Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στν jelly bean πως γινεται να βαλεις σαν wallpaper μια φωτογραφια που να κατανεμεται σε ολες τις επιφανειες εργασιας και οχι να ειναι σταθερη η ιδια εικονα ;;;;

σε ics οταν εβαζα φωτο αυτη εσπαγε στις σε ισια κομματια οσες ηταν και οι αρχικες οθονε,ετσι αν ειχα 5 αρχικες τοτε η πρωτη εβλεπε το 1/5 κ.ο.κ

 

Με δυο λεξεις αυτο που περιγραφεις ειναι το wallpaper scrolling το οποιο πλεον στην 4.1.2 απενεργοποιηθηκε.Κυκλοφορουν ομως mod στους xda οπου μπορεις να το ξαναβαλεις ψαξε το ;)

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επειδη ο chrome ζηταει την mobile εκδοση του xda και το site αρνειται γιατι εχει εφαρμογη γι'αυτο το σκοπο. Αλλαξε την ρυθμιση στο chrome ωστε να ζηταει την desktop εκδοση του xda

Και πως το κανω αυτο?

Επισης τα αγαπημενα site πανε στο αστερακι στη μεση κατω κατω και οι τελευταιες επισκεπτωμενες σελιδες στο εικονιδιο τερμα κατω αριστερα που δειχνει κατι κουτακια(Σε μερικα site γιατι τα δειχνει με εικονα και αλλα απλα αναφερει το τιτλο του site?) σωστα?

 

Εκανα εκαθαρισει δεδομενων στο chrome και τωρα μπαινει μια χαρα.

 

Αλλα πριν ενω εμπαινε σε ολα τα site και στη κεντρικη σελιδα του xda στο φορουμ δεν εμπαινε.

 

Με δυο λεξεις αυτο που περιγραφεις ειναι το wallpaper scrolling το οποιο πλεον στην 4.1.2 απενεργοποιηθηκε.Κυκλοφορουν ομως mod στους xda οπου μπορεις να το ξαναβαλεις ψαξε το

Δεν σου δινει το δικαιωμα να επιλεξεις εσυ αν θα ειναι ενεργο ή οχι?

 

Ρωτησα το ατομο που ανεβασε αυτο το ρουτ και μου ειπε οτι ειναι βασισμενο στην leacked 4.1.2 και ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ επομενως δεν ειναι αυτουσια η τελικη 4.1.2 αλλα κατι αλλαζει....

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα το ατομο που ανεβασε αυτο το ρουτ και μου ειπε οτι ειναι βασισμενο στην leacked 4.1.2 και ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ επομενως δεν ειναι αυτουσια η τελικη 4.1.2 αλλα κατι αλλαζει....

 

Δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με την έκδοση. Απλά μάλλον το "δοκίμασε" στην leaked γιατί αυτήν είχε. Δεν έχει να κάνει με αυτούσια και τέτοια...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κάπως είχα απενεργοποιησει το google now. Πψς ενεργοποειται ξανά;:)

 

Αφού βάλεις την γλώσσα στα αγγλικά μπες στο google search >menu button >settings> κι εκεί θα δεις το google now το οποίο μπορείς να το βάλεις on /off.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αφού βάλεις την γλώσσα στα αγγλικά μπες στο google search >menu button >settings> κι εκεί θα δεις το google now το οποίο μπορείς να το βάλεις on /off.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Είχε εξαφανιστεί εντελώς, οπότε το έξτρα βήμα που έκανα, ήταν να ακολουθήσω τη διαδρομή που μου είπες, και στη συνέχεια να κάνω αποσύνδεση από το λογαριασμό μου κσι ξανά σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με την έκδοση. Απλά μάλλον το "δοκίμασε" στην leaked γιατί αυτήν είχε. Δεν έχει να κάνει με αυτούσια και τέτοια...

Εγω απλα αναφερω τι μου ειπε το παιδι που το ανεβασε στο xda τωρα απο εκει και περα δεν μπορω να ξερω περισσορερα.

 

Μου ειπε οτι το εχει βγαλει με βαση την LEACKED 4.1.2 οχι την final 4.1.2. Οποτε ο καθε ενας ας βγαλει τα συμπερασματα του...

Link to comment
Share on other sites

Όλο απορίες είμαι τελευταία. :) Λοιπόν, στην 4.1.2, αν ρυθμίσουμε χειροκίνητα το equalizer στη μουσική, και όχι από τα προκαθορισμένα που έχει, πως αποθηκεύουμε τη ρύθμιση που κάναμε;
Link to comment
Share on other sites

Όλο απορίες είμαι τελευταία. :) Λοιπόν, στην 4.1.2, αν ρυθμίσουμε χειροκίνητα το equalizer στη μουσική, και όχι από τα προκαθορισμένα που έχει, πως αποθηκεύουμε τη ρύθμιση που κάναμε;

 

μέσω κάποιου προγράμματος? Μέσω του default music player?

 

Αν λες μέσω του δεύτερου κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και αγόρασε το poweramp.

Link to comment
Share on other sites

μέσω κάποιου προγράμματος? Μέσω του default music player?

 

Αν λες μέσω του δεύτερου κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και αγόρασε το poweramp.

 

Για το poweramp ακούω τα καλύτερα, αλλά μιας και δεν θέλω κάτι ιδιαίτερο και κάτι περισσότερο από ότι προσφέρει ο default music player, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Πέρα από τις κάποιες έξτρα λειτουργίες που μπορεί να έχει, υπάρχει διαφορά και στην ένταση ή στην ποιότητα του ήχου;

 

Στο θέμα μας τώρα, στην 4.0.4 υπήρχε και πάλι η επιλογή να προσαρμόσεις το equalizer όπως θες, αλλά τώρα με την 4.1.2 δεν έχω καταφέρει να αποθηκεύσω τη ρύθμιση που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Για το poweramp ακούω τα καλύτερα, αλλά μιας και δεν θέλω κάτι ιδιαίτερο και κάτι περισσότερο από ότι προσφέρει ο default music player, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Πέρα από τις κάποιες έξτρα λειτουργίες που μπορεί να έχει, υπάρχει διαφορά και στην ένταση ή στην ποιότητα του ήχου;

 

Στο θέμα μας τώρα, στην 4.0.4 υπήρχε και πάλι η επιλογή να προσαρμόσεις το equalizer όπως θες, αλλά τώρα με την 4.1.2 δεν έχω καταφέρει να αποθηκεύσω τη ρύθμιση που θέλω.

 

κανονικότατα equalizer τα οποία μπορείς να τα δέσεις και σε κάτι. Πχ όταν βάζεις ακουστικά να έχεις αυτόματα κάποιο ρυθμισμένο με το χέρι equalizer και όταν παίζει απο το ηχείο του κινητού κάποιο άλλο.

 

Στην ένταση του ήχου ναι έχει διαφορά, αν και μπορείς κάλλιστα να κάνει χρήση το Voodoo Louder (με πληρωμή μόνο νομίζω αυτό) για τα ακουστικά μόνο. Για το ηχείο ναι είναι πολύ καλύτερα και πάλι με το poweramp.

 

Και μην ξεχάσω και το stereo X που έχει το poweramp που κάνει τον ήχο απο αδιάφορο στο galaxy s2 πραγματικά πιο ενδιαφέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα αναφερω τι μου ειπε το παιδι που το ανεβασε στο xda τωρα απο εκει και περα δεν μπορω να ξερω περισσορερα.

 

Μου ειπε οτι το εχει βγαλει με βαση την LEACKED 4.1.2 οχι την final 4.1.2. Οποτε ο καθε ενας ας βγαλει τα συμπερασματα του...

 

Δεν υπάρχουν συμπεράσματα να βγουν. Όπως είπα, δεν έχει σχέση η έκδοση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν συμπεράσματα να βγουν. Όπως είπα, δεν έχει σχέση η έκδοση.

Πως δεν εχει σχεση η εκδοση η οποια εχει βασιστει το ρουτ ρε φιλε?????

 

Για εξηγησε το λιγο ποιο αναλυτικα ολο αυτο πως λες δηλαδη οτι δεν παιζει ρολο πανω σε ποια ρομ ειναι βασισμενο το ρουτ?????

Με την λογικη αυτη ακομα και ρουτ βασισμενη στην αρχαια 2.x.x εκδοση να βαλεις δεν θα εχεις προβλημα ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

'Εχει κανείς το τορρεντ της ομεγαρομ 19.2 για να την κατεβάσω; Την είχα περάσει, μετά έβαλα την 20 αλλά δεν με ικανοποίησε και θέλω να γυρίσω πίσω αλλά δεν κράτησα μπακαπ.

 

edit: Άκυρο βρέθηκε.

Edited by flouris
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν εχει σχεση η εκδοση η οποια εχει βασιστει το ρουτ ρε φιλε?????

 

Για εξηγησε το λιγο ποιο αναλυτικα ολο αυτο πως λες δηλαδη οτι δεν παιζει ρολο πανω σε ποια ρομ ειναι βασισμενο το ρουτ?????

Με την λογικη αυτη ακομα και ρουτ βασισμενη στην αρχαια 2.x.x εκδοση να βαλεις δεν θα εχεις προβλημα ετσι δεν ειναι?

 

Εγω που ψαχνω για απαντησεις... καταλαβαινω οτι σου λεει πως δεν εχει σχεση οτι το ροοτ ηταν για την leacked 4.1.2

Εσυ που μαλλον ψαχνεις για αντιπαραθεσεις καταλαβες οτι σου ειπε οτι δεν εχει σχεση οτι το ροοτ ηταν για την 4.1.2 (γενικοτερα....)

 

 

Επισης αν με αυτο:

 

Ρωτησα το ατομο που ανεβασε αυτο το ρουτ και μου ειπε οτι ειναι βασισμενο στην leacked 4.1.2 και ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ επομενως δεν ειναι αυτουσια η τελικη 4.1.2 αλλα κατι αλλαζει....

 

Εννοεις οτι η leacked 4.1.2 δεν ειναι ολοιδια με την ισπανικη πχ. που βγηκε τωρα....Ναι εχεις δικιο....φυσικα και δεν ειναι ολοιδιες....

Αλοιμονο αν κυκλοφορουσαν μια δοκιμαστικη εκδοση χωρις να της κανουν μικροεπιδιορθωσεις.....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

'Εχει κανείς το τορρεντ της ομεγαρομ 19.2 για να την κατεβάσω; Την είχα περάσει, μετά έβαλα την 20 αλλά δεν με ικανοποίησε και θέλω να γυρίσω πίσω αλλά δεν κράτησα μπακαπ.

 

edit: Άκυρο βρέθηκε.

 

αδερφε αν επιτρέπεται γιατι δεν σου εκανε... θελω να δοκιμασω κ εγω αλλα δεν ξερω ποια να βαλω...

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα το ατομο που ανεβασε αυτο το ρουτ και μου ειπε οτι ειναι βασισμενο στην leacked 4.1.2 και ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ επομενως δεν ειναι αυτουσια η τελικη 4.1.2 αλλα κατι αλλαζει....

 

Εγω απλα αναφερω τι μου ειπε το παιδι που το ανεβασε στο xda τωρα απο εκει και περα δεν μπορω να ξερω περισσορερα.

 

Μου ειπε οτι το εχει βγαλει με βαση την LEACKED 4.1.2 οχι την final 4.1.2. Οποτε ο καθε ενας ας βγαλει τα συμπερασματα του...

 

Κάνε μας σε παρακαλώ μια επικόλληση την απάντηση του.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μας σε παρακαλώ μια επικόλληση την απάντηση του.

Τωρα δεν ειμαι σπιτι οταν παω θα τη βρω και θα σας την κανω copy/paste.

 

Δεν μου απαντησατε ομως στην ερωτηση μου.

Γιατι αραγε?

 

Εγω που ψαχνω για απαντησεις... καταλαβαινω οτι σου λεει πως δεν εχει σχεση οτι το ροοτ ηταν για την leacked 4.1.2

Εσυ που μαλλον ψαχνεις για αντιπαραθεσεις καταλαβες οτι σου ειπε οτι δεν εχει σχεση οτι το ροοτ ηταν για την 4.1.2 (γενικοτερα....)

 

 

Επισης αν με αυτο:

 

 

 

Εννοεις οτι η leacked 4.1.2 δεν ειναι ολοιδια με την ισπανικη πχ. που βγηκε τωρα....Ναι εχεις δικιο....φυσικα και δεν ειναι ολοιδιες....

Αλοιμονο αν κυκλοφορουσαν μια δοκιμαστικη εκδοση χωρις να της κανουν μικροεπιδιορθωσεις.....

Εννοω ακριβως αυτο που λεω ποιο πανω οτι απο τη στιγμη που το εφτιαξε ή απλα το δοκιμασε στην leacked 4.1.2 και οχι στην τελικη 4.1.2 δεν ειναι το ιδιο πραγμα(Ετσι πιστευω εγω).

 

Εν ολιγης για να μην το ζαλιζουμε το ρουτ πειραζει την rom & kernel του καθε κινητου ή οχι και γιατι?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν ειμαι σπιτι οταν παω θα τη βρω και θα σας την κανω copy/paste.

 

Δεν μου απαντησατε ομως στην ερωτηση μου.

Γιατι αραγε?

 

Σου απάντησαν.

Ο συγκεκριμένος τρόπος δεν έχει σχέση με την έκδοση της rom, και δε της αλλάζει τίποτα.

Προσθέτει απλά 2 αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν εχει σχεση η εκδοση η οποια εχει βασιστει το ρουτ ρε φιλε?????

 

Για εξηγησε το λιγο ποιο αναλυτικα ολο αυτο πως λες δηλαδη οτι δεν παιζει ρολο πανω σε ποια ρομ ειναι βασισμενο το ρουτ?????

Με την λογικη αυτη ακομα και ρουτ βασισμενη στην αρχαια 2.x.x εκδοση να βαλεις δεν θα εχεις προβλημα ετσι δεν ειναι?

 

Ε δεν έχει, πώς να το κάνουμε. Αυτός ο τρόπος root δε βασίζεται σε kernel ή κάτι της συγκεκριμένης rom όπως π.χ. τα cf-root. Δεν αλλάζει τίποτα. Απλά προσθέτει 2 αρχεία. Τέλος. Δεν έχει καμία σχέση ούτε η rom oυτε τίποτα, ούτε "βασίζεται" σε καμία rom. Και ναι, το συγκεκριμένο μπορείς να το βάλεις και σε Froyo 2.2. Οκ τώρα;

 

Δε θα ασχοληθώ παραπάνω, το είδα το αρχείο, το άνοιξα και το διάβασα, κάτι που προφανώς εσύ είσαι ανίκανος να κάνεις. Είτε σ'αρέσει είτε όχι έχω πολλές παραπάνω γνώσεις από σένα στην πληροφορική και στον προγραμματισμό, είναι μέρος της δουλειάς μου. Αν θέλεις λοιπόν πίστεψέ το, αν δε θέλεις κάνε υποθέσεις. Απλά ας λήξει το θέμα εδώ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μα εγω δεν ειπα ποτε οτι δεν εχεις περισσοτερες γνωσεις απο εμενα.

 

Δηλαδη το συγκεκρημενο ρουτ μπορεις να το κανεις σε οποιοδηποτε κινητο και android εκδοση?

 

Εσυ θα το προτεινες σαν ρουτ σε διαφορες συσκευες και διαφορες εκδοσεις android?

Link to comment
Share on other sites

Μα εγω δεν ειπα ποτε οτι δεν εχεις περισσοτερες γνωσεις απο εμενα.

 

Δηλαδη το συγκεκρημενο ρουτ μπορεις να το κανεις σε οποιοδηποτε κινητο και android εκδοση?

 

Εσυ θα το προτεινες σαν ρουτ σε διαφορες συσκευες και διαφορες εκδοσεις android?

 

Όχι δεν είπα αυτό, είπα ότι δουλεύει σε galaxy s II, και τη δικιά του δομή αρχείων. Δε μιλάμε εδώ για άλλα κινητά.

Το αν θα δουλέψει αλλού εξαρτάται από το αν δέχεται το άλλο κινητό να κάνει updates τέτοιου τύπου μέσω recovery.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με nordic 4.04 και πριν λίγο μου ήρθε αναβάθμιση, την κάτεβασα (20 λέπτα περίπου έκανε) και τώρα γίνεται η αναβάθμιση... :) Θα ενημερώσω.

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά! Και έλεγα το Σαββάτο να την περάσω με ODIN! :) χα χα

Άλλο κινητό! :) Εντυπώσεις ή προβλήματα σε μερικές μέρες (αν υπάρξουν):worry:

Έκδοση Android : 4.1.2

Έκδοση Βασικού φάσματος

Άγνωστο

Έκδοση Kernel

3.0.3188955

dpi@DELL228#3

SMP PREEMPT Thu Jan 31 14:48:54

KST 2013

Αριθμός Κατασκευής

JZO54K.I9100XWLSD

 

Να είστε καλά!

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...