Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γινεται factory reset και hard reset?

και τα 2 γινονται μεσα απο το κινητο στις ρυθμίσεις-απόρρητο?

 

Το Hard Reset σου διαγράφει και την SDCard.

Ρυθμίσεις> Απόρρητο> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για Factory Reset και αν θες Hard Reset επιλέγεις και την SDCard.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Hard Reset σου διαγράφει και την SDCard.

Ρυθμίσεις> Απόρρητο> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για Factory Reset και αν θες Hard Reset επιλέγεις και την SDCard.

 

Εννοείς SDCard και hard reser το τικ που βαζεις για να σβηστουν ολα απο την εσωτερικη μνημη του κινητου και το factory απλα μονο τις ρυθμισεις χωρις διαγραφη τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις Factory Reset σβήνονται επαφές, μηνύματα, εφαρμογές και ρυθμίσεις αλλά δεν διαγράφεται ότι είναι μέσα στην εσωτερική SDCard του κινητού. Αν κάνεις Hard Reset (τικάρεις την SDCard) τότε διαγράφεται και η κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις Factory Reset σβήνονται επαφές, μηνύματα, εφαρμογές και ρυθμίσεις αλλά δεν διαγράφεται ότι είναι μέσα στην εσωτερική SDCard του κινητού. Αν κάνεις Hard Reset (τικάρεις την SDCard) τότε διαγράφεται και η κάρτα.

 

Μια διευκρινηση: Με το factory reset διαγραφονται οσα ειναι και στον ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΠΟΘ. ΧΩΡΟ (αυτον με τα 16mb εννοω)??? Οταν λες sd προφανως εννοεις προσθετη καρτα? Εχω καταλαβει καλα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Μολις αναβαθμισα σε official παγωτο με αγγλικη sim free συσκευη(XEU).. Ειμαι unroot και πριν τη εγκατασταση εκανα και ενα hard reset.. θα το εξετασω σημερα και θα σας πω εντυπωσεις !!! :)
Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσω αντίγραφα ασφάλειας με το kies κάνω clean install και μετά κάνω επαναφορά θα δουλέψει;

 

Ότι backup κάνεις με το KIES φαντάζομαι ότι θα μπορείς να το επαναφέρεις. Αυτή είναι η δουλειά του άλλωστε εκτός από το να κάνεις αναβαθμίσεις (όταν το θυμάται η Samsung).

 

Μια διευκρινηση: Με το factory reset διαγραφονται οσα ειναι και στον ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΠΟΘ. ΧΩΡΟ (αυτον με τα 16mb εννοω)??? Οταν λες sd προφανως εννοεις προσθετη καρτα? Εχω καταλαβει καλα?

 

Αφού έγραψα εσωτερική SDCard! Είναι ο ενσωματωμένος αποθηκευτικός χώρος που έχει το κινητό σου. Ότι είναι εκεί μέσα (φωτογραφίες, βίντεο κ.τ.λ.) δεν διαγράφεται με το Factory Reset.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Μολις αναβαθμισα σε official παγωτο με αγγλικη sim free συσκευη(XEU).. Ειμαι unroot και πριν τη εγκατασταση εκανα και ενα hard reset.. θα το εξετασω σημερα και θα σας πω εντυπωσεις !!! :)

 

περιμένουμε νέα!!!

 

Παιδιά αν χρησιμοποιήσω άλλο φορτιστή υπάρχει πρόβλημα για τη μπαταριά? έχω από sony ericsson.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδες αν το εχει κανει καποιος αυτο , εχω στο αυτοκινητο πηγη με οθονη που παιρνει usb εαν συνδεσω το γαλαξια με το καλωδιο του ως mass storage θα παιξει τα βιντεο που εχει μεσα?το δοκιμασα αλλα ολο διαβαζε την καρτα δεν εκανε κατι
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδες αν το εχει κανει καποιος αυτο , εχω στο αυτοκινητο πηγη με οθονη που παιρνει usb εαν συνδεσω το γαλαξια με το καλωδιο του ως mass storage θα παιξει τα βιντεο που εχει μεσα?το δοκιμασα αλλα ολο διαβαζε την καρτα δεν εκανε κατι

 

Εμενα παντως η πηγη μου στο αυτοκινητο που παιρνει usb stick το εχω συνδεσει πολλες φορες και παιζει κανονικα και φορτιζει παραλληλα. sony Πηγη εχω χωρις οθονη. 1din

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε νέα!!!

 

Παιδιά αν χρησιμοποιήσω άλλο φορτιστή υπάρχει πρόβλημα για τη μπαταριά? έχω από sony ericsson.

Κανένα απολύτως πρόβλημα. Οι εξομοιώσεις από USB σε USB βρίσκονται στον χρόνο φορτίσεις ανάλογα με τα amber (Α) που βγάζει κάθε συσκευή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως πρόβλημα. Οι εξομοιώσεις από USB σε USB βρίσκονται στον χρόνο φορτίσεις ανάλογα με τα amber (Α) που βγάζει κάθε συσκευή.

 

Ευχαριστώ!για να ξέρω οπότε οκ να έχω κ ενα δεύτερο φορτιστή μαζί μου!!:)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερώτηση που δεν την κάνω στο θεμα των εφαρμογών, γιατί δυο φίλοι μου με άλλο κινητο δεν έχουν το ιδιο θεμα..

Εβαλα λοιπόν navigon και χωρίς να το'χω τρέξει ποτέ, το βλέπω συνέχεια να τρώει 10-12% μπαταρια. Απο φόρτιση τη νύχτα μέχρι το πρωί έιχα χάσει 10% ενώάλλες φορές καθόλου. Φταίει κάτι στις ρυθμίσεις κτλ? Πάντως στις εφαρμογές που εκτελούνται, δεν τρέχει καμια. Αλλά το navigon συνεχίζει να βγαίνει 2ο στη λίστα της μπαταριας. (πρώτο είναι το λειτουργικό).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος πρόβλημα με τα εξερχόμενα SMS (να μην φεύγουν και να μην παραδίδονται ποτέ) στην stock εφαρμογή μετά από root γιατί εμένα αυτό μου συμβαίνει. Ρώτησα και χθες αλλά δεν πήρα απάντηση...
Link to comment
Share on other sites

http://www.youmobile.org/blogs/entry/SGSII-ICS-CRS κοιταξτε ρε παιδια ξεφτιλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τελευταιοι θα την παρουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Αρχικά θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη, από όλους εσάς που η καθυστέρηση στην αναβάθμιση ICS για το GALAXY S II έχει προκαλέσει τα οποιαδήποτε προβλήματα.Καθώς από χώρα σε χώρα υπάρχουν διαφορές, θέλουμε να σας ενημερώσουμε πως κάνουμε ότι είναι δυνατό, για να βγεί η έκδοση αυτή και στην Ελλάδα χωρίς προβλήματα.Στόχος μας είναι να έχετε την αναβάθμιση μέσα στην επόμενη εβδομάδα.Ευχαριστούμε πολύ για την υπομονή και την κατανόησή σας!

Samsung Mobile Greece.Στο Facebook Χθεσινό post.

Μεγάλη κοροϊδία τρώμε.Α ρε Samsung.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youmobile.org/blogs/entry/SGSII-ICS-CRS κοιταξτε ρε παιδια ξεφτιλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τελευταιοι θα την παρουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τουλαχιστον δεν ειμαστε μονοι μας.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα την αναβάθμιση σε ICS (ελβετικό κινητό, γαρ) και μου εμφανίστηκε ένα απείρως ενοχλητικό πρόβλημα:

 

Ενώ μόλις ξεκίνησε η συσκευή έβλεπα στο κάτω μέρος της οθόνης τα 4 κλασικά εικονίδια (τηλέφωνο, επαφές, μηνύματα, εφαρμογές), μετά από λίγο που έπαιξα κυρίως βάζοντας εφαρμογές σε φακέλους γιατί αυτοί είχαν χαθεί, *εξαφανίστηκε* από την κάτω σειρά το εικονίδιο με τις επαφές και μου έχουν μείνει μόνο τα άλλα 3 :S

 

Παίζει να διορθωθεί αυτό με reset στις ρυθμίσεις του launcher? Αν ναι, ποιό ειναι το όνομα της εφαρμογής; (newbie :O )

 

EDIT: Άκυρο... βρήκα που έκανα τη βλακεία...

Edited by kriz
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Ξέρει κανείς τι έιναι μια φωτογραφία μου που βρίσκω στη συλλογή σε φάκελο με την ημερομηνία λήψης και ένα σηματάκι που μοιάζει με αυτό της ανακύκλωσης;

 

Τη σβήνω και μετά από λίγη ώρα εμφανίζεται πάλι... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαλε σημερα ειδοποιησεις για προγραμματα, εβγαλε για adobe την εκανα κ μου εμφανιστηκε ενα εκνευριστικο εικονιδιο που γραφει flash player settings που δεν φευγει με τιποτα απο την οθονη. Τι να κανω δωστε τα φωτα σας..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Ξέρει κανείς τι έιναι μια φωτογραφία μου που βρίσκω στη συλλογή σε φάκελο με την ημερομηνία λήψης και ένα σηματάκι που μοιάζει με αυτό της ανακύκλωσης;

 

Τη σβήνω και μετά από λίγη ώρα εμφανίζεται πάλι... :blink:

 

 

αν δεν κανω λαθος ειναι τικαρισμενο στις ρυθμισεις συγχρονισμου στο account σου η επολογη sync picasa albums. Ξετικαρε το.

Settings/account and sync/google account σου

 

 

 

 

 

Μου βγαλε σημερα ειδοποιησεις για προγραμματα, εβγαλε για adobe την εκανα κ μου εμφανιστηκε ενα εκνευριστικο εικονιδιο που γραφει flash player settings που δεν φευγει με τιποτα απο την οθονη. Τι να κανω δωστε τα φωτα σας..

Long press στο εικονιδιο; τι launcher εχεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαλε σημερα ειδοποιησεις για προγραμματα, εβγαλε για adobe την εκανα κ μου εμφανιστηκε ενα εκνευριστικο εικονιδιο που γραφει flash player settings που δεν φευγει με τιποτα απο την οθονη. Τι να κανω δωστε τα φωτα σας..

 

Ήρθε η ώρα να πουλήσεις το κινητό ή να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή..αλλιώς δεν θα φύγει :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ταιριαξα καπου αναμεσα στα εικονιδια με τις αλλες εφαρμογες να μη το χω πρωτη μουρη και ησυχασα..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα την αναβάθμιση σε ICS (ελβετικό κινητό, γαρ) και μου εμφανίστηκε ένα απείρως ενοχλητικό πρόβλημα:

 

Ενώ μόλις ξεκίνησε η συσκευή έβλεπα στο κάτω μέρος της οθόνης τα 4 κλασικά εικονίδια (τηλέφωνο, επαφές, μηνύματα, εφαρμογές), μετά από λίγο που έπαιξα κυρίως βάζοντας εφαρμογές σε φακέλους γιατί αυτοί είχαν χαθεί, *εξαφανίστηκε* από την κάτω σειρά το εικονίδιο με τις επαφές και μου έχουν μείνει μόνο τα άλλα 3 :S

 

Παίζει να διορθωθεί αυτό με reset στις ρυθμίσεις του launcher? Αν ναι, ποιό ειναι το όνομα της εφαρμογής; (newbie :O )

 

EDIT: Άκυρο... βρήκα που έκανα τη βλακεία...

 

Που την εκανες? Εχω κι εγω Ελβετικο... τυρι και θα κανω update αυριο-μεθαυριο...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. παρατηρησα οτι στο μικροφωνο στο κατω μερος του τηλεφωνου εχει καποιο λευκο σκουπιδακι μεσα. Καμια ιδεα για το πως θα το αφαιρεσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. παρατηρησα οτι στο μικροφωνο στο κατω μερος του τηλεφωνου εχει καποιο λευκο σκουπιδακι μεσα. Καμια ιδεα για το πως θα το αφαιρεσω;

 

Με καρφιτσα ή φυσιγμα δεν φεύγει?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...