Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τώρα τελευταία όταν το φορτίζω μου βγάζει αυτό το μήνυμα:

 

"η φόρτιση τέθηκε σε παύση. η τάση είναι πολύ υψηλή."

 

έχει συμβεί και σε σας αυτό?

 

Ναι σε φιλο, καθαρισε με μια οδοντοβουρτσα την υποδοχη usb του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια να ρωτησω κατι. Προβλεπεται συνεχης χρηση του φακου? Διοτι χρησιμοποιω συνεχως τον φακο επι πολλες ωρες λογο της φοβερης εντασης που εχει (δεν εχω βρει κατι αντιστοιχο σε προσιτο φακο), και οτι δεν καταναλωνει σχεδον τιποτα απο μπαταρια(με σβηστη οθονη), με εχει βολεψει απιστευτα σε νυχτερινες εργασιες στην υπαιθρο που κανω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.0.4 cosmote branded και αρκετές φορές ενώ συνδέομαι στο wifi και όλα δείχνουν ομαλά (δείχνει ότι μεταφέρονται δεδομένα πανω στο σηματάκι στη notification bar), ουσιαστικά δεν έχω σύνδεση στο ιντερνετ ώσπου το κλείσω και το ανοίξω ξανά. Έχει τύχει και σε εσάς μήπως?
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου μου λυθηκε κλεινοντας το και βγαζοντας την μπαταρια για καννενα 10 λεπτο ,απο αυτα που εχω καταλαβει φταιει το οτι δεν κανναμε full factory reset οταν εγινε το update σε 4.0.4.Οταν με το καλο ερθει η 4.1. σκοπευω να το κανω για να αποφυγω μικρο κολληματα
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου μου λυθηκε κλεινοντας το και βγαζοντας την μπαταρια για καννενα 10 λεπτο ,απο αυτα που εχω καταλαβει φταιει το οτι δεν κανναμε full factory reset οταν εγινε το update σε 4.0.4.Οταν με το καλο ερθει η 4.1. σκοπευω να το κανω για να αποφυγω μικρο κολληματα

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν εκανα factory reset μετα την αναβαθμιση αλλα μονο πριν, δε μου πηγαινε η καρδια αφου ηταν ολα στη θεση τους!:p Στο update για 4.0.3 ειχα κανει κανονικα ομως. Τι να πω, ισως φταιει αυτο.. :/

(φιλη ειμαι :p )

Link to comment
Share on other sites

με τα ακουστικα του εχω προβλημα. κατα την κληση δεν ακουω κ δεν με ακουνε καλα. δοκιμασα κ με hands free νοκια και δεν ειδα διαφορα. το μονο σοβαρο ψεγαδι που εντοπισα ως τωρα αλλα ειναι βασικο
Link to comment
Share on other sites

με τα ακουστικα του εχω προβλημα. κατα την κληση δεν ακουω κ δεν με ακουνε καλα. δοκιμασα κ με hands free νοκια και δεν ειδα διαφορα. το μονο σοβαρο ψεγαδι που εντοπισα ως τωρα αλλα ειναι βασικο

Δοκίμασε να βάλεις σωστά το "καρφί" στην υποδοχή, έχουν εντοπιστεί τέτοια προβλήματα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις σωστά το "καρφί" στην υποδοχή, έχουν εντοπιστεί τέτοια προβλήματα.

 

πως μπορει να το βαλει καποιος λαθος?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορει να το βαλει καποιος λαθος?

Να μη το βάλει βαθιά, ή να χρησιμοποιήσει τρίτων κατασκευαστών. Έχει αναφερθεί από την αρχή στο thread 1 του Galaxy SII.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να μη το βάλει βαθιά, ή να χρησιμοποιήσει τρίτων κατασκευαστών. Έχει αναφερθεί από την αρχή στο thread 1 του Galaxy SII.

 

καλα το βαζω. οταν ακουω μουσικη ειναι μια χαρα, στις κλησεις ειναι το προβλημα. περνα απ το μυαλο μου η καθαροτητα φωνης. απενεργοποιειται καπως;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα. Σας εχει τυχει ή εχετε ακουσει γενικα απο καποιον να πει για καμμενο ηχειο? Ρωταω γιατι το ηχειο της συσκευης ειναι πολυβλ δυνατο και εχω βαλει κομματι με δυνατα μπασα και ντραμς. Παιζει να καει στην φουλ ενταση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το bluetooth καταναλωνει πολυ μπαταρια? γιατι σκεφτομαι να παρω ασυρματο bluetooth handsfree..
Link to comment
Share on other sites

το bluetooth καταναλωνει πολυ μπαταρια? γιατι σκεφτομαι να παρω ασυρματο bluetooth handsfree..

Όχι σχεδόν καθόλου. Το χρησιμοποιώ συνέχεια.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα. Σας εχει τυχει ή εχετε ακουσει γενικα απο καποιον να πει για καμμενο ηχειο? Ρωταω γιατι το ηχειο της συσκευης ειναι πολυβλ δυνατο και εχω βαλει κομματι με δυνατα μπασα και ντραμς. Παιζει να καει στην φουλ ενταση?

 

Ναι, ειδικά αν το ακούς και pickaρει μην το ζορίζεις. Έχει κάποιο λόγο η Samsung που έθεσε αυτά τα όρια. Τώρα αν δεν το έχεις πειράξει μέσω kernel κτλ τότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα όσο δεν το αφήνεις να παίζει στα τέρματα αρκετή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειδικά αν το ακούς και pickaρει μην το ζορίζεις. Έχει κάποιο λόγο η Samsung που έθεσε αυτά τα όρια. Τώρα αν δεν το έχεις πειράξει μέσω kernel κτλ τότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα όσο δεν το αφήνεις να παίζει στα τέρματα αρκετή ώρα.

 

Αγορινα, δεν ακουω μουσικη απο το ηχειο οποτε μονο οταν με καλουν. Οχι δεν το χω πειραξει. Απλα το χω τσιτα ενταση απλα για να το ακουω. Βαραει λιγα δευτερολεπτα και το σηκωνω. Αρα δεν νομιζω να ζοριστει πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα s2 για τον πατέρα μου και όταν πάει 48-50% η μπαταρία κλείνει από μπαταρία.Το άλλαξα στις 4 μέρες με doa και το άλλο πάλι καινούργιο που μου δώσανε κάνει το ίδιο πράγμα.Είχα πάρει το ίδιο τηλέφωνο έχει και η σύζυγος μου και δεν έχει τέτοιο θέμα.Παίζει ελαττωματική παρτίδα?
Link to comment
Share on other sites

Αγορινα, δεν ακουω μουσικη απο το ηχειο οποτε μονο οταν με καλουν. Οχι δεν το χω πειραξει. Απλα το χω τσιτα ενταση απλα για να το ακουω. Βαραει λιγα δευτερολεπτα και το σηκωνω. Αρα δεν νομιζω να ζοριστει πολυ

 

 

Όχι δεν έχεις κανένα πρόβλημα, νόμιζα το είχες πειράξει από exTweaks.

 

 

Πήρα ένα s2 για τον πατέρα μου και όταν πάει 48-50% η μπαταρία κλείνει από μπαταρία.Το άλλαξα στις 4 μέρες με doa και το άλλο πάλι καινούργιο που μου δώσανε κάνει το ίδιο πράγμα.Είχα πάρει το ίδιο τηλέφωνο έχει και η σύζυγος μου και δεν έχει τέτοιο θέμα.Παίζει ελαττωματική παρτίδα?

 

Για κάποιο περίεργο λόγο έχει μια βδομάδα που μου το κάνει και σε'μενα (κλείνει μετά το 50%) αλλά η μπαταρία μου είναι υπό διάλυση απλά μου έκανε εντύπωση το ότι και κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα! Δεν γνωρίζω τι μπορεί να φταίει όμως μιας και οι τελευταίες παρτίδες αποδειχτηκαν πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη συμβουλή σας! Πριν από καμια βδομαδα αρχισαν να εμφανίζονται στο πάνω μέρος τις οθόνης μου κάποιες μάυρες λεπτές γραμμές, από τη μια ακρη της οθόνης στην άλλη. Στην αρχη ήταν αχνές και δεν εδωσα σημασια, αλλά από προχτες έγιναν έντονες και χθες άρχισε να παθαίνει παγώματα και στην αλλαγή των σελίδων, όταν έκανα scrolling δηλαδη μου έφερνε την εικόνα κομματιασμένη. Έχει αναφερθει ξανά κατι τέτοιο;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη συμβουλή σας! Πριν από καμια βδομαδα αρχισαν να εμφανίζονται στο πάνω μέρος τις οθόνης μου κάποιες μάυρες λεπτές γραμμές, από τη μια ακρη της οθόνης στην άλλη. Στην αρχη ήταν αχνές και δεν εδωσα σημασια, αλλά από προχτες έγιναν έντονες και χθες άρχισε να παθαίνει παγώματα και στην αλλαγή των σελίδων, όταν έκανα scrolling δηλαδη μου έφερνε την εικόνα κομματιασμένη. Έχει αναφερθει ξανά κατι τέτοιο;;;;

 

Αποτι περιγραφεις μαλλον ειναι καμμενα pixels!!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να θέλει service αλλά δεν μου φαίνεται για καμμένα pixels. Μιλάς για ολόκληρες γραμμές άρα είναι δύσκολο να κάηκαν τόσα pixels μαζί.

Δεν έχεις καμιά φωτογραφία να ανεβάσεις για να δούμε τι εννοείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ και η φωτο. Ελπίζω να καταλάβετε κάτι...

Σίγουρα θα στο καλύψει η εγγύηση.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπόν! Αναριωτιέμαι πάντως από τι μπορεί να έγινε αυτο... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...