Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι και το περιεργο οταν εβαλα τη σιμ σε ενα νοκια ν95 το εκανε μονο μια φωρα (δηλαδη εσκασε διπλο) ειναι σπαστικο σκαει στα μεσανυχτα ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι και το περιεργο οταν εβαλα τη σιμ σε ενα νοκια ν95 το εκανε μονο μια φωρα (δηλαδη εσκασε διπλο) ειναι σπαστικο σκαει στα μεσανυχτα ...

 

A το κάνει και σε άλλα τηλέφωνα; Ε τότε φταίει ο πάροχος... πάρε πάλι και πέστο τους. Κοίτα επίσης στην εφαρμογή των μηνυμάτων, αν έχεις σωστά το τηλέφωνο του message centre (+306942190000), και αν είναι τικαρισμένο το roaming auto-retrieve, βγάλτο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω,πηγα και απο εκει και θα τους παρω ξανα.

εβγαλα το hancent sms και εβαλα go sms pro εκανα ενα τεστ 1 στα 2 ερχονται κανονικα αρα τιποτα.

ειχα βγαλει μεχρι και στα mms το auto retrieve το κοιταω συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος υπαρχει κανα ειδος εφαρμογης firewall αλλα για μη root τηλ ευχαριστω

 

Eφαρμογές android συζητάμε εδώ. Η απάντηση όμως είναι όχι.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις--->τοποθ και ασφαλεια-->απομακρ.στοιχεια ελεγχου. :)

 

Φίλε μου εμένα δεν υπάρχει αυτό το απομακρ. στοιχεία ελέγχου. πάω ρυθμίσεις-τοποθεσία και ασφάλεια και μετα δεν υπάρχει αυτο που λες.

Δε ξΕρω για ποιο λόγο.

Μήπως το έχει και κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Η samy Hellas είχε πει (πριν μέρες...) ότι σε μερικές μέρες θα λάβουμε το ICS. Δεν θα περιμένω μπας και γίνει κάποιο θαύμα.

 

Αρχίζω να πιστεύω πως θα το λάβουμε , όπως είχε λάβει το 90% των κατόχων του SII , την 2.3.5 και 2.3.6.

 

Τραγικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εμένα δεν υπάρχει αυτό το απομακρ. στοιχεία ελέγχου. πάω ρυθμίσεις-τοποθεσία και ασφάλεια και μετα δεν υπάρχει αυτο που λες.

Δε ξΕρω για ποιο λόγο.

Μήπως το έχει και κάπου αλλού;

 

μηπως φορας custom?

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Η samy Hellas είχε πει (πριν μέρες...) ότι σε μερικές μέρες θα λάβουμε το ICS. Δεν θα περιμένω μπας και γίνει κάποιο θαύμα.

 

Αρχίζω να πιστεύω πως θα το λάβουμε , όπως είχε λάβει το 90% των κατόχων του SII , την 2.3.5 και 2.3.6.

 

Τραγικά πράγματα.

 

για την ακριβια ειπε μεχρι τελους του μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω τις επαφές που έχω στην κάρτα sim?

Πας Επαφές -> Μενού Περισσότερα -> Επιλογές Οθόνης -> και τσεκάρεις στην "Επιλογή επαφών για εμφάνιση" το SIM -> Όλες οι επαφές;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην 4.0.3 πως κανεις screenshot???

 

κρατωντας πατημένο κατω το κουμπι της εντασης και το power button ταυτοχρονα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψα κατά λάθος την επίσημη εφαρμογή ρολόι. Την κατέβασα για να την κάνω πάλι εγκατάσταση αλλά δε γίνεται. Πως μπορώ να την ξαναπεράσω; Edited by flouris
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψα κατά λάθος την επίσημη εφαρμογή ρολόι. Την κατέβασα για να την κάνω πάλι εγκατάσταση αλλά δε γίνεται. Πως μπορώ να την ξαναπεράσω;

 

Πώς τη διέγραψες; Πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή ακριβώς από τη δικιά σου rom, και το apk και το οdex αρχείο, και ως root να τα αντιγράψεις στο /system/app, θέτοντας τα σωστά permissions/ownerships.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με το τιτάνιουμ! Νόμιζα διέγραφα το widget clock και δυστυχώς ήταν το ξυπνητήρι. Έβαλα τα apk Και odex που βρήκα στο διαδίκτυο στο φάκελο που λες με τα σωστά permissions αλλά δεν εμφανίστηκε. Μπορώ να τα κάνω extract από το αρχείο της ρομ που χρησιμοποίησα για να την εγκαταστήσω;
Link to comment
Share on other sites

Με το τιτάνιουμ! Νόμιζα διέγραφα το widget clock και δυστυχώς ήταν το ξυπνητήρι. Έβαλα τα apk Και odex που βρήκα στο διαδίκτυο στο φάκελο που λες με τα σωστά permissions αλλά δεν εμφανίστηκε. Μπορώ να τα κάνω extract από το αρχείο της ρομ που χρησιμοποίησα για να την εγκαταστήσω;

 

Nαι αλλά δεν είναι εύκολο, καλύτερα βρες κάποια deodexed version. Ποιά είναι η rom? Αν έχω χρόνο το σαβ/κο ίσως σου τα φτιάξω.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά μην μπαίνεις σε κόπο. Σε λίγες μέρες ελπίζω να βάλω ICS οπότε μέχρι τότε θα βολευτώ με κάποιο άλλο ξυπνητήρι.

Η ρομ που φορώ είναι: 2.3.6-I9100XWKI4_I9100OXXKI2_I9100XXKI1 αλλά μην ασχοληθείς αν είναι να σου πάρει πάνω από 5 λεπτά. Εξάλλου είναι σκ και δεν χρειάζομαι ξυπνητήρι. Κοίτα να απολαύσεις κ εσύ το δικό σου σκ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου το κανει έτσι οπως το λές?

 

απο την στιγμη που εχεις ics λογικα θα πρεπει να δουλευει ετσι ,πατας Volume Down button and Power button ταυτοχρονα

τουλαχιστον σ' μενα ετσι γινεται

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που εχεις ics λογικα θα πρεπει να δουλευει ετσι ,πατας Volume Down button and Power button ταυτοχρονα

τουλαχιστον σ' μενα ετσι γινεται

 

και μενα ετσι το κανει

Link to comment
Share on other sites

οταν βαλω την ics υπαρχει καποιος τροπος να κανω set την ip adress γιατι ειναι προβλημα για μενα αυτο....υπαρχει καποιο προγραμμα που το κανει αυτο?ειναι απαραδεκτο αυτο να μην δουλευει στην ics!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα :)

πριν2 μερες πηρα το S II και θελω να κανω ροοτ!

μπορεις καποιος να μου πει πως θα κανω ροοτ?

pda I9100BoKK1

PHone I9100BOKJ1

CSC: I9100COSKJ3

Edited by Stefoos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...