Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη μπερδεύεσαι, άλλο το hdmi άλλο το usb.

Ευχαριστω για την απαντηση.

Βασικα εγω εχω Ν8 και σε μενα εχει 2ανταπτορες, ενα για hdmi και ενα για usb. Ομως γιατι θελει οποδηποτε να ειναι μαζι με το hdmi και ο φορτιστης? Το βλεπω αβολο, στο Ν8 θελει μονο τον ανταπτορα.

Μια ερωτηση ακομα, αν του περασω ταινια με εξωτερικους υποτιτλους τους διαβαζει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την απαντηση.

Βασικα εγω εχω Ν8 και σε μενα εχει 2ανταπτορες, ενα για hdmi και ενα για usb. Ομως γιατι θελει οποδηποτε να ειναι μαζι με το hdmi και ο φορτιστης? Το βλεπω αβολο, στο Ν8 θελει μονο τον ανταπτορα.

Μια ερωτηση ακομα, αν του περασω ταινια με εξωτερικους υποτιτλους τους διαβαζει κανονικα?

 

προφανώς δεν φτάνει το ρεύμα και για να μη τρώει μπαταρία. Για τους υπότιτλους σε harware αποκωδικοποίηση δεν τους εμφανίζει, σε software εμφανίζονται κανονικά. Επίσης κυκλοφορεί ένας player σε apk στο xda που τους εμφανίζει κανονικά και στην hardware αποκωδικοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Και ενα τελευταιο, απο gps πως παει? Εχει καλο δεκτη 'η μολις μπαινω αναμεσα απο πολυκατοικιες να μου κανει βλακειες? Βασικα εγω ειχα μει στην εποχη του ομνια και σε αυτο το βιντεο που τα ειχε παει μια χαρα

.

Μια φαω καμια φολα οπως ειχα φαει με ενα sony ericsson και ειχα ξαναγυρισει σε Νοκια που δεν εχει τετοια ζητηματα.

Link to comment
Share on other sites

Και ενα τελευταιο, απο gps πως παει? Εχει καλο δεκτη 'η μολις μπαινω αναμεσα απο πολυκατοικιες να μου κανει βλακειες? Βασικα εγω ειχα μει στην εποχη του ομνια και σε αυτο το βιντεο που τα ειχε παει μια χαρα
.

Μια φαω καμια φολα οπως ειχα φαει με ενα sony ericsson και ειχα ξαναγυρισει σε Νοκια που δεν εχει τετοια ζητηματα.

 

Επειδή το χρησιμοποιώ για να καταγράφω τις διαδρομές που κάνω περπατώντας μπορώ να σου πω ότι δεν μου έχει βγάλει πρόβλημα και είναι απολύτως ακριβές στο στίγμα του.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το χρησιμοποιώ για να καταγράφω τις διαδρομές που κάνω περπατώντας μπορώ να σου πω ότι δεν μου έχει βγάλει πρόβλημα και είναι απολύτως ακριβές στο στίγμα του.

Συμφωνώ και εμένα με το Endomondo δίνει ακριβές στίγμα. Δυο - τρεις φορές όμως είχε αργήσει υπερβολικά να κλειδώσει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να το πουλήσω με ποιον τρόπο διαγράφω τα πάντα από το τηλέφωνο; Ευχαριστώ

*2767*3855# hard reset

ή

vol up + home + power

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

*2767*3855# hard reset

ή

vol up + home + power

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, απο τα σεταπ, κάνει την ιδια δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, απο τα σεταπ, κάνει την ιδια δουλειά?

 

Ναι, ακριβώς την ίδια δουλειά

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, έκανα ρουτ το κινητο μου. ΡΟΜ δεν περασα και ουτε θα περασω. Ο μονος λογος που εκανα ρουτ ηταν για να το διορθωσω γιατι η μπαταρια μου τελειωνε πολυ γρηγορα.

 

Και τωρα που το εκανα επιτελους ρουτ δεν εχω ιδεα τι να κανω. Μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Ξαφνικα αρχισε να μου παρουσιαζει προβλημα το wifi.

Στην αρχη ολα καλα, στη συνεχεια δεν μπορουσε να συνδεθει σε ορισμενα δικτυα. Τωρα οταν παω να ανοιξω η να κλεισω το wifi κολλαει, με πεταει, μαυριζει η οθονη και δεν ανταποκρινεται.

Εχω την 4.0.3 το εκανα hard reset,ξανα φλασαρα με odin την επισιμη εκδοση αλλα τιποτα.

 

Καμια βοηθεια;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Ξαφνικα αρχισε να μου παρουσιαζει προβλημα το wifi.

Στην αρχη ολα καλα, στη συνεχεια δεν μπορουσε να συνδεθει σε ορισμενα δικτυα. Τωρα οταν παω να ανοιξω η να κλεισω το wifi κολλαει, με πεταει, μαυριζει η οθονη και δεν ανταποκρινεται.

Εχω την 4.0.3 το εκανα hard reset,ξανα φλασαρα με odin την επισιμη εκδοση αλλα τιποτα.

 

Καμια βοηθεια;

 

Έχει θέμα με το wifi η 4.0.3 που έχεις. Ειδικά αν εχεις κάποια ROM πριν την lpd.

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα με το wifi η 4.0.3 που έχεις. Ειδικά αν εχεις κάποια ROM πριν την lpd.

 

Εχουμε καποια λυση? Δοκιμασα και Gingerbread το ιδιο και εκει. Ξαναπερασα την 4.0.3 τα ιδια.

Να το παω service μηπως εχει θεμα ο δεκτης wifi η ειναι θεμα Software?

 

Τι να κανω?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να μου προτεινετε καποιο service να το παω γιατι μου κανει διαφορα η οθονη?
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποια λυση? Δοκιμασα και Gingerbread το ιδιο και εκει. Ξαναπερασα την 4.0.3 τα ιδια.

Να το παω service μηπως εχει θεμα ο δεκτης wifi η ειναι θεμα Software?

 

Τι να κανω?

Αν εισαι rooted δοκιμασε διαφορετικο kernel/modem. Δοκιμασε κ σε διαφορετικα δικτυα wifi να δεις αν εχεις το ιδιο προβλημα. Αν συνεχιζει πηγαινε το στο service.

παιδια εχετε να μου προτεινετε καποιο service να το παω γιατι μου κανει διαφορα η οθονη?

Αν εισαι θεσ/νικη στη Microtech στο λιμανι (Σαλαμινως 5 αν θυμαμαι καλα). Προσωπικα εμεινα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι rooted δοκιμασε διαφορετικο kernel/modem. Δοκιμασε κ σε διαφορετικα δικτυα wifi να δεις αν εχεις το ιδιο προβλημα. Αν συνεχιζει πηγαινε το στο service.

 

Αν εισαι θεσ/νικη στη Microtech στο λιμανι (Σαλαμινως 5 αν θυμαμαι καλα). Προσωπικα εμεινα ευχαριστημενος.

 

Αθήνα ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή με κάποιο τρόπο ή πρόγραμμα (δεν θυμάμαι....) που δημοσίευσε κάποιο μέλος είχα απενεργοποιήσει την επιλογή του 3g. Πλέον κρατώντας το πλήκτρο on/off μου βγάζει την επιλογή ''ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΙΚΤΥΟΥ'', την επιλέγω αλλά δεν κάνει τίποτε. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 3G;;; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι rooted δοκιμασε διαφορετικο kernel/modem. Δοκιμασε κ σε διαφορετικα δικτυα wifi να δεις αν εχεις το ιδιο προβλημα. Αν συνεχιζει πηγαινε το στο service.

 

Αν εισαι θεσ/νικη στη Microtech στο λιμανι (Σαλαμινως 5 αν θυμαμαι καλα). Προσωπικα εμεινα ευχαριστημενος.

 

Το ειχα κανει root και απο τοτε αρχισε να μου το παρουσιαζει. Βασικα δεν μπορω με τιποτα να το ενεργοποιησω.

Το εκανα flash σε stock firmware,επαναφορα αλλα τιποτα.

Τι ειναι το kernel? Μια βοηθεια εχω φρικαρει το εχω 2 μηνες μονο.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή με κάποιο τρόπο ή πρόγραμμα (δεν θυμάμαι....) που δημοσίευσε κάποιο μέλος είχα απενεργοποιήσει την επιλογή του 3g. Πλέον κρατώντας το πλήκτρο on/off μου βγάζει την επιλογή ''ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΙΚΤΥΟΥ'', την επιλέγω αλλά δεν κάνει τίποτε. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 3G;;; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Λειτουργία δικτύου -> Μόνο WCDMA.

Για να μπορείς να μπεις internet πρέπει να ενεργοποιήσεις τη λήψη δεδομένων δικτύου απλά τικάροντας το "Χρήση δεδομένων πακέτου"

 

Αν και πάλι δεν μπορεις διάβασε παρακάτω τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κανει root και απο τοτε αρχισε να μου το παρουσιαζει. Βασικα δεν μπορω με τιποτα να το ενεργοποιησω.

Το εκανα flash σε stock firmware,επαναφορα αλλα τιποτα.

Τι ειναι το kernel? Μια βοηθεια εχω φρικαρει το εχω 2 μηνες μονο.

 

Δοκιμασε να περασεις τη stock LPD να δεις αν σου βγαζει το ιδιο προβλημα. Αν συνεχιζεται, μηδενισε το μετρητη κ πηγαινε το στο service. Ασε τον kernel δεν πειραζει, με stock δεν επρεπε να εχεις τετοια προβλήματα.

 

@anastasiah Λυπαμαι δεν γνωριζω τοτε αλλα πιστευω κ εκει Microtech καλυτερα να το πας, ειναι εξουσιοδοτημενο Service.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ένας ευχαριστημένος πελάτης της microtech. Μετά από μια περίπου εβδομάδα στο service της εταιρίας, η συσκευή λειτουργεί και πάλι άψογα. Η επισκευή έγινε δωρεάν και αφορούσε το usb module. Περισσότερα για το πρόβλημα που αντιμετώπιζα μπορείτε να διαβάσετε εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το μεσαιο πλαστικο πλαισιο της συσκευης προφανως.

Επειδη εψαχνα και εγω κατι τετοιο, αλλα τελικα δεν προχωρησα στην αγορα του,

το ειχα βρει σε καποιο Online καταστημα στο Αιγαλεω, γυρω στα 22 ευρω, αν δε κανω λαθος.

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=8267

Στη συσκευασια νομιζω, δινουν μαζι και τα ειδικα κατσαβιδακια, βιδουλες και λοιπα.

 

δεν καταλαβαίνω το μεσαίο πλαστικό πλαίσιο της συσκευής..τι κάνεις με αυτό?

 

εγώ έλεγα απλά ένα πληκτρολόγιο , να έχει βελάκια και τέτοια....:)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Λειτουργία δικτύου -> Μόνο WCDMA.

Για να μπορείς να μπεις internet πρέπει να ενεργοποιήσεις τη λήψη δεδομένων δικτύου απλά τικάροντας το "Χρήση δεδομένων πακέτου"

 

Αν και πάλι δεν μπορεις διάβασε παρακάτω τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω ήδη έτσι και δεν ενεργοποιούνται τα δεδομένα. Αυτό έγινε όπως είπα με κάποιο πρόγραμμα ή κάποιο τρόπο (πέρα του κλασικού με το Power button) που ανέφερε κάποιο μέλος. Δεν θυμάμαι όμως πως, αλλά ούτε και με ποιο πρόγραμμα.:O

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα αναφερει καποια στιγμη καποιο προβλημα που ειχα παρατηρησει σε απολυτο σκοταδι στην οθομη του sgs2.Βρηκα ενααρθρο στο xda για το sgs3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1658601.Αν δειτε την τελευταια φωτογραφια του πρωτου post που δειχνει κατι σημαδακια σε μαυρη οθονη ειναι ακριβως αυτο που εννοω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής για τους κατόχους του S2.Την 1η φορά που πήρατε την συσκευή,την ενεργοποιήσατε και περιμένατε να τελειώσει η μπαταρία και μετά το φορτίσατε;Η το βάλατε κατευθείαν σε φόρτιση.Και πόσες ώρες φόρτιση χρειάζεται η συσκευή για 1η φορά;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...