Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σας τωρα τελευταια μου παρπονιουνται οι συνομιλητες οτι ακουγομαι λες και μιλαω απο πηγαδι εχω cosmote και τερμα σημα λογω femtocell φοραω την Omega 6.1 xt. το φαινομενο αυτο δεν παρατηρηται παντα:O

 

:rolleyes:επειδη και εγω εχω cosmote δοκιμασε το παλιοτερο modem KI3 . ειχα και γω προβληματακια με το KI4 .τωρα ειμαι κομπλε σε σημα ,μπαταρια ποιοτητα και wifi . εαν θες δοκιμαζεις και κατεβαζεις απο δω μεσο CWM----->http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17967764&postcount=5%22

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια ειχα την 2.3.3 με την o2 αλλα την αλλαξα και εβαλα τη 2.3.5 με odin n και το εκανα debrand ομως προσπαθησα να βαλω την παλια της ο2 και το κινητο κολλησε, εβγαζε mono to samsung και τιποτα αλλο. Τελικα περασα παλι τη 2.3.5 και δουλευει αλλα δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το μαρκετ ουτε να κανω αναβαθμιση τους,μου λεει πως η εφαρμογη market εκλεισε και δεν αποκρινεται. τι να κανω? hard reset ? να σημειωσω πως οταν περνουσα τις rom δεν εσβησα ουτε εσβησε το κινητο τιποτα απο δεδομενα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας τωρα τελευταια μου παρπονιουνται οι συνομιλητες οτι ακουγομαι λες και μιλαω απο πηγαδι εχω cosmote και τερμα σημα λογω femtocell φοραω την Omega 6.1 xt. το φαινομενο αυτο δεν παρατηρηται παντα:O

Μήπως έχεις το κινητό σε θήκη, γιατί έχουν γραφτεί αρκετά!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μολις ελαβα το mhl καλωδιο και δουλευει υπεροχα.μπορουμε με καποιο τροπο να κανουμε stream ταινιες απο το σταθερο στο κινητο μεσω lan και να τις βλεπουμε στην τν μεσω του καλωδιου?δεν εχω τν με dlna.

 

Αν κ λιγο τραβηγμενο γινεται με το Vlc Direct pro. Ειτε live stream απο κινητο στο σταθερο, ειτε απο το σταθερο στκ κινητο. Φωτογραφιες, βιντεο κ μουσικη.

 

γεια σας παιδια ειχα την 2.3.3 με την o2 αλλα την αλλαξα και εβαλα τη 2.3.5 με odin n και το εκανα debrand ομως προσπαθησα να βαλω την παλια της ο2 και το κινητο κολλησε, εβγαζε mono to samsung και τιποτα αλλο. Τελικα περασα παλι τη 2.3.5 και δουλευει αλλα δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το μαρκετ ουτε να κανω αναβαθμιση τους,μου λεει πως η εφαρμογη market εκλεισε και δεν αποκρινεται. τι να κανω? hard reset ? να σημειωσω πως οταν περνουσα τις rom δεν εσβησα ουτε εσβησε το κινητο τιποτα απο δεδομενα.

 

Δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση δεδομενων του market μεσα απτη διαχειριση εφαρμογων. Η εκδοση 2.3.5 περιεχει κ τη νεα εκδοση του μαρκετ που για καποιο λογο εχει ενα μικροπροβλημα στην αγορα εφαρμογων. Αλλαζοντας τη γλωσσα του κινητου σε αγγλικα θα σε βοηθησει προσωρινα να κανεις καποια αγορα.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το θεμα των browsers ενω ο inhouse ειναι πολυ γρηγορος και μ αρεσει οπως εχει και τα bookmarks ο opera mobile εχει το απιστευτο feature με το text wrapping το οποιο δεν παιζεται και ειναι απιστευτα πρακτικο! Θα ηθελα να το εχει ο μαμισιος browser αλλα δυστυχως οχι ακομα...εσεις τι χρησιμοποιειτε παιδια? Ποιο σας εχει βολεψει??

 

Sent by Tapatalk from my GS2

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το θεμα των browsers ενω ο inhouse ειναι πολυ γρηγορος και μ αρεσει οπως εχει και τα bookmarks ο opera mobile εχει το απιστευτο feature με το text wrapping το οποιο δεν παιζεται και ειναι απιστευτα πρακτικο! Θα ηθελα να το εχει ο μαμισιος browser αλλα δυστυχως οχι ακομα...εσεις τι χρησιμοποιειτε παιδια? Ποιο σας εχει βολεψει??

 

Sent by Tapatalk from my GS2

 

 

εγω δινω βαση στην ταχυτητα ...ο dolphin HD δεν παιζεται ανοιγει σελιδες και youtube ακαριαια. Σε δικτυο cosmote παντα!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι σήμερα κυκλοφόρησε και η kk5 .

Γνωρίζει κάποιος περισσότερα για αυτή την version ?

Αν έχει ελληνικά (το βασικότερο)αν αλλάζει κάτι σημαντικό σε σχέση με την kk2 και ολα τα σχετικά ..

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι σήμερα κυκλοφόρησε και η kk5 .

Γνωρίζει κάποιος περισσότερα για αυτή την version ?

Αν έχει ελληνικά (το βασικότερο)αν αλλάζει κάτι σημαντικό σε σχέση με την kk2 και ολα τα σχετικά ..

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

 

εχω βαλει criskelo κκ5 πολυ καλη!!!

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/386651_256165424438444_100001349645215_699104_1537584461_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει criskelo κκ5 πολυ καλη!!!

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/386651_256165424438444_100001349645215_699104_1537584461_n.jpg

 

Για πες μας τι νομίζεις ΄τι είναι καλύτερο από τις προηγούμενες ρομ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα σε ευχαριστώ για την απάντηση

πρόλαβε ο κρισκελο παλι μιλάμε :p

Παντως ο κερνελ του τουρκου τα σπαει πραγματικά ..

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας τι νομίζεις ΄τι είναι καλύτερο από τις προηγούμενες ρομ.

 

 

καταρχην η μαμησια 2.3.6 φερει τα εξης χαρακτηριστικα:

 

Android 2.3.6 Update Changelog:

 

* Lockscreen hang bug fixed

* Some Changes on the Camera Interface

* Increase of the HSPA conectivity speed

* Security & Performance improvments

* Faster booting-up

 

 

Oσo για του Criskelo ειναι οτι ποιο γρηγορη ρομ υπαρχει με το συγκεκριμενο ομως kernel και modem που εχω βαλει ποιο πανω . Εχω ανοιξει τις ποιο βαριες εφαρμογες με μεγαλη πιεση και δεν εχει κρασαρει ποτε το S2 δεν υπαρχουν κολληματα lang πολυ καλη μπαταρια και σημα ! Πυροβολει και σκοτωνει:rolleyes:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

καταρχην η μαμησια 2.3.6 φερει τα εξης χαρακτηριστικα:

 

Android 2.3.6 Update Changelog:

 

* Lockscreen hang bug fixed

* Some Changes on the Camera Interface

* Increase of the HSPA conectivity speed

* Security & Performance improvments

* Faster booting-up

 

 

Oσo για του Criskelo ειναι οτι ποιο γρηγορη ρομ υπαρχει με το συγκεκριμενο ομως kernel και modem που εχω βαλει ποιο πανω . Εχω ανοιξει τις ποιο βαριες εφαρμογες με μεγαλη πιεση και δεν εχει κρασαρει ποτε το S2 δεν υπαρχουν κολληματα lang πολυ καλη μπαταρια και σημα ! Πυροβολει και σκοτωνει:rolleyes:

 

 

λοιπον εχω δοκιμασει ακριβως ετσι οπως τα εχεις βαλει ποιο πανω παιδευτηκα λιγο και ομολογω οτι επαθα πλακα:blink:!!! απιστευτη ταχυτητα φοβερο smooth δεν λαγκαρει πουθενα !μαλλον παιζει ρολο ο συνδιασμος kernel και modem που εβαλες! περισσοτερα σε λιγο!

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω δοκιμασει ακριβως ετσι οπως τα εχεις βαλει ποιο πανω παιδευτηκα λιγο και ομολογω οτι επαθα πλακα:blink:!!! απιστευτη ταχυτητα φοβερο smooth δεν λαγκαρει πουθενα !μαλλον παιζει ρολο ο συνδιασμος kernel και modem που εβαλες! περισσοτερα σε λιγο!

 

με το modem ΚΙ3 δεν εχεις line drop οσο με το KI4 σε WCDMA:)

Link to comment
Share on other sites

με το modem ΚΙ3 δεν εχεις line drop οσο με το KI4 σε WCDMA:)

 

 

Το ασυρματο στο σπιτι με KI4 δεν εμπαινε αμεσως . Με KI3 ολα καλα! Πολυ καλη η ρομ του criskelo με τον συνδιασμο κερνελ - μοντεμ που προτεινες! Πολλα thanks!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.υπαρχει τροπος να ορισω καποιον δυνατο ηχο στα μυνηματα γιατι με τους εργοστασιακους δεν τα ακουω καθολου.
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:επειδη και εγω εχω cosmote δοκιμασε το παλιοτερο modem KI3 . ειχα και γω προβληματακια με το KI4 .τωρα ειμαι κομπλε σε σημα ,μπαταρια ποιοτητα και wifi . εαν θες δοκιμαζεις και κατεβαζεις απο δω μεσο CWM----->http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17967764&postcount=5%22

 

Το μοντεμ ki3 μπορώ να το βάλω στην επίσημη cfrooted kj3 με recovery 5.0.27;

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος σας παρακαλω να μου γραψετε για το φοντο κλειδωμα οθονης η εικονα που θα χρησιμοποιησω ποιο μεγεθος πρεπει να εχει ωστε να εμφανιζεται ολοκληρη χωρις να της κανω διορθωση

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος σας παρακαλω να μου γραψετε για το φοντο κλειδωμα οθονης η εικονα που θα χρησιμοποιησω ποιο μεγεθος πρεπει να εχει ωστε να εμφανιζεται ολοκληρη χωρις να της κανω διορθωση

Ευχαριστω

 

800x480.. :)

 

edit...ακυρο..λαθος μου!δεν ειναι αυτο το μεγεθος αλλα το αναποδο! :P

 

480x800

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Το μοντεμ ki3 μπορώ να το βάλω στην επίσημη cfrooted kj3 με recovery 5.0.27;

 

δεν το εχω δουλεψει με την επισημη αλλα γιατι να μην μπαινει ? Δοκιμασε:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αμαρτανω :p και να αφησω για λιγο την omega και να δοκιμασω την leomar για τον λογο οτι ακουω πως εχει καλυτερη μπαταρια σε αυτονομια..το εχει κανενας??εντυπωσεις?ο μεγαλυτερος λογος ειναι οτι σε gaming η omega ξεζουμιζει την μπαταρια κατι που δεν γινεται με leomar..οπως και να εχει θα το δοκιμασω και δω εντυπωσεις και αποτελεσματα!

 

επισης μια noob ερωτηση..πως αποθηκευω μια εικονα της επιφανειας εργασιας στον γαλαξια?δηλαδη πως κανω screen capture που λενε!για να αφησω και γω καμια εικονα με αποτελεσματα μπαταριας!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

επισης μια noob ερωτηση..πως αποθηκευω μια εικονα της επιφανειας εργασιας στον γαλαξια?δηλαδη πως κανω screen capture που λενε!για να αφησω και γω καμια εικονα με αποτελεσματα μπαταριας!

Με πατημενο το home button πατας το power button.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αμαρτανω :p και να αφησω για λιγο την omega και να δοκιμασω την leomar για τον λογο οτι ακουω πως εχει καλυτερη μπαταρια σε αυτονομια..το εχει κανενας??εντυπωσεις?ο μεγαλυτερος λογος ειναι οτι σε gaming η omega ξεζουμιζει την μπαταρια κατι που δεν γινεται με leomar..οπως και να εχει θα το δοκιμασω και δω εντυπωσεις και αποτελεσματα!

 

επισης μια noob ερωτηση..πως αποθηκευω μια εικονα της επιφανειας εργασιας στον γαλαξια?δηλαδη πως κανω screen capture που λενε!για να αφησω και γω καμια εικονα με αποτελεσματα μπαταριας!

 

Την έχω εγώ εδώ και μια εβδομάδα περίπου.

Την κράτησα κανα δυο μέρες με τον κερνελ που φοράει αλλά μου φάνηκε οτι έκανε καποια μικροκολληματάκια και έβαλα siyah όπου πάλι κάτι δεν μου άρεζε και τελικά κατέληξα σε speedmod. Νομίζω οτι συμπεριφέρεται καλύτερα απο τους προηγούμενους kernels, α και επίσης με siyah δεν με άκουγαν και πολύ καθαρά ενώ όταν το σήκωνα και μιλούσα δεν με άκουγαν αμέσως.

Γενικά δεν ξέρω, δε μου φαίνεται τόσο smooth και γρήγορη όσο οι προηγούμενες εκδόσεις, ίσως να φταίει που είχα MIUI για κανα 2 εβδομάδες η οποία πετούσε!

Απο μπαταρία μια χαρά θα έλεγα αν και γενικά η χρήση που του κάνω είναι αρκετά εντατική(τα πάντα ανοιχτά, όλη μερα-νύχτα) :p

Περιμένω να βγει η καινούρια omega ωστόσο, γιατί έχω καιρό να την βάλω και μου λειψε :happy:

 

Για screen capture πάτησε ταυτόχρονα Home button και power button

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγώ εδώ και μια εβδομάδα περίπου.

Την κράτησα κανα δυο μέρες με τον κερνελ που φοράει αλλά μου φάνηκε οτι έκανε καποια μικροκολληματάκια και έβαλα siyah όπου πάλι κάτι δεν μου άρεζε και τελικά κατέληξα σε speedmod. Νομίζω οτι συμπεριφέρεται καλύτερα απο τους προηγούμενους kernels, α και επίσης με siyah δεν με άκουγαν και πολύ καθαρά ενώ όταν το σήκωνα και μιλούσα δεν με άκουγαν αμέσως.

Γενικά δεν ξέρω, δε μου φαίνεται τόσο smooth και γρήγορη όσο οι προηγούμενες εκδόσεις, ίσως να φταίει που είχα MIUI για κανα 2 εβδομάδες η οποία πετούσε!

Απο μπαταρία μια χαρά θα έλεγα αν και γενικά η χρήση που του κάνω είναι αρκετά εντατική(τα πάντα ανοιχτά, όλη μερα-νύχτα) :p

Περιμένω να βγει η καινούρια omega ωστόσο, γιατί έχω καιρό να την βάλω και μου λειψε :happy:

 

Για screen capture πάτησε ταυτόχρονα Home button και power button

 

σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!θελω να παω στην leomar revo γιατι μου φαινεται οτι απο μπαταρια ειναι λιγο καλυτερη απο omega σε gaming και σε web browsing ,την ειχα για λιγο και εβαλα μετα την omega..η ομεγκα εχει καλη αυτονομια σε κατασταση υπνου μονο απο οτι παρατηρησα και σε παιχνιδια η ιντερνετ μου ξεζουμιζει την μπαταρια..!οπως και να εχει περασα την leomar και μου φαινεται smooth μεχρι τωρα και δεν αντιμετωπιζω κανενα lag και ολα ειναι τελεια μεχρι στιγμης..κερνελ δεν πειραζω προς το παρων!θα δω αποτελεσματα μπαταριας και θα ανεβασω screenshot για εντυπωσεις!

σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια...ειστε υπεροχοι ολοι που βοηθατε και μοιραζεστε τα παντα!

παω να ξεζουμισω τωρα το κινητο σε πειραματα :lol::lol:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...