Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια...Θα ηθελα να ρωτησω το εξης σχετικα με το GS2...Ημουν χτες σε ενα club και τραβηξα ένα βίντεο...Ενω η εικόνα ήταν πολύ λεπτομερής και τέλεια κατ'εμένα ο ήχος ήταν απαίσιος...Βούιζε πάρα πολύ...Χαλούσε αρκετά...Θέλει κάποιες ρυθμίσεις να κάνω?...Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για καλύτερη εγγραφή βίντεο?...Σώστε με!!! :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω μια απορεια με το titanium backup. Αν παρω backup κραταει αρχειο στην καρτα μνημης ? και οταν κανω φορματ το κινητο παραμενουν τα παντα στην καρτα μνημης? Η πρεπει να κανω καποια ιδιαιτερη διαδικασια για να επαναφερω τα απς μου μετα ?
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -ήχος- ήχοι κλήσης και ειδοποιήσεις και τίκαρε το vibrieren und klingeln (δόνηση και μελωδία).

 

στο galaxy s 2 δεν υπάρχει τέτοια επιλογή είναι μόνο για τις κλήσεις .Κάτι άλλο;;;;;;;ς

Link to comment
Share on other sites

στο galaxy s 2 δεν υπάρχει τέτοια επιλογή είναι μόνο για τις κλήσεις .Κάτι άλλο;;;;;;;ς

 

φίλε μου το sii έχω κι εγώ, είναι γενικά για τις ειδοποιήσεις..είσαι ο μόνος που έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το sii έχω κι εγώ, είναι γενικά για τις ειδοποιήσεις..είσαι ο μόνος που έχει πρόβλημα.

 

Βασικά και άλλοι 2 που έχουν το ίδιο κινητό το παρατήρησαν .... ίσως να φταίει κάποια από τις εφαρμογές ίσως να είναι παλιά η έκδοση λογισμικού που έχει.. Οι ρυθμίσεις είναι μονό για τον ήχο (η αθόρυβο η κάποιος απο τούς ήχους ) και οι επιλογές της δόνησης είναι 4 και έχει να κάνει στο ποτέ θα δονητε εγώ το έχω στην επιλογή ΠΆΝΤΑ , ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μπορω να βλεπω θερμοκρασιες της συσκευης μου? Cpu κτλ?

 

Ενας τροπος ειναι να βαλεις widget ρολοι στυλ sense οπου απο κατω λεει ελευθερη ram και θερμοκρασια. Αν θες τωρα cpu kok υπαρχουν εφαρμογες στο market.

Link to comment
Share on other sites

Ενας τροπος ειναι να βαλεις widget ρολοι στυλ sense οπου απο κατω λεει ελευθερη ram και θερμοκρασια. Αν θες τωρα cpu kok υπαρχουν εφαρμογες στο market.

 

 

Κυριως για θερμοκρασιες της συσκευης μου θελω.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει αυτη τη ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1530179 αλλα δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο

υπαρχει περιτωση να βαλω ή πρεπει να βάλω αλλο πλξκτρολογιο?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι root

Εννοείται πως είμαι κι έχω και το titanium backup που διάβασα πως το κάνει αλλα δεν έχω βρει ακόμη άκρη. Υπάρχει κάτι άλλο ευκολότερο?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είμαι κι έχω και το titanium backup που διάβασα πως το κάνει αλλα δεν έχω βρει ακόμη άκρη. Υπάρχει κάτι άλλο ευκολότερο?

 

Root explorer από το market. Αλλά πρόσεξε μην σβήσεις τίποτα λάθος. Πρέπει να ξέρεις τι θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Root explorer από το market. Αλλά πρόσεξε μην σβήσεις τίποτα λάθος. Πρέπει να ξέρεις τι θα κάνεις.

 

Το root explorer είναι πολύ πιο πολύπλοκο από το titanium.... δεν κατάλαβα πού είναι το πρόβλημα με το titanium?? Πατάς την εφαρμογή, διαλέγεις Uninstall, έφυγε! Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι απλούστερο απ'αυτό... Χωρίς παρεξήγηση αλλά αν το βρίσκεις δύσκολο θα σου έλεγα να μην ανακατευτείς με τα αρχεία του συστήματος... φιλικά πάντα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Root explorer από το market. Αλλά πρόσεξε μην σβήσεις τίποτα λάθος. Πρέπει να ξέρεις τι θα κάνεις.

Ευχαριστώ έχω βρει μια λίστα safe to remove από xda

 

Το root explorer είναι πολύ πιο πολύπλοκο από το titanium.... δεν κατάλαβα πού είναι το πρόβλημα με το titanium?? Πατάς την εφαρμογή, διαλέγεις Uninstall, έφυγε! Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι απλούστερο απ'αυτό... Χωρίς παρεξήγηση αλλά αν το βρίσκεις δύσκολο θα σου έλεγα να μην ανακατευτείς με τα αρχεία του συστήματος... φιλικά πάντα.

Δεν παρεξηγούμαι, πιστεύεις οτι δεν το είχα δει? :O

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Nikro
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είμαι κι έχω και το titanium backup που διάβασα πως το κάνει αλλα δεν έχω βρει ακόμη άκρη. Υπάρχει κάτι άλλο ευκολότερο?

 

κοίταξε να δεις πως γίνεται με το Titanium Backup ειναι πολύ εύκολο

http://www.youtube.com/watch?v=OAkm4wVFUhY

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε σημερα θα ειχαμε κηδεια.Μισο μπουκαλι νερο πανω στο κινητακι και εγκεφαλικο.Εβγαλα γρηγορα μπαταρια,sim μετα πιστολακι, φυσημα, ο,τι μπορουσα.Βαζω μετα απο κανα δεκαλεπτο την μπαταρια τιποτα.Ευτυχως μετα ανοιξε και δουλευε κανονικα :w00t::w00t::w00t:

Αντεχει τελικα ο διαολακος.Φτου φτου μην το ματιασω

Link to comment
Share on other sites

Ρε σημερα θα ειχαμε κηδεια.Μισο μπουκαλι νερο πανω στο κινητακι και εγκεφαλικο.Εβγαλα γρηγορα μπαταρια,sim μετα πιστολακι, φυσημα, ο,τι μπορουσα.Βαζω μετα απο κανα δεκαλεπτο την μπαταρια τιποτα.Ευτυχως μετα ανοιξε και δουλευε κανονικα :w00t::w00t::w00t:

Αντεχει τελικα ο διαολακος.Φτου φτου μην το ματιασω

 

Αφού σας είπα ότι εμένα μου έπεσε σε λεκάνη με νερό και λειτουργεί άψογα. Ούτε καν έσβησε, εγώ το έσβησα για το στεγνωσω και δεν είχε καθόλου νερό μεσα του.

Link to comment
Share on other sites

Αφού σας είπα ότι εμένα μου έπεσε σε λεκάνη με νερό και λειτουργεί άψογα. Ούτε καν έσβησε, εγώ το έσβησα για το στεγνωσω και δεν είχε καθόλου νερό μεσα του.

 

Ειπα να το ανοιξω τελειως να το στεγνωσω καλυτερα αλλα δεν ειχα κατσαβιδακι ρε ****το.Εκεινη την ωρα ουτε εμενα εκλεισε απλα εκανε κατι κουλα.Μεχρι να το δω να ξανανοιγει περιττο να σου πω οτι πηγα να σπασω το σπιτι με την @@ που με δερνει :lol:

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το sugarsync app στο galaxy2 , αλλά μου δημιουργεί ένα πρόβλημα στο login..

δηλαδή :

1)είμαι στο pc και κάνω login κανονικά , βάζω email και κωδικό και με βάζει μέσα χωρίς κανένα πρόβλημα.

2)μετά πάω στο κινητό να κάνω login , βάζω email και κωδικό και μου λέει invalid email or password.

3)προσέξτε τώρα, μετά από το κινητό πατάω την επιλογή forgot password

4)μετά πάω στο email πατάω το link που μου ήρθε και αλλάζω τον κωδικό (έβαλα τον ίδιο ,δεν μας νοιάζει αλλά το λέω απλά)

5)μετά από το κινητό , πατάω login και με βάζει κανονικότατα

6)μετά από το Pc πάω να κάνω Login και δεν με βάζει , μου κάνει ακριβώς τα ίδια όπως στο 1 και στο 2 (invalid password or emai)

7)ξανακάνω από το pc ανάκτηση κωδικού , μπλα μπλα και πάλι τα ίδια.

 

όταν βάζω καινούριο κωδικό απο το pc , κάνει Login μόνο από το pc και όχι από το κινητό

όταν βάζω καινούριο κωδικό από το Mobile , κάνει Login μόνο από το mobile και όχι απο το pc

 

τι στο πουτ@@:X γίνετε?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο θεμα.. Κ ο φιλος φοραει την ιδια custom που εχω κ εγω οποτε εμενα τουλαχιστον δεν ειναι software issue. Δοκιμασα χιλιαδυο πραγματα αλλα μπα.. Προκειται για αλλοιωση χρωματων στη δικη μου περιπτωση.

Αν πειραξες τιποτα σχετικα με το fw της καμερας μπορει να σου χαλασει τα χρωματα αλλα επαναφερετε (σε περιπτωση οπου εκανες κατι τετοιο), επισης κατεβασε και το Screen Adjuster απ' το market και αν παρατηρησεις πως με μειωση φωτεινοτητας κ αυξηση του μπλε χρωματος μοιαζει λιγο με του φιλου σου.. Περαστικα.. Κ εσυ θεμα με τα χρωματα εχεις.

 

Δεν ξερω αν ειναι γενικο το κακο με τις amoled μετα απο καποιους μηνες.

 

Δεν είμαι κάτοχος αν και το σκέφτομαι. (Είμαι μεταξύ αυτού και του Note)

Εΐδα όμως σε ένα Media Markt, αυτό ακριβώς που λέτε και που φαίνεται να έχει σχέση και με τον λόγο γιατί δεν χρησιμοποιήθηκε οθόνη PLUS στο S3.

 

Υπήρχε ένα S2 δίπλα σε ένα LG 2X και η διαφορά φωτεινότητας χρωμάτων (υπέρ του LG) ήταν συντριπτική. Δοκίμασα να αυξήσω την ένταση αλλά ήταν ήδη στο μάξιμουμ.

Πιο πέρα υπήρχε ένα σταντ της Samsung που έιχε δίπλα-δίπλα το Note και το S2.

Παρότι η οθόνη του Note ήταν πιο εντυπωσιακή (όχι μόνο λόγω ανάλυσης νομίζω) εκείνο το 2ο S2 ήταν σαφώς πιο έντονο από το 1ο που είδα λίγο πιο πριν.

 

Είμαι αρχάρια στα android και δεν ήξερα αν υπάρχει τρόπος να δούμε ημερομηνίες κατασκευής κλπ. αλλά με αυτά που διάβασα (και στην πιο πάνω παράθεση των παιδιών, αλλά και στην επίσημη ανακοίνωση για το S3) πιστεύω ότι η οθόνη του S2 φθίνει πάρα πολύ γρήγορα.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κάτοχος αν και το σκέφτομαι. (Είμαι μεταξύ αυτού και του Note)

Εΐδα όμως σε ένα Media Markt, αυτό ακριβώς που λέτε και που φαίνεται να έχει σχέση και με τον λόγο γιατί δεν χρησιμοποιήθηκε οθόνη PLUS στο S3.

 

Υπήρχε ένα S2 δίπλα σε ένα LG 2X και η διαφορά φωτεινότητας χρωμάτων (υπέρ του LG) ήταν συντριπτική. Δοκίμασα να αυξήσω την ένταση αλλά ήταν ήδη στο μάξιμουμ.

Πιο πέρα υπήρχε ένα σταντ της Samsung που έιχε δίπλα-δίπλα το Note και το S2.

Παρότι η οθόνη του Note ήταν πιο εντυπωσιακή (όχι μόνο λόγω ανάλυσης νομίζω) εκείνο το 2ο S2 ήταν σαφώς πιο έντονο από το 1ο που είδα λίγο πιο πριν.

 

Είμαι αρχάρια στα android και δεν ήξερα αν υπάρχει τρόπος να δούμε ημερομηνίες κατασκευής κλπ. αλλά με αυτά που διάβασα (και στην πιο πάνω παράθεση των παιδιών, αλλά και στην επίσημη ανακοίνωση για το S3) πιστεύω ότι η οθόνη του S2 φθίνει πάρα πολύ γρήγορα.

 

Για να κρινεις οτι φθηνει θα συγκρινεις 2 με ιδια κινητα. Ενα που εχει δουλεψει καιρο και ενα φρεσκο. Τωρα να συγκρινεις το s2 με το 2x η το sgs1 δεν εχει να λεει τιποτα καθως ειναι 3 διαφορετικες οθονες. Και οι amoled δεν διακρινονται για την φωτεινοτητα τους. Που να εβαζες κανα optimus hub δλδ να εβλεπες φωτεινοτητα απο το μικρο.

Link to comment
Share on other sites

Για να κρινεις οτι φθηνει θα συγκρινεις 2 με ιδια κινητα. Ενα που εχει δουλεψει καιρο και ενα φρεσκο. Τωρα να συγκρινεις το s2 με το 2x η το sgs1 δεν εχει να λεει τιποτα καθως ειναι 3 διαφορετικες οθονες. Και οι amoled δεν διακρινονται για την φωτεινοτητα τους. Που να εβαζες κανα optimus hub δλδ να εβλεπες φωτεινοτητα απο το μικρο.

 

Δεν διάβασες προσεκτικά τι ακριβώς γράφω. Άσε το Note και 2Χ.

Μιλάω για σύγκριση 2 "ίδιων" S2.

 

εκείνο το 2ο S2 ήταν σαφώς πιο έντονο από το 1ο που είδα λίγο πιο πριν.

 

Το ένα ήταν με τον σωρό των άλλων κινητών, και το άλλο σε stand (10 μέτρα πιο κει).

Η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη μεταξύ των δύο S2. Και το αδύναμο σίγουρα ήταν στη μέγιστη φωτεινότητα.

 

Υποθέτω λοιπόν ότι "του σωρου" ήταν καιρό στο Media Markt και 1000δοκιμασμένο, του σταντ ίσως καινούργιο.

Αν είναι όντως έτσι μπορεί η οθόνη του 1ου (του σωρού) να έχει αποδυναμωθεί από τη χρήση και μάλιστα σε μικρό χρονικό διάστημα, κάτι που δεν είναι καλό για μένα που σκέφτομαι να το αγοράσω.

 

Ανάλογη εμπειρία φαίνεται να έχουν και 2 παιδιά που το ποστς τους έβαλα σε παράθεση.

Τα χρησιμοποιημένα S2 είχαν πολύ λιγότερο ζωντανά χρώματα από τα φρέσκα των φίλων τους.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασες προσεκτικά τι ακριβώς γράφω. Άσε το Note και 2Χ.

Μιλάω για σύγκριση 2 "ίδιων" S2.

 

 

 

Το ένα ήταν με τον σωρό των άλλων κινητών, και το άλλο σε stand (10 μέτρα πιο κει).

Η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη μεταξύ των δύο S2. Και το αδύναμο σίγουρα ήταν στη μέγιστη φωτεινότητα.

 

Υποθέτω λοιπόν ότι "του σωρου" ήταν καιρό στο Media Markt και 1000δοκιμασμένο, του σταντ ίσως καινούργιο.

Αν είναι όντως έτσι μπορεί η οθόνη του 1ου (του σωρού) να έχει αποδυναμωθεί από τη χρήση και μάλιστα σε μικρό χρονικό διάστημα, κάτι που δεν είναι καλό για μένα που σκέφτομαι να το αγοράσω.

 

Ανάλογη εμπειρία φαίνεται να έχουν και 2 παιδιά που το ποστς τους έβαλα σε παράθεση.

Τα χρησιμοποιημένα S2 είχαν πολύ λιγότερο ζωντανά χρώματα από τα φρέσκα των φίλων τους.

 

Χωρις να εχω δει αυτα που αναφερεις, θα ηθελα απλα να σου πω το εξης, ετσι κουβεντα να γινεται...!!! Παρε τον Γαλαξια και μην ανησυχεις... Μεχρι να χαλασει η οθονη, να "παθουν" κατι τα χρωματα, ή να μειωθει η φωτεινοτητα της, θα εχεις ηδη αλλαξει κινητο... Εκτος πια κι αν πεσεις σε προβληματικη συσκευη και χαλασει με την "μια", που λενε... Εναλλακτικα, παρε το Note... Δεν νομιζω οτι την τελικη σου κριση θα πρεπει να την επηρεασει κατι τετοιο... Καθαρα προσωπικη αποψη... Οσο για τα LG, τι να πω... Αν γκρινιαζουμε εμεις οι... Samsungακηδες για την αργοπορια της εταιρειας "μας" στις αναβαθμησεις, τι να πουν και οι "κακομοιροι" LGαδες........!!!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να χαλασει η οθονη, να "παθουν" κατι τα χρωματα, ή να μειωθει η φωτεινοτητα της, θα εχεις ηδη αλλαξει κινητο...

Αν κι εγώ είμαι πιστή και στα αντικείμενα. Αυτό που χω τώρα το χω 6 χρόνια!

Ότι πάρω τώρα θα το κρατήσω καιρό. Το αυτοκινητάκι μου το χω 10 χρόνια και δεν το αλλάζω, πάει τέλεια!

 

Είμαι μεταξύ του S3 του S2 και του Note. Το S3 δεν έχει να προσφέρει παρά ισχύ. Το Note είναι κάπως μεγάλο για να το έχεις στο αυτί (ιδιαίτερα για κοπέλα) και να μιλάς. Το S2 δοκιμασμένο αλλά...

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην ήμουνα πολύ off topic. Απλώς είδα μερικά posts σε αυτό το thread που έλεγαν για πιο "σκοτεινή" οθόνη στα S2 που αγοράστηκαν πέρσι.

 

Επίσης στην εξήγηση γιατί στο S3 δεν έβαλαν οθόνη σαν του S2 (στη μεγαλύτερη ανάλυση) αλλά λέει ..

 

Η εταιρεία λοιπόν επέλεξε να βάλει οθόνη Super Amoled γιατί θέλει ο χρήστης να μπορεί να χαίρεται τα ζωντανά χρώματα της οθόνης του SGS III για δυο και τρία χρόνια.

 

Άρα του S2 θεωρεί η ίδια η Samsung ότι δεν κρατάει η απόδοσή της πολύ.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...