Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής για τους κατόχους του S2.Την 1η φορά που πήρατε την συσκευή,την ενεργοποιήσατε και περιμένατε να τελειώσει η μπαταρία και μετά το φορτίσατε;Η το βάλατε κατευθείαν σε φόρτιση.Και πόσες ώρες φόρτιση χρειάζεται η συσκευή για 1η φορά;

Θα το φορτίσεις μέχρι να σου πει φορτισμένο. Τις 2-3 πρώτες φορές θα κάνει πλήρη αποφόρτιση πριν ξαναφορτίσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θα το φορτίσεις μέχρι να σου πει φορτισμένο. Τις 2-3 πρώτες φορές θα κάνει πλήρη αποφόρτιση πριν ξαναφορτίσεις.

Αυτο που λεει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305311 και το εχω κανει σε Νοκια και γω δεν ισχυει και σε αλλες μπαταριες?

Link to comment
Share on other sites

Από όσα διάβασα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά,θα το κάνω 4 πλήρης φορτίσεις.Οπότε θα περιμένω για 4 φορές να τελειώσει εντελώς η μπαταρία.Παρεπιπτόντως έχω εντυπωσιαστεί πολύ.Αυτή συσκευή για 'μένα σαν νέος κάτοχος είναι το κάτι άλλο.Διαφορετική εμπειρία.Απο ένα Nokia Χ6,πέρασα στο S2.Ελπίζω να με αφήσει ικανοποιημένο στο μέγιστο :) Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα το κινητο.καλα φοβερο αυτο το ξερετε.ομως οταν βαζω τα ακουστικα δεν μου τα αναγνωριζει και συνεχιζει να βγαζει ηχο απο το μεγαφωνο.γιατι;

 

edit:τωρα που φυσηξα το jack και το κουνησα λιγο το επιασε.αλλα αν το πιεσω λιγο η το κουνησω το βγαζει.φταινε τα ακουστικα η το jack του κινητου;

Edited by MeTaLiKa
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει notification led στην συσκευη? πχ για να βλεπεις αναπαντητες κλησεις και μυνηματα?
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

edit:τωρα που φυσηξα το jack και το κουνησα λιγο το επιασε.αλλα αν το πιεσω λιγο η το κουνησω το βγαζει.φταινε τα ακουστικα η το jack του κινητου;

μηπως το εχεις σε θηκη;

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει notification led στην συσκευη? πχ για να βλεπεις αναπαντητες κλησεις και μυνηματα?
Οχι κατεβασε το no led απο το market
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο κατι το οποιο πιθανως θα εχει υποθει ξανα,αλλα θελω να το ρωτησω.

 

Σε περιπτωση που το παρουμε μεταχειρισμενο απο καποιον(που το πηρε απο το Πλαισιο ας πουμε)σε περιπτωση που συμβει κατι και χρειαστουμε να το παμε στο πλαισιο,θα εχουμε προβλημα?

 

Φυσικα θα εχουμε αποδειξη κ τα παντα..αλλα αν μας ζητησουνε ταυτοτητα(πριν η μετα απο το service) τοτε τι κανουμε?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο κατι το οποιο πιθανως θα εχει υποθει ξανα,αλλα θελω να το ρωτησω.

 

Σε περιπτωση που το παρουμε μεταχειρισμενο απο καποιον(που το πηρε απο το Πλαισιο ας πουμε)σε περιπτωση που συμβει κατι και χρειαστουμε να το παμε στο πλαισιο,θα εχουμε προβλημα?

 

Φυσικα θα εχουμε αποδειξη κ τα παντα..αλλα αν μας ζητησουνε ταυτοτητα(πριν η μετα απο το service) τοτε τι κανουμε?

 

Ευχαριστω.

 

Δεν παίζει ρόλο αυτό και αν σου πουν και τιποτα (που δεν νομιζω) μπορεις να πεις πως σου εγινε δωρο απο καποιον φιλο.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει notification led στην συσκευη? πχ για να βλεπεις αναπαντητες κλησεις και μυνηματα?

οχι δεν εχει led.αν θες βαλε την εφαρμογη noled https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sZWQubm90aWZ5Il0.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο αυτό και αν σου πουν και τιποτα (που δεν νομιζω) μπορεις να πεις πως σου εγινε δωρο απο καποιον φιλο.

 

Μαλιστα..καλα ειναι τοτε.

 

Απλα το λεω γιατι μου ζητησανε ταυτοτητα πριν κατι μερες που πηγα για rma εναν ssd στο Πλαισιο.

 

Και λεω μηπως παιζει να το ξανακανουνε...

 

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..καλα ειναι τοτε.

 

Απλα το λεω γιατι μου ζητησανε ταυτοτητα πριν κατι μερες που πηγα για rma εναν ssd στο Πλαισιο.

 

Και λεω μηπως παιζει να το ξανακανουνε...

 

Σε ευχαριστω

 

Κοίτα, το δικό μου τηλ ειναι αγορασμενο απο Public και οταν πηγα στο ταμειο και μου λενε ονοματεπώνυμο παρακαλω, την ειπα, γιατι να σας πω, δεν νομιζω οτι χρειαζεται και μου απαντησε με ακυρη απαντηση, για να ξερουμε τον κατοχο του κινητου, ότι να' ναι δλδ, φακέλομα με λιγα λογια. Αν εχεις την αποδειξη, μετα ολα ευκολα ειναι ακομα και να πεις οτι το αγορασε απο καποιον, νομιμο ειναι αφου εχεις την αποδειξη, οποτε, μπορεις να πεις και την αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σαν νέος κάτοχος της συσκευής.Χτές που το αγόρασα.Απευθείας έκανα την αναβάθμηση σε ICS.Σε μια φάση ενώ η μπαταρία ήταν στα πρόθυρα να σβήσει πάτησα να βάλω μια ζωντανή ταπετσαρία και αφού την επέλεξα και πάτησα ρυμθίσεις για λίγο πάγωσε η οθόνη και μετά μου εμφάνησε το μήνυμα "Άνεμοι διακόπηκε" 2-3 φορές έγινε αυτό.Όπου άνεμοι όπως ξέρετε το όνομα της ζωντανής ταπετσαρίας.Μήπως γνωρίζει κανείς αν οφείλεται αυτό στην παρα πολύ χαμηλή στάθμη μπαταρίας ή αν είναι bug του ICS ή μήπως απλά χρειαζόταν μια επανεκκίνηση την οποία δεν πρόλαβα να κάνω επειδή έσβησε η συσκευή; Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω φίλε γιατί τώρα είναι κλειστό.Μια ερώτηση.Όταν το κινητό φορτίσει πώς καταλαβαίνω ότι φόρτισε πλήρες;Επειδή κοιμόμουν δεν πρόλαβα να δώ κάποια ένδειξη φορτισμένο κ.τ.λ. βλέπω μόνο τιν πράσινη μπαταρία να λέει 100%.Σημαίνει ότι φόρτισε πλήρες;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!μετά από ένα χρόνο χρήσης του κινητού,έχει αρχίσει κάποια μικροπροβλήματα...μπορεί να ανοιγοκλέισει μόνο του ή να χάσει για λίγο το σήμα,άλλά αυτό που μου κάνει τώρα είναι όταν με καλέι κάποιος τα 2 πρώτα δευτερόλεπτα χτύπαει κανονικά κ μετά ο ήχος χαμηλώνει,ίσα-ίσα που ακούγεται!!!εχει κανείς καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

μαλλον λογω χαμηλης μπαταριας γιατι κι εγω εχω αυτη την ταπετσαρια χωρις προβλημα.dont worry.

 

Φίλε μπορείς να τσεκάρεις κάτι σε παρακαλώ.Τώρα άνοιξα το κινητό μετά από πλήρη φόρτιση.Πάλι λοιπόν με το που πάω ζωντανές ταπετσαρίες και επιλέγω στον ωκεανό ή οποια δήποτε π.χ και πατάω ρυθμίσεις και όχι ορισμός φόντου παγόνει για λίγο το κινητό και μετά εμφανίζει το μήνυμα "Στον Ωκεανό διακόπηκε' Ξέρεις τι μπορεί να φταίει.Το AccWeather που το απενεργοποιήσα παίζει κάνα ρόλο;

 

edit:Ξανά ενεργοποίησα το AccuWeather και τώρα μπαίνει κανονικά στις ρυμθίσεις ζωντανών τραπεζαριών.Το έκανα αυτό γιατί είδα ότι στο φόντο έχει την στάμπα της σελίδας του AccuWeather και σκέφτηκα ότι θα συνδέονται κάπως μαζί αυτά

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Ξαφνικα αρχισε να μου παρουσιαζει προβλημα το wifi.

Στην αρχη ολα καλα, στη συνεχεια δεν μπορουσε να συνδεθει σε ορισμενα δικτυα. Τωρα οταν παω να ανοιξω η να κλεισω το wifi κολλαει, με πεταει, μαυριζει η οθονη και δεν ανταποκρινεται.

Εχω την 4.0.3 το εκανα hard reset,ξανα φλασαρα με odin την επισιμη εκδοση αλλα τιποτα.

 

Καμια βοηθεια;

Το εστειλα στο Service και μου το εκaναν Downgrade σε 2.3.3 γιατι και επισημα η 4.0.3 εχει προβλημα στο Software και προκαλει προβλημα στο wifi module.

Μου ειπαν να περιμενω την 4.0.4

 

Τελικα και μετα το downgrade το προβλημα παρεμενε οποτε παει για αλλαγη πλακετας.

 

Η Samsung επισημα δεν εχει βγαλει ανακοινωση και μας αφηνει στα μαυρα μεσανυχτα...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

τρατζικ που λεει και η τασουλα ,ουτε μια ανακοινωση για την 4.0.3 ας διορθωναν εστω τα γερμανικα (τρελο ξενερωμα το γερμανικο στο μενου) τι να πω υπομονη και παλι μεχρι να βγει η 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Κριμα ομως γιατι απ οτι διαβαζω στο internet ειναι χιλιαδες ατομα με το ιδιο προβλημα.

Και η Samsung δεν τοποθετηθηκε επισημα ουτε εβγαλε καμια ανακοινωση.

 

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=28036

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν συνδέεται η συσκευή με usb στον υπολογιστή φορτίζει ή όχι;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν συνδέεται η συσκευή με usb στον υπολογιστή φορτίζει ή όχι;

 

Κανονικοτατα

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...