Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει κανένας πρόβλημα με το play store, πολλές δωρεάν εφαρμογές μου δείχνει "λήψη" αλλά στο κατέβασμα πετάει μήνυμα "σφάλμα κατά την διεκπεραίωση της αγοράς" ενώ πρόκειται για δωρεάν.

άλλες εφαρμογές δείχνει "εγκατάσταση" και εγκαθίστανται μια χαρά.

έκανα εκαθάριση δεδομένων στο play store αλλά τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πιαδια εχω 2 ερωτησεις αν εχετε ασχοληθει να περασετε το TouchWiz UX του gs3 . πρεπει να εισαι root απο το οτι καταλαβα για να περασεις το TouchWiz UX στο Galaxy S II . εστω οτι εισαι root μετα περνας το TouchWiz UX μεσω του odin ? και μετα αν δεν το θελεις απλως περνας μια official rom και φευγει?
Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας πρόβλημα με το play store, πολλές δωρεάν εφαρμογές μου δείχνει "λήψη" αλλά στο κατέβασμα πετάει μήνυμα "σφάλμα κατά την διεκπεραίωση της αγοράς" ενώ πρόκειται για δωρεάν.

άλλες εφαρμογές δείχνει "εγκατάσταση" και εγκαθίστανται μια χαρά.

έκανα εκαθάριση δεδομένων στο play store αλλά τα ίδια

Πάνε από τη Διαχείρηση Εφαρμογών στην εφαρμογή του Play store και κάνει διαγραγή δεδομένων. Νομίζω θα βοηθήσει. Δεν έχει να χάσεις τίποτα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

πιαδια εχω 2 ερωτησεις αν εχετε ασχοληθει να περασετε το TouchWiz UX του gs3 . πρεπει να εισαι root απο το οτι καταλαβα για να περασεις το TouchWiz UX στο Galaxy S II . εστω οτι εισαι root μετα περνας το TouchWiz UX μεσω του odin ? και μετα αν δεν το θελεις απλως περνας μια official rom και φευγει?

 

Αν και δεν το περασα, ειναι αρχειο cwm, που σημαινει οτι ειτε το φλασαρεις μεσω cwm, ειτε ξεζιπαρεις το .zip και κανεις αντιγραφη/επικολληση τα αρχεια στις αναλογες θεσεις με καποιον explorer. Αν δεν σου αρεσει, πηγαινεις κ σβηνεις τα αρχεια.

Δεν εχει να κανει ουτε με Odin ουτε με αλλαγες rom κτλ κ πρεπει να εχεις προσβαση root.

Link to comment
Share on other sites

το samsung galaxy s2 που εχω κανει καμια φορα μονο του επανεκινηση!

τι μπορει να ειναι?

 

Αν μπορεις θυμησου ποτε ξεκινησε να στο κανει και τι εφαρμογες ειχες εγκαταστησει τοτε. Οταν δεις οτι αναβει ανευ λογου η οθονη η εχεις μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας η κανει τυχαιες επανεκκινησεις, ο συνηθης υποπτος ειναι οι κακογραμμενες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το περασα, ειναι αρχειο cwm, που σημαινει οτι ειτε το φλασαρεις μεσω cwm, ειτε ξεζιπαρεις το .zip και κανεις αντιγραφη/επικολληση τα αρχεια στις αναλογες θεσεις με καποιον explorer. Αν δεν σου αρεσει, πηγαινεις κ σβηνεις τα αρχεια.

Δεν εχει να κανει ουτε με Odin ουτε με αλλαγες rom κτλ κ πρεπει να εχεις προσβαση root.

 

φιλε sofos συγνωμη αλλα δεν καταλαβα και πολλα πραγματα. τι ειναι το cwm δεν ξερω . αν μπορεις να μου πεις με δυο λογια η να μου στειλεις καποιο λινκ απο το φορουμ ? σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι επαυξανω. Σε εξωτερικους χωρους, "βγαζει ματια", δεν χρειαζεσαι κανονικη μηχανη... σε κλειστους εχει λιγο noise, αλλα και παλι δεν ειναι κακο...

Τι εννοεις φιλε μου οτι σε κλειστους χωρους εχει λιγο noise...??

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που το παρουμε μεταχειρισμενο...πως μπορουμε να ειμαστε σιγουροι οτι δεν ειναι το G?

 

Θελω να πω,παιζει ακομα κ πανω στην αποδειξη να λεει οτι ειναι το κανονικο και να ειναι το G?

 

Μπορουμε να το ελεγξουμε εκεινη την ωρα ας πουμε τρεχοντας κατι στο κινητο?

 

Εμφανισιακα ολοιδια ειναι ετσι?

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα . Αν το πας στο σερβις ρουταρισμενο.

 

Πως γινετε να το επαναφερω??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάνε από τη Διαχείρηση Εφαρμογών στην εφαρμογή του Play store και κάνει διαγραγή δεδομένων. Νομίζω θα βοηθήσει. Δεν έχει να χάσεις τίποτα.

 

το έκανα 3 φορές, δεν διορθώθηκε, μόνο με επαναφορά εργοστασιακών και ξανά στήσιμο

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα ανταλλαγή το galaxy s plus το οποίο ήταν 4 μηνών στα 190 ευρώ και προτίμησα να πάρω το S2 πληρώνοντας μια διαφορά της τάξεως των 235 ευρώ για να το αποκτήσω. Δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου και είδη ψάχνομαι για roms:). Λογικά δεν έρχεται αναβαθμισμένο με ICS έτσι δεν είναι? Θα εμφανιστεί η αναβάθμιση μέσω kies ή πρέπει να το κάνω χειροκίνητα? . Έχω ψηλοχαθεί στα topic για το S2. Είδα μερικά βίντεο με επίσημο ics αλλά παρατηρώ τα εικονίδια στο dock παραμένουν τα ίδια. Μου αρέσει πολύ όπως αυτό στην εικόνα παρακάτω. Είναι custom rom η είναι απλά κάποιο θέμα. Γενικά μια μικρή κατατόπιση θα ήθελα γιατί όπου να ναι θα χτυπήσει το κουδούνι η courier :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξερω που βρισκεται, αλλα ποια επιλογη ειναι δεν ξερω.

Διαφανεια?

Εννοω κατι τετοιο βασικα, οχι ακριβως το ιδιο, αλλα σε αυτο το στυλ.

 

FBAW8uYlRORhJ_3bVWLD_7QN2Wy5f31x0SqjqRKku2pNYc67Qr8q1u-1eP4E3wUGwLYu

 

καλημερα

ας ξαναρωτησω μπας και ξερει καποιος

αυτη η λοκσκριν που βρεθηκε;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα ανταλλαγή το galaxy s plus το οποίο ήταν 4 μηνών στα 190 ευρώ και προτίμησα να πάρω το S2 πληρώνοντας μια διαφορά της τάξεως των 235 ευρώ για να το αποκτήσω. Δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου και είδη ψάχνομαι για roms:). Λογικά δεν έρχεται αναβαθμισμένο με ICS έτσι δεν είναι? Θα εμφανιστεί η αναβάθμιση μέσω kies ή πρέπει να το κάνω χειροκίνητα? . Έχω ψηλοχαθεί στα topic για το S2. Είδα μερικά βίντεο με επίσημο ics αλλά παρατηρώ τα εικονίδια στο dock παραμένουν τα ίδια. Μου αρέσει πολύ όπως αυτό στην εικόνα παρακάτω. Είναι custom rom η είναι απλά κάποιο θέμα. Γενικά μια μικρή κατατόπιση θα ήθελα γιατί όπου να ναι θα χτυπήσει το κουδούνι η courier :lol:

 

Aπό το πλαίσιο που πήρε φίλος ένα s2 είχε προεγκατεστειμένη την ics. Ο tw είναι ίδιος όπως στην gb και μόνο μέσα από τις ρυθμίσεις καταλαβαίνεις ότι έχει ics. Αν θέλεις αυτή την εμφάνιση είτε κατεβάζεις apex/nova ή ψάχνεσαι με roms.

Link to comment
Share on other sites

φιλε sofos συγνωμη αλλα δεν καταλαβα και πολλα πραγματα. τι ειναι το cwm δεν ξερω . αν μπορεις να μου πεις με δυο λογια η να μου στειλεις καποιο λινκ απο το φορουμ ? σε ευχαριστω πολυ

 

Cwm = ClockWorkMod, εφαρμογη η οποια σου προσφερει τη λειτουργια "Recovery" την οποια ισως εχεις ακουσει εδω μεσα αρκετες φορες κ μεσα απο την οποια μπορεις να φλασαρεις .zip αρχεια, να δημιουργησεις backup της συσκευης σου (image κανονικο) και αλλα πολλα.

Αν εισαι rooted φανταζομαι πως θα εχεις περασμενη την εφαρμογη αυτη. Αν οχι ψαχνοντας λιγο στο forum θα βρεις ακρη, ειμαι απο κινητο αυτη τη στιγμη. Αλλιως σιγουρα ολο κ καποιο απο τα παιδια εδω θα σε βοηθησει.

 

Οσον αφορα τον 2ο τροπο, μπορεις πχ

1.να κατεβασεις το αρχειο .zip του Touchwiz στο κινητο σου

2.το κανεις extract με καποιον καλο explorer και βλεπεις τι αρχεια εχει μεσα και σε ποιους φακελους τα εχει

3.μεταφερεις το καθε αρχειο αναλογα στη θεση του (πχ το touchwiz.apk στανταρ θα ειναι στη θεση system/app/ - υποψην αν δεν εισαι rooted δεν μπορεις να δεις αυτους τους φακελους)

4.αλλαζεις τα permissions

5.Επανεκκινηση και ετοιμος.

 

@istrios Οι περισσοτερες rom που ειναι ετσι οπως δειχνεις ειναι οι λεγομενες AOKP. Εχει αρκετες αν ψαξεις στο xda (εγω θυμαμαι ειχα λιωσει τη Ressurection Remix). Αλλιως σε λιγες μερες θα βγουν και θεματα της ics βασισμενα σε Samsung Rom's οποτε κ με ενα Apex/Nova Launcher οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα.

 

@scorpio3 Αν φορας λογισμικο ics με την εφαρμογη triangle away μπορεις να μηδενισεις το μετρητη και επειτα φλασαρεις μεσω odin μια επισημη Samsung ελληνικη rom και εισαι κομπλε.

Αν εισαι σε Gingerbread, τοτε ειτε αναβαθμιζεις σε ics και κανεις οτι προειπα παραπανω ειτε αγοραζεις ενα usb jig (1,5€) το οποιο μηδενιζει το μετρητη κ περνας ξανα μια Samsung Ελληνικη Rom.

Ολα αυτα τα κανεις για να εισαι ξανα εντος εγγυησης, για κανενα αλλο λογο.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως την ics την σουταρα.Πολυ προχειρογραμμενη με πολλα κουλα.Αναμονη για κατι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Aπό το πλαίσιο που πήρε φίλος ένα s2 είχε προεγκατεστειμένη την ics. Ο tw είναι ίδιος όπως στην gb και μόνο μέσα από τις ρυθμίσεις καταλαβαίνεις ότι έχει ics. Αν θέλεις αυτή την εμφάνιση είτε κατεβάζεις apex/nova ή ψάχνεσαι με roms.

Ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να είναι προ εγκατεστημένη. Δεν θα ήθελα για την ώρα ν αλλάξω rom μια και η εμπειρία μου από το plus είναι ότι σχεδόν όλες έχουν προβληματάκια. Είδα τον apex ...ωραίος φαίνεται...μάλλον θ αγοράσω την pro version.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να είναι προ εγκατεστημένη. Δεν θα ήθελα για την ώρα ν αλλάξω rom μια και η εμπειρία μου από το plus είναι ότι σχεδόν όλες έχουν προβληματάκια. Είδα τον apex ...ωραίος φαίνεται...μάλλον θ αγοράσω την pro version.

 

Aν δεν την έχει προεγκατεστειμένη τότε μέσω ΟΤΑ την κατεβάζεις. Απλώς η 4.0.3 δεν είναι τόσο σταθερή όσο η gb.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν την έχει προεγκατεστειμένη τότε μέσω ΟΤΑ την κατεβάζεις. Απλώς η 4.0.3 δεν είναι τόσο σταθερή όσο η gb.

Παίδες...μην βάλετε τα γέλια ε?:lol: αλλά τι είναι OTA...πολύ νέος στο επάγγελμα και από ορολογίες γιοκ:O....κάτι εκδοσεις ics 4.0.4 που βλέπω είναι ανεπίσημες? Ελπίζω να μην είμαι off topic συνέχεια γιατί θα την φάω την παρατήρηση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες...μην βάλετε τα γέλια ε?:lol: αλλά τι είναι OTA...πολύ νέος στο επάγγελμα και από ορολογίες γιοκ:O....κάτι εκδοσεις ics 4.0.4 που βλέπω είναι ανεπίσημες? Ελπίζω να μην είμαι off topic συνέχεια γιατί θα την φάω την παρατήρηση.

 

Θεώρησα ότι για να ψάχνεσαι για roms θα είχες ασχοληθεί και με την παλιά σου συσκευή και θα ήξερες. Είναι over the air και κάνεις αναβάθμιση μέσω wifi χωρίς να συνδεθείς στον υπολογιστή με kies/odin. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις πρώτα την συσκευή στα χέρια σου, να δεις αν σε καλύπτει ή όχι και μετά να ασχοληθείς με roms.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως την ics την σουταρα.Πολυ προχειρογραμμενη με πολλα κουλα.Αναμονη για κατι καλυτερο

 

μολις μας δωσει η σαμμυ την 4.0.4 εκει θα ειναι ιδανικη.αν θυμασαι και η πρωτη υλοποιηση της 2.3.4 ηταν για κλαματα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...