Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί απλά έτσι θα σου δουλέψει. Από εσένα εξαρτάται.

φίλε athanaso77 το καταλαβαίνω ότι έτσι θα παίξει και ευχαριστώ που μου το λές. Απλά ρωτάω γιατί πρέπει να το κάνω αυτό όταν το παίρνω από service και πριν το έκανε, αν είναι λογικό και έτσι γίνεται αν σου αλλάξουν πλακέτα και αν μπορώ εύκολα να ξανα-βάλω τα apps για να μην τα κατεβάζω ξανά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος που ασχολείται με camera να μας δωσει τα όλα τα settings για LGcamera (camera και video) που πρέπει να βάλουμε για να πάρουμε την καλύτερη ποιότητα ? Ξέρω ζητάω πολλάααααααααααααα !!! :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό το πρόγραμμα λέτε? Έχω ακούσει και από άλλους ότι είναι καλύτερο από αυτό που έχει το S2 , αλλά όντως αξίζει?

Το λέω γιατί στα σχόλια ένας λέει : Θελει βελτιωση : Πολλα bugs ακομα.Θελει δουλεια .galaxy s 2.please....fix that.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχω ένα πρόβλημα με τον γαλαξία μου.κλειδωμενη η οθόνη και σκοτωμενες όλες οι εφαρμογές και πότε πότε ανάβει η οθόνη και σβήνει μετά από λίγο.τι μπορεί να φταίει ?εχω κάνει τα πάντα.καμιά ιδέα κανείς?

 

Κακώς σκοτώνεις τις εφαρμογές.Πιθανώς αυτό συμβαίνει γιατί χρησιμοποιείς task killer.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά.εχω ένα πρόβλημα με τον γαλαξία μου.κλειδωμενη η οθόνη και σκοτωμενες όλες οι εφαρμογές και πότε πότε ανάβει η οθόνη και σβήνει μετά από λίγο.τι μπορεί να φταίει ?εχω κάνει τα πάντα.καμιά ιδέα κανείς?

 

Ίσως να πρόκειται για conflict κάποιας από τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει. Μόνο αν παρακολουθήσεις τη συμπεριφορά της συσκευής μετά από full wipe θα καταλάβουμε τι μπορεί να φταίει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα galaxys!!!!!Χθες το προγραμμα kies εκανε μεγαλη ενημερωση.Λετε να προετοιμαζεται για το παγωτο???Για να δουμε!!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από τα προβλήματα που έχει αυτή τη στιγμή το παγωτό, δε το βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Άς πάρουμε πρώτα την 2.3.6 και βλέπουμε και για το παγωτό....

 

Πολύ σωστή κουβέντα.Η ΚΚ5 είναι η πιο σταθερή ρομ πάντως που έχω δοκιμάσει.Απορώ γιατί δε την δίνει.

Και από την άλλη βγαίνει 4.01 ,02 ,03 και τα προβλήματα πέφτουν βροχή.

Link to comment
Share on other sites

Άς πάρουμε πρώτα την 2.3.6 και βλέπουμε και για το παγωτό....

 

Πρίν την 4 θά βγεί 2.3.6 ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή κουβέντα.Η ΚΚ5 είναι η πιο σταθερή ρομ πάντως που έχω δοκιμάσει.Απορώ γιατί δε την δίνει.

Και από την άλλη βγαίνει 4.01 ,02 ,03 και τα προβλήματα πέφτουν βροχή.

 

Περνώντας απο την 2.3.4 σε 2.3.5 μόνο προβλήματα μου εμφανίστηκαν(reboot), και ας έκανα και wipe τη συσκευή. Αναμένω την 2.3.6 που απ'οτι διαβάζω ειναι πολύ σταθερή.Θα ήθελα να έρθει μέχρι τις 5-6 Ιαν. που θα ερθει και η 16αρα για να κάνω ενα καλό στήσιμο το κινητό απ' την αρχή αλλά δεν το βλέπω....

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 2.3.5 από την μάνα του πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αρκετά σταθερή. Να ρωτήσω κάτι γιατί είναι το πρώτο μου Samsung. Αναβάθμιση γίνεται μόνο μέσω kies αν συνδέσω το κινητό με το PC με καλώδιο; Δεν γίνεται να κατεβάσω την αναβάθμιση μέσω internet απευθείας στο κινητό όπως γίνεται με όλες τις άλλες εταιρίες;

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Καμία γνήσια ρομ πλην της αρχικής δεν έχει πρόβλημα.

Για τα οποία πρόβλημα είμαστε υπεύθυνοι εμείς και τα tweaks που βάζουμε έστω κι αν προέρχονται από το market.

 

Όταν διαβάζω για χρήση task killer σε συσκευή με 1 GB ram, και ένα σωρό άλλα που χρησιμοποιούσαμε στο παρελθόν, λογικό είναι να υπάρχουν προβλήματα.

 

Ειλικρινά βλέπω συσκευές πολύ κατώτερες σε χέρια ανθρώπων που δεν ασχολούνται και πραγματικά δουλεύουν θαυμάσια. Ακριβώς επειδή τις δουλεύουν εντελώς official χωρίς να βάζουν ότι βρουν μπροστά τους.

Έχω παραδείγματα από συσκευές όπως Galaxy 3, LG Optimus one, HTC Wildfire και τέλος το Nexus S της γυναίκας μου.

 

Θα συμβούλευα οποίον έχει πρόβλημα να κάνει το εξής:

 

Αφού πάρει ένα backup την εσωτερική και εξωτερική κάρτα του, στο PC του, να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να διαγράψει το περιεχόμενο των καρτών.

Αν έχει CWM να κάνει διπλό factory wipe, case, dalv.

Μετά να περάσει μόνο φωτογραφίες, βίντεο, μουσική, να συγχρονίσει το gmail του για επαφές, ημερολόγιο και τέλος να εγκαταστήσει σε πρώτη φάση μόνο λίγες γνωστές και εγγυημένες εφαρμογές.

Δουλέψτε το έτσι δύο τρεις μέρες και θα δείτε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα είτε είστε με KI4 2.3.4, είτε με KJ1 2.3.5

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καμία γνήσια ρομ πλην της αρχικής δεν έχει πρόβλημα.

Για τα οποία πρόβλημα είμαστε υπεύθυνοι εμείς και τα tweaks που βάζουμε έστω κι αν προέρχονται από το market.

 

Όταν διαβάζω για χρήση task killer σε συσκευή με 1 GB ram, και ένα σωρό άλλα που χρησιμοποιούσαμε στο παρελθόν, λογικό είναι να υπάρχουν προβλήματα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

θα συμφωνησω απολυτα. task Killer δεν χρειαζεται να χρησιμοποιει κανεις, το android ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να δουλευει απροβληματιστα χωρις τη χρησιμοποιηση task Killer. Αλλωστε οτι εφαρμογες και να κλεινεις, ξανανοιγουν αυτοματα μετα απο λιγο οποτε ποιο το νοημα?

 

 

 

Θα συμβούλευα οποίον έχει πρόβλημα να κάνει το εξής:

Αφού πάρει ένα backup την εσωτερική και εξωτερική κάρτα του, στο PC του, να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να διαγράψει το περιεχόμενο των καρτών.

Αν έχει CWM να κάνει διπλό factory wipe, case, dalv.

Μετά να περάσει μόνο φωτογραφίες, βίντεο, μουσική, να συγχρονίσει το gmail του για επαφές, ημερολόγιο και τέλος να εγκαταστήσει σε πρώτη φάση μόνο λίγες γνωστές και εγγυημένες εφαρμογές. Δουλέψτε το έτσι δύο τρεις μέρες και θα δείτε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα είτε είστε με KI4 2.3.4, είτε με KJ1 2.3.5

 

ειναι Γνωστο οτι πολλες εφαρμογες απο το market ειναι κακογραμμενες και δημιουργουν lag, Battery Drain, κλπ προβληματα. Προσχη στο τι βαζετε λοιποιν. Το οτι εχει 2 giga μνημη δεν σημαινει οτι πρεπει να τη γεμισουμε με οτι βρίσκουμε μπροστα μας..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο 4 μηνες περιπλάνηση σε καθε ειδος rom ,(σχεδόν σε όλες) κατέληξα στο συμπέρασμα οτι την μεγαλύτερη σταθεροτητα το κινητο την εχει με την mama rom (GT-I9100_COS_I9100BOKK1_I9100COSKJ3_I9100BOKJ1) αυτην εχω απο την cosmote.Ενα μήνα τωρα η μπαταρια φτάνει 1 1/2 μέρα περίπου,το wi-fi κανένα πρόβλημα ,κανένα κόλλημα πουθενά,και σε καμιά εφαρμογή.Ωραία τα χρώματα κτλ κτλ των αλλων rom δε λεω,αλλα οταν απαλάχτηκα απ ολα αυτα,τώρα εχω το κινητό που θέλω.:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο 4 μηνες περιπλάνηση σε καθε ειδος rom ,(σχεδόν σε όλες) κατέληξα στο συμπέρασμα οτι την μεγαλύτερη σταθεροτητα το κινητο την εχει με την mama rom (GT-I9100_COS_I9100BOKK1_I9100COSKJ3_I9100BOKJ1) αυτην εχω απο την cosmote.Ενα μήνα τωρα η μπαταρια φτάνει 1 1/2 μέρα περίπου,το wi-fi κανένα πρόβλημα ,κανένα κόλλημα πουθενά,και σε καμιά εφαρμογή.Ωραία τα χρώματα κτλ κτλ των αλλων rom δε λεω,αλλα οταν απαλάχτηκα απ ολα αυτα,τώρα εχω το κινητό που θέλω.:)

 

πολες φορες να ξερεις εχει να κανει και με το πως καθεται και η εκαστοτε ρομ σε καθε κινητο. δεν φταιει παντα μονο η ρομ. θυμαμαι στο DESIRE παυ ειχα εγω και ενας φιλος, με την ιδια ρομ, αυτου ετρεχε απιθανα εμενα κολλουσε. και το κορυφαιο? ιδια καρτα sd, και ιδιες εφαρμογες (εκτος απο μικροδιαφορες αλλα σε δοκιμασμενες εφαρμογες, τυπου handcent SMS, tapatalk κλπ..). θυμαμαι τραβαγε 720p video χωρις lag, εμενα εκανε spikes κλπ κλπ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει το παρακατω

 

έχεις δίκιο κατι βρήκα τώρα που το είπες http://android.riteshsahu.com/tips/import-sms-iphone-android :up:

 

και αυτό http://faked.org/isms2droid/

1.προσπάθησα να περάσω τα sms apo iphone sto s2 αλλα ενω τα περνάει τα ελληνικά εμφανίζονται με ερωτηματικά...

2.ειμαι σίγουρος οτι γραφτεί,αλλα δεν το βρήκα,αν θέλω να κανω backup τα πάντα(μαζι με rom/settings) αλλα να μπορώ να τα επαναφέρω ακριβώς οπως λειτουργούν τωρα χωρίς να αλλάξει κατι,υπάρχει τρόπος? και ποιος?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει το παρακατω

 

 

1.προσπάθησα να περάσω τα sms apo iphone sto s2 αλλα ενω τα περνάει τα ελληνικά εμφανίζονται με ερωτηματικά...

2.ειμαι σίγουρος οτι γραφτεί,αλλα δεν το βρήκα,αν θέλω να κανω backup τα πάντα(μαζι με rom/settings) αλλα να μπορώ να τα επαναφέρω ακριβώς οπως λειτουργούν τωρα χωρίς να αλλάξει κατι,υπάρχει τρόπος? και ποιος?

 

Όταν πέρασα από iphone σε android, μετέτρεψα τα μηνύματα μέσω της online μετατροπής του δεύτερου link. Μετά έκανα εισαγωγή με το SMS backup and restore και όλα δούλεψαν τέλεια (και τα ελληνικά).

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέρασα από iphone σε android, μετέτρεψα τα μηνύματα μέσω της online μετατροπής του δεύτερου link. Μετά έκανα εισαγωγή με το SMS backup and restore και όλα δούλεψαν τέλεια (και τα ελληνικά).

 

σε έμενα οχι δεν εμφανίζονται σωστά και εγω με αυτό τον τρόπο το έκανα....ίσως φταίει το μέγεθος?(3700 μηνύματα)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Άς πάρουμε πρώτα την 2.3.6 και βλέπουμε και για το παγωτό....

 

ποια 2.3.6;;;

εγω που ειμαι unrooted και unbranded, στη 2.3.4 εχω ξεμεινει κ περιμενω τοσο καιρο μπας και βγαλει το Kies τη 2.3.5 διαθεσιμη

αλλα δεν... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχει αγοράσει κανείς το galaxy s2 από το inmobile.gr; Πρέπει να έχει την καλύτερη τιμή της αγοράς (405€) μέχρι στιγμής, αλλά αυτό από μόνο του με βάζει σε σκέψεις για την αξιοπιστία.

Το συγκεκριμένο ισχυρίζεται ότι τα φέρνει από τη Γερμανία και πως έχουν πανευρωπαϊκή εγγύηση άρα καλύπτεται και στην Ελλάδα.

Αυτό (το ότι είναι γερμανικό) σημαίνει ότι το κινητό δεν θα έχει ελληνικά σαν γλώσσα; Υπάρχει κάποια άλλη διαφορά σε σχέση με ένα ελληνικής αντιπροσωπίας;

 

Και τι θα πρέπει να προσέξει κανείς αν θέλει να το αγοράσει για να αποφύγει τυχόν εξαπάτηση;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά!

Έχει αγοράσει κανείς το galaxy s2 από το inmobile.gr; Πρέπει να έχει την καλύτερη τιμή της αγοράς (405€) μέχρι στιγμής, αλλά αυτό από μόνο του με βάζει σε σκέψεις για την αξιοπιστία.

Το συγκεκριμένο ισχυρίζεται ότι τα φέρνει από τη Γερμανία και πως έχουν πανευρωπαϊκή εγγύηση άρα καλύπτεται και στην Ελλάδα.

Αυτό (το ότι είναι γερμανικό) σημαίνει ότι το κινητό δεν θα έχει ελληνικά σαν γλώσσα; Υπάρχει κάποια άλλη διαφορά σε σχέση με ένα ελληνικής αντιπροσωπίας;

 

Και τι θα πρέπει να προσέξει κανείς αν θέλει να το αγοράσει για να αποφύγει τυχόν εξαπάτηση;

 

Έχουμε ξεχωριστό θέμα για τέτοιες συζητήσεις όπου έχουν ήδη απαντηθεί αυτά που ρωτάς... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306444

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχει αγοράσει κανείς το galaxy s2 από το inmobile.gr; Πρέπει να έχει την καλύτερη τιμή της αγοράς (405€) μέχρι στιγμής, αλλά αυτό από μόνο του με βάζει σε σκέψεις για την αξιοπιστία.

Το συγκεκριμένο ισχυρίζεται ότι τα φέρνει από τη Γερμανία και πως έχουν πανευρωπαϊκή εγγύηση άρα καλύπτεται και στην Ελλάδα.

Αυτό (το ότι είναι γερμανικό) σημαίνει ότι το κινητό δεν θα έχει ελληνικά σαν γλώσσα; Υπάρχει κάποια άλλη διαφορά σε σχέση με ένα ελληνικής αντιπροσωπίας;

 

Και τι θα πρέπει να προσέξει κανείς αν θέλει να το αγοράσει για να αποφύγει τυχόν εξαπάτηση;

 

Το αγόρασα εγώ από εκεί φίλε μου. Είναι το γαλλικό, έχει ελληνικά κανονικά και η εγγύηση του ισχύει.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν ξεκάθαρα για γερμανικό, μπορεί να το άλλαξαν. Όσο για τα ελληνικά, είναι αναμενόμενο ένα γαλλικό/γερμανικό/whatever κινητό να έχει ελληνικά; Υπάρχει το ενδεχόμενο να ανοίγονται, να τα προσαρμόζουν τα καταστήματα και να τα ξανασφραγίζουν, όπως είχαν αναφερθεί περιστατικά για το galaxy s σε άλλο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν ξεκάθαρα για γερμανικό, μπορεί να το άλλαξαν. Όσο για τα ελληνικά, είναι αναμενόμενο ένα γαλλικό/γερμανικό/whatever κινητό να έχει ελληνικά; Υπάρχει το ενδεχόμενο να ανοίγονται, να τα προσαρμόζουν τα καταστήματα και να τα ξανασφραγίζουν, όπως είχαν αναφερθεί περιστατικά για το galaxy s σε άλλο θέμα;

Όχι έχει από την μάνα του και τα ελληνικά. Θα πρέπει να το πάρεις σφραγισμένο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...