Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις πηρε το ματι μου στο Samsung Apps ενα firmware update για την καμερα μας.release date λεει 2 Δεκεμβριου.για τσεκαρετε οσοι εχετε καποιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις πηρε το ματι μου στο Samsung Apps ενα firmware update για την καμερα μας.release date λεει 2 Δεκεμβριου.για τσεκαρετε οσοι εχετε καποιο προβλημα

 

Λοιπόν μόλις το έβαλα και έχω την εντύπωση ότι έφτιαξε το πρόβλημα του focus που υπήρχε στο βίντεο....ας επιβεβαιώσει όμως και κάποιος άλλος γιατί μπορεί να είναι και η ιδέα μου επειδή πέρασα update...

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το πέρασα και μου λέει ότι έχω ήδη την latest έκδοση οπότε έκανε close & uninstall.... Εντωμεταξύ αποκλείεται να έχω την τελευταία έκδοση καθώς το κινητό το πήρα πριν από τις 2/12 που λέει ότι βγήκε το Update...

 

confusing

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το έβαλα και έχω την εντύπωση ότι έφτιαξε το πρόβλημα του focus που υπήρχε στο βίντεο....ας επιβεβαιώσει όμως και κάποιος άλλος γιατί μπορεί να είναι και η ιδέα μου επειδή πέρασα update...

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

 

Ρεβέκα που εμφανίζεται στο Samsung apps γιατι δεν το βλέπω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το πέρασα και μου λέει ότι έχω ήδη την latest έκδοση οπότε έκανε close & uninstall.... Εντωμεταξύ αποκλείεται να έχω την τελευταία έκδοση καθώς το κινητό το πήρα πριν από τις 2/12 που λέει ότι βγήκε το Update...

 

confusing

Και σε εμένα το ίδιο γράφει. 2.3.5 cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το GPS κάποια στιγμή την προηγούμενη εβδομάδα. Ανοίγοντάς το μπήκα στιγμιαία και στο GPS Status μέχρι να κάνει Lock. Το GPS δούλεψε περίπου για 3ώρο. Σήμερα ελέγχοντας τη χρήση μπαταρίας μου βγάζει 27% για το GPS Status, 13% για οθόνη κλπ.

Τι σημαίνει αυτό, ότι background συνεχίζει να δουλεύει το GPS Status? Αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το GPS κάποια στιγμή την προηγούμενη εβδομάδα. Ανοίγοντάς το μπήκα στιγμιαία και στο GPS Status μέχρι να κάνει Lock. Το GPS δούλεψε περίπου για 3ώρο. Σήμερα ελέγχοντας τη χρήση μπαταρίας μου βγάζει 27% για το GPS Status, 13% για οθόνη κλπ.

Τι σημαίνει αυτό, ότι background συνεχίζει να δουλεύει το GPS Status? Αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Όχι, εκεί είναι τα συνολικά stats και σου δείχνουν ότι το GPS στο σύνολο κατανάλωσης ευθύνεται για το 27% ενώ η οθόνη για το 13%

 

Για να δεις αν τρέχει ακόμη, κάνε tap πάνω στην εφαρμογή που βλέπεις στην χρήση μπαταρίας και αν είναι γκρι το force stop τότε δεν τρέχει

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το GPS κάποια στιγμή την προηγούμενη εβδομάδα. Ανοίγοντάς το μπήκα στιγμιαία και στο GPS Status μέχρι να κάνει Lock. Το GPS δούλεψε περίπου για 3ώρο. Σήμερα ελέγχοντας τη χρήση μπαταρίας μου βγάζει 27% για το GPS Status, 13% για οθόνη κλπ.

Τι σημαίνει αυτό, ότι background συνεχίζει να δουλεύει το GPS Status? Αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Μα πετάξεις το GPS status. Τρέχει μονίμως και δημιουργεί battery brain.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα περάσει το Smart Wifi scanner καί όταν άνοιγα τό Wifi τό τηλέφωνο τρελαινόταν στα ρέσταρτ .

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς τους διαχειριστες: Θελω να "ανεβασω" ενα (μεγαλο) μηνυμα για τα προβληματα που εχω με ενα SG2 και την "εξυπηρετηση" της Samsung. Να το ανεβασω εδω ή να το στειλω σε καποιον και να ανεβασω μονο το link?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1) Μήπως ξέρει κάποιος πώς μπορώ να ανοίξω συνημμένα αρχεία pps (powerpoint) σε e-mail ; Όταν πατάω λήψη μου βγάζει μήνυμα ότι δεν τα υποστηρίζει.

 

2) Δημιούργησα αρκετούς φακέλους και έβαλα όλες τις εφαρμογές εκεί μέσα. Έτσι έχω μόνο τρεις σελίδες όταν πατάω τις εφαρμογές. Το πρόβλημά μου είναι ότι, όταν κλείνω το κινητό ή μετά από αρκετή ώρα από μόνο του το κινητό δημιουργεί και άλλες σελίδες στις εφαρμογές και μπερδεύει - ανακατεύει τα εικονίδια των φακέλων και των εφαρμογών.

 

Παρακαλώ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Μήπως ξέρει κάποιος πώς μπορώ να ανοίξω συνημμένα αρχεία pps (powerpoint) σε e-mail ; Όταν πατάω λήψη μου βγάζει μήνυμα ότι δεν τα υποστηρίζει.

 

2) Δημιούργησα αρκετούς φακέλους και έβαλα όλες τις εφαρμογές εκεί μέσα. Έτσι έχω μόνο τρεις σελίδες όταν πατάω τις εφαρμογές. Το πρόβλημά μου είναι ότι, όταν κλείνω το κινητό ή μετά από αρκετή ώρα από μόνο του το κινητό δημιουργεί και άλλες σελίδες στις εφαρμογές και μπερδεύει - ανακατεύει τα εικονίδια των φακέλων και των εφαρμογών.

 

Παρακαλώ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Για το δευτερο δοκιμασε να κανεις ενα καθαρισμα της μνημης cache.Για το πρωτο τωρα εννοεις πως δεν στα ανοιγει καθολου τα αρχεια?εχεις δοκιμασει μεσα απο το polaris office να τα ανοιξεις?

Link to comment
Share on other sites

1)

2) Δημιούργησα αρκετούς φακέλους και έβαλα όλες τις εφαρμογές εκεί μέσα. Έτσι έχω μόνο τρεις σελίδες όταν πατάω τις εφαρμογές. Το πρόβλημά μου είναι ότι, όταν κλείνω το κινητό ή μετά από αρκετή ώρα από μόνο του το κινητό δημιουργεί και άλλες σελίδες στις εφαρμογές και μπερδεύει - ανακατεύει τα εικονίδια των φακέλων και των εφαρμογών.

 

Παρακαλώ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείρηση εφαρμογών-όλα-twlauncer-διαγραφή δεδομένων.Αν έχει ενεργοποιημένη και τη διαγραφή μνήμης cache, κάνε κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείρηση εφαρμογών-όλα-twlauncer-διαγραφή δεδομένων.Αν έχει ενεργοποιημένη και τη διαγραφή μνήμης cache, κάνε κι αυτό.

 

Φιλε Στρατο να ρωτησω κατι.αν κανει διαγραφη δεδομενων εχω την εντυπωση οτι θα του χαλασει ολες τις ρυθμισεις που εχει κανει μεχρι τωρα.Τουλαχιστον αυτο ειχε κανει και σε μενα και καθομουν παλι απο την αρχη να φτιαξω τις καρτελες μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Στρατο να ρωτησω κατι.αν κανει διαγραφη δεδομενων εχω την εντυπωση οτι θα του χαλασει ολες τις ρυθμισεις που εχει κανει μεχρι τωρα.Τουλαχιστον αυτο ειχε κανει και σε μενα και καθομουν παλι απο την αρχη να φτιαξω τις καρτελες μου ;)

 

Σωστό, αλλά αν δε κάνω λάθος θα διατηρήσει την τελευταία τους θέση.Και έτσι κι αλλιώς εκεί είναι το πρόβλημα.Στις καρτέλες του :)

Να χαλάσει τι; τα χαλασμένα; :p

Link to comment
Share on other sites

Σωστό, αλλά αν δε κάνω λάθος θα διατηρήσει την τελευταία τους θέση.Και έτσι κι αλλιώς εκεί είναι το πρόβλημα.Στις καρτέλες του :)

Να χαλάσει τι; τα χαλασμένα; :p

 

Το ανεφερα στην περιπτωση που τα εχει ξαναφτιαξει το παλικαρι...τωρα ναι αν ειναι ηδη χαλασμενα μικρο το κακο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα.Τα ξαναστήνει απ' την αρχή και δε θυμάται την τελευταία φορά που βρίσκονταν.Τουλάχιστον όμως από εδώ και πέρα το πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα λύνεται.'Ενα τελευταίο στήσιμο από την αρχή :)
Link to comment
Share on other sites

Ρεβέκα που εμφανίζεται στο Samsung apps γιατι δεν το βλέπω.

 

Sorry Κώστα μόλις τώρα το είδα....

Στο samsung apps - new αλλά θέλει λίγο ψάξιμο γιατί είναι κάνα 2 σελίδες πίσω...

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μα πετάξεις το GPS status. Τρέχει μονίμως και δημιουργεί battery brain.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Κώστα ευχαριστώ. Και εμένα πήγε το μυαλό μου σε battery drain.

 

Έχει κανείς να προτείνει κάποιο άλλο αντίστοιχο του GPS status.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που πέρασα την 2.3.5 δεν μπορω να δω πόσες φωτογραφίες μπορώ να τραβήξω ακόμα... αντιθέτως μπορώ να δω πόσα λεπτά εγγραφής βίντεο μου μένουν. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Κώστα ευχαριστώ. Και εμένα πήγε το μυαλό μου σε battery drain.

 

Έχει κανείς να προτείνει κάποιο άλλο αντίστοιχο του GPS status.

 

Πραγματικα αυτο το gps status ειναι για report. Άθλια εφαρμογη. Όταν το δοκίμασα έπαθα πλάκα. Βρήκα την συσκευη μου έτοιμη να κλείσει απο μπαταρία.

Ευτυχώς που όταν πρόκειται για τέτοιες εφαρμογές τις εγκαθιστω μια μια ώστε αν κάτι δεν παει καλα να ξέρω τι θα πετάξω.

 

Δεν χρησιμοποιω κάποια αλλη γιατι δεν έχω πρόβλημα με το gps. Κλειδώνει σε χρόνο dt και αν θέλω να δω κάποια πράγματα όπως το πόσους δορυφόρους λαμβάνει κλπ το βλέπω μέσα απο το προγράμμα πλοήγησης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά αυτό το update της κάμερας κατάφερε να το βάλει κανείς;

εκτός της ρεβεκας φυσικά.υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μπει;

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά αυτό το update της κάμερας κατάφερε να το βάλει κανείς;

εκτός της ρεβεκας φυσικά.υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μπει;

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Δεν είναι όλες οι κάμερες ίδιες.

Άμα δε μπαίνει , απλά δεν είναι για τη δική σου κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...