Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει γεμίσει το νήμα με άσχετες με το SGSΙΙ δημοσιεύσεις σχετικά με το dropbox. Είναι καλύτερο να μεταφερθούν αυτές σε ένα νέο νήμα σχετικά με αυτή την υπηρεσία και τα 5GB που προσφέρει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μπορειτε να μου πειτε τις καλυτερες ρυθμισεις για το lg camera , καπου τις ειχα δει εδω μεσα αλλα δεν μπορω να τις βρω

 

αν εγραφες στο search απο πανω lg camera, θα σου εβγαζε και αυτο ειπαμε, βοηθαμε αλλα.. ενα search δεν βλαπτει.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπείτε στο Samsung apps και κατεβάστε δωρεάν (για περιορισμένο χρόνο!!) το Modern Combat 3: Fallen Nation !!

Είναι ΜΟΝΟ για τα κινητά μας, γι' αυτό και το έγραψα εδώ!:D

Υ.γ. Θα πιάσει μόνο ....1.37 GB στον δίσκο σας!!:shifty: Τρελά γραφικά όμως, αξίζει!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποιος τροπος οταν ακουω μουσικη απο

youtube για παραδειγμα μεσω blutooth ακουστικα

να σβηνει η οθονη του galaxy κ να συνεχιζει να παιζει

για να μην τρωει μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

αμα πατησεις το power button για λιγο δεν πιανει το κολπο?

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

αμα πατησεις το power button για λιγο δεν πιανει το κολπο?

 

όχι φίλε μου δυστυχώς.

σβήνει η οθόνη κ σταματάει να παίζει από το YouTube.

καμία άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποιος τροπος οταν ακουω μουσικη απο

youtube για παραδειγμα μεσω blutooth ακουστικα

να σβηνει η οθονη του galaxy κ να συνεχιζει να παιζει

για να μην τρωει μπαταρια

Μεσω dolphin browser mini που δοκιμασα γινεται..

 

 

Sent from another GalaxyII

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει τρόπος να τυπωθεί έγγραφο word σε wifi printer κατευθείαν από το κινητό; Δε βρήκα τρόπο ψάχνοντας.

 

Εκτυπωτής Epson.

 

Είναι θέμα δικού μας τηλεφώνου η Android?

 

Ευχαριστώ για τυχόν απάντηση

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει τρόπος να τυπωθεί έγγραφο word σε wifi printer κατευθείαν από το κινητό; Δε βρήκα τρόπο ψάχνοντας.

 

Εκτυπωτής Epson.

 

Είναι θέμα δικού μας τηλεφώνου η Android?

 

Ευχαριστώ για τυχόν απάντηση

 

Έχω την εντύπωση ότι γίνεται με το Printershare

Link to comment
Share on other sites

Μεσω dolphin browser mini που δοκιμασα γινεται..

 

 

Sent from another GalaxyII

 

με dolphin mini κλεινει η οθονη οσον αφορα την μπαταρια

αλλα δεν μου στελνει τον ηχο στα ακουστικα.

 

τελικα η λυση ειναι με τον browser του galaxy

τωρα μολις το βρηκα

σας ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Το root μετράει στον counter; Γιατί το κινητό μου πρέπει να το πάω για service. Δεν έχω cf root αλλά το απλό.
Link to comment
Share on other sites

Το root μετράει στον counter; Γιατί το κινητό μου πρέπει να το πάω για service. Δεν έχω cf root αλλά το απλό.

 

Νομίζω ναι αλλά μπες στο download mode για να δεις σίγουρα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μετα απο 5-10 λεπτα παιχνιδιου στο galaxy s2 το νιωθω να αρχισει να ζεστενεται . Εχω android 2.3.6 με βασικο φασμα XXKI4 και κερνελ XWKK5 , με custom Rom την pulse 1.5 .
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μετα απο 5-10 λεπτα παιχνιδιου στο galaxy s2 το νιωθω να αρχισει να ζεστενεται . Εχω android 2.3.6 με βασικο φασμα XXKI4 και κερνελ XWKK5 , με custom Rom την pulse 1.5 .

Το καλοκαίρι να δεις! Θα τρομάξεις. Πάντως μετά από ένα ολόκληρο καλοκαίρι φάνηκε ότι δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

γινετε να δωσω ιντερνετ απο τον υπολογιστη στο κινητο μεσω usb καλωδιου ?χαλασε το ρουτερ μ και εβαλα προχειρα ενα αλλα δεν εχει wifi.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά στου ερωτευμένους.... :p:p:p:p

Μόλις χθες πήρα στα χέρια μου κι εγώ σαν παιδάκι το Galaxy SII (είχα μέχρι πριν λίγο το SI και το οποίο και επανέφερα σε αρχικές ρυθμίσεις πάντα με την βοήθεια σας στο αντίστοιχο forum και το πούλησα σε έναν φίλο μου) και διαβάζω τον αντίστοιχο οδηγό για να γίνω root.

 

Βλέπω όμως σύμφωνα με τον οδηγό ότι ο αριθμός κατασκευής τελειώνει σε XWKI4 και δεν βρίσκω στο αντίστοιχο site που λέει και ο οδηγός κάποιον "insecure kernel" που να με αφορά.

Άρα πρέπει να πάω σύμφωνα με τον δεύτερο τρόπο...??

Root στο Galaxy S II με τροποποιημένο Kernel(CFRoot)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3675342#post3675342

 

Γενικότερα στοιχεία συσκευής σε περίπτωση που σας είναι χρήσιμα για να με βοηθήσετε :

Έκδοση Android
2.3.4

Έκδοση βασικού φάσματος
I9100XXKI1

Έκδοση Kernel
2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468
root@DELL143 #2

Αριθμός κατασκευής
GINGERBREAD.XWKI4

 

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας και πάντα για την καταπληκτική βοήθεια που δίνεται και τους οδηγούς σας...!!!!

 

Αν δεν υπάρχει ακριβώς ιδιος, κοιτας να έχει σίγουρα τα 3 τελτυταία γράμματα δλδ KI4 : εδώ είναι ένας :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

γινετε να δωσω ιντερνετ απο τον υπολογιστη στο κινητο μεσω usb καλωδιου ?χαλασε το ρουτερ μ και εβαλα προχειρα ενα αλλα δεν εχει wifi.

 

ρυθμίσεις> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα > Tethering και φορ. σημ. προσβ.> Tethering μέσω USB

Για δοκίμασε από εκεί.

edit. Όπα λάθος. Ανάποδα το κατάλαβα.

Για δες εδώ

Και κυρίως εδώ

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά .., μια βοήθεια γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη! Έχω το κινητάκι κάνα 2μηνο και ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, ..μέχρι χθες που έκανα μερικά update που μου έβγαλε στο market ( Adobe flash player, Google maps, Facebook, και 2 παιχνίδια αν θυμάμαι καλά) - του έκανα και μια επανεκκίνηση για να στρώσει- αλλά από τότε με το που ξεκινάει το κινητό, μετά από κάνα 2λεπτο κάνει μικρές επανεκκινήσεις μόνο του!! Εννοώ , δεν κλείνει τελείως, απλά μου πετάει την πρώτη εικόνα που βγάζει όταν ανοίγουμε το κινητό και κατευθείαν πάει στο μενού , αλλά με προβλήματα-->Τα περισσότερα εικονίδια δεν φαίνονται και γενικά το τηλέφωνο δεν λειτουργεί!

Αν το κλείσω και το ανοίξω, πάλι κάνει ακριβώς το ίδιο..., άσε που ζεσταίνετε και λίγο!!

Τι μπορώ να κάνω για να δω ποιο πρόγραμμα ή εφαρμογή μου το δημιουργεί αυτό? Λέτε κάποιο από τα προγράμματα που έκανα αναβάθμιση να μου το δημιουργεί? (Το Facebook το έβγαλα τελείως, αλλά πάλι τα ίδια! Τα άλλα 2 δεν μπορώ να τα πειράξω μιας και είναι του συστήματος!)

Υπάρχει κάποιο app που να μου δείχνει με ένα log file τι γίνετε την ώρα που κολλάει το σύστημα?

Καμιά ιδέα τι να κάνω? ...Help?:)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα > Tethering και φορ. σημ. προσβ.> Tethering μέσω USB

Για δοκίμασε από εκεί.

edit. Όπα λάθος. Ανάποδα το κατάλαβα.

 

Αυτό που θέλει ο φίλος παραπάνω λέγεται reverse tethering, γίνεται, ψάξε στο google για την διαδικασία γιατί δεν έχω χρόνο να την γράψω ( πρέπει να το κάνω κάποια στιγμή γιατί το έχει ζητήσει και άλλος στο παρελθόν)

Link to comment
Share on other sites

Παντως το ιδιο προβλημα με τον hasioti εχω και εγω....Με το που εκανα αναβαθμιση στο adobe και στο google maps μου εχει κανει 2 φορες fc μαλλον οι εφαρμογες φταινε......
Link to comment
Share on other sites

Παντως το ιδιο προβλημα με τον hasioti εχω και εγω....Με το που εκανα αναβαθμιση στο adobe και στο google maps μου εχει κανει 2 φορες fc μαλλον οι εφαρμογες φταινε......

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις , στις εφαρμογές και βρες τα αυτά τα 2 και κάνε κατάργηση των αναβαθμίσεων (θα σου βγάλει μήνυμα πως θα επανέλθουν σε εργοστασιακή κατάσταση) και μετά κλείσε το κινητό και άνοιξέ το! Σε μένα τουλάχιστον , προς το παρόν, όλα πάνε καλά!!:) Μιλάμε πριν δεν δούλευε τίποτα, μου έκαναν άχρηστο το τηλέφωνο οι συγκεκριμένες αναβαθμίσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω το SGS2 και έχω ένα πρόβλημα.

Δεν χτυπάει το ξυπνητίρη όταν το κινητό είναι κλειστό.

Ξέρει κανείς γτ συμβαίνει αυτό?

Έχω την έκδοση 2.3.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...