Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην ICS έχω πρόβληματα με το sygic. Το έχει κανένας άλλος?

 

και εγω το ιδιο δεν μου φορτωνε τον χαρτη με τιποτα και το κατηργησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγω το ιδιο δεν μου φορτωνε τον χαρτη με τιποτα και το κατηργησα.

Από ότι έψαξα δεν δουλεύει καλά η έκδοση της ginger στην ICS. Θέλει την καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια!!!

 

Δέν μπορώ να καταλάβω την έχω κάνει και δέν μου περιστρέφονται οι εικόνες . Δηλαδή γυρνάω το κινητό αλλά η photo δεν περιστρέφεται και αυτή σε landscape . Τι λέτε να είναι αυτό?

 

 

Thank you

 

 

Ok. Το βρήκα τι έφταιγε

 

Thank you

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπάθησα να κανω αναβάθμιση απο gingerbread σε ics με αποτέλεσμα να εχει κολλησει η συσκευή στην οθονη με το σήμα galaxy s2 mporei καποιος να με βοηθήσει;;εχω αγχωθει παιδια!!

 

καποιος ρε παιδια μια βοήθεια;;παρακαλώ;;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπάθησα να κανω αναβάθμιση απο gingerbread σε ics με αποτέλεσμα να εχει κολλησει η συσκευή στην οθονη με το σήμα galaxy s2 mporei καποιος να με βοηθήσει;;εχω αγχωθει παιδια!!

 

Μπες σε recovery mode πατωντας home button, volume up button και power button

και κανε factory reset

μετα περασε με odin το firmware που θες

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπάθησα να κανω αναβάθμιση απο gingerbread σε ics με αποτέλεσμα να εχει κολλησει η συσκευή στην οθονη με το σήμα galaxy s2 mporei καποιος να με βοηθήσει;;εχω αγχωθει παιδια!!

 

Αν το εκανες μεσω kies δοκιμασε να κλεισεις το κινητο, βγαλε τη μπαταρια για κανενα 2λεπτο κ ανοιξε το ξανα.

Δωσε του και 2 λεπτα στη εκκινηση μιας κ ειναι η πρωτη του, ολα φτιαχνονται μην αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα μεσω odin..factory reset πως κανω απο recovery;;ευχαριστω εκ των προτερων..

 

πηγαίνεις εκει που γράφει wipe data/factory reset

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες το βραδυ πηρα νεα αναβαθμιση την I9100XWLPD απο οτι εψαξα διορθωνει το SOD(SleepOfDeath) προβλημα αν και εμενα δεν μου ειχε παρουσιαστει ποτε κατι τετοιο στον πανω απο ενα μηνα που ειχα την προηγουμενη ICS ROM. Οποιος ξερει περισσοτερα ας μας διαφωτισει. Ευχαριστω.

 

Διoρθωνει το { Sleep Of Death }...???

 

Μπορεις να μας παραθεσεις καποιο Link,απο αυτα που εψαξες και βρηκες,οταν εχεις χρονο...??

 

Σε ευχαριστω πολυ geoal1973

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μένω Γερμανία για 2 χρόνια. Το Mediamarkt πουλάει το S2 370 euro! Το ίδιο και το Nexus Prime.

 

Σε κανενα μηνα τοσο θε εχει και εδω υπομονη

Link to comment
Share on other sites

τι ποσοστα ελευθερης μνημης εχετε μεσο ορο με ics?..το δικο μου εφαγε μια φλασια και επεσε στα 70 ελευθερα χωρις να φαινεται καποια εφαρμογη να τρεχει που θα μπορουσε να το κανει αυτο,φαινοταν σαν να μην μπορουσε να κλεισει καμια εφαρμογη :blink: Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να καταθεσω μια εμπειρια που πηρα μηπως και βοηθησει και αλλους.

εδω και 2 εβδομαδες με οποιαδηποτε ρομ ροοτ και μη απο 2.3.4--4.0.4 και omega, hydra, cm9 μολις σεταριζα το τηλ μετα απο μια ημερα εβλεπα τον επεξεργαστη να δουλευει τρελλα με on demand ρυθμιση και το τηλ να καιει και την μπαταρια να αδειαζει γρηγορα.

τικαριζα στις ρυθμισεις το χρηση επιταχυνσης υλικου 2d στις εφαρμογες και νομιζω εκει ηταν το προβλημα...

τωρα εχω 4,0,3 ροοτ με ατικαριστο αυτο που προανεφερα και το τηλ ειναι οκ.

θα το παρατηρω βεβαιως και θα αναφερω...

Edited by kmiglis
.
Link to comment
Share on other sites

Άνετα μπορεί να συμβεί αυτό ,να κολήσει κάποια εφαρμογή και να δουλεύει οπ επεξεργαστής στο φουλ.

 

Ναι, αλλα το προβλημα υπηρχε οταν αδειαζε η μπαταρια και συνεδεα τον φορτιστη... Οσο χρησιμοποιουσα το κινητο μεσα στην ημερα, δεν παρατηρησα καμμια τρελλη καταναλωση... Τελος παντων, το προβλημα το ελυσα & ηθελα απλα να ενημερωσω... αν το "πετυχει" και καποιος αλλος, ας μας πει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για λήψη-αποστολή mms πρέπει να είναι ανοιχτά τα δεδομένα σωστά; ενώ παίρνω κανονικά mms, δεν μπορώ να στείλω. Παραθέτω screenshot με τις ρυθμίσεις.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Σε κανενα μηνα τοσο θε εχει και εδω υπομονη

 

Αν ερθει σε αυτη την τιμη το nexus prime το χτηπαω ανετα παιδια για να απολαυσω 100% ics αλλα αξιζει χωρισ επεκταση μνημης!!!!????

Αμα μπορει κ ξερει καποιος ας μου απαντησει για ψηνομαι ασχημα να το αποκτησω αλλα με χαλαει μονο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση που εχω το apk του Titanium backup ή καποιας αλλης εφαρμογης που απαιτει root, αλλα ΔΕΝ ειμαι root τι γινεται? Μπορει να εγκατασταθει (αλλα "υπολειτουργει"), ή τρωω πορτα εντελως?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση που εχω το apk του Titanium backup ή καποιας αλλης εφαρμογης που απαιτει root, αλλα ΔΕΝ ειμαι root τι γινεται? Μπορει να εγκατασταθει (αλλα "υπολειτουργει"), ή τρωω πορτα εντελως?

 

Λειτουργεί χωρίς δικαιώματα root.

 

Με το tb δηλαδή δεν θα μπορείς να πάρεις backup εφαρμογές + δεδομένα (εφαρμογές μόνο νομίζω γίνεται), ούτε να παγώσεις/βγάλεις εφαρμογές συστήματος κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση που εχω το apk του Titanium backup ή καποιας αλλης εφαρμογης που απαιτει root, αλλα ΔΕΝ ειμαι root τι γινεται? Μπορει να εγκατασταθει (αλλα "υπολειτουργει"), ή τρωω πορτα εντελως?

 

Οταν μια εφαρμογή θελει root και δεν είσαι δεν θα δουλέψει.

Υπάρχουν και κάποιες οπως το MyBackup Pro που δουλεύει και χωρις root αλλά εαν εισαι μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα π.χ(Uninstall applications-Freeze bloatware, system apps)

 

edit: με πρόλαβε ο Νικος

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγινε ενα κουλο μολις τωρα. μου εβγαλε στην οθονη ειδοποιηση "COSMOTE αποτυχια ενημερωσης SIM6". Τι ηταν τωρα αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Κλείστο, βγάλε και ξαναβάλε την SIM και ξανάνοιξέ το.

 

Άμα συνεχίσει να στο κάνεις πας κατευθείαν για νέα SIM στην Cosmote...

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να καταθεσω μια εμπειρια που πηρα μηπως και βοηθησει και αλλους.

εδω και 2 εβδομαδες με οποιαδηποτε ρομ ροοτ και μη απο 2.3.4--4.0.4 και omega, hydra, cm9 μολις σεταριζα το τηλ μετα απο μια ημερα εβλεπα τον επεξεργαστη να δουλευει τρελλα με on demand ρυθμιση και το τηλ να καιει και την μπαταρια να αδειαζει γρηγορα.

τικαριζα στις ρυθμισεις το χρηση επιταχυνσης υλικου 2d στις εφαρμογες και νομιζω εκει ηταν το προβλημα...

τωρα εχω 4,0,3 ροοτ με ατικαριστο αυτο που προανεφερα και το τηλ ειναι οκ.

θα το παρατηρω βεβαιως και θα αναφερω...

 

ενημερωση!

παλι προβλημα ειχα οποτε ειμαι για service....καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ενημερωση!

παλι προβλημα ειχα οποτε ειμαι για service....καμια ιδεα?

 

Δοκιμασε με setcpu να το χαλαρωσεις κανοντας κανενα profile ριχνοντας τη max ταχυτητα του επεξεργαστη (μην σου καει κιολας), κανε τα 2wipes cache/dalvik και αν δεις οτι δεν ηρεμει, στειλτο.

Αν ηταν θεμα εφαρμογης, μετα απο factory reset (καμια εφαρμογη περασμενη) επρεπε να μην σου παρουσιασει ξανα τετοιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...