Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
επαναλαμβάνω την ερώτηση γιατί έχει χαθεί μέσα στο forum :lol:

όταν αγόρασα τη συσκευή και την έβαλα στο keis έκανε αμέσως update στην 2.3.5.

Το είχα πάει sto service και μου αλλάξαν πλακέτα και έκτοτε μου γράφει "Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω kies".

Δεν υπάρχει τρόπος να κάνω το κ..λο-update? άμα κάποις έχει καμιά ιδέα.

 

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις το sales code της συσκευής σου για να δεις το update.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3917407#post3917407

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Ρε παιδια καντε κατι αν γινεται και βαλτε τον GT-I9100_BOKΚ1_insecure kernel για να κανουμε απλα root.

Δεν υπαρχει στο xDa εκτος αν καποιος μπορει να μου τον βρει ας μου δωσει link.H συσκευη ειναι Branded Cosmote με 2.3.5.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ρε παιδια καντε κατι αν γινεται και βαλτε τον GT-I9100_BOKΚ1_insecure kernel για να κανουμε απλα root.

Δεν υπαρχει στο xDa εκτος αν καποιος μπορει να μου τον βρει ας μου δωσει link.H συσκευη ειναι Branded Cosmote με 2.3.5.

 

Καλημέρα.Κι εγω Cosmote εχω GT-I9100_BOKΚ1 και εκανα root με αυτο τον τροπο ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18805560 ) για μενα οτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ρε παιδια καντε κατι αν γινεται και βαλτε τον GT-I9100_BOKΚ1_insecure kernel για να κανουμε απλα root.

Δεν υπαρχει στο xDa εκτος αν καποιος μπορει να μου τον βρει ας μου δωσει link.H συσκευη ειναι Branded Cosmote με 2.3.5.

 

Καλημέρα.Κι εγω Cosmote εχω GT-I9100_BOKΚ1 και εκανα root με αυτο τον τροπο ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18805560 ) για μενα οτι καλύτερο.

 

Καλημέρα ή με αυτόν!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ρε παιδια καντε κατι αν γινεται και βαλτε τον GT-I9100_BOKΚ1_insecure kernel για να κανουμε απλα root.

Δεν υπαρχει στο xDa εκτος αν καποιος μπορει να μου τον βρει ας μου δωσει link.H συσκευη ειναι Branded Cosmote με 2.3.5.

Μπορείς να το κάνεις με το ΚΚ2, έχει αναφερθεί σε πολλά ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Κι εγω Cosmote εχω GT-I9100_BOKΚ1 και εκανα root με αυτο τον τροπο ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18805560 ) για μενα οτι καλύτερο.

 

Να σαι καλα φιλε τον ξερω αυτον τον τροπο με αυτον ημουν μεχρι χθες το βραδυ.Για δοκιμασε ομως να κανεις unroot την συσκευη σου

θα σου βγαλει σφαλμα σιγουρα.Εκανα και factory reset και full wipe αλλα το root δεν εφευγε εβαλα και το προγραματακι για unroot για τον αντοιστιχο τροπο root που μου ειπες αλλα εβγαζε σφαλα.Αναγκαστηκα εκανα φλασαρισμα την συσκευη και εβαλα παλι την 2.3.3 και μεσω kies μου εκανε update την τελευταια εκδοση την 2.3.5 BOKK1.Αλλα εγω θελω να κανω root με insure kernel μεσω odin ουτε cfroot

γιατι μετα θα εχω το κιτρινο τριγωνακι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις με το ΚΚ2, έχει αναφερθεί σε πολλά ποστ.

 

Για help φιλε μπορεις να μου δωσεις καποιο link της KK2?Γιατι στο xda δεν την βρισκω.

 

Καλημέρα ή με αυτόν!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

Αυτος ο τροπος που μου εστειλες φιλε δεν περιλαμβανει το Samsung Galaxy S2 στις συσκευες.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου.

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο τροπος που μου εστειλες φιλε δεν περιλαμβανει το Samsung Galaxy S2 στις συσκευες.

 

Please note that if you device is not listed here, it doesn't automatically make it incompatible. The list is definitely incomplete. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ή με αυτόν!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

Please note that if you device is not listed here, it doesn't automatically make it incompatible. The list is definitely incomplete. :cool:

 

Αυτος ο τροπος που μου εστειλες φιλε δεν περιλαμβανει το Samsung Galaxy S2 στις συσκευες.

 

Σωστος ο παιχτης εκανα root κανονικα με τον τροπο που μου εστειλες τωρα δοκιμαζω unroot να δω θα γινει σωστα.Βασικα με το superoneclick ειχα κανει root το LG Optimus 2X που ειχα.Ολα κομπλε εκανε και unroot.Σας ευχαριστω ολους παιδια.;)

Link to comment
Share on other sites

σε μενα συνεβη ακριβως το ιδιο . ειχα μια θηκη απο ebay και ειχαμε αντιλαλο. πηρα μια απο τα media mrkt kai ησυχασα

 

Μπορείς να μου πεις ποιά να ησυχασω και εγώ....:rolleyes: Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις ποιά να ησυχασω και εγώ....:rolleyes: Ευχαριστώ!!!!

 

Καλημέρα..γιατί δεν βάζετε το μοντ για το συγκεκριμένο θέμα;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας κ χρόνια πολλά..

Είμαι νέος κάτοχος του SII και θέλω να ρωτήσω, πως μπορώ να απενεργοποιήσω να μην φαίνονται τα sms ως threads

Ευχαριστώ

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας κ χρόνια πολλά..

Είμαι νέος κάτοχος του SII και θέλω να ρωτήσω, πως μπορώ να απενεργοποιήσω να μην φαίνονται τα sms ως threads

Ευχαριστώ

 

Θελεις την αποψη μου???

βαλε το go sms απο το μαρκετ!

εχει απιστευτες επιλογες για να κανεις οτι θελεις!

επισης κατα μεγαλο ποσοστο με την μαμα εφαρμογη των sms θα εχεις προβληματα!(στο να μην στελνει 160 χαρακτηρες στα ελληνικα κτλ κτλ κτλ...)..

βαλε go..πληρη υποστηριξη ελληνικων τρομερες επιλογες αλλαγες στο θεμα κτλ κτλ κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα να κανω μια ερωτηση; Το κιν. οταν του βαζω να εχει πχ παντα δονηση απο τις ρυθμισεις (στους ηχους) μου βγαινει πανω στο status bar ενα εικονιδιο με δονηση. Στου ξαδερφου μου που ειναι με stock 2.3.5 δεν εχει κατι τετοιο. Γινεται να μην εμφανιζεται αυτο;

 

Επισης αφου εβαλα omega 9,3 χθες ειδα οτι υπαρχει ενα screensaver που βγαινει που κ που. Δεν εχω βρει ομως πως βγαινει. Ξερει καποιος ή να ρωτησω στο καταλληλο topic. Σας ευχαριστω!

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα να κανω μια ερωτηση; Το κιν. οταν του βαζω να εχει πχ παντα δονηση απο τις ρυθμισεις (στους ηχους) μου βγαινει πανω στο status bar ενα εικονιδιο με δονηση. Στου ξαδερφου μου που ειναι με stock 2.3.5 δεν εχει κατι τετοιο. Γινεται να μην εμφανιζεται αυτο;

 

!

 

ειναι ας το πω και ετσι μπαγκ των τελευταιων εκδοσεων...

υπαρχει η επιλογη απο το deluxe settings για να μην φαινεται...:)

αφου εχεις ομεγκα θα εχεις και το προγραμμα!

ψαξε λιγο στις επιλογες του..

εγω χθες το ειδα οτι το ειχε και το εβγαλα..

Link to comment
Share on other sites

Θελεις την αποψη μου???

βαλε το go sms απο το μαρκετ!

εχει απιστευτες επιλογες για να κανεις οτι θελεις!

επισης κατα μεγαλο ποσοστο με την μαμα εφαρμογη των sms θα εχεις προβληματα!(στο να μην στελνει 160 χαρακτηρες στα ελληνικα κτλ κτλ κτλ...)..

βαλε go..πληρη υποστηριξη ελληνικων τρομερες επιλογες αλλαγες στο θεμα κτλ κτλ κτλ..

Σ'ευχαριστώ πολύ.Κατέβασα κ εγκατέστησα το go sms pro.Μετά κατέβασα κ την εφαρμογή για τα ελληνικά(369 kb).Πολύ καλό και αρκετά παραμετροποιήσιμο.;)όμως αν κάποιος δε θέλει κάποια extra εφαρμογή κ θέλει της samsung.Πως απενεργοποιεί τα sms threads?
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ.Κατέβασα κ εγκατέστησα το go sms pro.Μετά κατέβασα κ την εφαρμογή για τα ελληνικά(369 kb).Πολύ καλό και αρκετά παραμετροποιήσιμο.;)όμως αν κάποιος δε θέλει κάποια extra εφαρμογή κ θέλει της samsung.Πως απενεργοποιεί τα sms threads?

 

κατα την γνωμη μου μεινε με go sms..

οπως σου ειπα και πιο πανω κατα μεγαλη πιθανοτητα η μαμα εφαρμογη θα σου δημιουργήσει προβληματακια!

τεσπα αν θελεις τωρα να εχεις την μια απο τις δυο εφαρμογες σαν βασικη υπαρχει στις επιλογες της καθε εφαρμογης..

στο go αν πας ρυθμισεις επιλογες καπου θα βρεις την επιλογη να ειναι η βασικη σου επιλογη για τα sms (και θα απενεργοποιηθούν οι ειδοποιήσεις απο την μαμα εφαρμογη..)..

το ιδιο και στην μαμα! αν δεν την θελεις πας επιλογες και τικαρεις στο να μην σου ερχονται ειδοποιήσεις κτλ κτλ κτλ...

απο εκει και περα σύρε πχ το δαχτυλο σου πανω σε μια επαφη δεξια (απο το μητρώο των κλησεων σου πχ)..

εκει θα σου ζητησει πως θελεις να στελνεις sms και με ποια εφαρμογη! διαλεγεις αυτη που θες και τελος..

αν θελεις να το αλλαξεις(πχ εχεις διαλεξει go) πας ρυθμισεις(στο κινητο) διαχείριση εφαρμογων πας στο go(αν διαλεξες αυτο σαν πρωτη επιλογη) επιλογες και πατας το καταργηση επιλόγων...:)

ελπιζω να σε βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου μεινε με go sms..

οπως σου ειπα και πιο πανω κατα μεγαλη πιθανοτητα η μαμα εφαρμογη θα σου δημιουργήσει προβληματακια!

τεσπα αν θελεις τωρα να εχεις την μια απο τις δυο εφαρμογες σαν βασικη υπαρχει στις επιλογες της καθε εφαρμογης..

στο go αν πας ρυθμισεις επιλογες καπου θα βρεις την επιλογη να ειναι η βασικη σου επιλογη για τα sms (και θα απενεργοποιηθούν οι ειδοποιήσεις απο την μαμα εφαρμογη..)..

το ιδιο και στην μαμα! αν δεν την θελεις πας επιλογες και τικαρεις στο να μην σου ερχονται ειδοποιήσεις κτλ κτλ κτλ...

απο εκει και περα σύρε πχ το δαχτυλο σου πανω σε μια επαφη δεξια (απο το μητρώο των κλησεων σου πχ)..

εκει θα σου ζητησει πως θελεις να στελνεις sms και με ποια εφαρμογη! διαλεγεις αυτη που θες και τελος..

αν θελεις να το αλλαξεις(πχ εχεις διαλεξει go) πας ρυθμισεις(στο κινητο) διαχείριση εφαρμογων πας στο go(αν διαλεξες αυτο σαν πρωτη επιλογη) επιλογες και πατας το καταργηση επιλόγων...:)

ελπιζω να σε βοηθησα...

Πάρα πολύ θα έλεγα..Σ'ευχαριστώ:)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε τον ξερω αυτον τον τροπο με αυτον ημουν μεχρι χθες το βραδυ.Για δοκιμασε ομως να κανεις unroot την συσκευη σου

θα σου βγαλει σφαλμα σιγουρα.Εκανα και factory reset και full wipe αλλα το root δεν εφευγε εβαλα και το προγραματακι για unroot για τον αντοιστιχο τροπο root που μου ειπες αλλα εβγαζε σφαλα.Αναγκαστηκα εκανα φλασαρισμα την συσκευη και εβαλα παλι την 2.3.3 και μεσω kies μου εκανε update την τελευταια εκδοση την 2.3.5 BOKK1.Αλλα εγω θελω να κανω root με insure kernel μεσω odin ουτε cfroot

γιατι μετα θα εχω το κιτρινο τριγωνακι.

 

Εφόσον χρησιμοποιήσεις το exploit και rootάρεις χωρίς odin, ούτε τριγωνάκι θα δείς ποτέ ούτε ο counter γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις το sales code της συσκευής σου για να δεις το update.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3917407#post3917407

 

Φίλε athanaso77 σε ευχαριστώ, αλλά να ρωτήσω κάτι. οκ να το κάνω, αλλά γιατί το κάνω? Εννοώ το πήρα από το service, τί θέμα είναι και δεν κάνει update? προβλέπεται? Το λέω γιατί το εχω 2 weeks και βαρέθηκα να κάνω επαναφορές, service κτλ...

Επίσης τρόπος να ξαναβάλω τις εφαρμογές μου υπάρχει ή πάλι πρέπει να τις κατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε athanaso77 σε ευχαριστώ, αλλά να ρωτήσω κάτι. οκ να το κάνω, αλλά γιατί το κάνω?

 

Γιατί απλά έτσι θα σου δουλέψει. Από εσένα εξαρτάται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα να παρω προγραμμα πλοηγησης για το s2 μου.θα ηθελα να ρωτησω ποιο ειναι το καλυτερο στο s2(κυριως οι χαρτες του)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ηρθε η ωρα να παρω προγραμμα πλοηγησης για το s2 μου.θα ηθελα να ρωτησω ποιο ειναι το καλυτερο στο s2(κυριως οι χαρτες του)

 

Για προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..γιατί δεν βάζετε το μοντ για το συγκεκριμένο θέμα;;

 

Γιατί πρέπει να εισαι root και εγω δεν ασχολουμαι με αυτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχω ένα πρόβλημα με τον γαλαξία μου.κλειδωμενη η οθόνη και σκοτωμενες όλες οι εφαρμογές και πότε πότε ανάβει η οθόνη και σβήνει μετά από λίγο.τι μπορεί να φταίει ?εχω κάνει τα πάντα.καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...