Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη δίνεις σημασία στα Benchmarks. Αυτό που έχει σημασία είναι πως αισθάνεσαι εσύ το κινητό σου.

 

 

 

Στην εξωτερική SDCard δεν γίνεται να εγκατασταθούν εφαρμογές.

Έχεις μεταφέρει εφαρμογές στην εσωτερική SDCard; Μου φαίνεται δύσκολο να την γέμισες όλη.

 

 

Περίπου 2 GB μείνανε...Αν πάω στις εφαρμογες και κάθε εφαρμογή την μεταφέρω στην sd card κάνω κάτι έτσι?...

 

Kαι κάτι άλλο...Ήμουνα Omega custom και αποφάσισα και πέρασα Official ics...Το εικονίδιο όμως στο μενου του SuperUser δεν εφυγε οπως επισης και το Airdoid και κανα 2 αν θυμαμαι καλα...Πως φεύγουν οριστικά αυτά?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sorry,

Γέμισες 2gb rom με εφαρμογές και άλλα 10+ στην εσωτερική sd??

Τι έχεις??

100.000 εφαρμογές?

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

Αυτην η Gameloft αν ζηταει 1 gb σε καθε παιχνίδι, δεν θα γεμίσει?...Θα γεμισει...

Link to comment
Share on other sites

Αν γεμίσεις την ROM και την εσωτερική SDCard τότε κάτι πρέπει να σβήσεις. Στην εξωτερική δεν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο εφαρμογές, άλλο δεδομένα των εφαρμογών ;)

Άσε τις εφαρμογές σου στο κινητό (rom),τα δεδομενα τους στην εσωτερική sd και φωτο/βίντεο/μουσική στην εξωτερική αφού υπάρχει.

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ...Για το θέμα με το εικονίδιο του root Που αναφερω πιο πανω έχουμε καποια λυση?...

 

Έκανες καθαρή εγκατάσταση μέσω Odin και σου έμειναν εφαρμογές από πριν μαζί με root; Δε νομίζω ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο γιατί το root και οι εφαρμογές διαγράφονται όταν φλασάρεις με Odin.

Τέλος πάντων... αν θες κάνε ένα factory reset για να καθαρίσει το κινητό ή πήγαινε απλά στις εφαρμογές και κάνε απεγκατάσταση του Superuser και των εφαρμογών που δεν θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι το οποιο δεν ξερω αν εχει ειπωθει ποτε.Ανοιγω να κατεβασω απο το store το δωρεαν golauncher ex .Στην μενου της ληψης γραφει στους ορους το εξης :"απευθείας κλήση τηλεφωνικών αριθμών

Επιτρέπει στην εφαρμογή την κλήση τηλεφωνικών αριθμών χωρίς την παρέμβασή σας. Τυχόν κακόβουλες εφαρμογές ενδέχεται να ευθύνονται για μη αναμενόμενες κλήσεις στον λογαριασμό τηλεφώνου σας. Λάβετε υπόψη ότι αυτό δεν επιτρέπει την κλήση αριθμών έκτακτης ανάγκης."

Αυτο σημαινει τι ? Οτι μπορει να χρησιμοποιω το συγκεκριμενο launcher και να με χρεωσει για κλησεις ή οτι μπορει να επιτρεψει σε κακοβουλες εφαρμογες να το κανουν ? Δηλαδη o default launcher που εχει το κινητο δεν το επιτρεπει και εχει κατα καποιο τροπο προστασια ?Δεν εχω ακριβως καταλαβει .Το ιδιο αναφερει και οταν κατεβασεις καποιο theme ή καποιες αλλες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Aπλά κάτι δεν έκανες σωστά στην αναβάθμιση. Δεν ισχύουν αυτά που λες. (Εκτός φυσικά από το 3 που ξεχάστηκε στη μετάφραση).

 

 

ρε φίλε μου τί εννοείς δεν ισχύουν. να βάλω print screen. Έκανα αναβάθμιση μέσω κies και μετά τα προβλήματα κατέβασα την LP7 και την έβαλα μέσω odin. Και αυτό ρωτάω. Τί λάθος μπορεί να κάνω και έχω όλα αυτά τα προβλήματα...Φυσικά δεν

αναφέρομαι τόσο στο 3. για τα γερμανικά...τα υπόλοιπα (κυρίως το δίκτυο...) με νοιάζουν..

 

το ξανα κανα μέσω odin και πέρασα την lp7. Tα ίδια. Πας να πάρεις τηλ και λέει "μη εγγγραμένο στο δίκτυο". Πατάς το power button και κλείνει απυθείας...

Δεν ξέρω τι φταίει, αλλά αυτά είναι γελοία. Ή βγάζεις αναβάθμιση σοβαρή ή όχι. Έχω χάσει 2 μέρες να παίζω με το κιν. και τις εκδόσεις...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το βασικο mail του s2 και μου δημιουργει το εξης προβλημα. σβηνω τα καινουρια Mail απο το computer και οταν μπαινω στο mail του s2 Μου τα εμφανιζει σαν καινουρια. κατεβασα και την εφαρμογη της hotmail απο το μαρκετ η οποια τα δειχνει μια χαρα αλλα δεν ειναι τοσο καλη οσο της βασικου mail της συσκευης.

Οποιος μπορει ας μου πει τη γνωμη του

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε μου τί εννοείς δεν ισχύουν. να βάλω print screen. Έκανα αναβάθμιση μέσω κies και μετά τα προβλήματα κατέβασα την LP7 και την έβαλα μέσω odin. Και αυτό ρωτάω. Τί λάθος μπορεί να κάνω και έχω όλα αυτά τα προβλήματα...Φυσικά δεν

αναφέρομαι τόσο στο 3. για τα γερμανικά...τα υπόλοιπα (κυρίως το δίκτυο...) με νοιάζουν..

 

Παρεξήγησες, δεν είπα ότι λες ψέματα αλοίμονο, εννοούσα ότι αυτά τα προβλήματα παρουσιάζονται μόνο σε σένα, δεν είναι γενικά σε όλους. Οπότε έχεις κάνει εσύ κάτι λάθος στην εγκατάσταση (reset έκανες πριν και μετά;), ή έχει πρόβλημα το δίκτυό σου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ποιον Launcher προτείνεται για να μοιαζει η ics σαν το nexus?

 

Δοκίμασε τον Nova, είναι πολύ καλός και παραμετροποιήσιμος. Αυτά είναι γούστα όμως.

 

 

 

-----

 

Τα μηνύματα περί μπαταρίας μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα. Θα παρακαλέσω ξανα να προσέχουμε που γράφουμε, υπάρχουν συγκεκριμένα θέματα για συγκεκριμένες συζητήσεις... ευχαριστώ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε ics δεν βλεπει την καρτα sim,ενω βλεπει ολες τις αλλες καρτες που δοκιμασα εκτος τις δικιας μου.Εκανα αντικαταστασης sim τα ιδια, με το που γυρισα στην παλια ρομ 2.3.3 την ειδε κανονικα.Παρεπιπτωντος την sim την δοκιμασα σε ενα αλλο galaxy s2 με ics ,περιεργα πραγματα τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

Ποιον Launcher προτείνεται για να μοιαζει η ics σαν το nexus?

Εγώ έβαλα τον APEX και για την ώρα είμαι ευχαριστημένος. Έφαγα όλο μου το πρωϊνό σήμερα για να τον στήσω όπως θέλω.

Για ξεκλείδωμα έβαλα το ICS Lockscreen. Πολύ ωραίο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης να υπενθυμίσω ότι για εφαρμογές Android συζητάμε εδώ. Τα μηνύματα μεταφέρθηκαν, στο μέλλον θα διαγράφονται απλά ως off topic. Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το samsung galaxy s2 εκανα το update στη ics εκδοση αλλα παρατηρησα οταν βαζω ακουστικα ακομα και τα γνησια η μουσικη δεν ακουγεται ενω χωρισ ακουστικα ακουγεται (και νομιζω πιο δυνατα απο πριν δεν ξερω) και η μουσικη μπαινει σε λειτουργιασ παυσησ με το που βαλω ακουστικα και οσο και αν πατα παταω play τιποτα μονο οταντα βγλαω καμια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

Παρεξήγησες, δεν είπα ότι λες ψέματα αλοίμονο, εννοούσα ότι αυτά τα προβλήματα παρουσιάζονται μόνο σε σένα, δεν είναι γενικά σε όλους. Οπότε έχεις κάνει εσύ κάτι λάθος στην εγκατάσταση (reset έκανες πριν και μετά;), ή έχει πρόβλημα το δίκτυό σου.

 

φίλε μου προς θεού, λάθος ο τόνος μου. Απλά με έχει εκνευρίσει το όλο θέμα, γιατί έκανα hard reset, έκανα κανονικά update από kies και αφού ήταν όλα κ**λος πέρασα με odin thn LP7 kαι πάλι τα ίδια. Και μου την έχει δώσει... Άσε που για να ξανα-περάσω την 2.3.5 της cosm. που βγήκε η παναγία. Και επιπλέον τώρα lagg-aρει το κινητό. εννοώ ότι γυρνάω τις οθόνες και όταν πάει από την 1η στη 2η κάνει ένα κόλλημα...άλλοι βαράνε update χήμα και είναι όλα κομπλέ και σε μένα δεν έχει καν δίκτυο να πάρω τηλ...

 

και πλέον δενξέρω τι να κάνω. να στήσω ξανά το τηλ και να μην κάνω update? γιατί δεν είμαι root για να κάνω back-up tις εφαρμογές και σε κάθε απόπειρα τα χάνω όλα. βρήκα ένα app το app backup & restore αλλά δεν ξέρω αν θα μου κάνει τίποτα...

anyway ευχαριστώ για το χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου προς θεού, λάθος ο τόνος μου. Απλά με έχει εκνευρίσει το όλο θέμα, γιατί έκανα hard reset, έκανα κανονικά update από kies και αφού ήταν όλα κ**λος πέρασα με odin thn LP7 kαι πάλι τα ίδια. Και μου την έχει δώσει... Άσε που για να ξανα-περάσω την 2.3.5 της cosm. που βγήκε η παναγία. Και επιπλέον τώρα lagg-aρει το κινητό. εννοώ ότι γυρνάω τις οθόνες και όταν πάει από την 1η στη 2η κάνει ένα κόλλημα...άλλοι βαράνε update χήμα και είναι όλα κομπλέ και σε μένα δεν έχει καν δίκτυο να πάρω τηλ...

 

και πλέον δενξέρω τι να κάνω. να στήσω ξανά το τηλ και να μην κάνω update? γιατί δεν είμαι root για να κάνω back-up tις εφαρμογές και σε κάθε απόπειρα τα χάνω όλα. βρήκα ένα app το app backup & restore αλλά δεν ξέρω αν θα μου κάνει τίποτα...

anyway ευχαριστώ για το χρόνο σου

 

Να γινεις root. Sorry αλλα σε android ειδικα αν φλασαρεις ειναι απαραιτητο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια εωτηση που με βασανιζει απο την πρωτη μερα που περασα μεσω KIES την ICS LP5 COS η οποια πρεπει να πω οτι παει τελεια εδω και 6 μερες που εχω κανει το update δεν ειχα ουτε restart ουτε Battery drain ουτε lags τιποτα με καθαρο install ομως πριν και μετα το update και επαναφορα buck up μεσα στην ICS με Titanium ολα αψογα πανε.

Παμε στην ερωτηση τωρα.Βιντεοκληση πως κανουμε ρε παιδια;Πριν απο οτι θυμαμαι κρατουσα πατημενο το δαχτυλο μου σε μια επαφη μου και μου εβγαζε καποιες επιλογες οπως κληση sms και βιντεοκληση αν δεν κανω λαθος τωρα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη της βιντεοκληση.Για HELP ρε guys.

Link to comment
Share on other sites

μετα το update σε ics με full wipe παρατηρω οτι ενω ειμαι συνδεδεμενος σε wifi δικτυο χανει την συνδεση σε ασχετη στιγμη, και ξανασυνδεεται μονο του σε 2-3 δευτ. το κανει σε κανεναν αλλον αυτο?
Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια εωτηση που με βασανιζει απο την πρωτη μερα που περασα μεσω KIES την ICS LP5 COS η οποια πρεπει να πω οτι παει τελεια εδω και 6 μερες που εχω κανει το update δεν ειχα ουτε restart ουτε Battery drain ουτε lags τιποτα με καθαρο install ομως πριν και μετα το update και επαναφορα buck up μεσα στην ICS με Titanium ολα αψογα πανε.

Παμε στην ερωτηση τωρα.Βιντεοκληση πως κανουμε ρε παιδια;Πριν απο οτι θυμαμαι κρατουσα πατημενο το δαχτυλο μου σε μια επαφη μου και μου εβγαζε καποιες επιλογες οπως κληση sms και βιντεοκληση αν δεν κανω λαθος τωρα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη της βιντεοκληση.Για HELP ρε guys.

 

Μπαινεις μεσα στην επαφη που θελεις και σου γραφει βιντεο κληση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια εωτηση που με βασανιζει απο την πρωτη μερα που περασα μεσω KIES την ICS LP5 COS η οποια πρεπει να πω οτι παει τελεια εδω και 6 μερες που εχω κανει το update δεν ειχα ουτε restart ουτε Battery drain ουτε lags τιποτα με καθαρο install ομως πριν και μετα το update και επαναφορα buck up μεσα στην ICS με Titanium ολα αψογα πανε.

Παμε στην ερωτηση τωρα.Βιντεοκληση πως κανουμε ρε παιδια;Πριν απο οτι θυμαμαι κρατουσα πατημενο το δαχτυλο μου σε μια επαφη μου και μου εβγαζε καποιες επιλογες οπως κληση sms και βιντεοκληση αν δεν κανω λαθος τωρα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη της βιντεοκληση.Για HELP ρε guys.

Για βιντεοκλήση άνοιξε τον stock dialer. Πληκτρολόγησε τον αριθμό που θέλεις και δίπλα από την κλήση έχει κουμπί για βιντεοκλήση. Στον exdialer το κουμπί αυτό απουσιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλόγη ότα το τηλέφωνο φορτίζει (είτε πρίζα, είτε μέσω USB) να μην κλείνει η οθόνη;

 

υ.γ. επειδή έχω χάσει επεισόδια, καμιά ανακοίνωση για την ICS έχει βγει (επίσημο Update);

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...