Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα γιατι το kies μου λεει οτι δεν μπορει να τσεκαρει για αναβαθμισεις το γαλαξια μου ?? εχω 2.3.6 οχι ελληνικη φταιει αυτο???

 

αυτό το Kies που δείχνει στην εικόνα είναι το Κies που απεικονίζει όταν συνδέσεις το κινητό με το PC μέσω ενός ΒROWSER ή είναι προγραμματάκι κατεβασμένο στο PC;

Αυτό δε μπορώ να καταλάβω γιατί όταν μπαίνω στο Κies μέσω Mozilla δε μου βγάζει αυτή τη μορφή, ούτε μου λέει για αναβαθμίσεις και λογισμικά.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρέπει να αλλάξεις το csc σε EUR, μόλις το έκανα. Στο kies τώρα βγάζει "this is the latest firmware"

Για να το αλλάξεις γράφεις:

 

*#272*IMEI#

 

εκεί που λέει IMEI γράφεις το IMEI της συσκευής σου. ΠΡΟΣΟΧΗ - Μετά από αυτό γίνεται factory reset δηλαδή χάνεις τα πάντα από το κινητό(εκτός από την sdcard)

 

μάλλον αυτό είναι όταν έβαλα την ρομ δε είχα αλλάξει το sale code οπότε θα το κάνω όταν βγεί το παγωτό μην το στηνω 2 φορές γιά 20 μέρες ευχαριστώ πολύ πάντως :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό το Kies που δείχνει στην εικόνα είναι το Κies που απεικονίζει όταν συνδέσεις το κινητό με το PC μέσω ενός ΒROWSER ή είναι προγραμματάκι κατεβασμένο στο PC;

Αυτό δε μπορώ να καταλάβω γιατί όταν μπαίνω στο Κies μέσω Mozilla δε μου βγάζει αυτή τη μορφή, ούτε μου λέει για αναβαθμίσεις και λογισμικά.

Ευχαριστώ :)

 

όταν συνδεεσαι στο κιες over the air με wifi δηλαδή δεν σου δείχνει αναβαθμισεις στο λέει κιόλας το κιες η εικόνα που εχω βάλει είναι το πρόγραμμα κιες στον υπολογιστή κ το κινητό συνδεμενο με το καλώδιο ;-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι προς υγρασια στην κεντρικη πλακετα τείνω και εγω (απλα δεν θελω να το πιστεψω ακομα) αν και μετα το ανοιγμα ολα φαίνονται καθαρά μεσα.

Της γυναίκας μου που έχει πάρει υγρασία, χωρίς να το καταλάβουμε, το βρήκε η Sonyericsson και αρνήθηκε επισκευή. Μου έδωσαν και φωτογραφία με την υγρασία. Πλήρωσα τον έλεγχο πάντως.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για χαρα σε ολους. Ειμαι νεος χρηστης και δεν βρισκω μετρητη δεδομενων στο μενου?

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο ?

Και πως μπορω τις εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το μαρκετ να μην τρεχουν στο παρασκηνιο και να καταναλωνουν μπαταρια ?

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα σε ολους. Ειμαι νεος χρηστης και δεν βρισκω μετρητη δεδομενων στο μενου?

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο ?

Και πως μπορω τις εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το μαρκετ να μην τρεχουν στο παρασκηνιο και να καταναλωνουν μπαταρια ?

ευχαριστω !

Η πιο γνωστή είναι η 3G Watchdog

αλλά στο SII πιο σωστά μετράει το My data manager

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απ'οτι εχω δει, το Android 4.0 θα εχει τα κατω virtual keys σε αναποδη σειρα απο αυτη που εχει τα capacitive buttons το Galaxy S2 (δηλαδη το κουμπι για το μενου ειναι δεξια και το κουμπι ακυρωσης/επαναφορας ειναι αριστερα στο 4.0, ενω στο S2 ειναι το αναποδο). Θα υπαρχει τροπος να το αντιστρεψουμε αυτο στο μενου του 4.0, ή εστω καποιος τροπος να απενεργοποιησουμε τα capacitive buttons του S2 ωστε να μη γινεται μπαχαλο; Α, ρε Samsung, γιατι μας τα εκανες ετσι... Στο xperia ειναι αναποδα η σειρα των κουμπιων :)

Επισης ξερει καποιος αν οι εφαρμογες που εχουμε ηδη εγκατεστημενες θα συνεχισουν να λειτουργουν σε περιπτωση αναβαθμισης σε 4.0; Πρεπει να κανουμε και backup; Η αναβαθμιση θα γινει αυτοματα, θελουμε δε θελουμε, ή αν θελουμε μπορουμε να μην την κανουμε; Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα αργήσει και άλλο το update. :(

http://www.sammobile.com/2012/03/11/galaxy-s-iis-ice-cream-sandwich-is-delayed-says-samsung/

Ninty.gr - Greek Nintendo Community
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!δεν μπορω ουτε να κατεβασω εφαρμογες ουτε να ενημερωσω τις ηδη υπαρχουσες από μάρκετ.έψαξα στο φορουμ με αναζήτηση και δεν βρήκα κάτι που να λύνει το πρόβλημα.Γενικά ο γαλαξίας εδώ και πολύ καιρό κάνει ενημέρωση σε οποια εφαρμογλη του αρέσει και όποτε θέλει.Δεν έχει σημασία ούτε το wifi ούτε από 3g που μπαίνω.είδα ότι και άλλοι έχουν το ιδιο πρόβλημα και προτάθηκε να κανουν clear cashe sto market,εμενα δεν εχει κατι να κανει clear.είμαι root σε gingerbread.Μερικοί έβαλαν και άλλες ρομ και εκαναν και factory reset αλλα το πρόβλημα παραμένει.

Καμία πρόταση;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απ'οτι εχω δει, το Android 4.0 θα εχει τα κατω virtual keys σε αναποδη σειρα απο αυτη που εχει τα capacitive buttons το Galaxy S2 (δηλαδη το κουμπι για το μενου ειναι δεξια και το κουμπι ακυρωσης/επαναφορας ειναι αριστερα στο 4.0, ενω στο S2 ειναι το αναποδο). Θα υπαρχει τροπος να το αντιστρεψουμε αυτο στο μενου του 4.0, ή εστω καποιος τροπος να απενεργοποιησουμε τα capacitive buttons του S2 ωστε να μη γινεται μπαχαλο; Α, ρε Samsung, γιατι μας τα εκανες ετσι... Στο xperia ειναι αναποδα η σειρα των κουμπιων :)

Επισης ξερει καποιος αν οι εφαρμογες που εχουμε ηδη εγκατεστημενες θα συνεχισουν να λειτουργουν σε περιπτωση αναβαθμισης σε 4.0; Πρεπει να κανουμε και backup; Η αναβαθμιση θα γινει αυτοματα, θελουμε δε θελουμε, ή αν θελουμε μπορουμε να μην την κανουμε; Ευχαριστω!

Θεωρητικά θα γίνεται σε custom rom, αλλά για άλλα κινητά. Γιατι λογικά στο δικό μας δεν θα εμφανίζονται, θα τα έχει βγάλει η samsung. Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν και virtual και capacitive κουμπιά...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά θα γίνεται σε custom rom, αλλά για άλλα κινητά. Γιατι λογικά στο δικό μας δεν θα εμφανίζονται, θα τα έχει βγάλει η samsung. Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν και virtual και capacitive κουμπιά...

Συμφωνω. Στην rom που θα ειναι για το SII δεν νομιζω να εμφανιζονται. Αυτο ειναι κατι που σταδιακα θα απαλλαξει τους κατασκευαστες απο τα hard butons και ολα θα ειναι καλυτερα απο αποψη αξιοπιστιας.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Στην rom που θα ειναι για το SII δεν νομιζω να εμφανιζονται. Αυτο ειναι κατι που σταδιακα θα απαλλαξει τους κατασκευαστες απο τα hard butons και ολα θα ειναι καλυτερα απο αποψη αξιοπιστιας.

Και από άποψη χώρου.:rolleyes:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα αργήσει και άλλο το update. :(

http://www.sammobile.com/2012/03/11/galaxy-s-iis-ice-cream-sandwich-is-delayed-says-samsung/

 

Έχει καταντήσει σήριαλ όλο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει σήριαλ όλο αυτό!

Μου θυμίζει αυτό το βίντεο. Απλά αντί για "θέλουμε και δεν θέλουμε", εδω βάζουμε "την κυκλοφορούμε και δεν την κυκλοφορούμε" :lol:

 

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει αυτό το βίντεο. Απλά αντί για "θέλουμε και δεν θέλουμε", εδω βάζουμε "την κυκλοφορούμε και δεν την κυκλοφορούμε" :lol:

 

 

Χαχαχαχαχα!!!!!!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει αυτό το βίντεο. Απλά αντί για "θέλουμε και δεν θέλουμε", εδω βάζουμε "την κυκλοφορούμε και δεν την κυκλοφορούμε" :lol:

 

 

Δε μου αρεσουν αυτες οι αργοποριες με την εκδοση 4.0.

Ειχα πριν χρονια το satio της ericsson και μετα απο μια δυο αναβαθμισεις δεν εβγαλε αλλη.

Αν μας κανει κανα τετοιο ωραιο και η samsung, θα ειναι για τα μπαζα οι μεγαλες εταιριες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρεσουν αυτες οι αργοποριες με την εκδοση 4.0.

Ειχα πριν χρονια το satio της ericsson και μετα απο μια δυο αναβαθμισεις δεν εβγαλε αλλη.

Αν μας κανει κανα τετοιο ωραιο και η samsung, θα ειναι για τα μπαζα οι μεγαλες εταιριες.

Η αρχικη δηλωση ηταν για το τελος του πρωτου τριμηνου.

Εφοσον εχει ανακοινωθει επισημα οτι η συσκευη θα αναβαθμιστει, δεν υπαρχει περιπτωση να μην γινει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Και από άποψη χώρου.:rolleyes:

 

Οντως, απλα το χωρο που κερδιζεις απο τη μη υπαρξη κουμπιων στην επιφανεια της συσκευης τον χανεις απο την οθονη επειδη τα virtual keys πιανουν ενα μερος της. Ωστοσο συμφωνω οτι ειναι το μελλον, τι να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.

έχω το widget buddies αλλά μερικές φορές όταν ανοίγω το κινητό έχει χάσει ότι ρύθμιση έχω κάνει.

Σήμερα τις ξανα-έχασε και κάποια στιγμή έκανε reboot μόνο του και όταν άνοιξε έγραφε κάτω αριστερά "Ασφαλής λειτουργία"

και όλα τα εικονίδια στο μενού είχαν φύγει από τα φακελάκια και κάποια από την homescreen είχαν χαθεί.

 

ξέρει κανείς γιατί?

 

επίσης τον τελευταίο καιρό κολλάει αρκετά και κάνει reboot. έχει κανείς κάποια συμβουλή??

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τις τελευταιες μερες μου κανει το εξης κουλο:

ειχα εγκατεστημενο το go sms κ το εσβησα. απο τοτε καθε φορα που αλλαζω θεση στα εικονιδια του μενου, αν το κανω restart μου τα κουναει.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για καποιο λογο τις τελευταιες μερες δεν μπορω να κανω αναβαθμιση τις εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το samsung apps. Οποτε μπαινω στις ληψεις μου βγαζει μηνυμα λαθους με κωδικο 1000. Ξερει κανεις κατι για αυτο?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας για ποιον λόγο δεν μπορώ να κάνω οτιδήποτε έχει σχέση με wifi παρότι είμαι συνδεδεμένος σε δίκτυο που λειτουργεί κανονικά;

 

Έχω κάνει restart το κινητό όπως επίσης και το ρούτερ.

 

Με το δίκτυο της κινητής όλα δουλεύουν τζετ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας για ποιον λόγο δεν μπορώ να κάνω οτιδήποτε έχει σχέση με wifi παρότι είμαι συνδεδεμένος σε δίκτυο που λειτουργεί κανονικά;

 

Έχω κάνει restart το κινητό όπως επίσης και το ρούτερ.

 

Με το δίκτυο της κινητής όλα δουλεύουν τζετ.

 

Μήπως η ip που συνδέεσαι χρησιμοποιείται και από άλλη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η ip που συνδέεσαι χρησιμοποιείται και από άλλη συσκευή?

 

Βρίσκομαι σε κοινόχρηστο χώρο. Από το ίδιο ρούτερ παίρνουν ίντερνετ 3 σταθεροί υπολογιστές και το κινητό μου.

 

Πρώτη φορά μου εμφανίζει τέτοιο πρόβλημα :(

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι σε κοινόχρηστο χώρο. Από το ίδιο ρούτερ παίρνουν ίντερνετ 3 σταθεροί υπολογιστές και το κινητό μου.

 

Πρώτη φορά μου εμφανίζει τέτοιο πρόβλημα :(

 

πιστεύω η ip χρησιμοποιείται και κανει conflict. δοκίμασε να δώσεις static ή να αλλάξεις ιp.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...