Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γραφει στην πισω πλευρα της συσκευασιας αν θυμαμαι καλα κατω αριστερα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

To "κανονικό" δηλαδή γράφει 9100 σκέτο και το άλλο 9100g;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To "κανονικό" δηλαδή γράφει 9100 σκέτο και το άλλο 9100g;

 

Το κανονικό και αυτό που βγήκε πρώτα κτλ, είναι το GT-i9100.

Το GT-i9100G είναι το καινούργιο ας πουμε που εχει κυκλοφορησει.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ποσο οτι να' ναι μπορει να ειναι στα μουλτιραμα?

Πηγαμε να το παρει σημερα το σ2, και ενω παμε στο ταμειο, βλεπουμε να ετοιμαζει την αποδειξη και το κουτι ειχε κομμενη την ταινια απο την σαμσουνγκ που διχνει αν εχει ανοιχτοι το κουτι κτλ. Τον ρωταω εγω: Καλα, γιατι ειναι κομμενη η ταινια φιλε? Και μου λεει δεν υπαρχει προβλημα φιλε, απλα ειναι ανοιχτο γιατι το ειχαμε δειξει στον κοσμο (εκθεσιακο κομματι δλδ με λιγα λογια) και οπως ειναι, τον λεω τον φιλο μου, παρε τα λεφτα σου και παμε και τελικα φυγαμε χωρις να το παρουμε και τωρα θα το παρει απο τα παμπλικ μαλλον. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

 

Να ζητάς σφραγισμένο πάντα. Δεν καταλαβαίνω γιατί να αγοράσεις σε τιμή καινούριου ανοιγμένο προιόν.

Εϊναι όντως απαράδεκτοι. Κι αν τους γυρίσεις τίποτα πίσω γιατί ο νόμος σου δίνει το δικαίωμα να το κάνεις εντός 7 ημερών, σου λένε οτι τώρα το έχετε ανοίξει και δεν γίνεται να το πάρουμε.....

Αυτός είναι κι ένας από τους λόγους που ποτέ δεν αγοράζω από το ιντερνετ κινητά....

Link to comment
Share on other sites

Να ζητάς σφραγισμένο πάντα. Δεν καταλαβαίνω γιατί να αγοράσεις σε τιμή καινούριου ανοιγμένο προιόν.

Εϊναι όντως απαράδεκτοι. Κι αν τους γυρίσεις τίποτα πίσω γιατί ο νόμος σου δίνει το δικαίωμα να το κάνεις εντός 7 ημερών, σου λένε οτι τώρα το έχετε ανοίξει και δεν γίνεται να το πάρουμε.....

Αυτός είναι κι ένας από τους λόγους που ποτέ δεν αγοράζω από το ιντερνετ κινητά....

 

Δεν ήταν από ιντερνετ αλλα απο το καταστημα, ειχαμε παει απο εκει.

Δεν νομιζω να σου φερνουν πάντως ανοιγμενο κινητο μετα απο παραγγελεια εστω και μεσω ιντερνετ.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν από ιντερνετ αλλα απο το καταστημα, ειχαμε παει απο εκει.

Δεν νομιζω να σου φερνουν πάντως ανοιγμενο κινητο μετα απο παραγγελεια εστω και μεσω ιντερνετ.

 

Το κατάλαβα οτι πήγατε στο μαγαζί.....

Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι αν έχουν ένα τελευταίο κομμάτι δεν θα το συσκευάσουν και θα στο στείλουν? Εδώ πήγαν να το κάνουν μπρος στα μάτια σου.

Για ελληνικά e-shop μιλάω....

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα οτι πήγατε στο μαγαζί.....

Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι αν έχουν ένα τελευταίο κομμάτι δεν θα το συσκευάσουν και θα στο στείλουν? Εδώ πήγαν να το κάνουν μπρος στα μάτια σου.

Για ελληνικά e-shop μιλάω....

 

Μπορούν να το κάνουν, δεν λέω.

Αλλά, έχεις όλο το δικαίομα όταν σου το φέρουν να το δεις αν ειναι ανοιχτό η όχι.

Αν το αυτοκολλητο ειναι οκ, ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,εχω το εξής πρόβλημα(το οποίο το εχω αναφέρει ξανά αλλά επειδή είχε εξαφανιστεί δε το έδωσα έκταση)σήμερα το πρωί φόρτισα το κινητό και πιο πριν είχα κάνει αναβαθμίσεις σε κάποιες εφαρμογές,(πάλι σε αντίστοιχη περίπτωση μου έκανε το ίδιο πράγμα αλλά σταμάτησε)όταν τελείωσε η φόρτιση ξαφνικά άρχισε η οθόνη να αναβοσβηνει μόνη της..ανά τακτά διαστήματα χωρίς να αγγίξω την συσκευή..έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι τα ίδια(οι εφαρμογές που έκανα αναβάθμιση είναι το titanium και η εφαρμογή "ξερή")το έχει αντιμετωπίσει κανείς;μπορεί κανείς να με βοηθήσει;ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,εχω το εξής πρόβλημα(το οποίο το εχω αναφέρει ξανά αλλά επειδή είχε εξαφανιστεί δε το έδωσα έκταση)σήμερα το πρωί φόρτισα το κινητό και πιο πριν είχα κάνει αναβαθμίσεις σε κάποιες εφαρμογές,(πάλι σε αντίστοιχη περίπτωση μου έκανε το ίδιο πράγμα αλλά σταμάτησε)όταν τελείωσε η φόρτιση ξαφνικά άρχισε η οθόνη να αναβοσβηνει μόνη της..ανά τακτά διαστήματα χωρίς να αγγίξω την συσκευή..έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι τα ίδια(οι εφαρμογές που έκανα αναβάθμιση είναι το titanium και η εφαρμογή "ξερή")το έχει αντιμετωπίσει κανείς;μπορεί κανείς να με βοηθήσει;ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

το πιο πιθανό ειναι καποια εφαρμογή που εχεις να σου κανει την ζημιά

άρχισε απο τις τελευταίες που εχεις εγκαταστηση , μπορεις να αφαιρεσεις τις δυο τελευταίες που ειπες οτι αναβαθμίστηκαν ωστε να δεις αν συνεχίσει να στο κάνει

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μου την έχει δώσει! Με καλούν και όταν το σηκώνω γυρνάει σε ανοιχτή ακρόαση. Καμιά ιδέα κανείς;:mad:

 

Are you tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μου την έχει δώσει! Με καλούν και όταν το σηκώνω γυρνάει σε ανοιχτή ακρόαση. Καμιά ιδέα κανείς;:mad:

 

Are you tapatalking to me?

 

Κάνε εκαθάριση δεδομένων σε κανένα τηλέφωνο και αν δεν δουλέψει κάνε επαναφορά εργοστασιακών.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μου την έχει δώσει! Με καλούν και όταν το σηκώνω γυρνάει σε ανοιχτή ακρόαση. Καμιά ιδέα κανείς;:mad:

 

Are you tapatalking to me?

 

σου παραθετω ακριβως αυτο που βρηκα σε ενα forum με το ιδιο προβλημα

.gs2 has an inbuilt driving mode function...when it is activated calls will switch directly to speaker ....

Solution--turn it off in setttings

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να συνδεσω ενα handsfree bluetooth που εχω ξερει κανεις; ανοιγω τα bluetooth της συσκευης αλλα δεν βρισκει τιποτα.:(
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να συνδεσω ενα handsfree bluetooth που εχω ξερει κανεις; ανοιγω τα bluetooth της συσκευης αλλα δεν βρισκει τιποτα.:(

 

Έχεις σίγουρα ανοιχτό το να γίνετε ορατό το τηλέφωνο.; Αν ναι τότε ψάξε την ίδια ρύθμιση και στο bluetooth.(συνήθως είναι το παρατεταμένο πάτημα του ON )

Link to comment
Share on other sites

σου παραθετω ακριβως αυτο που βρηκα σε ενα forum με το ιδιο προβλημα

.gs2 has an inbuilt driving mode function...when it is activated calls will switch directly to speaker ....

Solution--turn it off in setttings

 

Δεν ήταν αυτό το πρόβλημα, δεν ενεργοποιούνταν το driving mode. Thanks πάντως.

 

Τελικά μετά από δύο ώρες και ενώ διέγραψα κάποιες εφαρμογές που εγκατέστησα τελευταία και αρκετά δεδομένα εφαρμογών, το πρόβλημα διορθώθηκε όταν έσβησα τα δεδομένα των elixir και elixir2.

 

Are you tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σίγουρα ανοιχτό το να γίνετε ορατό το τηλέφωνο.; Αν ναι τότε ψάξε την ίδια ρύθμιση και στο bluetooth.(συνήθως είναι το παρατεταμένο πάτημα του ON )

 

Τα καταφερα.μηπως ξερετε πως βγαζω απο τα μαιλ μου τον ηχο??εχω την sensatioN rom...πολυ καλη δοκιμαστε την:D

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ένα Samsung Galaxy SII με Android 4.0.3. Έχω επίσης και ένα bluetooth headset Samsung HM1500, το οποίο, όπως τα περισσότερα bt, κάνει αυτόματη επανάκληση του τελευταίου αριθμού με το πάτημα του κουμπιού λειτουργίας. Επειδή ήδη μέσα σε μια εβδομάδα έχω πατήσει 3-4 φορές το κουμπί κατά λάθος, θέλω να απενεργοποιήσω τη λειτουργία αυτή, το οποίο δυστυχώς δεν γίνεται από το bt. Βρήκα αυτό, το δοκίμασα αλλά δεν δούλεψε. Ξέρει κανένας αν υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω μέσω του τηλεφώνου (είμαι rooted)

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ένα Samsung Galaxy SII με Android 4.0.3. Έχω επίσης και ένα bluetooth headset Samsung HM1500, το οποίο, όπως τα περισσότερα bt, κάνει αυτόματη επανάκληση του τελευταίου αριθμού με το πάτημα του κουμπιού λειτουργίας. Επειδή ήδη μέσα σε μια εβδομάδα έχω πατήσει 3-4 φορές το κουμπί κατά λάθος, θέλω να απενεργοποιήσω τη λειτουργία αυτή, το οποίο δυστυχώς δεν γίνεται από το bt. Βρήκα αυτό, το δοκίμασα αλλά δεν δούλεψε. Ξέρει κανένας αν υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω μέσω του τηλεφώνου (είμαι rooted)

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείς μία εφαρμογή όπως το call confirm για να σου ζητάει επιβεβαίωση πριν κάνεις μία κλήση;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείς μία εφαρμογή όπως το call confirm για να σου ζητάει επιβεβαίωση πριν κάνεις μία κλήση;

 

Είναι μια λύση, αλλά θα μου κάνει τη ζωή δύσκολη για να λύσω ένα απλό πρόβλημα. Δεν καταλαβαίνω γιατί καμία συσκευή bt δεν έχει τη δυνατότητα απενεργοποίησης της επανάκλησης...

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες...μια ερωτηση..ειχα iphone και τωρα πηρα το galaxy s2...πως μπορω να περασω τις επαφες που ειχα απο το πρωην τηλ στο s2?? τις εχω στον υπολογιστη μου απο sync με το ιphone σε φακελο contacts.. υπαρχει τροπος?? μη μου πειτε μονο οτι δεν υπαρχει και πρεπει να τις περασω μια μια..!!!
Link to comment
Share on other sites

αν τις περασεις πρωτα στο gmail μετα θα περαστουν αυτοματα και στο τηλ οταν μπει στο ιντερνετ

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Αααα....ευχαριστω...και πως τις περναω στο gmail??

 

Αν έχεις account στο icloud και έπαιρνες backup τις επαφές σου,μπορείς να τις κάνεις export to vcard (επιλέγωντας όλες τις επαφές) και import απευθείας στο google. Εγώ έτσι το έκανα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος s2 έχω να πω ότι το κινητό τα σπάει ιδικά από οθόνη και ταχύτητα...μιας κ ήμουνα κάτοχος χ10 περίπου 2 χρόνια τρελή διαφορά εννοείτε...να ρωτήσω σχετικά με την αναβάθμιση σε sandwich έγινε τελικά η είναι ακόμα στο περίμενε γιατί κάτι είχα διαβάσει ότι την καθυστέρησαν επισεις αν κανουμε την αναβάθμιση χάνουμε τπτ από προγράμματα όπου είχε εξ'αρχεις μέσα ? και τελος για τις αναβαθμισεις γενικα χρειάζεται καποιο προγραμμα στο pc έχει κάποιο η samsung ? πχ η sonyericsson εχει το updade service αν θυμάμαι καλα? αυτά ευχαριστώ :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με γεια να το χαρείς.

To ICS δεν δόθηκε επίσημα στα ελληνικά κινητά. Στο Η/Υ πρέπει να κάνεις εγκατάσταση το KIES.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος s2 έχω να πω ότι το κινητό τα σπάει ιδικά από οθόνη και ταχύτητα...μιας κ ήμουνα κάτοχος χ10 περίπου 2 χρόνια τρελή διαφορά εννοείτε...να ρωτήσω σχετικά με την αναβάθμιση σε sandwich έγινε τελικά η είναι ακόμα στο περίμενε γιατί κάτι είχα διαβάσει ότι την καθυστέρησαν επισεις αν κανουμε την αναβάθμιση χάνουμε τπτ από προγράμματα όπου είχε εξ'αρχεις μέσα ? και τελος για τις αναβαθμισεις γενικα χρειάζεται καποιο προγραμμα στο pc έχει κάποιο η samsung ? πχ η sonyericsson εχει το updade service αν θυμάμαι καλα? αυτά ευχαριστώ :)

Για αναβαθμισεις κατεβαζεις απο τη samsung to Kies kai to εγκαθιστας στο υπολογιστη.Το ICS δεν βγηκε ακομα για ελλαδα

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...