Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει καποιος στην συσκευη του καποιο call blocker που να μην δινει καθολου στιγμα οτι παιρνει τηλεφωνο καποιος που ειναι στην black list.Εχω το extreme call blocker pro αλλα προλαβαινει και ακουγεται λιγο το χτυπημα πριν το μπλοκαρει.

 

Root call blocker. Πρέπει να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω διαβάσει τον οδηγό για root. Περισσότερο θέλω να rootάρω για να χρησιμοποιήσω το titanium back up, οπότε θέλω να είμαι κοντά στην στοκ κατάσταση.

Το ερώτημα είναι: υπάρχει μέθοδος που να μην ανεβάζει τον counter και να μην έχω θαυμαστικό;

 

Are you tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..Σε ενα σημειο του κινητου εχω παρατηρησει γρατσουνια στην οθονη..Εχω ξενερωσει..Υπαρχει τροπος να φυγει καπως?...Και το ειχα μεσα σε θηκη ρε ****το..Δεν υποτιθεται οτι η οθονη δεν γρατσουνιεται?...Θα χρειαστει αλλαγη προφανως ε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..Σε ενα σημειο του κινητου εχω παρατηρησει γρατσουνια στην οθονη..Εχω ξενερωσει..Υπαρχει τροπος να φυγει καπως?...Και το ειχα μεσα σε θηκη ρε ****το..Δεν υποτιθεται οτι η οθονη δεν γρατσουνιεται?...Θα χρειαστει αλλαγη προφανως ε?

 

Μέσα στη θήκη γρατζουνίστηκε ή ήρθε σε επαφή με τίποτα κλειδιά; Screen protector του είχες βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Λογικα οταν θα το ειχα βγαλει απο την θηκη...Οχι δεν του ειχα ζελατινα προστασιας..Μονο μεσα σε θηκη..Τι μπορω να κανω πλεον?..
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει τον οδηγό για root. Περισσότερο θέλω να rootάρω για να χρησιμοποιήσω το titanium back up, οπότε θέλω να είμαι κοντά στην στοκ κατάσταση.

Το ερώτημα είναι: υπάρχει μέθοδος που να μην ανεβάζει τον counter και να μην έχω θαυμαστικό;

 

Are you tapatalking to me?

DooMLoRD_v4_ROOT is your friend!

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..Σε ενα σημειο του κινητου εχω παρατηρησει γρατσουνια στην οθονη..Εχω ξενερωσει..Υπαρχει τροπος να φυγει καπως?...Και το ειχα μεσα σε θηκη ρε ****το..Δεν υποτιθεται οτι η οθονη δεν γρατσουνιεται?...Θα χρειαστει αλλαγη προφανως ε?

 

Λογικα οταν θα το ειχα βγαλει απο την θηκη...Οχι δεν του ειχα ζελατινα προστασιας..Μονο μεσα σε θηκη..Τι μπορω να κανω πλεον?..

 

Πως τα κατάφερες ρε φίλε? (χωρίς ειρωνεία). Δεν χαράζετε εύκολα το gorila ... μπορείς να μας δείξεις φωτό? Πόσο βαθιά/μεγάλη είναι?

Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερες ρε φίλε? (χωρίς ειρωνεία). Δεν χαράζετε εύκολα το gorila ... μπορείς να μας δείξεις φωτό? Πόσο βαθιά/μεγάλη είναι?

Eίμαι κι εγώ περίεργος, γιατί -λόγω γορίλλα- πολλές φορές καθαρίζω την οθόνη με ότι βρω μπροστά μου. Μπλούζα, πουλόβερ, μπουφάν, ζακέτα, φόρμα γυμναστικής κλπ, και η οθόνη δεν έχει πάθει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!

 

Πολλές φορές μάλιστα χρειάζεται να χειριστώ το κινητό ενώ φοράω γάντια (μιας χρήσης) τα οποία είναι γεμάτα σκόνες, χώματα, άμμο(!) κάτι φορές, και πάλι η οθόνη δεν έχει πάθει ΤΙΠΟΤΑ!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eίμαι κι εγώ περίεργος, γιατί -λόγω γορίλλα- πολλές φορές καθαρίζω την οθόνη με ότι βρω μπροστά μου. Μπλούζα, πουλόβερ, μπουφάν, ζακέτα, φόρμα γυμναστικής κλπ, και η οθόνη δεν έχει πάθει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!

 

Πολλές φορές μάλιστα χρειάζεται να χειριστώ το κινητό ενώ φοράω γάντια (μιας χρήσης) τα οποία είναι γεμάτα σκόνες, χώματα, άμμο(!) κάτι φορές, και πάλι η οθόνη δεν έχει πάθει ΤΙΠΟΤΑ!

 

Δεν ξέρω τι παίζει γιατί και το δικό μου έχει κάποιες πολύ μικρές γρατζουνιες, αντιθέτως το Wave μου παρόλα που αρκετές φορές έχει βρεθεί μαζί με κλειδιά στην τσέπη δεν έχει ούτε μια απειροελάχιστη γρατζουνιά! Μάλλον η Gorilla glass διαφέρουν από κινητό σε κινητό...δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι το μονο κινητο που εχω θα το βγαλω φωτογραφια απο του φιλου μου, και θα την ανεβασω να την δειτε...Παιδια ειλικρινα και γω δεν ξερω πως προηλθε η γρατσουνια. Με εχει ξενερωσει ομως..1 μηνα το εχω...Ποσο θα κοστισει η αλλαγη προσοψης?...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει γιατί και το δικό μου έχει κάποιες πολύ μικρές γρατζουνιες, αντιθέτως το Wave μου παρόλα που αρκετές φορές έχει βρεθεί μαζί με κλειδιά στην τσέπη δεν έχει ούτε μια απειροελάχιστη γρατζουνιά! Μάλλον η Gorilla glass διαφέρουν από κινητό σε κινητό...δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

 

Το δικο μου το χω κοντα 4 μηνες και εχει κανει ενα μικρο γδαρσιμο το οποιο μεν φαινεται πολυ δυσκολα αλλα το θεμα ειναι οτι σε γενικες γραμμες το προσεχα αρκετα. Απλως ειναι το ****το....

 

 

Το wave του αδερφου μου απο την αλλη δεν εχει ουτε ενα γδαρσιμο και δεν το προσεχει.... Ειναι να μην σου τυχει...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχαν δίκιο όσοι έλεγαν ότι χρειάζεται screen protector και για τα gorilla glass.
Link to comment
Share on other sites

Γρατσουνιές μπορεί να γίνουν εύκολα ακόμα και σε θήκη. Αν για παράδειγμα έχουν εισχωρήσει κόκκοι σκόνης και η οθόνη τρίβεται συνεχώς πάνω τους.

Από τα νύχια μας στο σημείο που βρίσκεται γι εικονικό πληκτρολόγιο κλπ.

Το gorilla είναι ανθεκτικό άλλα όχι ότι δεν κάνει μικρές γραμμούλες από την σκληρή χρήση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γρατσουνιές μπορεί να γίνουν εύκολα ακόμα και σε θήκη. Αν για παράδειγμα έχουν εισχωρήσει κόκκοι σκόνης και η οθόνη τρίβεται συνεχώς πάνω τους.

Από τα νύχια μας στο σημείο που βρίσκεται γι εικονικό πληκτρολόγιο κλπ.

Το gorilla είναι ανθεκτικό άλλα όχι ότι δεν κάνει μικρές γραμμούλες από την σκληρή χρήση.

 

Te-salat οταν ομως βλεπεις τι τραβαει το gorilla και ακους απο κοσμο οτι οντως ειναι τοσο ανθεκτικο σου δημιουργειται η εντυπωση οτι μια μεμβρανη θα ειναι κατι παραταιρω.

 

 

Απλως οσο και να την προσεχεις ολο και κατι θα μεινει στην οθονη. Συνεπως, για μενα, μια μεμβρανη και εχεις ησυχο το κεφαλι σου μετα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συμβαινει κατι περιεργο με το κινητο μου. Εχω εγκαταστησει το modern combat 3 το οποιο οταν το εγκατεστησα επαιζε κανονικα. Παω σημερα να το ανοιξω και μου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος για να εγκατασταθει το παιχνιδι και ζηταει περιπου 1,6 γιγα και να σβισω μερικες εικονες και βιντεο. Το θεμα ομως ειναι οτι στο τηλεφωνο εχω 5,κατι γιγα ελευθερα και στη sd πανω απο 24 καμια σκεψη πως μπορει να λυθει το προβλημα?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ και αν γίνεται να κάνω το κινητό μου root όπως είναι τώρα όπως το έχω αγοράσει χωρίς να βγάζω/βάζω λειτουργικά κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ και αν γίνεται να κάνω το κινητό μου root όπως είναι τώρα όπως το έχω αγοράσει χωρίς να βγάζω/βάζω λειτουργικά κτλ?

 

εννοεις να το rootαρεις αλλα να μεινεις με τη μαμα rom?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοεις να το rootαρεις αλλα να μεινεις με τη μαμα rom?

 

ναι, άμα γίνεται όπως είναι τώρα όπως το αγόρασα κτλ, να το κάνω root. Αλλιώς με κάποιον άλλο τρόπο, διάβασα τον οδηγό κτλ, αλλά δεν βρήκα για XWKI4.

Ένα είδος, σαν τα windows, που τρέχεις πχ τον loader και έγιναν δικά σου χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο. :p

Link to comment
Share on other sites

ναι, άμα γίνεται όπως είναι τώρα όπως το αγόρασα κτλ, να το κάνω root. Αλλιώς με κάποιον άλλο τρόπο, διάβασα τον οδηγό κτλ, αλλά δεν βρήκα για XWKI4.

Ένα είδος, σαν τα windows, που τρέχεις πχ τον loader και έγιναν δικά σου χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο. :p

 

Συγγνώμη φίλε μου για το ξερό paste αλλά εδώ απάντησα και σε ένα άλλο παιδί που και αυτός έψαχνε XWKI4 kernel σαν και εμένα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3992342#post3992342

Βρήκα τους kernel's στα hotfile links (τα οποία λειτουργούν ακόμη όπως μόλις τσέκαρα) και ακολούθησα τον καταπληκτικό οδηγό από εδώ βεβαίως,βεβαίως....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3674023#post3674023

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου για το ξερό paste αλλά εδώ απάντησα και σε ένα άλλο παιδί που και αυτός έψαχνε XWKI4 kernel σαν και εμένα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3992342#post3992342

Βρήκα τους kernel's στα hotfile links (τα οποία λειτουργούν ακόμη όπως μόλις τσέκαρα) και ακολούθησα τον καταπληκτικό οδηγό από εδώ βεβαίως,βεβαίως....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3674023#post3674023

 

Βρήκα και κατέβασα Insecure XWKI4.

Το έκανα αποσυμπίεση με τον κωδικό "odia@xda" και μου έβγαλε ένα αρχείο "GT-I9100_XWKI4_insecure.tar".

Τώρα, τι κάνω/γίνεται?

Ακολουθώ τον οδηγό που πόσταρες?

 

EDIT: Αν θέλεις μετά κάποια στιγμή πχ για να έχω ξανά εγγύηση κτλ και γενικά να είναι το κινητό όπως το πήρα, τι κάνω?

Επαναφορά ρυθμίσεων-διαγραφή δεδομένων κτλ και έγινε στην αρχική του μορφή με το δικό του λειτουργικό όπως το πρωτοπήρα?

Τέλος, όπως είναι τώρα περνάω το insecure που κατέβασα πάνω στο ήδη υπάρχων που έχω? Άμα τρέξω την εφαρμογή S2.root όπως είναι το κινητό μου τώρα και πατήσω να γίνει root, δεν γίνεται?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητο,

 

τις τελευταιες μέρες έχω θέμα με το φορτιστή και δεν φορτίζει πάντα το κινητο γτ αποσυνδέεται, σαν να μην κανει καλα επαφή πια.

αλλαξα φορτιστη,(από το htc desire) και φορτισε κανονικα (αν και γρηγορα σχετικα)

 

το προβλημα ξεκινησε όταν πηγα να το κλεισω και εφόσον έχω πατησει απενεργοποιηση και επιβεβαιωση αφου εκλεινε μετά ανοιγε ξανα. ακομη και αν εβγαζα τη νπαταρια και την τοποθετουσα ξανα παλι το ιδιο εκανα. βρηκα αναφορες στο διαδικτυο και ενα απο τα πολλα που προτεινονται σαν λυση ειναι να καθαρισω το σημειο που φροτιζει, το εκανα χωρις αποτελεσμα, και μετα απο κλεισιματα - ανοιγματα, σταματησε να το κανει για τωρα αλλα η μπαταρια απο 70% που ηταν εφτασε με ολα αυτα (turn off/on) στο 35% και τωρα το φορτιζω από τον υπολογιστη (εξωτερικο usb hub) και φορτιζει πολυ γρηγορα και μου κανει εντυπωση. πρωτη φορα φορτιζει ετσι γρηγορα.

 

καμια ιδεα εχετε να προτεινετε τι μπορει να συμβαινει;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και κατέβασα Insecure XWKI4.

Το έκανα αποσυμπίεση με τον κωδικό "odia@xda" και μου έβγαλε ένα αρχείο "GT-I9100_XWKI4_insecure.tar".

Τώρα, τι κάνω/γίνεται?

Ακολουθώ τον οδηγό που πόσταρες?

 

EDIT: Αν θέλεις μετά κάποια στιγμή πχ για να έχω ξανά εγγύηση κτλ και γενικά να είναι το κινητό όπως το πήρα, τι κάνω?

Επαναφορά ρυθμίσεων-διαγραφή δεδομένων κτλ και έγινε στην αρχική του μορφή με το δικό του λειτουργικό όπως το πρωτοπήρα?

Τέλος, όπως είναι τώρα περνάω το insecure που κατέβασα πάνω στο ήδη υπάρχων που έχω? Άμα τρέξω την εφαρμογή S2.root όπως είναι το κινητό μου τώρα και πατήσω να γίνει root, δεν γίνεται?

 

Τον βάζεις με Odin (στη θέση PDA)

Link to comment
Share on other sites

Τον βάζεις με Odin (στη θέση PDA)

 

Ναι, το διάβασα αυτό στον οδηγό και κατάλαβα τα βήματα και είμαι έτοιμος να ξεκινήσω.

Απλά, αν κάποια στιγμή, θέλω να είναι το κινητό όπως το πρωτοπήρα και είναι αυτή την στιγμή τώρα, τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα μετα απο καποιες μερες συμβιωσης με το Note στο αγαπημενο μου S2!! Πολυ πολυ καλη συσκευη με οθονη γεια σας αλλα δυστυχως δεν με βολεψε το μεγεθος..οριακα αλλα τελικα δεν με βολεψε..επισης να πω οτι ειναι μια ιδεα λιγοτερο smooth και λιγακι πιο αργο στο browsing. Διαφορες βεβαια αισθησης και οχι ουσιας. Επισης το Note διαθετει κορυφαια ποιοτητα κατασκευης και πιστευω αν ηταν λιγακι πιο μικρο τελικα θα το κρατουσα.. Ισως με οθονη εκει στις 5'' ή και ελαχιστα μικροτερη. Η αληθεια ειναι οτι το S2 as a whole οπως λενε και οι ξενοι ειναι το καλυτερο κινητο-smartphone της αγορας. Το Note ειναι επισης κορυφαιο και απολυτα "ερωτευσιμο" αλλα πρεπει να κανεις καποια παραχωρηση στον τομεα της πρακτικοτητας. Αν ηταν περυσι ειλικρινα θα το κρατουσα και αυτο, φετος δυστυχως δεν μπορω.. Απλα παραθετω την εμπειρια μου για καποιους που ισως ειχαν καποιο ενδιαφερον (ναι Βασιλη κι εσυ)

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...