Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια... περιμενω πως κ πως το νεο κινητο μου και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. να πετασω την καινουργια εκδοση κατευθειαν 4.0.3?σκεφτομουν να το δουλεψω 2-3 μερες με την αρχικη εκδοση λογισμικου και μετα να περασω την καινουργια και μετα να το κανω root..τι λετε εσεις ?

η θα αντιμετωπισω κανενα προβλημα γιατι εχω διαβασει σε προηγουμενα ποστ οτι βγαζειψ μερικα προβληματα.. ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια... περιμενω πως κ πως το νεο κινητο μου και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. να πετασω την καινουργια εκδοση κατευθειαν 4.0.3?σκεφτομουν να το δουλεψω 2-3 μερες με την αρχικη εκδοση λογισμικου και μετα να περασω την καινουργια και μετα να το κανω root..τι λετε εσεις ?

η θα αντιμετωπισω κανενα προβλημα γιατι εχω διαβασει σε προηγουμενα ποστ οτι βγαζειψ μερικα προβληματα.. ευχαριστω πολυ!

 

Εγω μετα την αναβαθμιση ειχα προβληματα. Νεκρωσε το wifi το πηγα servise και μου ειπαν να μην ξαναπερασω 4.0.3 εως οτου διρθωθει γιατι εχει καποια bugs.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια... περιμενω πως κ πως το νεο κινητο μου και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. να πετασω την καινουργια εκδοση κατευθειαν 4.0.3?σκεφτομουν να το δουλεψω 2-3 μερες με την αρχικη εκδοση λογισμικου και μετα να περασω την καινουργια και μετα να το κανω root..τι λετε εσεις ?

η θα αντιμετωπισω κανενα προβλημα γιατι εχω διαβασει σε προηγουμενα ποστ οτι βγαζειψ μερικα προβληματα.. ευχαριστω πολυ!

 

Φίλε μου έχει 4 ημέρες που το αγόρασα κι εγώ.Την ίδια μέρα κι όλας έβαλα την 4.0.3 μέσο της συσκευής απο WiFi(όχι μέσω του υπολογιστή) και εώς τώρα όλα δίχνουν ομαλά.Άντε.Μεγιά.Θα εντυπωσιαστείς πολύ πιστεύω.Άλλη εμπειρία αυτή η συσκευή :)

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχει 4 ημέρες που το αγόρασα κι εγώ.Την ίδια μέρα κι όλας έβαλα την 4.0.3 μέσο της συσκευής απο WiFi(όχι μέσω του υπολογιστή) και εώς τώρα όλα δίχνουν ομαλά.Άντε.Μεγιά.Θα εντυπωσιαστείς πολύ πιστεύω.Άλλη εμπειρία αυτή η συσκευή :)

 

Μαλλον εγω ημουν ο ατυχος :(

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εγω ημουν ο ατυχος :(

 

φιλε μου χωρις βεβαια να ξερω απλα ρωταω για να μαθαινω και εγω το κινητο σου ειναι ελληνικο η παραεισαγωγης οποτε και ναπαιζει εστω και μια μικρη διαφορα στα versions αναλογα το region της συσκευης...(συγχωρειστε με αν λεω βλακεια αλλα δεν ξερω και με βαση αυτα που εχω διαβασει προσπαθω να βγαλω μια ακρη...)+ οτι θα ειμαι τελειος ανιδεος με το android οποτε θα ρωταω πολλα πραγματα να μου εξηγειτε αν δεν καταλαβαινω :)

Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο μενου που κανεις reset και καταλαθος εκανα format στην cache,system,data ...(ολα αυτα μ τα ειπε φιλους που απο οτι ειπε ηξερε!)

τι κανω τωρα??? το κινητο δεν ανοιγει !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Να ρωτήσω υπάρχει ξυπνητήρι (όπως του lg 2x) που να φαίνεται στο lock screen του κινητού μας ή δεν το υποστηρίζει η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εγω ημουν ο ατυχος :(

 

Γιατί τί συμβαίνει φίλε;Βασικά ποιό μοντέλο έχεις;Το I9100 ή το I9100G;

 

φιλε μου χωρις βεβαια να ξερω απλα ρωταω για να μαθαινω και εγω το κινητο σου ειναι ελληνικο η παραεισαγωγης οποτε και ναπαιζει εστω και μια μικρη διαφορα στα versions αναλογα το region της συσκευης...(συγχωρειστε με αν λεω βλακεια αλλα δεν ξερω και με βαση αυτα που εχω διαβασει προσπαθω να βγαλω μια ακρη...)+ οτι θα ειμαι τελειος ανιδεος με το android οποτε θα ρωταω πολλα πραγματα να μου εξηγειτε αν δεν καταλαβαινω :)

 

Μην ανησυχείς φίλε.Κι εγώ τώρα ήρθα στην οικογένεια Android.Πίστεψε με,ψάχνε μόνος σου και θα βρείς αρκετά πράγματα για το Android.Όσο για τα υπόλοιπα θα σου κάνω παρέα εδώ να ρωτάω κι εγώ όταν δεν γνωρίζω σαν νέος του Android :D

 

-----------------------

Παιδιά,μια ερώτηση.Αν ενεργοποιήσουμε την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας πέρα απο το WiFi,Bluetooth κ.τ.λ. τα οποία επηρεάζει,γνωρίζει κανείς με σιγουριά αν πέφτει και η συχνότητα του επεκεργαστή;Κάτι σαν τα laptop ας πούμε που τα βάζουμε προφίλ λειτουργίας και τρέχουν π.χ με λίγοτερο χρονισμό επεξεργαστή;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εγω ημουν ο ατυχος :(

 

 

Γιατι ατυχος φιλε μου; Και εγω απο 2.3.5 πηγα σε ics και ηταν τοσα τα bug και τοσο χειροτερη η αποδοση του κινητου (σημα, ταχυτητα, wifi κλπ), που τελικα το γυρησα πισω σε 2.3.6.

Μπορει να μην εχει τα φρου φρου του ics αλλα απο πλευρας σηματων και αποκρισης ειναι η μερα με την νυχτα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

το widget του accuweather οταν του κανω update ενημερωνει την θερμοκρασια αλλα την τοποθεσια οχι. εχει κρατησει την αρχικη τοποθεσια που ειχα οταν το ανοιξα και δεν αλλαζει οπου και να παω. φτιαχνεται αυτο?

 

επισης στο ημερολογιο μπορει να γινει καπως να εμφανιζονται τα γενεθλια των επαφων μου του facebook? στο htc που ειχα προηγουμενος γινοταν.

Edited by tsop21
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Τι ακριβώς παίζει με την ρύμθιση "Χρήση Δεδομένων"; Μπορούμε κάπως να σβήσουμε ότι δεδομένα έχουν ληφθεί εκεί.Ήταν στο αυτόματο και τώρα το απενεργοποίησα αλλά έχει κάποια δεδομένα όπως δίχνει από την προηγούμενη μέρα.Μπορώ κάπως να τα σβήσω όλα αυτά.Να καθαρίσει ρε παιδί μου εννοώ ότι έχει σε αυτήν την ρύθμιση

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ερωτηση μου εχει λογικα απαντηθει εδω αλλα λογω του πληθους των σελιδων θα αναγκαστω να ξαναρωτησω. Σχετικα με το βιντεο σε αναλυση 1980Χ720 P στα 8 MP δηλαδη. Τις προαλλες βρισκομουν σε ανοικτο χωρο, και οταν πατησα κατα τη διαρκεια εγγραφης βιντεο το κουμπακι για να κανω ζουμ μου εμφανισε ενα μηνυμα στην οθονη οτι σε αυτη την αναλυση το ζουμ δεν ειναι εφικτο.. Συμβαινει και σε αλλους; ή εχω θεμα με το βιντεο; Ακομη δεν εχω περασει καποια ρομ, εχω την επισημη της sammy..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ερωτηση μου εχει λογικα απαντηθει εδω αλλα λογω του πληθους των σελιδων θα αναγκαστω να ξαναρωτησω. Σχετικα με το βιντεο σε αναλυση 1980Χ720 P στα 8 MP δηλαδη. Τις προαλλες βρισκομουν σε ανοικτο χωρο, και οταν πατησα κατα τη διαρκεια εγγραφης βιντεο το κουμπακι για να κανω ζουμ μου εμφανισε ενα μηνυμα στην οθονη οτι σε αυτη την αναλυση το ζουμ δεν ειναι εφικτο.. Συμβαινει και σε αλλους; ή εχω θεμα με το βιντεο; Ακομη δεν εχω περασει καποια ρομ, εχω την επισημη της sammy..

Σε εγγραφή βίντεο 1980Χ720 δεν έχεις επιλογή ζοομ. Αυτό ισχύει σε όλους αφού έτσι είναι η λειτουργία του.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί η πυξίδα στο κινητό και ο ανιχνευτής μετάλλων. Αυτά τα 2 έχουν σχέση μεταξύ τους και η λειτουργία του ενός επηρεάζει το άλλο. Δοκίμασα διάφορα προγράμματα με πυξίδες και ανιχνευτές μετάλλων, αλλά τίποτε. Με το androidsensor που δοκίμασα, ο προσανατολισμός και το μαγνητικό πεδίο δεν δουλεύουν επίσης! Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, έκανα ρουτ το κινητο μου. ΡΟΜ δεν περασα και ουτε θα περασω. Ο μονος λογος που εκανα ρουτ ηταν για να το διορθωσω γιατι η μπαταρια μου τελειωνε πολυ γρηγορα.

 

Και τωρα που το εκανα επιτελους ρουτ δεν εχω ιδεα τι να κανω. Μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του;

Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα clear cache στα 2 προγράμματα ή μπες recovery και κάνε clear cache και clear dalvik

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Το έχω ήδη κάνει αλλά δεν έγινε τίποτε.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί η πυξίδα στο κινητό και ο ανιχνευτής μετάλλων. Αυτά τα 2 έχουν σχέση μεταξύ τους και η λειτουργία του ενός επηρεάζει το άλλο. Δοκίμασα διάφορα προγράμματα με πυξίδες και ανιχνευτές μετάλλων, αλλά τίποτε. Με το androidsensor που δοκίμασα, ο προσανατολισμός και το μαγνητικό πεδίο δεν δουλεύουν επίσης! Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ο ανιχνευτής μετάλλων που βρίσκεται;

Link to comment
Share on other sites

Ο ανιχνευτής μετάλλων που βρίσκεται;

Είναι πρόγραμμα που το βάζεις εσύ από το google play. Έχει διάφορα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

θα τρελλαθω εχω το s2 με περασμενο τον ex dialer,οταν κανω αναζητηση επαφων ειναι ολα με επιθετο-ετσι το θελω- στη μαμα εφαρμογη ειναι σωστα περασμενα το ονομα στο ονομα και το επιθετο στο επιθετο...

Οταν ομως με καλουν φαινεται πρωτα το ονομα.......ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ.....

Εχω κανει τα παντα -τσεκ αν ειναι επιλεγμενα να φαινονται πρωτα τα επιθετα...ολα οκ...ομως τζιφος....

Υποψιαζομαι ιτι εχει σχεση με το gmail...καμια ιδεα;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες.Πώς μπορούμε να καταλάβουμε αν η συσκευή μας είναι παρα εισαγωγής;Και αν ισχύει κάτι τέτοιο.Ποιά η διαφορά με ένα ελληνικό π.χ; Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έχω το S II από το Σεπτέμβριο και στις πληροφορίες σχετικά με το τηλ. λέει έκδοση Android 2.3.3 και στο αριθμός κατασκευής GINGERBREAD.BOKG2. Ένας φίλος το αγόρασε σήμερα και στο έκδοση Android του έγραφε 4. κάτι, (δεν θυμάμαι) όπως επίσης και εκεί που εμένα γράφει GINGERBREAD.BOKG2 στο δικό του έχει κάτι άλλο που κι αυτό δεν το θυμάμαι. Στο δικό του, όταν πήγα ρυθμίσεις στο επάνω μέρος είχε αναβάθμιση λογισμικού κάτι που στο δικό μου δεν υπάρχει. Υπάρχει τρόπος να το αναβαθμίσω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έχω το S II από το Σεπτέμβριο και στις πληροφορίες σχετικά με το τηλ. λέει έκδοση Android 2.3.3 και στο αριθμός κατασκευής GINGERBREAD.BOKG2. Ένας φίλος το αγόρασε σήμερα και στο έκδοση Android του έγραφε 4. κάτι, (δεν θυμάμαι) όπως επίσης και εκεί που εμένα γράφει GINGERBREAD.BOKG2 στο δικό του έχει κάτι άλλο που κι αυτό δεν το θυμάμαι. Στο δικό του, όταν πήγα ρυθμίσεις στο επάνω μέρος είχε αναβάθμιση λογισμικού κάτι που στο δικό μου δεν υπάρχει. Υπάρχει τρόπος να το αναβαθμίσω;

 

Γειά σου φίλε.Κι εγώ τώρα το πήρα πρίν απο λίγες μέρες.Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έλεγε κι εμένα gingerbeard πρίν το αναβαθμήσω.Εγώ το αναβάμθησα μέσω της συσκευής με WiFi.Και μου εμφανίζει πλέον στην επιλογή "σχετικά με το τηλέφωνο" τα εξής: http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s-ii-update-greece-00211/ Δες την φωτογραφία και τσέκαρε αν δίχνει αυτά και στον φίλο σου

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

99% είναι έτσι και του φίλου μου. Πως το αναβάθμισες από τη συσκευή με wifi? Είναι εύκολο; Αν έχεις χρόνο ρίξε τα φώτα σου :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...