Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και λέτε για την προώθηση, ισχύει ότι υπάρχει χρέωση από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας για να βάλεις προώθηση σε άλλο αριθμό;

 

Συγκεκριμένα έχω δύο νούμερα σε διαφορετικές εταιρίες και θέλω να πάρω έναν αντάπτορα dual sim, οπότε η μία κάρτα θα είναι απενεργοποιημένη. Μπορώ να βάλω προώθηση κλήσεων στην ενεργή κάρτα χωρίς να χρεώνομαι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σε όλους. Έψαξα για το συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν βρήκα κάτι στο φόρουμ και ζητάω τη βοήθειά σας. Ηθελα να ρωτήσω πως μπορώ να μετακινήσω φωτογραφίες μεταξύ των φακέλων, χωρίς το kies. Με τον παλιό καλό απλό τρόπο δηλαδή. Θα πρέπει να εγκαταστήσω κάποιον file manager? Ευχαριστώ!

με την στοκ εφαρμογη,τα αρχεια μου,βρισκεις αυτο που θες και εχει επιλογη για μετακινηση.επισης μεσω υπολογιστη μετον γνωστο τροπο.

 

Μιας και λέτε για την προώθηση, ισχύει ότι υπάρχει χρέωση από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας για να βάλεις προώθηση σε άλλο αριθμό;

 

Συγκεκριμένα έχω δύο νούμερα σε διαφορετικές εταιρίες και θέλω να πάρω έναν αντάπτορα dual sim, οπότε η μία κάρτα θα είναι απενεργοποιημένη. Μπορώ να βάλω προώθηση κλήσεων στην ενεργή κάρτα χωρίς να χρεώνομαι;

νομιζω οτι χρεωνεται ο αριθμος που πηγαινει η κληση. edit. ευχαριστω για την συνενωση ..δεν το καταφερνω με τιποτα.

Edited by stauros2653
Συνένωση Μηνυμάτων
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, εκεί είναι. Στη συνέχεια επιλέγεις το "λογαριασμός Samsung account", και αφαίρεση λογαριασμού.

 

στο ρυθμίσεις - λογ/μοι και συγχρονισμός, εμφανίζονται μόνο λογ/μό gmail, whatsapp και facebook και όχι Samsung account. δεν ξέρω τί γίνεται. πάντως ευχαριστώ πολύ και τους δύο που μου απάντησαν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια περασα την ελληνικη 4.1.2 αλλα εχω δει οτι το titanium μου κανει κατι σκηνικα περιεργα...

- οταν το ξεκιναω πλεον μου εμφανιζει οτι πρεπει να ενεργοποιησω λεει το usb debugging... και ενω το ενεργοποιω απο το μενου προγραμματιστων συνεχιζει να το πεταει..ξερει κανεις γιατι?

 

- κανω επαναφορα ολων των εφαρμογων και μετα τις περναω στην SD εκτος 10-15 βασικων...μετα απο ρεσταρτ παλι της εμφανιζει σαν να μην εχουν εγκατασταθει....θα με τρελανει! any help?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από τότε που έβαλα την 4.1.2 μου βγάζει ότι δεν έχω χώρο διαθέσιμο να κάνω update

έφαγα αρκετές εφαρμογές και τώρα πάει καλύτερα

ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ, πριν όσες εφαρμογές και να είχα, ποτέ δεν μου είχε βγάλει ότι δεν έχει χώρο

GSII unbranded με 4.1.2 από το Σάββατο

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αποφάσισα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και μέχρις στιγμής όλα καλά. Πάντως το παρακολουθώ και ελπίζω να μην "ξαναπέσει" έτσι αδικαιολόγητα ο αποθηκευτικός χώρος.

 

Κάτι που παρατήρησα είναι πως δεν υποστηρίζει πλέον τον flash player, υπάρχει κάποια λύση γι αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ένα μήνυμα ''SAMSUNG DISCLAIMER'' και από κάτω confirm. Τι είναι αυτό; Βασικά πάτησα home button και έφυγε, αλλά, έπρεπε να πατήσω confirm; Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ένα μήνυμα ''SAMSUNG DISCLAIMER'' και από κάτω confirm. Τι είναι αυτό; Βασικά πάτησα home button και έφυγε, αλλά, έπρεπε να πατήσω confirm;

 

Είναι το voice search. Απλά πάτησε confirm και βγες μετά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οποιον γνωριζει 100/100 πριν λιγο καιρο εκανα μια μ...κια και εσβησα τον φακελο efs απο τοτε μετα απο πολυ ψαξιμο καταφερα να φερω το τηλ σε κανονικη λειτουργια το θεμα ειναι οτι εχω δοκιμασει τα παντα και εχω λαθος imei(004999010640000)η μονη λυση που εχω βρει μεχρι τωρα για να επαναφερω το κανονικο ιμει ακουει στο ονομα SRS: Repair,την εχει δοκιμασει κανενας γιατι θελει και 15 ευρω για username και pass. υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω?Στην αντιπροσωπεια αν πληρωσω θα μου το φτιαξουν?:blink::blink:

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο ειχα(Παλια) την εκδοση android 4.0.3 ειχα βαλει στην 2 σελιδα ενα widget που ειχε τις ρυθμισεις για την φωτεινοτητα της οθονησ, το wifi, το bluetooth, το συγχρονισμο λογαριασμος και καποια αλλα κουμπια αλλα ολα σε ενα και μονο widget και αυτο δεν μπορω να το βρω στην 4.1.2 για να το βαλω και σε αυτη εξω στην 2 σελιδα.

 

Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα που μπορω να το βρω?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο ειχα(Παλια) την εκδοση android 4.0.3 ειχα βαλει στην 2 σελιδα ενα widget που ειχε τις ρυθμισεις για την φωτεινοτητα της οθονησ, το wifi, το bluetooth, το συγχρονισμο λογαριασμος και καποια αλλα κουμπια αλλα ολα σε ενα και μονο widget και αυτο δεν μπορω να το βρω στην 4.1.2 για να το βαλω και σε αυτη εξω στην 2 σελιδα.

 

Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα που μπορω να το βρω?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

μάλλον εννοεις toggles σαν το widgetsoid, power widget κτλ κτλ

το play είναι γεμάτο απ αυτά, δες ποιο σε βολεύει...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν με καταλαβες...

 

Δεν ειχα εγκαταστησει ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ widget το ειχε απο μονο του το κινητο με την android 4.0.3 δεν ειχα εγκαταστησει απολυτως τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν με καταλαβες...

 

Δεν ειχα εγκαταστησει ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ widget το ειχε απο μονο του το κινητο με την android 4.0.3 δεν ειχα εγκαταστησει απολυτως τιποτα.

 

Για να μην το βλέπεις στην jelly bean προφανώς δεν υπάρχει και θα πρέπει να εγκαταστήσεις εσύ ένα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές τις επιλογές που θες, τις έχει πλέον κατεβάζοντας τη notification bar. Γιατί να γεμίζεις τις οθόνες σου με άχρηστα πράγματα;
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ΔΕΝ ήταν άχρηστα πράγματα αφού το χρησιμοποιουσα αρκετά.

 

καταλαβες λαθος. λεω, πως πλεον το wifi, το bt, ο συγχρονισμος κλπ, υπαρχουν κατεβαζοντας τη notification bar. οποτε, ποιος ο λογος να τα εχεις και σε καποια οθονη σαν widget;

Link to comment
Share on other sites

καταλαβες λαθος. λεω, πως πλεον το wifi, το bt, ο συγχρονισμος κλπ, υπαρχουν κατεβαζοντας τη notification bar. οποτε, ποιος ο λογος να τα εχεις και σε καποια οθονη σαν widget;

 

Μα για να μην κατεβάζει τη notification bar..! :p

Link to comment
Share on other sites

καταλαβες λαθος. λεω, πως πλεον το wifi, το bt, ο συγχρονισμος κλπ, υπαρχουν κατεβαζοντας τη notification bar. οποτε, ποιος ο λογος να τα εχεις και σε καποια οθονη σαν widget;

Έχεις δίκιο νόμιζα ότι με δουλεύεις.

 

Ο έγινε παρεξήγηση κι εξήγηση δεν δώσαμε.

 

Ο ούτε γάτα, ούτε ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Μα για να μην κατεβάζει τη notification bar..! :p

 

:lol:

 

Έχεις δίκιο νόμιζα ότι με δουλεύεις.

 

Ο φίλος τότε.

 

προφανως γι' αυτο το λογο δεν υπαρχει πλεον το widget, επειδη η notification bar στην 4.1.2 ειναι πιο πληρης σε σχεση με την 4.0.3 και 4.0.4, οποτε βρισκεις εκει τις βασικες λειτουργιες.;)

Link to comment
Share on other sites

προφανως γι' αυτο το λογο δεν υπαρχει πλεον το widget, επειδη η notification bar στην 4.1.2 ειναι πιο πληρης σε σχεση με την 4.0.3 και 4.0.4, οποτε βρισκεις εκει τις βασικες λειτουργιες.;)

 

Θα μπορούσαν όμως να είχαν βάλει ένα widget που να κατεβάζει τη notification bar.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εσας το 1GB RAM του κινητου σας φτανει???

Εγω λοιπον επειδη με το στησιμο του κινητου και την JB ειμαι μονιμα με 80ΜΒ ελευθερα και αντιμετωπιζω διασπαρτα lags, αποφασισα από χθες να παιξω με τα developer options και τις επιλογες των activities που επιτρεπονται ανοιχτες. (Δεν συζηταμε καν για task killers - εχει συζητηθει εκτενως από την κυκλοφορια του λειτουργικου οτι μαλλον κακο κανουν παρα όφελος)

Προθεση μου δεν ηταν να καταργησω την εννοια του multitasking αλα ios, αλλα να χαμηλωσω στο λειτουργικο το "ταβανι" σε αριθμο εφαρμογων που μπορει να εχει ανοιχτες, πριν αρχιζει να κλεινει καποιες αυτοματα στα πλαισια της διαχειρισης μνημης που εχει το android. Επελεξα λοιπον στο limit background processes την επιλογη "at most 4" (οχι βεβαια το dont keep activities για τον λογο που ανεφερα παραπανω) και ομολογω οτι εχω δει μεγαλη διαφορα! Ελευθερη RAM 1 μερα τωρα σταθερα στα 200ΜΒ, πιο ομαλη λειτουργια, κανενα redraw στο desktop - το πειραμα θα συνεχιστει λοιπον και βλεπουμε... :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσας το 1GB RAM του κινητου σας φτανει???

Εγω λοιπον επειδη με το στησιμο του κινητου και την JB ειμαι μονιμα με 80ΜΒ ελευθερα και αντιμετωπιζω διασπαρτα lags, αποφασισα από χθες να παιξω με τα developer options και τις επιλογες των activities που επιτρεπονται ανοιχτες. (Δεν συζηταμε καν για task killers - εχει συζητηθει εκτενως από την κυκλοφορια του λειτουργικου οτι μαλλον κακο κανουν παρα όφελος)

Προθεση μου δεν ηταν να καταργησω την εννοια του multitasking αλα ios, αλλα να χαμηλωσω στο λειτουργικο το "ταβανι" σε αριθμο εφαρμογων που μπορει να εχει ανοιχτες, πριν αρχιζει να κλεινει καποιες αυτοματα στα πλαισια της διαχειρισης μνημης που εχει το android. Επελεξα λοιπον στο limit background processes την επιλογη "at most 4" (οχι βεβαια το dont keep activities για τον λογο που ανεφερα παραπανω) και ομολογω οτι εχω δει μεγαλη διαφορα! Ελευθερη RAM 1 μερα τωρα σταθερα στα 200ΜΒ, πιο ομαλη λειτουργια, κανενα redraw στο desktop - το πειραμα θα συνεχιστει λοιπον και βλεπουμε... :)

 

1. βάλε greenify

2. Απενεργοποίησε τα notifications απο εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι

3. limit background processes την επιλογη "at most 4"

Αν έβαζες και καμία κάστομ (βλέπε slim) που δεν έχει bloatware θα ήταν ακόμα καλύτερα

 

εγώ στην JB είχα 350mb ram free

στην GB έχω 450mb ram free

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Θελω αντιμετωπιση σε stock κατασταση, χωρις root κλπ. Από notifications εχω αυτα που μου ειναι απαραιτητα, αλλα ειναι αρκετα με βαση το τι θελω προσωπικα από την χρηση του κινητου. Οποτε εχω ηδη κανει το limit στο 4 και φαινεται για την ωρα να ειναι αρκετο :)

Ξεχασα να γραψω κατι πιο βασικο! Η ρυθμιση με το limit activities σε 4 δεν διατηρειται μετα απο restart - ξερουμε καμια λυση για αυτο, οχι οτι κανω επανεκκινηση συχνα αλλα...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσας το 1GB RAM του κινητου σας φτανει???

Εγω λοιπον επειδη με το στησιμο του κινητου και την JB ειμαι μονιμα με 80ΜΒ ελευθερα και αντιμετωπιζω διασπαρτα lags, αποφασισα από χθες να παιξω με τα developer options και τις επιλογες των activities που επιτρεπονται ανοιχτες. (Δεν συζηταμε καν για task killers - εχει συζητηθει εκτενως από την κυκλοφορια του λειτουργικου οτι μαλλον κακο κανουν παρα όφελος)

Προθεση μου δεν ηταν να καταργησω την εννοια του multitasking αλα ios, αλλα να χαμηλωσω στο λειτουργικο το "ταβανι" σε αριθμο εφαρμογων που μπορει να εχει ανοιχτες, πριν αρχιζει να κλεινει καποιες αυτοματα στα πλαισια της διαχειρισης μνημης που εχει το android. Επελεξα λοιπον στο limit background processes την επιλογη "at most 4" (οχι βεβαια το dont keep activities για τον λογο που ανεφερα παραπανω) και ομολογω οτι εχω δει μεγαλη διαφορα! Ελευθερη RAM 1 μερα τωρα σταθερα στα 200ΜΒ, πιο ομαλη λειτουργια, κανενα redraw στο desktop - το πειραμα θα συνεχιστει λοιπον και βλεπουμε... :)

 

Εγώ είδα τι μπορεί να σου κάνει μια εφαρμογή όταν έβαλα από την go team, τον next launcher, next callendar & go weather. Το κινητό το τέντωσε και δούλευε με ελεύθερα max 60-80mb ram....Μόλις έφαγαν ξήλωμα και πέρασμα android weather, apw, apex/nova παίζω στα 150mb ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με go launcher και go weather αυτή τη στιγμή έχω 185 και γενικά δεν έχω προβλήματα με κολλήματα και καθυστερήσεις. Ο next λόγω των πολλών 3D πρέπει να είναι βαρύς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...