Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μου έχει συμβεί 2 φορές το κινητό χωρίς λόγο και αιτία να χάσει τις ρυθμίσεις φωτεινότητας που του έχω βάλει. Δεν το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα αλλά το έχω ρυθμισμένο στη μέση της φωτεινότητας για την φωτεινότητα οθόνης.

Η έκδοση λειτουργικού είναι η 2.3.4 καθώς ακόμα δεν έχω κάνει τη μετάβαση στην ICS(έχω ακούσει πως έχει κάποια θεματάκια ακόμα).

Υπάρχει κόσμος που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο "θέμα"?

Είναι κάποιο bug της 2.3.4 ή μπορεί να παίζει και τίποτε άλλο?

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν έχω ασχοληθεί με μεγάλες εφαρμογές π.χ, games , αυτό σου κάνει ? (για να μην τις κάνεις μια μια από τη διαχείριση)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&hl=el

Αυτο το εχω βαλει οπως αναφερω και πιο πανω,αλλα αυτο οπως δειχνει, τουλαχιστον,μεταφερει μονο τα 8-9 mb ενα παιχνιδι,καταλαβες?αυτα δηλ που κατεβαζουμε αρχικα απο το market,και οχι ολο το game που ειναι πχ 500mb,αυτα τα πολλα προφανος μενουν στην ενσωματωμενη sd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Λοιπόν, έχω το Galaxy S2 με ICS, και μέχρι πρότινος τα πράγματα με τον ήχο ήταν απλά: στα δύο silent mode απενεργοποιόντουσαν οι ειδοποιήσεις και το shutter sound της κάμερας.

 

Μέχρι που είχα την καταστροφική ιδέα να εγκαταστήσω το "Simpoe Sound Profile Widget", όπου η ζημιά ήταν ανεπανόρθωτη: τα silent mode πλέον δεν απενεργοποιούν τις ειδοποιήσεις και το shutter sound της κάμερας εξακολουθεί να ακούγεται, ακόμα και εάν απενεργοποιήσω όλους τους ήχους.

 

Υπάρχει κάποιος που αντιμετώπισε τέτοιο πρόβλημα; Υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί; Έκανα factory format χωρίς αποτέλεσμα. Υπάρχει τρόπος να ξαναπεράσω το ICS, μπας και λυθεί έτσι το πρόβλημα;

 

Έχω απελπιστεί... και αυτό γιατί η δουλειά μου απαιτεί να είμαι συνέχεια στο silent mode και να μπορώ να βγάζω και φωτογραφίες...

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Επίσης, όπως καταλάβατε, να προειδοποιήσω: ΜΗΝ κατεβάσετε αυτήν την εφαρμογή. Θα το μετανιώσετε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου έχει συμβεί 2 φορές το κινητό χωρίς λόγο και αιτία να χάσει τις ρυθμίσεις φωτεινότητας που του έχω βάλει. Δεν το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα αλλά το έχω ρυθμισμένο στη μέση της φωτεινότητας για την φωτεινότητα οθόνης.

Η έκδοση λειτουργικού είναι η 2.3.4 καθώς ακόμα δεν έχω κάνει τη μετάβαση στην ICS(έχω ακούσει πως έχει κάποια θεματάκια ακόμα).

Υπάρχει κόσμος που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο "θέμα"?

Είναι κάποιο bug της 2.3.4 ή μπορεί να παίζει και τίποτε άλλο?

 

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις άλλα αν σερνεις το δάχτυλο σου στην notification bar αριστερα-δεξια αλλάζει η φωτεινότητά μήπως για αυτο έχεις το πρόβλημά;

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω βαλει οπως αναφερω και πιο πανω,αλλα αυτο οπως δειχνει, τουλαχιστον,μεταφερει μονο τα 8-9 mb ενα παιχνιδι,καταλαβες?αυτα δηλ που κατεβαζουμε αρχικα απο το market,και οχι ολο το game που ειναι πχ 500mb,αυτα τα πολλα προφανος μενουν στην ενσωματωμενη sd

 

Σε αυτο το θεμα κ εγω δεν εχω βρει λυση ακομα.. Μονο καποια site που συνηθως εχουν μαζι με το παιχνιδι κ το αρχειο των εξτρα mb με ρυθμιση για αποθηκευση σε external sdcard.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις άλλα αν σερνεις το δάχτυλο σου στην notification bar αριστερα-δεξια αλλάζει η φωτεινότητά μήπως για αυτο έχεις το πρόβλημά;

 

Έλα που δεν το γνώριζα...

Οπότε πιθανότατα κάποια τέτοια πατατιά θα έκανα! :lol:

 

Thnx for the tip.

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν ξερει καποιος για το touchwiz ux του s3 για το s2. Αν κάνουμε root το κινητο και βαλουμε το touchwiz ux μένει μόνιμα το κιτρινο τριγωνο και γράφει ο μετρητης ότι έχουμε περασει custom rom. Αυτό το κίτρινο τριγωνο το βγάζει και όταν έχεις official rom η δεν έχει σχεση; και άν θέλω να επαναφέρω τον μαμισιο launcher απλα παταω το home button και τον βρισκω εκει όπως τον apex και τον go?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν ξερει καποιος για το touchwiz ux του s3 για το s2. Αν κάνουμε root το κινητο και βαλουμε το touchwiz ux μένει μόνιμα το κιτρινο τριγωνο και γράφει ο μετρητης ότι έχουμε περασει custom rom. Αυτό το κίτρινο τριγωνο το βγάζει και όταν έχεις official rom η δεν έχει σχεση; και άν θέλω να επαναφέρω τον μαμισιο launcher απλα παταω το home button και τον βρισκω εκει όπως τον apex και τον go?

 

Για το τρυγωνάκι η λύση εδώ.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου έχει καρφωθεί να κάνω το s2 λευκό από μαύρο....έχει γίνει χάλια από μπροστά στο ασημένιο αυτό γύρω γύρω και μου αρέσει πιο πολύ λευκό τελικά. Τί μπορώ να κάνω; Αν πάω σε εξουσιοδοτημένο service θα γίνει η δουλειά;κόστος;ευχαριστώ!!:)
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα μια εφαρμογή και συγκεκριμένα το ''Songify" το οποίο το βρήκα απο το site ''allaboutandroid'' και αυτο με τη σειρά του με μετέφερε στο appstore...τεσπά να μην μακρολογώ , κατέβασα αυτη την εφαρμογή , έκανα εγκατάσταση και με το που μου άνοιξε την εφαρμογή και μου εμφανίστηκε το πρόγραμμα , αυτό που είχα μπροστά μου εκείνη τη στιγμή ήταν κανονικά το πρόγραμμα αλλα με μπλε οθόνη , ένα περίεργο μπλε (τι λέω ε?) , το οποίο δεν κράτησε για πολύ , γύρο στα 10 δευτερολεπτά και μετά επανήλθε στα κανονικά του χρώματα....όλο αυτό με ξένισε λίγο και φοβήθηκα λίγο...

 

να ανησυχώ ή δεν είναι κάτι σοβαρό...σας εχεί τύχη κάτι παρόμοιο?

Η συγκεκριμενη εφαρμογη πριν μερικες ημερες δεν με αφηνε να φορτισω το κινητο... με συνδεδεμενο το φορτιστη, αντι να ανεβαινει το ποσοστο, επεφτε!!! Εκανα απεγκατασταση ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ το φορτιστη και ολα πηγαν καλα!!! Δεν μπορω να το αποδειξω βεβαια, αλλα εγινε!!! Πεταξε την!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις άλλα αν σερνεις το δάχτυλο σου στην notification bar αριστερα-δεξια αλλάζει η φωτεινότητά μήπως για αυτο έχεις το πρόβλημά;

 

thanks φίλε, ούτε εγώ το ήξερα..πολύ χρήσιμο

Link to comment
Share on other sites

thanks φίλε, ούτε εγώ το ήξερα..πολύ χρήσιμο

 

Εγώ δεν μπορώ να την βρω αυτή την λειτουργία που είναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να την βρω αυτή την λειτουργία που είναι;

πατας με το δαχτυλο σου την notification bar και επειτα το κανεις δεξια-αριστερα και αυξομειωνεται η φωτεινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να την βρω αυτή την λειτουργία που είναι;

Φιλε μου καλησπερα, δες

και θα καταλαβεις πιστευω.

 

 

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Εχω παρατηρησει πως τις τελευταιες μερες οταν παω να γραψω ενα μηνυμα (με την μαμα εφαρμογη), το βελακι που εναλλασει τα κεφαλαια με τα μικρα ειναι κολλημενο στα κεφαλαια και δεν αλλαζει (μονο στα αγγλικα αλλαζει),ενω πριν δεν ηταν ετσι...

Εχει κανεις καμια αποψη..??

Ευχαριστω.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Λοιπόν, έχω το Galaxy S2 με ICS, και μέχρι πρότινος τα πράγματα με τον ήχο ήταν απλά: στα δύο silent mode απενεργοποιόντουσαν οι ειδοποιήσεις και το shutter sound της κάμερας.

 

Μέχρι που είχα την καταστροφική ιδέα να εγκαταστήσω το "Simpoe Sound Profile Widget", όπου η ζημιά ήταν ανεπανόρθωτη: τα silent mode πλέον δεν απενεργοποιούν τις ειδοποιήσεις και το shutter sound της κάμερας εξακολουθεί να ακούγεται, ακόμα και εάν απενεργοποιήσω όλους τους ήχους.

 

Υπάρχει κάποιος που αντιμετώπισε τέτοιο πρόβλημα; Υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί; Έκανα factory format χωρίς αποτέλεσμα. Υπάρχει τρόπος να ξαναπεράσω το ICS, μπας και λυθεί έτσι το πρόβλημα;

 

Έχω απελπιστεί... και αυτό γιατί η δουλειά μου απαιτεί να είμαι συνέχεια στο silent mode και να μπορώ να βγάζω και φωτογραφίες...

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Επίσης, όπως καταλάβατε, να προειδοποιήσω: ΜΗΝ κατεβάσετε αυτήν την εφαρμογή. Θα το μετανιώσετε...

Ρε παιδιά καμιά ιδέα;;;...

Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραγματα σημερα. ειναι στο20κατι% το κινητο και σε μια στιγμη κολλαει. βγαζω μπαταρια και το ανοιγω και βλεπω 13% :what: επισης παιδια νομιζω η μπαταρια μου κραταει παρα πολυ λιγο. βεβαια εχει λιγες μερες που το αγορασα και το πειραζω συνεχεια αλλα και παλι κραταει μιση μερα. η οθονη καταναλωνει το 50%
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμιά ιδέα;;;...

 

Δοκιμασες μεσα απο το προγραμμα να επαναφερεις μερικες ρυθμισεις στο πως ηταν πριν? (αν κ θα επρεπε με τη καταργηση του να επανελθουν αλλα μια στις χιλιες..)

Επισης ενημερωσε μας ποια εκδοση λογισμικου φορας κ αν εισαι rooted.

 

@dimitrissa Προσεξε αρκετα τις ρυθμισεις σου και τις εφαρμογες σου. Τι εχεις να συγχρονιζει συνεχεια κτλ. Υπαρχουν μερικοι οδηγοι εδω μεσα με λεπτομερειες που μπορουν να δωσουν μεχρι κ μια μερα εξτρα στη μπαταρια σου.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες μεσα απο το προγραμμα να επαναφερεις μερικες ρυθμισεις στο πως ηταν πριν? (αν κ θα επρεπε με τη καταργηση του να επανελθουν αλλα μια στις χιλιες..)

Επισης ενημερωσε μας ποια εκδοση λογισμικου φορας κ αν εισαι rooted.

 

@dimitrissa Προσεξε αρκετα τις ρυθμισεις σου και τις εφαρμογες σου. Τι εχεις να συγχρονιζει συνεχεια κτλ. Υπαρχουν μερικοι οδηγοι εδω μεσα με λεπτομερειες που μπορουν να δωσουν μεχρι κ μια μερα εξτρα στη μπαταρια σου.

 

Oλα κλειστα τα εχω φιλε ..Ουτε gps δεν ανοιγω ουτε bluetooth , ουτε συγχρονισμους εχω αυτοματους.. Δεν καταλαβαινω τι γινεται..Ισως τωρα που τελειωσαν τα mb μου στο χωριο να μην κατεβαινει τοσο γρηγορα γιατι δεν θα εχω ανοιχτο 3g.. Ειδωμεν

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Oλα κλειστα τα εχω φιλε ..Ουτε gps δεν ανοιγω ουτε bluetooth , ουτε συγχρονισμους εχω αυτοματους.. Δεν καταλαβαινω τι γινεται..Ισως τωρα που τελειωσαν τα mb μου στο χωριο να μην κατεβαινει τοσο γρηγορα γιατι δεν θα εχω ανοιχτο 3g.. Ειδωμεν

 

Με stock rom εισαι? Αν ναι κανε disable και το fast dormancy, *#9900# αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες μεσα απο το προγραμμα να επαναφερεις μερικες ρυθμισεις στο πως ηταν πριν? (αν κ θα επρεπε με τη καταργηση του να επανελθουν αλλα μια στις χιλιες..)

Επισης ενημερωσε μας ποια εκδοση λογισμικου φορας κ αν εισαι rooted.

Δοκίμασα αυτό που λες, δεν είχε κανένα αποτέλεσμα. Το πρόγραμμα ούτως ή άλλως δεν έχει επιλογή για το shutter.

 

Όπως είπα, έχω το ICS, ακριβέστερα το 4.0.3 και δεν είναι rooted - όπως το πήρα, απλά του έκανα την αναβάθμιση με το λογισμικό της Samsung, δεν έχω "πειράξει" τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμιά ιδέα;;;...[/quote

πέρασε ξανά την ics με odin έχοντας κανει factory reset. και θα εισαι ενταξει

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμιά ιδέα;;;...[/quote

πέρασε ξανά την ics με odin έχοντας κανει factory reset. και θα εισαι ενταξει

Υπάρχει κάποιος σχετικός οδηγός εδώ στο forum; Είναι εύκολο γενικά;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...