Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ σοβαρά προβλήματα έχετε ρε παιδιά! Σιγά το πράγμα.

Δλδ αν ειναι προβλημα το οτι αργει να κλεισωσει το wifi, οτι εχει κενα στις επαφες κτλ, οτι ο broswer κολλαει (οπως και στο pc αλλωστε) κτλ κτλ, δλδ αμα μετα το πέρασμα τις 4.0.3 δεν σας άνοιγε η συσκευή, τι θα κάνατε?

 

Και στην τελική, αφού έχετε επιλογές να βάλετε ΟΠΟΙΑ εκδοση θελετε, βγαλτε την 4.0.3 λοιπον και βαλτε την αναλογη που θελετε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω φιλε εμενα παντως κολαει πολλες φορες ασχετα αν ειναι πιο γρηγορος.....επισης το wireless αργει να κλειδωσει.....

 

Εκανες σωστα την διαδικασια της αναβαθμισης?

Δηλαδη και τα απαραιτητα κατ εμε hard reset, πριν και μετα την διαδικασια?

Και στην τελικη, αν δε σου δουλευει σωστα η lp7, προχωρα σε καποια αλλη 4.0.3

και δοκιμασε να δεις τι σου καθεται καλυτερα και χωρις προβληματα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες σωστα την διαδικασια της αναβαθμισης?

Δηλαδη και τα απαραιτητα κατ εμε hard reset, πριν και μετα την διαδικασια?

Και στην τελικη, αν δε σου δουλευει σωστα η lp7, προχωρα σε καποια αλλη 4.0.3

και δοκιμασε να δεις τι σου καθεται καλυτερα και χωρις προβληματα.

 

Ναι τα ειχα κανει αυτα.Ετσι λεω να το φλασαρω για πρωτη φορα κ να παω στην omega που διαβαζω υποστηριζεται πολυ.

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ειχα κανει αυτα.Ετσι λεω να το φλασαρω για πρωτη φορα κ να παω στην omega που διαβαζω υποστηριζεται πολυ.

 

Δεν λεω να πας σε custom rom, απλα να δοκιμασεις καποιες επισημες 4.0.3 ακομα και αν δεις οτι εχεις θεματα,

τοτε προχωρας και στην Omega, την οποια προσωπικα την φορουσα στην ginerbread και οντως ηταν απο τις καλυτερες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Mε το πέρασμα της ΙCS, το καλούτσικο GPS προγραμματάκι που είχα(Sygic), τα έπαιξε και οι χάρτες αγννούνται.

Ούτε πλοήγηση, ούτε απλή εμφάνιση χάρτη υπάρχει.

Ποιο προγραμματάκι συμβουλέυετε παιδιά να βάλω τώρα, κάποιο που έχετε και είστε πλήρως ευχαριστημένοι;

Με το Sygic είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα, και αν ναι τί έκανε;

Γενικά από το ΑndroidMarket είναι εφικτό να κατεβάσω ολόκληρο πρόγραμμα GPS δωρεάν;

 

Μπέρδεμα. :wacko:

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

Θα αφησω ασχολιαστο το "μωρε μπραβο".

Οχι, με επισημη ρομ δεν μπορεις να το αλλαξεις.

Οταν πατας τα πληκτρα εντασης θα επηρεαζεται 1. Ηχος κλησης 2. Ηχοι ειδοποιησεων, αν τα πατησεις ενω βλεπεις βιντεο η ακους μουσικη, μονο τοτε επηρεαζεται η ενταση των ηχων μεσων κ μενουν ανεπαφα τα παραπανω.

 

@scorpio3 Εχει τοσους αξιολογους Browser μην σκας με τον stock. Σχετικα με την αργοπορια της Samsung Hellas επισης δεν θα σχολιασω.. Για οσους δεν εχετε κανει root στη συσκευη σας απορω με την υπομονη σας (αν κ ακουσα καλα λογια για stock lpg)

εννοεις φιλε μου οτι με αλλη ρομ γινεται;αν ναι πως γινεται;γιατι ειμαι root2.3.6 και μπορω να παιξω.σε ευχαριστω

 

ε

Link to comment
Share on other sites

Καλοιος παιδιά που έχει δοκιμάσει την lpg μπορεί να μας πει αν λυθηκαν τα θέματα του wifi και της μπαταριας ;
Link to comment
Share on other sites

Mε το πέρασμα της ΙCS, το καλούτσικο GPS προγραμματάκι που είχα(Sygic), τα έπαιξε και οι χάρτες αγννούνται.

Ούτε πλοήγηση, ούτε απλή εμφάνιση χάρτη υπάρχει.

Ποιο προγραμματάκι συμβουλέυετε παιδιά να βάλω τώρα, κάποιο που έχετε και είστε πλήρως ευχαριστημένοι;

Με το Sygic είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα, και αν ναι τί έκανε;

Γενικά από το ΑndroidMarket είναι εφικτό να κατεβάσω ολόκληρο πρόγραμμα GPS δωρεάν;

 

Μπέρδεμα. :wacko:

εμενα δεν δουλευε το sygic. το ξαναπερασα και τιποτα. δεν ειναι ομως αγορασμενο.

και το εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν δουλευε το sygic. το ξαναπερασα και τιποτα. δεν ειναι ομως αγορασμενο.

και το εβγαλα.

 

Kαι τώρα τι χρησιμοποιείς για GPS;

Kαι μένα φίλε, δεν ήταν αγορασμένο και γενικά απορώ αν υπάρχει ένα δωρεάν πλήρες πρόγραμμα GPS για το Galaxy SII που να μην απαιτεί σύνδεση ίντερνετ για να κάνει πλοήγηση.

Είναι ο μόνος λόγος που νοσταλγώ το ΝΟΚΙΑ Ε72 αυτή η δωρεάν πλοήγηση χωρίς ίντερνετ(+την ατελείωτη μπαταρία του).

:)

Link to comment
Share on other sites

εννοεις φιλε μου οτι με αλλη ρομ γινεται;αν ναι πως γινεται;γιατι ειμαι root2.3.6 και μπορω να παιξω.σε ευχαριστω

 

ε

 

Ο jKay αν θυμαμαι καλα το ειχε στη λιστα με τις τροποποιησεις που προσφερει το mod του αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν σε gb η ics. Αλλο mod η rom με τετοια ρυθμιση δεν βρηκα τελικα με ενα γρηγορο ψαξιμο στο xda.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι πλησιασα στο οριο των mb μου στο μηνιαιο προγραμμα μου κ μου εχει βγαλει πανω ενα τριγωνο με θαυμαστικομεσα κ μου αναφερει οτι "προειδοποιηση χρησης δεδομενων'' υποψιν οτι δεν φευγει παταω απανω κ με παει στα δεδομενα κινητων γνωριζει καποιος κατι???? αυριο μεσανυχτα μηδενιζει το κοντερ στα mb θα αφαιρεθει μονο του κ οταν πατας πανω σε μια εφαρμογη στην καταναλωση δεδομενων τι ειναι ο περιορισμος δεδομενων??? Edited by alexanderth1981
Link to comment
Share on other sites

Mε το πέρασμα της ΙCS, το καλούτσικο GPS προγραμματάκι που είχα(Sygic), τα έπαιξε και οι χάρτες αγννούνται.

Ούτε πλοήγηση, ούτε απλή εμφάνιση χάρτη υπάρχει.

Ποιο προγραμματάκι συμβουλέυετε παιδιά να βάλω τώρα, κάποιο που έχετε και είστε πλήρως ευχαριστημένοι;

Με το Sygic είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα, και αν ναι τί έκανε;

Γενικά από το ΑndroidMarket είναι εφικτό να κατεβάσω ολόκληρο πρόγραμμα GPS δωρεάν;

 

Μπέρδεμα. :wacko:

 

εμένα γιατί μου παίζει τέλεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλοιος παιδιά που έχει δοκιμάσει την lpg μπορεί να μας πει αν λυθηκαν τα θέματα του wifi και της μπαταριας ;

 

την Lpg έχω τώρα. θέμα με το wifi δεν είχα ποτέ ούτε και με αυτή.

η μπαταρία μου φαίνεται ίσως λίγο χειρότερη από την lpd.

έχει όμως κρασαρίσματα σε διάφορες εφαρμογές όπως η lp7.

Link to comment
Share on other sites

Kαι τώρα τι χρησιμοποιείς για GPS;

Kαι μένα φίλε, δεν ήταν αγορασμένο και γενικά απορώ αν υπάρχει ένα δωρεάν πλήρες πρόγραμμα GPS για το Galaxy SII που να μην απαιτεί σύνδεση ίντερνετ για να κάνει πλοήγηση.

Είναι ο μόνος λόγος που νοσταλγώ το ΝΟΚΙΑ Ε72 αυτή η δωρεάν πλοήγηση χωρίς ίντερνετ(+την ατελείωτη μπαταρία του).

:)

 

igo 8.3 εχω πανω και δουλευει μια χαρα. το ιντερνετ τοχω ανοικτο για το agps μονο.να πιασει σημα πιο γρηγορα.

αν θελω τοχω και κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με stock ics το sygic μου παιζει μια χαρα απλα οταν εκανα την αναβαθμιση το εγκατεστησα απο την αρχη και δεν ηταν απο backup .
Link to comment
Share on other sites

την Lpg έχω τώρα. θέμα με το wifi δεν είχα ποτέ ούτε και με αυτή.

η μπαταρία μου φαίνεται ίσως λίγο χειρότερη από την lpd.

έχει όμως κρασαρίσματα σε διάφορες εφαρμογές όπως η lp7.

 

Thanx για την απάντηση. Διαβαζω στο xda ότι είναι η πιο stable και είπα να την δοκιμασω και εγώ. Την εχω λιγότερο από μια μέρα αλλα μπορώ να πω ότι είναι σε πολλά πράγματα πολύ πιο smooth από την lp7.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα....

Έχοντας το Galaxy s2 εδώ και 10 μήνες με άψογη λειτουργία ... εδώ και 2 ημέρες μου κάνει τα εξής παράξενα

Μου πετάει στην αρχική οθόνη ή σε όποια άλλη σελίδα είμαι το voice talk με αποτέλεσμα να μου κολλαέι το κινητό (και να θέλει επανεκίνηση...όχι πάντα) να ζεστένεται και να τρώει πολύ γρήγορα τη μπαταρία... όπως επίσης πετάγεται και το kies air λέγοντας να πατησω το μεσαίο πλήκτρο για να βγω στο κεντρικό μενού. Ρωτησα τον γερμανό που το πήρα μου είπε πιθανώς για αναβάθμιση. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών χωρίς αποτέλεσμα. Τι μπορώ να κάνω???? Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Έτρεξα και αντιικό χωρίς αποτέλεσμα..... Καμιά βοήθεια βρε παίδες?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα....

Έχοντας το Galaxy s2 εδώ και 10 μήνες με άψογη λειτουργία ... εδώ και 2 ημέρες μου κάνει τα εξής παράξενα

Μου πετάει στην αρχική οθόνη ή σε όποια άλλη σελίδα είμαι το voice talk με αποτέλεσμα να μου κολλαέι το κινητό (και να θέλει επανεκίνηση...όχι πάντα) να ζεστένεται και να τρώει πολύ γρήγορα τη μπαταρία... όπως επίσης πετάγεται και το kies air λέγοντας να πατησω το μεσαίο πλήκτρο για να βγω στο κεντρικό μενού. Ρωτησα τον γερμανό που το πήρα μου είπε πιθανώς για αναβάθμιση. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών χωρίς αποτέλεσμα. Τι μπορώ να κάνω???? Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Έτρεξα και αντιικό χωρίς αποτέλεσμα..... Καμιά βοήθεια βρε παίδες?????

 

Μπορείς να μας πεις τι λειτουργικό φοραει το κινητό ; Το περίεργο είναι ότι στο κάνει και μετα το hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα....

Έχοντας το Galaxy s2 εδώ και 10 μήνες με άψογη λειτουργία ... εδώ και 2 ημέρες μου κάνει τα εξής παράξενα

Μου πετάει στην αρχική οθόνη ή σε όποια άλλη σελίδα είμαι το voice talk με αποτέλεσμα να μου κολλαέι το κινητό (και να θέλει επανεκίνηση...όχι πάντα) να ζεστένεται και να τρώει πολύ γρήγορα τη μπαταρία... όπως επίσης πετάγεται και το kies air λέγοντας να πατησω το μεσαίο πλήκτρο για να βγω στο κεντρικό μενού. Ρωτησα τον γερμανό που το πήρα μου είπε πιθανώς για αναβάθμιση. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών χωρίς αποτέλεσμα. Τι μπορώ να κάνω???? Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Έτρεξα και αντιικό χωρίς αποτέλεσμα..... Καμιά βοήθεια βρε παίδες?????

 

H Mικρή εμπειρια μου λεει οτι αφου στο κανει και μετα απο hard reset εχει προβλημα η πλακετα δυστηχως..... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! SOS! Ένα φιλαράκι ξύπνησε με το τηλέφωνο στην πρίζα και κλειστό.. Δεν ανοίγει με τίποτα.. Έχουμε δοκιμάσει άλλη μπαταρία, άλλο φορτιστή, να βγάλουμε την μπαταρία κτλ Το μόνο που δεν έχουμε δοκιμάσει είναι το jig.. Υπάρχει περίπτωση να δουλέψει? Έχει κανένας να μας δανείσει για εντός Αθήνας..?

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολα τα παιδια που βοηθησαν.Πηρα στην Smartec για αλλαγη Digitizer και εργασια μαζι 140e καλη τιμη μου φενεται.

 

Φίλε μου τελικά τι έκανες με την οθόνη; Σου είπαν πόσο καιρό θα πάρει η όλη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

GT-I9100

2.3.3

I9100BOKG1

αυτά τα στοιχεία βρίσκω αν βοηθάνε... που κοιταζω για λειτουργικο?

 

Ο Μanolis_33 ποιο πάνω μπορεί να εχει δικιο δοκίμασε βεβαία και μια αναβάθμιση γιατι σε βλεπω με πολυ παλιό firmware .

Αν δεν κάνεις δουλειά πας για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...