Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους. Έρχομαι απ' το γειτονικό sub-forum του Note II, το οποίο και έχω λατρέψει ιδιαίτερα και μπορώ να πω πως είναι η καλύτερη φορητή συσκευή που έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου. Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση ως κατόχους του επίσης εντυπωσιακού και θρυλικού S II, που ποτέ μου δεν είχα, αλλά έχω ακούσει και διαβάσει τα καλύτερα.

 

Εσείς σήμερα με το S II σας, το οποίο φοράει την τελευταία official ROM, νιώθετε καλυμμένοι από τη συμπεριφορά της συσκευής και τις δυνατότητές της (ROM & εφαρμογές) σε σχέση με την καθημερινότητά σας. Υπάρχουν πράγματα που έκανε πολύ καλά όταν το αγοράσατε, αλλά πλέον λόγω εγκατάλειψης απ' τη Samsung υστερεί και σας αναγκάζει να το αλλάξετε. Ρωτάω γιατί είμαι απ' τους ανθρώπους που κρατάνε τις συσκευές τους για πολύ καιρό (ίσως και για χρόνια αν η συσκευή "τραβάει"). Απλά θέλω μια εκτίμηση του κατά πόσο το S II μπορεί σήμερα, σε stock κατάσταση (όχι custom ROMs), να αντεπεξέλθει καλά στην τυπική καθημερινότητά σας. Βέβαια οι απαιτήσεις του καθενός διαφέρουν, το ξέρω. Αν δεν σας "έτρωγε" το μικρόβιο της αναβάθμισης, θα μπορούσατε να κρατήσετε το S II σας για αρκετό καιρό ακόμα, ίσως και για χρόνια;

 

Παράξενη ερώτηση, το ξέρω. Όποιος γουστάρει απαντάει.

 

Η δικη μου αποψη για την ερωτηση σου:

 

Το SII κραταει καλα ακομα, οχι ΜΟΝΟ γιατι θα παρει την JB, αλλα γιατι μπορει να κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ εστω και με παλαιοτερη version... Το θεμα των αναβαθμησεων εχει καταντησει (κατα την προσωπικη μου αποψη) πολυ γραφικο, μια και ουσιαστικα περιμενουμε την επομενη καθαρα για λογους "γοητρου" κι οχι για λογους ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ της συσκευης... Δεν νομιζω να εχει τυχει σε καποιον εφαρμογη που να ΑΠΑΙΤΕΙ την τελευταια version για να τρεξει... εμενα παντως οχι!

 

Οσο για την υπολογιστικη ισχυ... Οι 2 πυρηνες ειναι υπεραρκετοι για ενα ΤΗΛΕΦΩΝΟ με δυνατοτητες υπολογιστη. Αν το σηκωνει η τσεπη σου, παρε 4πυρηνο, αν οχι, οι 2 ειναι μια χαρα. Εκτος αν θελεις να τρεχεις το Undercover σε 720p αναλυση και να βλεπεις τον δρομο να "λαμπει"... Προσωπικα δεν με νοιαζει ιδιαιτερα, μια και ειμαι "παλιας γενιας" και γουσταρω να εχω πρωτα ενα ισχυρο pc και μετα ενα ισχυρο ΚΙΝΗΤΟ...

 

Παραδεχομαι ομως οτι αν μου περισσευαν, θα αγοραζα ενα SIII, ετσι απλα σαν δωρακι στον εαυτο μου... οχι γιατι θα μου προσφερει κατι παραπανω...

 

Προσφατα αγορασε το SII ο αδερφος μου και παρ'ολο που μπορουσε να παρει το SIII, προτιμησε το best-seller το οποιο την "παλευει" αααααανετα ακομα για κανα χρονο, ισως και παραπανω!!!

 

Καλη χρονια σε ολη την παρεα!

 

Υ.Γ. καπου διαβασα οτι το επομενο Galaxy ισως εχει ευκαμπτη οθονη... αυτο δηλαδη, εκτος απο την εξελιξη της τεχνολογιας, σε τι θα χρησιμευσει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υ.Γ. καπου διαβασα οτι το επομενο Galaxy ισως εχει ευκαμπτη οθονη... αυτο δηλαδη, εκτος απο την εξελιξη της τεχνολογιας, σε τι θα χρησιμευσει?

 

Στο να σου δίνει τη δυνατότητα σαν κάτοχος ενός Galaxy Note 3 (ή 4 τέλος πάντων) και θέλοντας να το μεταφέρεις βάζοντάς το στην τσέπη να μπορείς να το διπλώνεις 3-4 φορές και να το κάνεις σαν xperia mini..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους. Έρχομαι απ' το γειτονικό sub-forum του Note II, το οποίο και έχω λατρέψει ιδιαίτερα και μπορώ να πω πως είναι η καλύτερη φορητή συσκευή που έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου. Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση ως κατόχους του επίσης εντυπωσιακού και θρυλικού S II, που ποτέ μου δεν είχα, αλλά έχω ακούσει και διαβάσει τα καλύτερα.

 

Εσείς σήμερα με το S II σας, το οποίο φοράει την τελευταία official ROM, νιώθετε καλυμμένοι από τη συμπεριφορά της συσκευής και τις δυνατότητές της (ROM & εφαρμογές) σε σχέση με την καθημερινότητά σας. Υπάρχουν πράγματα που έκανε πολύ καλά όταν το αγοράσατε, αλλά πλέον λόγω εγκατάλειψης απ' τη Samsung υστερεί και σας αναγκάζει να το αλλάξετε. Ρωτάω γιατί είμαι απ' τους ανθρώπους που κρατάνε τις συσκευές τους για πολύ καιρό (ίσως και για χρόνια αν η συσκευή "τραβάει"). Απλά θέλω μια εκτίμηση του κατά πόσο το S II μπορεί σήμερα, σε stock κατάσταση (όχι custom ROMs), να αντεπεξέλθει καλά στην τυπική καθημερινότητά σας. Βέβαια οι απαιτήσεις του καθενός διαφέρουν, το ξέρω. Αν δεν σας "έτρωγε" το μικρόβιο της αναβάθμισης, θα μπορούσατε να κρατήσετε το S II σας για αρκετό καιρό ακόμα, ίσως και για χρόνια;

 

Παράξενη ερώτηση, το ξέρω. Όποιος γουστάρει απαντάει.

 

Έχω το s2 περίπου 1.5+ χρονο. Ποτε ρουτ μονό τις επίσημες αναβαθμίσεις. Ειλικρινά είναι το μοναδικό κινητό εδώ και πολλά χρονιά που δεν σκέφτομαι να το αλλάξω. To s3 & note2 είναι γοητευτικά αλλα περα από το μέγεθος της οθόνης προσωπικά δεν έχουν να μου δώσουν κάτι παραπάνω. Και θα χάσω και φορητοτητα.

Η.χρήση που του κάνω είναι ιντερνέτ, πολλές εφαρμογες, παιχνίδια κλπ αυτό που εύχομαι είναι να μην μου παθει κάτι γιατί δεν ξέρω ποιο θα είναι ισάξιος αντικαταστάτης ( ίσως το... s2 σε λευκό! :-).

Το μονό θεωρητικό μείον είναι η ανάλυσή της οθόνης. Ειναι όμως true rgb (και όχι pentile όπως του s3) κάτι το οποίο της δίνει εξαιρετική ποιότητα απεικόνισής. Διπλά στο πολύ galaxy nexus το χτυπούσε στα ισα χωρίς προβλημα. Έχοντάς το νοτε2 στην κατοχή σου δεν ξέρω αν σκέφτεσαι το s2 σαν δεύτερό η αν το νοτε2 μπορει να σε συντροφεύσει για χρονιά. Και στις δυο περιπτώσεις η απάντηση είναι ναι με άνεση. Το νοτε2 με ένα μικρο συμβιβασμό στο μέγεθος μπορεις να το έχεις για τουλάχιστον 3+ χρονιά χωρίς να σου λείπει κάτι. Λιγο λιγότερο τον γερολυκο s2..

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το ειδα το προγραμμα noled δεν ψαχνω κατι τετοιο αλλα απλα να αναβει εστω και στιγμιαια η οθονη οπως ειναι κανονικα οταν εχεις μυνημα ή καποια ειδοποιηση.

 

Αν εννοείς να αναβοσβήνει την οθόνη, τότε όχι δεν ξέρω κάτι. Για το φωτισμό των touch πλήκτρων έχω ακούσει, αλλά νομίζω ότι σε στοκ κατάσταση δεν παίζει. Κάποιος που γνωρίζει περισσότερα σχετικά ας βοηθήσει. Τώρα αν ούτε αυτό σε καλύπτει ..... δεν έχω ακούσει για τίποτα άλλο.

 

Όσο για το noled, απλά να συμπληρώσω, ότι δεν αυξάνει την κατανάλωση της μπαταριας. Λόγω της τεχνολογίας της οθόνης (amoled) δεν έχεις σοβαρή αύξηση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τους φίλους gaster, stabill και sleon για τις απαντήσεις τους. Παιδιά με καλύψατε πλήρως και ήταν αυτό που περίμενα να ακούσω. Κι εγώ είμαι της άποψης ότι οι συσκευές αυτές (S ΙΙ/III, Note Ι/II) είναι "σκυλιά μαύρα" που έχουν να μας δώσουν πολλά χρόνια ικανοποίησης, ακόμα και με την official υποστήριξη. Μου είχε διαφύγει το γεγονός ότι το S II παίρνει την 4.1.2! Wow! Μπράβο στη Samsung!

 

Σίγουρα όλοι μας έχουμε την τάση να θέλουμε τις τελευταίες και καλύτερες συσκευές, αλλά αν εστιάσουμε στην ουσία νομίζω πως και αυτές που ήδη έχουμε μπορούν να μας καλύψουν άνετα για αρκετά χρόνια.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

 

Όσο για το noled, απλά να συμπληρώσω, ότι δεν αυξάνει την κατανάλωση της μπαταριας. Λόγω της τεχνολογίας της οθόνης (amoled) δεν έχεις σοβαρή αύξηση.

 

κραταει τον επεξεργαστή εκτός deep sleep οπότε μπορεί να καίει πολύ λίγο η οθόνη αλλά......

Link to comment
Share on other sites

Το handcent sms έχει δυνατότητα να ανοίγει η οθόνη σε sms

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

κραταει τον επεξεργαστή εκτός deep sleep οπότε μπορεί να καίει πολύ λίγο η οθόνη αλλά......

 

Δηλαδή το πρόγραμμα που θα κάνει την οθόνη να αναβοσβήνει όταν θα έρθει το sms ή θα υπάρχει η αναπάντητη, δεν θα κρατάει την cpu εκτός deep sleep? Ποια εφαρμογή είναι αυτή, δεν μου την λέτε και μένα?

 

Αν και νομίζω ότι για τέτοια πράγματα δεν απασχολείται η cpu, αλλά η gpu. Βέβαια αυτό εξαρτάται και από το ίδιο το πρόγραμμα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόγραμμα που θα κάνει την οθόνη να αναβοσβήνει όταν θα έρθει το sms ή θα υπάρχει η αναπάντητη, δεν θα κρατάει την cpu εκτός deep sleep? Ποια εφαρμογή είναι αυτή, δεν μου την λέτε και μένα?

 

Αυτό που σου είπε είναι ότι ναι μεν το πρόγραμμα δουλεύει, αλλά καταναλώνει.

Γιατί δεν είναι μόνο η οθόνη (αυτή είναι πολύ μικρή κατανάλωση), αλλά το ότι δεν αφήνει τον επεξεργαστή να μπει σε deep sleep και αυτό ναι έχει αρκετή επίπτωση στην κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Το handcent sms έχει δυνατότητα να ανοίγει η οθόνη σε sms

 

 

Παιδιά πως μπορώ να κάνω το κινητό να ανάβει την οθόνη αν εχω κάποιο μύνημα ή. Μέιλ(από την επίσημη εφαρμογή της Samsung)

 

Μιλάω πάντα αν είναι κλειστή η οθόνη

 

 

Ειναι το handcent επισημη εφαρμογη της Samsung....???

Θελεις να ξεκινησει παλι ο fits13 και να μην σταματαει????

Γιατι παιζεις με τη φωτια χρονιαρες μερες???:p:p:D:D

Πλακα κανω ετσι.....Χρονια Πολλα σε ολους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου είπε είναι ότι ναι μεν το πρόγραμμα δουλεύει, αλλά καταναλώνει.

Γιατί δεν είναι μόνο η οθόνη (αυτή είναι πολύ μικρή κατανάλωση), αλλά το ότι δεν αφήνει τον επεξεργαστή να μπει σε deep sleep και αυτό ναι έχει αρκετή επίπτωση στην κατανάλωση.

 

 

 

Βρε κόλλημα με την κατανάλωση! Προφανώς και καταναλώνει! Και αν είναι και κακογραμμένη τότε έχουμε και συμπτώματα draining! Αυτό τι θα πει όμως? Ότι δεν βάζουμε τίποτα γιατί καταναλώνει? Π.χ ο οποιοσδήποτε client που τρέχει στο παρασκήνιο δεν καταναλώνει? Δεν τον βαζουμε, οποτε? Ειναι λογικο αυτο? Πως θα κανουμε την δουλεια μας? Από εκεί και μετά βέβαια, η ποιότητα της καθεμιάς εφαρμογής εξαρτάτε ΚΑΙ από το πόσο παραμετροποιησημη είναι, ώστε εκτος των αλλων να έχουμε και το επιθυμητό power saving.

 

Τωρα, τη συγκεκριμένη εφαρμογή την δούλευα όσο είχα το sgs2 και δεν είχα παρατηρήσει τίποτα το ιδιαίτερο. Είναι τρομερά παραμετροποιησημη και για power saving συν όλων των άλλων.

 

Το ότι "δεν είναι αυτό που ζητάω", να το καταλάβω και να το δεχτώ. "Αλλο θελω, αλλο ψαχνω". ΟΚ. Αλλά το ότι δεν το βάζω γιατί μου καταναλώνει! Αυτό δεν το καταλαβαίνω. Περνούμε συσκευές που στις περισσότερες περιπτώσεις είναι ισχυρότερες από πολλούς υπολογιστές και τις έχουμε γυμνές τελείως για να μήν καταναλώσουμε μπαταρία. Τότε τι τις πήραμε? Για να τις ακουμπάμε στο τραπέζι της καφετέριας? Ας μέναμε στο Ε52 που κρατούσε 10 μέρες η μπαταρία του! Και μέηλ επερνε και φατσοβιβλιο εμπενε και τουιτερ και σχεδόν τα πάντα έκανε.

 

Τέσπα, τέλος το οφ τοπικ αλλά έχει φτάσει πλέον στην παράνοια το θέμα της κατανάλωσης.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τους φίλους gaster, stabill και sleon για τις απαντήσεις τους. Παιδιά με καλύψατε πλήρως και ήταν αυτό που περίμενα να ακούσω. Κι εγώ είμαι της άποψης ότι οι συσκευές αυτές (S ΙΙ/III, Note Ι/II) είναι "σκυλιά μαύρα" που έχουν να μας δώσουν πολλά χρόνια ικανοποίησης, ακόμα και με την official υποστήριξη. Μου είχε διαφύγει το γεγονός ότι το S II παίρνει την 4.1.2! Wow! Μπράβο στη Samsung!

 

Σίγουρα όλοι μας έχουμε την τάση να θέλουμε τις τελευταίες και καλύτερες συσκευές, αλλά αν εστιάσουμε στην ουσία νομίζω πως και αυτές που ήδη έχουμε μπορούν να μας καλύψουν άνετα για αρκετά χρόνια.

 

Να 'σε καλά φίλε.Και όσο για αυτό που είπε ο φίλος stabill.Όσο αφορούσε τις αναβαθμήσεις απο 2.3.6 σε 4.0.3 και 4.0.4 όνωτς δεν ήταν κάτι το συνταρακτικό αυτό που έβλεπες σαν αναβάθμηση, πέρα από τα bug fixes.Αλλά συγκεκριμένα για την 4.1.2 έχει πραγματικά με όλη την σημασία της λέξεως, διαφορά σε σχέση με κάθε προηγούμενη αναβάθμηση.Ακόμα και στην leak 4.1.2 που βλέπεις ότι πλέον το scrolling στα home screens είναι μέρα με την νύχτα χωρίς lags και κοψήματα 1 δευτερολέπτου π.χ όπως επίσης και κάποιες εξτρά δυνατότητες-λειτουργίες του Android 4.1.2 που υπάρχουν ήδη σε S3 και Note II και κάποιες από αυτές είναι οι εξής:

 

- Buttery Smooth Performance & Great Stability

- New TouchWiz Nature UX (Same UI as of the Galaxy S III and Galaxy Note II)

- Samsung’s Cloud services

- Direct Call, Smart Stay and Pop-up Play Features

- New Widgets From the Galaxy S III

- 2 Home screen modes

- New Notifications bar

- Google Now

 

Εδώ λοιπόν πιστεύω λές ότι ναι.Αυτή την αναβάθμηση αξίζει να την πάρω γιατί κάνει την συσκευή άλλο τηλέφωνο.Αυτά όσο αφορά το μεγάλο βήμα αναβάθμησης από icre cream σε jelly bean.Απο 'κει και πέρα εννοείται πώς αυτό που λέει ο stabill ισχύει.Πώς είτε έχεις την 4.0x ή την 4.1x πάλι θα τρέξουν τα πάντα από εφαρμογές.Δεν σου λείπει κάτι

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το noled δεν μου τρωει καθολου μπαταρια παραπανω σε σχεση με πριν το βαλω. εχει τυχει και εχω ξεχασει ειδοποιηση για sms μιση μερα και δεν εφαγε καθολου μπαταρια. απο τις καλυτερες εφαρμογες για το S2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & καλή χρόνια σε όλους , είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας , πηρά ένα s2 από την πρόσφορα του Κοστοβολου 269 και από την πρώτη ημέρα έσβηνε μόνο του και για να ξανανοίξει έπρεπε να βγάλω την μπαταρία ενώ αν το καλούσες σβηστό φαινόταν ότι καλούσε χωρίς όμως να κτυπάει η συσκευή. Το επέστρεψα πίσω και επειδή δεν είχαν άλλο για αντικατάσταση μου επέστρεψαν τα χρήματα οπού πηρά πάλη την ιδία συσκευή από άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα και πάλι τα ιδία παρακαλώ τα φωτά σας .

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Για όσους είχαν και έχουν το πρόβλημα που είχα κι εγώ με το θέμα αναγνώρισης της συσκευής στον υπολογιστή στα Windows αντικρίζοντας το μήνυμα "Hardware ID Is Missing" είχα αναφέρει μια προσωρινή λύση σε προηγούμενα πόστ αλλά τώρα βρήκα μια άλλη λύση που με έβγαλε από αυτό το μαρτύριο.Τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν ξανα είδα αυτό το πράγμα:Ακολουθήστε λοιπόν τα εξής βήματα:

 

1. Αποσυνδέουμε την συσκευή από την θύρα USB που ήδη την είχαμε συνδέσει

 

2. Πηγαίνουμε στον υπολογιστή μας στον Πίνακα Ελέγχου και κάνουμε απεγκατάσταση το Samsung USB Driver For Mobile Phones

 

3. Κατεβάζουμε το αρχείο Samsung USB Driver For Mobile 1.5.5.0 από εδώ http://drivers.softpedia.c...ad-166493.html

 

4. Κάνουμε επανεκκίνηση του υπολογιστή.

 

5. Αποσυνδέστε τον υπολογιστή από το Internet.(Αυτό είναι πολύ σημαντικό)

 

6. Κάνουμε μια πάυση προστασίας στο Anti-Virus που διαθέτουμε

 

7. Κάνουμε εγκατάσταση το Samsung USB Driver For Mobile(Το αρχείο που κατεβάσαμε στο βήμα 3)

 

8. Αφού τελειώσει η εγκατάσταση του αρχείου στο βήμα 3, συνδέουμε την συσκευή στον υπολογιστή σε μια άλλη θύρα USB καλύτερα(όχι στην προηγούμενη που το είχαμε) και περιμένουμε τα Windows να εγκαταστήσουν τους drivers

 

9. Αφού γίνει η εγκατάσταση των drivers, κάνουμε επανεκκίνηση τον υπολογιστή

 

10. Άνοιγουμε το Samsung Kies(Αν το χρησιμοποιούμε) με την συσκευή συνδεμένη στον υπολογιστή παραμένοντας αποσυνδεμένοι ακόμα από το Internet.Αφού αναγνωρίσει και το Kies την συσκευή, το κλείνουμε και τέλος αποσυνδέουμε την συσκευή από τον υπολογιστή

 

11. Ενεργοποίούμε την προστασία του Anti-Virus μας ξανά και συνδεόμαστε στο Internet

 

12. Δοκιμάζουμε να συνδέσουμε ξανά την συσκευή στην θύρα USB και τσεκάρουμε αν όλα είναι ομαλά και η συσκευή αναγνωρίζεται

 

* Το βήμα με το Kies είναι σημαντικό και πρέπει να ανοίξει την 1η φορά το Kies με την συσκευή συνδεμένη εφόσον είναι αποσυνδεμένος ο υπολογιστής από το Internet.Από 'κει και πέρα μπορούμε κανονικά να συνδέσουμε την συσκευή στον υπολογιστή ενώ είμαστε συνδεδεμένοι και στο Internet.Μόνο την 1η φορά που θα τρέξουμε το Kies πρέπει να είμαστε αποσυνδεμένοι

 

Εγώ εώς τώρα δεν ξανα αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα.Ελπίζω να βοηθήσει αυτό όσους έχουν αυτό το πρόβλημα ακόμα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & καλή χρόνια σε όλους , είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας , πηρά ένα s2 από την πρόσφορα του Κοστοβολου 269 και από την πρώτη ημέρα έσβηνε μόνο του και για να ξανανοίξει έπρεπε να βγάλω την μπαταρία ενώ αν το καλούσες σβηστό φαινόταν ότι καλούσε χωρίς όμως να κτυπάει η συσκευή. Το επέστρεψα πίσω και επειδή δεν είχαν άλλο για αντικατάσταση μου επέστρεψαν τα χρήματα οπού πηρά πάλη την ιδία συσκευή από άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα και πάλι τα ιδία παρακαλώ τα φωτά σας .

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερων.

 

καλησπέρα, καλή χρονιά και καλώς ήρθες στην παρέα μας

Προφανώς φοράς την έκδοση 4.03 για την οποία έχουν αναφερθεί ουκ ολίγα προβλήματα!

δες ρυθμίσεις/πληροφορίες συσκευής/ κατω κάτω θα αναφέρει την έκδοση που έχεις. Αν είναι όντως η 4.03 (που σίγουρα είναι)

ακολούθησε τον οδηγό ΕΔΩ και βάλε την XWLPY η οποία είναι 4.04 και έχει διορθωμένα τα προβλήματα αυτά, θα την ( βρεις στο τέλος του οδηγού) και θα ξενοίασεις :)

 

Επίσης θα σου πρότεινα να διαβάσεις προσεκτικά ΕΔΩ ΕΔΩ και και εδώ

Κάνοντας αναζήτηση στα link αυτά θα σου λυθούν οι περισσότερες απορίες που θα έχεις στο μέλλον (και θα έχεις πολλές)

ώστε να μην ανοίγεις νέα θέματα, αν δεν βρίσκεις κάτι για αυτό που τυχόν σε απασχολεί απλά βάλε το ερώτημά σου σε κάποιο από αυτά και αν κάποιος γνωρίζει θα σου απαντήσει

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το noled δεν μου τρωει καθολου μπαταρια παραπανω σε σχεση με πριν το βαλω. εχει τυχει και εχω ξεχασει ειδοποιηση για sms μιση μερα και δεν εφαγε καθολου μπαταρια. απο τις καλυτερες εφαρμογες για το S2 μου.

 

Αυτό προσπαθώ να πω, ο έρμος! Είναι πολύ καλή εφαρμογή. Ταιριάζει όμως, μόνο σε amoled οθόνες.

 

Τέλος πάντων. Μην το ξαναρχιζουμε. Απλά δεν είναι αυτό που ζήταγε ο φίλος.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Για όσους είχαν και έχουν το πρόβλημα που είχα κι εγώ με το θέμα αναγνώρισης της συσκευής στον υπολογιστή στα Windows αντικρίζοντας το μήνυμα "Hardware ID Is Missing" είχα αναφέρει μια προσωρινή λύση σε προηγούμενα πόστ αλλά τώρα βρήκα μια άλλη λύση που με έβγαλε από αυτό το μαρτύριο.Τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν ξανα είδα αυτό το πράγμα:Ακολουθήστε λοιπόν τα εξής βήματα:

 

1. Αποσυνδέουμε την συσκευή από την θύρα USB που ήδη την είχαμε συνδέσει

 

2. Πηγαίνουμε στον υπολογιστή μας στον Πίνακα Ελέγχου και κάνουμε απεγκατάσταση το Samsung USB Driver For Mobile Phones

 

3. Κατεβάζουμε το αρχείο Samsung USB Driver For Mobile 1.5.5.0 από εδώ http://drivers.softpedia.c...ad-166493.html

 

4. Κάνουμε επανεκκίνηση του υπολογιστή.

 

5. Αποσυνδέστε τον υπολογιστή από το Internet.(Αυτό είναι πολύ σημαντικό)

 

6. Κάνουμε μια πάυση προστασίας στο Anti-Virus που διαθέτουμε

 

7. Κάνουμε εγκατάσταση το Samsung USB Driver For Mobile(Το αρχείο που κατεβάσαμε στο βήμα 3)

 

8. Αφού τελειώσει η εγκατάσταση του αρχείου στο βήμα 3, συνδέουμε την συσκευή στον υπολογιστή σε μια άλλη θύρα USB καλύτερα(όχι στην προηγούμενη που το είχαμε) και περιμένουμε τα Windows να εγκαταστήσουν τους drivers

 

9. Αφού γίνει η εγκατάσταση των drivers, κάνουμε επανεκκίνηση τον υπολογιστή

 

10. Άνοιγουμε το Samsung Kies(Αν το χρησιμοποιούμε) με την συσκευή συνδεμένη στον υπολογιστή παραμένοντας αποσυνδεμένοι ακόμα από το Internet.Αφού αναγνωρίσει και το Kies την συσκευή, το κλείνουμε και τέλος αποσυνδέουμε την συσκευή από τον υπολογιστή

 

11. Ενεργοποίούμε την προστασία του Anti-Virus μας ξανά και συνδεόμαστε στο Internet

 

12. Δοκιμάζουμε να συνδέσουμε ξανά την συσκευή στην θύρα USB και τσεκάρουμε αν όλα είναι ομαλά και η συσκευή αναγνωρίζεται

 

* Το βήμα με το Kies είναι σημαντικό και πρέπει να ανοίξει την 1η φορά το Kies με την συσκευή συνδεμένη εφόσον είναι αποσυνδεμένος ο υπολογιστής από το Internet.Από 'κει και πέρα μπορούμε κανονικά να συνδέσουμε την συσκευή στον υπολογιστή ενώ είμαστε συνδεδεμένοι και στο Internet.Μόνο την 1η φορά που θα τρέξουμε το Kies πρέπει να είμαστε αποσυνδεμένοι

 

Εγώ εώς τώρα δεν ξανα αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα.Ελπίζω να βοηθήσει αυτό όσους έχουν αυτό το πρόβλημα ακόμα

 

Μου το εχει κανει τωρα τελευταια 2-3 φορες, αλλα λυθηκε με ενα restart του υπολογιστη...

 

Ευχαριστουμε παντως!!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι πολλες φορες χρειαζεται να πατησω το κουμπι της επιστροφης τουλαχιστον δυο φορες(ειδικα οταν βλεπω φωτο στο φατσοβιβλιο),το χει αυτο αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι πολλες φορες χρειαζεται να πατησω το κουμπι της επιστροφης τουλαχιστον δυο φορες(ειδικα οταν βλεπω φωτο στο φατσοβιβλιο),το χει αυτο αλλος;

 

 

και μενα μου το κανει αυτο και οχι μονο στο facebook και σε αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Μου το εχει κανει τωρα τελευταια 2-3 φορες, αλλα λυθηκε με ενα restart του υπολογιστη...

 

Ευχαριστουμε παντως!!!:D

 

Εμένα το restart έδινε προσωρινή λύση και έπρεπε να αλλάζω από το κινητό την ρύθμιση modem pda.Με αυτό τον τρόπο δεν το ξανα είδα.Οπότε είσουν σε καλύτερη μοίρα ;)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το restart έδινε προσωρινή λύση και έπρεπε να αλλάζω από το κινητό την ρύθμιση modem pda.Με αυτό τον τρόπο δεν το ξανα είδα.Οπότε είσουν σε καλύτερη μοίρα ;)

 

Καλα εγω τωρα τελευταια εχω γενικοτερο προβλημα με το pc... Οταν ηταν "στα καλα του" δεν μου το εκανε... Παντως κραταω τις οδηγιες σου για μελλοντικη χρηση!!!

 

(sorry για τα διπλα posts, αν μπορει καποιος admin, ας τα ενωσει!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & καλή χρόνια σε όλους , είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας , πηρά ένα s2 από την πρόσφορα του Κοστοβολου 269 και από την πρώτη ημέρα έσβηνε μόνο του και για να ξανανοίξει έπρεπε να βγάλω την μπαταρία ενώ αν το καλούσες σβηστό φαινόταν ότι καλούσε χωρίς όμως να κτυπάει η συσκευή. Το επέστρεψα πίσω και επειδή δεν είχαν άλλο για αντικατάσταση μου επέστρεψαν τα χρήματα οπού πηρά πάλη την ιδία συσκευή από άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα και πάλι τα ιδία παρακαλώ τα φωτά σας .

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερων.

 

Φιλε μου αν διαβασεις4 σελιδες λιο πισω θα δεις οτι αναφέρεται το προβλημα με το σβησιμο του κινητου απο εμενα και απο τουλαχιστον αλλους τρεις . Περασε την 4.0.4 και θα λυθουν ολα τα προβληματα . Εγω την ειχα μια εβδομάδα και το τηλέφωνο δεν ξανά έσβησε ποτε. Χθες το βραδυ περασα την 4.1.2 που πραγματικά ειναι παρα πολυ ομορφη και πολυ γρηγορότερη απο την 4.0.4 . Βαλε λοιπον 4.0.4 ή 4.1.2-αυτην προτείνω , οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...