Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι δεν μπορω να βαλω μεγαλα αρχεια στην καρτα μνημησ?εχω 29 γιγα ελευθερα κ θελω να περασω ενα αρχειω 4.5 γιγα κ μου λεει οτι ειναι πολυ μεγαλω αρχειο..κατι τετιο..ενω εχω χωρο...συνδεσα το κινητο με το pc κ δοκιμασα...

 

Το FAT32 έχει περιορισμό μεγέθους αρχείων τα 4gb (στα PC τουλάχιστον αλλά αν είναι περιορισμός της συγκεκριμένης μορφοποίησης μάλλον ισχύει και στο android)

oops με προλάβανε... :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά δεν θα την δει το κινητό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να την δει το κινητο..τοτε τι νοημα εχει να τιν κανω ntfs....πωσ γινετε να περνας μεγαλα αρχεια σε fat32 για να την βλεπει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την φορμαρεις σ'ένα pc σε extfat και δες αν θα την δει το κινητό. Αλλα την βλέπουν και αλλα όχι. Δεν ξέρω για το s2. Άμα την δει, τότε θα είσαι οκ και το μέγεθος των αρχείων.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την φορμαρεις σ'ένα pc σε extfat και δες αν θα την δει το κινητό. Αλλα την βλέπουν και αλλα όχι. Δεν ξέρω για το s2. Άμα την δει, τότε θα είσαι οκ και το μέγεθος των αρχείων.

 

Κατά πάσα πιθανότητα θα την δει όντως μόνο σε exFat

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

 

Είναι η τέταρτη συσκευή android στην κατοχή μου και κάθε καινούργια είχε και καλύτερη απόκριση οθόνης. Η προηγούμενη πού ήταν σούπερ ήταν το xperia neo v. Το s2 παρόλο πού στα πάντα είναι πολύ καλύτερο από το neo v, στα μηνύματά η οθόνη του αποκρίνεται πιο αργά. Και αυτό συμβαίνει και με την εφαρμογή της μαμάς και με το handsent sms. Υπάρχει τρόπος να κάνουμε πιο γρήγορη την απόκριση της οθόνης στα μηνύματα.? Όταν λέω αργή απόκριση εννοώ πως στο δευτερόλεπτο έγραφα πχ 3 χαρακτήρες ενώ τώρα μπορεί να αναγνωρίσει μόνο 2 στον ίδιο χρόνο. Αυτό το μικρό lag ας πούμε το καταλαβαίνω λόγο των πολλών μυνημάτων που στέλνω. Δεν έχω παρατηρήσει αυτό το lag παρά μόνο στα μηνύματα.

 

Αν κάποιος ξέρει κάποιο τρόπο ή κάποια ρύθμιση θα με βοηθούσε πολυ. :D:rolleyes:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Τι ROM εχεις? 4.0.3? Γιατι στην 2.3.6 υπηρχε καλυτερη γενικα αποκριση του κινητου παντου! Εν αναμονη της 4.1.2 που θα διορθωσει πολλα κακως κειμενα της ICS

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν η μπαταρια στο κινητο ειναι 4% και λιγοστευτει πεφτει και η σταθμη της φωτεινοτητας της οθονης και ΔΕΝ μπορεις να την ανεβασεις μεχρι να φορτισεις την μπαταρια ετσι δεν ειναι?

 

Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Σε μαμά ρομ Ναι είναι σωστό.Δεν μπορείς να τραβήξεις φώτο επίσης, ούτε να ακούσεις ράδιο.Και κάτι αλλά είναι αλλά δεν τα θυμάμαι 2 μέρες είχα μαμά
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι ROM εχεις? 4.0.3? Γιατι στην 2.3.6 υπηρχε καλυτερη γενικα αποκριση του κινητου παντου! Εν αναμονη της 4.1.2 που θα διορθωσει πολλα κακως κειμενα της ICS

 

Ναι την 4.0.3 έχω. Όντως η 2.3.6 μου μοιάζει σε μερικά σημεία πολύ γρήγορη γιατί τα δουλεύω και τα δύο κινητά παράλληλα. Βέβαια στο s2 υπάρχουν κομμάτια όπως το βίντεο ή τα παιχνίδια κτλ που δεν παίζεται πουθενά :happy::) . Απλά στα μηνήματα παρατήρησα την διαφορά και μου έκανε εντύπωση. Θα κάνω υπομονή τότε μέχρι την 4.1.2 :rolleyes:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Σε μαμά ρομ Ναι είναι σωστό.Δεν μπορείς να τραβήξεις φώτο επίσης, ούτε να ακούσεις ράδιο.Και κάτι αλλά είναι αλλά δεν τα θυμάμαι 2 μέρες είχα μαμά

Μπορεις να τα παρακαμψεις ολα αυτα παντα με μαμα ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι και η 4.0.3 και η 4.0.4, στα εικονίδια(bluetooth, wifi κτλ.) που βρίσκονται στην πάνω συρόμενη άκρη της οθόνης, δεν έχει την δυνατότητα να επιλέξω εγώ ποιες λειτουργίες θέλω να έχει και με ποια σειρά. Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα; Γιατί στο lg optimus 2x με την ics 4.0.4 μου έδινε αυτή την δυνατότητα και προσωπικά με βόλευε απίστευτα να έχω την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση δεδομένων εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Ναι την 4.0.3 έχω. Όντως η 2.3.6 μου μοιάζει σε μερικά σημεία πολύ γρήγορη γιατί τα δουλεύω και τα δύο κινητά παράλληλα. Βέβαια στο s2 υπάρχουν κομμάτια όπως το βίντεο ή τα παιχνίδια κτλ που δεν παίζεται πουθενά :happy::) . Απλά στα μηνήματα παρατήρησα την διαφορά και μου έκανε εντύπωση. Θα κάνω υπομονή τότε μέχρι την 4.1.2 :rolleyes:

 

Η αργή απόκριση στα μηνύματα μου φέρνει στο μυαλό μικρό buffer του πληκτρολογίου

δοκίμασες κάποια άλλη εφαρμογή; (smart keyboard, swiftkey κτλ)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι και η 4.0.3 και η 4.0.4, στα εικονίδια(bluetooth, wifi κτλ.) που βρίσκονται στην πάνω συρόμενη άκρη της οθόνης, δεν έχει την δυνατότητα να επιλέξω εγώ ποιες λειτουργίες θέλω να έχει και με ποια σειρά. Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα; Γιατί στο lg optimus 2x με την ics 4.0.4 μου έδινε αυτή την δυνατότητα και προσωπικά με βόλευε απίστευτα να έχω την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση δεδομένων εκεί.

 

 

Με "μαμά" ρομ όχι, δεν έχεις αυτήν την δυνατότητα παρά μόνο σε custom, εγώ έχω αυτήν που έχει αυτό που θέλεις + αρκετά άλλα καλούδια :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι και η 4.0.3 και η 4.0.4, στα εικονίδια(bluetooth, wifi κτλ.) που βρίσκονται στην πάνω συρόμενη άκρη της οθόνης, δεν έχει την δυνατότητα να επιλέξω εγώ ποιες λειτουργίες θέλω να έχει και με ποια σειρά. Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα; Γιατί στο lg optimus 2x με την ics 4.0.4 μου έδινε αυτή την δυνατότητα και προσωπικά με βόλευε απίστευτα να έχω την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση δεδομένων εκεί.

 

καλημερα καταρχην πρεπει να εισαι ρουτ αν εισαι ρουτ και φορας πχ την 4.0.4 LQ2 η LPX κλπ μπορεις τουλαχιστον εγω αυτο εχω κανει να περασεις αυτο του Στρατου http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886360 και αν η ρομ δεν ειναι deodexed και ειναι odexed τοτε μολις το φλασαρεις πας με το root explore στην διαδρομη system/app/SystemUI.odex kai σβηνεις το SystemUI.odex και μετα ολα τουλαχιστον σεμενα δουλευουν ρολοι , και με την εφαρμογη που θα σου εμφανιστει quick panel settings θα αλλαζειςοποιο εικονιδιο θες

Link to comment
Share on other sites

Η αργή απόκριση στα μηνύματα μου φέρνει στο μυαλό μικρό buffer του πληκτρολογίου

δοκίμασες κάποια άλλη εφαρμογή; (smart keyboard, swiftkey κτλ)

 

Smart keyboard δοκίμασα. Swiftkey οχι. Θα δοκιμάσω :)

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά στο Forum. Έχει κανείς σας δοκιμάσει μπαταρία από ebay για SII ; Είχε κάποιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά στο Forum. Έχει κανείς σας δοκιμάσει μπαταρία από ebay για SII ; Είχε κάποιο θέμα;

 

Ψάξε για μπαταρία ANKER

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει δεκα φορες την παρακολουθηση του συγκεκρημενου θεματος στον υπολογιστη με αμμεση αποστολη μειλ και τιποτα...μπαινω κ βλεπω αλλες δυο σελιδες μηνυματα.

Εποσης ουτε gmail στο ουτε στο yahoo δεν μπορω να δω τα αποθηκευμενα μειλ.των φιλων.

Τι κανω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει δεκα φορες την παρακολουθηση του συγκεκρημενου θεματος στον υπολογιστη με αμμεση αποστολη μειλ και τιποτα...μπαινω κ βλεπω αλλες δυο σελιδες μηνυματα.

Εποσης ουτε gmail στο ουτε στο yahoo δεν μπορω να δω τα αποθηκευμενα μειλ.των φιλων.

Τι κανω;;;;

 

Αν δεν διαβάσεις την πρώτη ειδοποίηση δεν έρχονται αλλες

Link to comment
Share on other sites

παιδια μυριζομαι την αναβαθμιση πολυ κοντα.... Σημερα η sammy ανακοινωσε επισημα οτι στην Γερμανια το ΚΙΕΣ αναβαθμιστηκε για να υποστηξει το 9500plus που σημαινει οτι αφου το plus θα τρεχει την 4.1.2 λογικα πρεπει να δωσουν και για το δικό μας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μυριζομαι την αναβαθμιση πολυ κοντα.... Σημερα η sammy ανακοινωσε επισημα οτι στην Γερμανια το ΚΙΕΣ αναβαθμιστηκε για να υποστηξει το 9500plus που σημαινει οτι αφου το plus θα τρεχει την 4.1.2 λογικα πρεπει να δωσουν και για το δικό μας.

 

Καμιά σχέση το θέμα αυτό

Link to comment
Share on other sites

Αν δ

εν διαβάσεις την πρώτη ειδοποίηση δεν έρχονται αλλες

Οταν λες.να την διαβασω εννοεις να ανοιξω το μειλ ή αφου το ανοιξω να πατησω τον συνδεσμο γιατι εγω πολλες φορες το νεο ποστ το διαβαζω εκει στο τελος του μειλ...

Κ τα μειλ των φιλων γιατι δεν τα βλεπω οπως στον υπολογιστη;

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για μπαταρία ANKER

 

Ευχαριστώ Στράτο. Η Anker είναι αξιόπιστη; Μπαίνοντας στο Site της παρατήρησα ότι έχει 2700mAh ενώ σε ebay και amazon υπάρχουν οι 1900mAh. Παίζει μαιμού εκεί; Γνωρίζει κανείς κανένα Site να πάρουμε γνήσιο πράμα ή ακόμα και της Samsung;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...