ουτε root ούτε με custom ROM και θέλω να αλλάξω την μπαταρία στην μεγαλύτερη, πρέπει να κάνω κάποιες ιδιαίτερες ενέργειες με calibration κλπ κλπ?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ενώ στην αρχή η κάμερα των 8mp ήταν εντάξει, τώρα μετά από 10 μήνες χρήσης του κινητού έχει καταντήσει τραγική.

τόσο θολές οι φωτογραφίες που δε κάνουν ούτε για 0,3mp. σκέφτηκα μήπως έφταιγαν οι ρυθμίσεις της καμέρας αλλά έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις τηε κάμερας(έχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις της κάμερας).

βγάζω φώτο με την μπροστινή κάμερα, που νομίζω είναι 2mp και εμφανίζονται πολύ πιο καθαρές από της κάμερας των 8mp.και το βίντεο βγάζει θολά.

το αντιμετωπίζετε και άλλοι το ίδιο θέμα με την κάμερα;

το έχει πάει κάποιος για να το κοιτάξουνε μέσω της εγγύησης;

παίζει να σου καλύψει η εγγύηση αλλαγή κάμερας;

σκέφτομαι να το πάω στη smartec στο χαϊδάρι, που είπατε και παραπάνω αρκετοί καλά λόγια.

 

είναι κρίμα να έχεις κινητό με 8mp και amoled οθόνη και να έχει άχρηστη κάμερα.:(

Link to comment
Share on other sites

ενώ στην αρχή η κάμερα των 8mp ήταν εντάξει, τώρα μετά από 10 μήνες χρήσης του κινητού έχει καταντήσει τραγική.

τόσο θολές οι φωτογραφίες που δε κάνουν ούτε για 0,3mp. σκέφτηκα μήπως έφταιγαν οι ρυθμίσεις της καμέρας αλλά έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις τηε κάμερας(έχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις της κάμερας).

βγάζω φώτο με την μπροστινή κάμερα, που νομίζω είναι 2mp και εμφανίζονται πολύ πιο καθαρές από της κάμερας των 8mp.και το βίντεο βγάζει θολά.

το αντιμετωπίζετε και άλλοι το ίδιο θέμα με την κάμερα;

το έχει πάει κάποιος για να το κοιτάξουνε μέσω της εγγύησης;

παίζει να σου καλύψει η εγγύηση αλλαγή κάμερας;

σκέφτομαι να το πάω στη smartec στο χαϊδάρι, που είπατε και παραπάνω αρκετοί καλά λόγια.

 

είναι κρίμα να έχεις κινητό με 8mp και amoled οθόνη και να έχει άχρηστη κάμερα.:(

 

Αν δεν είναι καθαρό το τζαμάκι και έχει και γρατζουνιές βγαίνουν θολές.

Αν όλα είναι καλά...smartec.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι καθαρό το τζαμάκι και έχει και γρατζουνιές βγαίνουν θολές.

Αν όλα είναι καλά...smartec.

 

Αλήθεια, το τζαμάκι αλλάζει κάπως? Γιατί έχω παρατηρήσει κάποιες γρατζουνιές και το φοβάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα αναβαθμίσει το κινητό στην Σκανδιναβική την xwlpx και εχθές μετά από wipe all data άνοιξα το κινητό και μου έβγαλε αναβάθμιση και με πήγε στην xwlpy την έχει βάλει κάποιος άλλος και γη διαφορές ενδεχομένως να έχει;:confused:

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα αναβαθμίσει το κινητό στην Σκανδιναβική την xwlpx και εχθές μετά από wipe all data άνοιξα το κινητό και μου έβγαλε αναβάθμιση και με πήγε στην xwlpy την έχει βάλει κάποιος άλλος και γη διαφορές ενδεχομένως να έχει;:confused:

 

Eλάχιστα πράγματα θα δεις σε σύγκριση με την ήδη πολύ καλή XWLPX, ρίξε μια ματιά από εδώ και κάτω..:)

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα σταματησε να βγαζει ειδοποιησεις για εισερχομενα μηνυματα. μου ειχαν στειλει μηνυμα, και με πηραν τηλεφωνο για να το δω. αναφορες παραδοσης τις εμφανιζει κανονικα, αλλα εισερχομενα οχι. χρησιμοποιω τη στοκ εφαρμογη, και ειμαι με 4.0.3

εκανα διακοπη της εφαρμογης μηνυματων, εβγαλα και ξαναεβαλα τη μπαταρια, τιποτα. καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα σταματησε να βγαζει ειδοποιησεις για εισερχομενα μηνυματα. μου ειχαν στειλει μηνυμα, και με πηραν τηλεφωνο για να το δω. αναφορες παραδοσης τις εμφανιζει κανονικα, αλλα εισερχομενα οχι. χρησιμοποιω τη στοκ εφαρμογη, και ειμαι με 4.0.3

εκανα διακοπη της εφαρμογης μηνυματων, εβγαλα και ξαναεβαλα τη μπαταρια, τιποτα. καμια ιδεα;

 

Κανε ενα clear data και cache .. διέγραψε και μερικά μηνύματα που δεν σου χρειάζονται και δοκίμασε .

Μπορείς εσυ να στείλεις μήνυμα ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει σοβαρο προβλημα με το τζαμι της καμερας γιατι οταν το αφηνεις κατω, η καμερα ειναι η πρωτη που ακουμπαει. το κινητο το εχω ενα μηνα το προστατευω παρα πολυ και τελικα εγινε η πρωτη γρατζουνια χθες . Λογικα για να το αλλαξεις θα πρεπει να υπαρχει καποιο κοστος η εγγυηση δεν νομιζω να ισχυει. Ολα καλα με αυτο το κινητο αλλα αυτη η "πατατα " της εταιριας ειναι αρκετα σοβαρη, ετσι νομιζω εγω τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα clear data και cache .. διέγραψε και μερικά μηνύματα που δεν σου χρειάζονται και δοκίμασε .

Μπορείς εσυ να στείλεις μήνυμα ??

 

μηνυμα στελνω κανονικα, και ερχεται και η αναφορα παραδοσης. επισης, λαμβανει κανονικα τα μηνυματα, απλα δε βγαζει καμια ειδοποιηση, ενω ειναι ενεργοποιημενες οι ειδοποιησεις. πρεπει, δηλαδη, να μπαινω στην εφαρμογη για να δω αν εχω νεο μηνυμα.

 

clear data και cache πως κανω;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μηνυμα στελνω κανονικα, και ερχεται και η αναφορα παραδοσης. επισης, λαμβανει κανονικα τα μηνυματα, απλα δε βγαζει καμια ειδοποιηση, ενω ειναι ενεργοποιημενες οι ειδοποιησεις. πρεπει, δηλαδη, να μπαινω στην εφαρμογη για να δω αν εχω νεο μηνυμα.

 

clear data και cache πως κανω;:rolleyes:

 

Πας ρυθμίσεις >εφαρμογές ....ολα >και βρίσκεις την εφαρμογη sms ,πατάς πάνω της και σου έχει την επιλογή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις >εφαρμογές ....ολα >και βρίσκεις την εφαρμογη sms ,πατάς πάνω της και σου έχει την επιλογή .

 

τα εκανα ολα, αλλα συνεχιζει να μη βγαζει ειδοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα, αλλα συνεχιζει να μη βγαζει ειδοποιησεις.

 

Δεν ξέρω τι να σου πω :confused:

Το πρόβλημα το έχεις μονο στα sms ??

Για πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και δες αν μπορείς να αυξήσεις το όριο ληφθέντων sms

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ότι το προσέχεις πάρα πολύ πάντα γρατζουνιέται, εγώ βλέπω το home button και απορώ πως γέμισε γρατζουνιές, δεν με έχει πέσει και μόνο στην τσέπη το έχω σκέτο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να σου πω :confused:

Το πρόβλημα το έχεις μονο στα sms ??

Για πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και δες αν μπορείς να αυξήσεις το όριο ληφθέντων sms

 

προφανως, δεν ειναι θεμα χωρου, γιατι τα λαμβανει μια χαρα και στην ωρα τους, αλλα δε με ειδοποιει. οι υπολοιπες ειδοποιησεις, απο αναπαντητες κλπ φαινονται κανονικα.

 

δεν πειραζει, σ' ευχαριστω για τη βοηθεια. για την ωρα θα κατεβασω καποιο απο τα go sms και handcent sms, και θα κανω ετσι τη δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πέρασα σε κινητό ενός φίλου την lpx αλλά κατά ενα περίεργο λόγο το πληκτρολόγιο δεν παίρνει με τίποτα ελληνικά. Ενώ δείχνει την εναλλαγή μεταξύ ελληνικών/αγγλικών τα γράμματα παραμένουν λατινικά. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πέρασα σε κινητό ενός φίλου την lpx αλλά κατά ενα περίεργο λόγο το πληκτρολόγιο δεν παίρνει με τίποτα ελληνικά. Ενώ δείχνει την εναλλαγή μεταξύ ελληνικών/αγγλικών τα γράμματα παραμένουν λατινικά. Καμια ιδεα?

 

Έχει λάθος CSC

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η jb.κάποιοι την έβαλαν ήδη

 

Swyped from my SII using tapatalk

γινε πιο σαφης,ποιοι πηραν jb?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...