Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα και χρόνια πολλά,

 

έκανα σήμερα το update σε 4,0,3 και έχω το εξής θέμα:

 

αν και σύνδεσα τις επαφές με αυτές του fb οι εικόνες από το fb δεν έχουν κατεβεί.

έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άσχετο αλλά το βρήκα κ δεν μπορούσα να μην το ποστάρω...

 

https://sites.google.com/site/galaxys2withkeyboard/

 

Παίζει και να το δοκιμάσω :P

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά το βρήκα κ δεν μπορούσα να μην το ποστάρω...

 

https://sites.google.com/site/galaxys2withkeyboard/

 

Παίζει και να το δοκιμάσω :P

Ένα θα πω!

tragic!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τα έχει καταφέρει κάποιος να κάνει ηχογράφηση κλήσης με bluetooth?

έχω δοκιμάσει πολλές εφαρμογές με άπειρες ρυθμίσεις αλλά συνήθως κάποιος δεν ακούγεται ..

Υπάρχει κάποιος που έχει αγοράσει κάποια και δουλεύει έχω δοκιμάσει όλες τις free μη δοκιμάσω και όλες τις paid..:mad:

 

έχω XWKI4 2.3.4 rooted (χωρίς ΒΤ γράφει κανονικά)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τα έχει καταφέρει κάποιος να κάνει ηχογράφηση κλήσης με bluetooth?

έχω δοκιμάσει πολλές εφαρμογές με άπειρες ρυθμίσεις αλλά συνήθως κάποιος δεν ακούγεται ..

Υπάρχει κάποιος που έχει αγοράσει κάποια και δουλεύει έχω δοκιμάσει όλες τις free μη δοκιμάσω και όλες τις paid..:mad:

 

έχω XWKI4 2.3.4 rooted (χωρίς ΒΤ γράφει κανονικά)

 

Χρησιμοποιώ το callrecorder του skvalex. Μέσω bluetooth γράφει μόνο τον συνομιλητή σου. Δεν υπάρχει δυνατότητα να γράψει και τους δύο. Τον ρώτησα και μου είπε ότι αυτό αποκλείεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα. εχω μια ερωτηση . εχω βαλει μεσω του odin την 4.0.3 την ουγγαρικη . εχω cosmote sales code και επιχειρησα να ξαναβαλω την 2.3.5 την επισημη cosmote ελληνικη μπηκε βεβαια αλλα το τηλ. κολλουσε στην αρχικη οθονη στην εγκατασταση . υπαρχει τροπος να ξαναεπενελθουμε σε 2.3.5 μετα απο εγκατασταση 4.0.3 . ευχαριστω και Καλη Ανασταση σε ολα τα παιδια

παιδια μηπως εχει καποιος καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Εκανα update στο ics και εκανα συγχρονισμο τις επαφες με αυτες του facebook οπως παλια αλλα δεν εμφανιζοναται οι φωτογραφιες τους, profile pictures.

 

Καπου διαβασα οτι σταματησε αυτη η υποστηριξη στο ics και αλλου λενε οτι πρεπει η εφαρμογη (facebook for android) να υποστηριξει το ics.

 

Ξερετε τι απο τα 2 ισχυει και αν υπαρχει τροπος να βλεπω στις επαφες τις φωτογραφιες τους που εχω στο fb;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του Galaxy S2 για να αντικαταστήσω το SE Arc που έχω και θα ήθελα να κάνω 3 πολύ σημαντικές ερωτήσεις

 

1) Πόσο σας κρατάει η μπαταρία με τα data συνέχεια On. Φτάνει 24-26 ώρες ? Γιατί βασικό πρόβλημα του Arc Είναι πως με το ζόρι βγάζει 18-20 ώρες ,

 

2) Η καμερά του είναι ισάξια - καλύτερη από του ARc ?

 

3) Έχει βγει το επίσημο Update για ICS ή όχι ακόμα ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

1) Εξαρτάται από τη χρήση, μάλλον στα ίδια επίπεδα με το Arc

2) Προσωπικά πιστεύω ότι η κάμερα του SII είναι πολύ αργή και ποιοτικά κινείται σε υψηλό επίπεδο. Σε σχέση με το Arc δεν ξέρω γιατί δεν έχω δει φωτογραφίες...

3) Ακόμα όχι, αλλά αναμένεται μέσα στις επόμενες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Πως μπορω να ξερω αν εχει παραδωθει ενα μήνυμα που στελνω?...

 

Ενεργοποιείς την αναφορά παράδοσης από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής μηνυμάτων.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα το galaxy υποστηρίζει micro sd card σε ntfs format σε μαμήσια rom όχι root??

 

Ρωτάω για να μπορώ να κάνω την κάρτα σε NTFS στο mac και να τη διαχειρίζομαι πλήρως..

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα το galaxy υποστηρίζει micro sd card σε ntfs format σε μαμήσια rom όχι root??

 

Ρωτάω για να μπορώ να κάνω την κάρτα σε NTFS στο mac και να τη διαχειρίζομαι πλήρως..

 

Όχι. Γρήγορη απάντηση :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Γρήγορη απάντηση :)

Φτου!!Και είχα μια κρυφή ελπίδα..Τεσπα θα αναγκαστώ να ανοίξω το laptop μου να το ξεσκονίσω και λίγο:lol:

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Και να κάνω και την χαζή ερώτηση του μήνα. Τo widget που είναι ρολόι κάτι δείχνει και τον καιρό δεξιά ποιο είναι; μιλαω για το βασικό που δείχνει και στις διαφημίσες και στο επισημο site

 

 

όπως είπα χαζή ερώτηση, τελικά ήταν το απλό ψηφιακό ρολόι και ο καιρός από κάτω..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
angeldust
Link to comment
Share on other sites

καλησερα και παλι,

Σχετικα με το θεμα που εχω αναφερει κανα 2 σελιδες πιο πισω,οπου αναβει μονη της η οθονη σε ασχετες στιγμες,κανεις να προτεινει λυσεις?

 

Δε ξερω αμα βοηθαει αλλα σημερα μετα απο καποιες κλησεις παρατηρησα μηνυμα για το. VERTIGO. η καπως ετσι,να ζηταει προσβαση σε καποια στοιχεια κτλ,το οποιο και απερριψα.

 

Μηπως ενα. Hard reset, το διορθωνε,και αν ναι,πως γινεται αυτο? Δε ξερω τι μπορει να ειχε κανει ο προηγ.ιδιοκτητης,αλλα το κινητο μου τρεχει το. Icecream 4.0.3.

 

Ευχ.προκαταβολικα για οποια απαντηση.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησερα και παλι,

Σχετικα με το θεμα που εχω αναφερει κανα 2 σελιδες πιο πισω,οπου αναβει μονη της η οθονη σε ασχετες στιγμες,κανεις να προτεινει λυσεις?

 

Δε ξερω αμα βοηθαει αλλα σημερα μετα απο καποιες κλησεις παρατηρησα μηνυμα για το. VERTIGO. η καπως ετσι,να ζηταει προσβαση σε καποια στοιχεια κτλ,το οποιο και απερριψα.

 

Μηπως ενα. Hard reset, το διορθωνε,και αν ναι,πως γινεται αυτο? Δε ξερω τι μπορει να ειχε κανει ο προηγ.ιδιοκτητης,αλλα το κινητο μου τρεχει το. Icecream 4.0.3.

 

Ευχ.προκαταβολικα για οποια απαντηση.

 

 

Καποια εφαρμογη το κανει . Οι ics θελουν πολυ δουλεια ακομη . Εαν εισαι χρηστης που δεν πειραματιζεσαι βαλε GB rom μια και ειναι σταθερες και μην ασχοληθεις με ics για κανα διμηνο τουλαχιστον!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με το ics έχει δει κανεις εάν με το talk μπορούμε να κάνουμε κλίση και "βιδεοκκλίση"?
Link to comment
Share on other sites

Με το ics έχει δει κανεις εάν με το talk μπορούμε να κάνουμε κλίση και "βιδεοκκλίση"?

 

δεν το εχω δοκιμάσει άλλα έχει επιλογή πλέον

αλλάζει αρκετα το talk και γενικα το κινητό ειναι πιο ωραίο

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Αααα αν είναι δυνατόν, έδωσαν στα σκοπια την αναβάθμιση πριν από εμάς και την λένε και Μακεδονία. http://www.sammobile.com/firmware/
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

 

Σημερα ειδα στο Kies αυτο:

 

"Μια νεα εκδοση υλικολογισμικου ειναι διαθεσιμη..." κλπ.κλπ.κλπ.

 

Τρεχουσα: PDA:KI4 / PHONE:KI1 / CSC:KI2 / (AUT)

Πιο προσφατη: PDA:LP7 / PHONE:LPS / CSC:LPH / (AUT)

 

Με δεδομενο οτι ειναι η πρωτη φορα που θα κανω αναβαθμηση, τι λετε? Ειναι ΟΚ? Τι ειναι το AUT???

 

Και κατι αλλο: Οταν επιλεγω "Ενημερωση" απο τις ρυθμισεις της συσκευης, δεν βρισκει τιποτα........

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

 

Σημερα ειδα στο Kies αυτο:

 

"Μια νεα εκδοση υλικολογισμικου ειναι διαθεσιμη..." κλπ.κλπ.κλπ.

 

Τρεχουσα: PDA:KI4 / PHONE:KI1 / CSC:KI2 / (AUT)

Πιο προσφατη: PDA:LP7 / PHONE:LPS / CSC:LPH / (AUT)

 

Με δεδομενο οτι ειναι η πρωτη φορα που θα κανω αναβαθμηση, τι λετε? Ειναι ΟΚ? Τι ειναι το AUT???

 

Και κατι αλλο: Οταν επιλεγω "Ενημερωση" απο τις ρυθμισεις της συσκευης, δεν βρισκει τιποτα........

μια χαρα προχωρα.το AUT ΕΙΝΑΙ το sales code sou.το τηλεφονο δεν ειναι με ελληνικο Firmaware.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα προχωρα.το AUT ΕΙΝΑΙ το sales code sou.το τηλεφονο δεν ειναι με ελληνικο Firmaware.

 

Γιατι ομως το Kies το βρισκει και η συσκευη οχι? Καθαρα για ενημερωτικους λογους!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως το Kies το βρισκει και η συσκευη οχι? Καθαρα για ενημερωτικους λογους!!!

 

Maλλον γιατι στην ενημερωση λογισμικου της συσκευης εχεις αλλη γλωσσα.θα καταλαβεις τι εννοω οταν μπει η καινουργια ρομ θα δεις οτι η ενημερωση λογισμικου σου ζηταει τη χωρα για να συνδεθει.δεν θα βαλεις εκει ελλαδα αλλα τη χωρα προελευσης AUT.Oταν ανογει για εγκατασταση στο μενου βαζεις ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...