Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα 2GB είναι δεσμευμένα από το σύστημα.Εκεί είναι αποθηκευμένα όλα αυτά που ζητάς.

Αν έχεις κάποιον root explorer μπορείς να δεις τα περιεχόμενα του.

 

root explorer δεν έχω και να σου πω την αλήθεια φίλε δεν ξέρω καν τι είναι αυτός ο explorer. Φαντάζομαι κάτι σαν τον explorer του διαχειριστή. αλλά όπως και να έχει δεν τον έχω.

 

Δηλαδή δεν υπάρχει άλλος τρόπος να εμφανιστούν αυτά τα 2GB και αυτά που περιέχει; Δηλαδή οι εφαρμογές κ.α. που είναι αποθηκευμένα σε αυτήν την μνήμη του συστήματος δεν μπορώ να τις βρω κάπου μέσα στη συσκευή και να τις στείλω σε άλλη συσκευή ή οτιδήποτε; Θέλω να λάβω ένα μανίσιο wallpaper που έχει ένας φίλος μου(αυτό με τη λίμνη που όπου ακουμπάς κάνει κύμα) και δεν μπορώ να την βρώ μέσα στο σύστημα του για την στείλω σε μένα και ορμώμενος από αυτό απόρησα που είναι αποθηκευμένα όλα αυτά και στο δικό μου SII.

 

Ευχαριστώ πολύ, πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

root explorer δεν έχω και να σου πω την αλήθεια φίλε δεν ξέρω καν τι είναι αυτός ο explorer. Φαντάζομαι κάτι σαν τον explorer του διαχειριστή. αλλά όπως και να έχει δεν τον έχω.

 

Δηλαδή δεν υπάρχει άλλος τρόπος να εμφανιστούν αυτά τα 2GB και αυτά που περιέχει; Δηλαδή οι εφαρμογές κ.α. που είναι αποθηκευμένα σε αυτήν την μνήμη του συστήματος δεν μπορώ να τις βρω κάπου μέσα στη συσκευή και να τις στείλω σε άλλη συσκευή ή οτιδήποτε; Θέλω να λάβω ένα μανίσιο wallpaper που έχει ένας φίλος μου(αυτό με τη λίμνη που όπου ακουμπάς κάνει κύμα) και δεν μπορώ να την βρώ μέσα στο σύστημα του για την στείλω σε μένα και ορμώμενος από αυτό απόρησα που είναι αποθηκευμένα όλα αυτά και στο δικό μου SII.

 

Ευχαριστώ πολύ, πάντως.

 

Το έχεις root το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα με την εφαρμογη app2sd μετεφερα οσες εφαρμογες μπορουσα στην καρτα μου την sd ολα καλα μεχρι που αδιαδε η μπαταρια και ειπα να κλεισω το κινητο και να βαλω μια αλλη που ειχα στην τζεπη μου μιας κ δεν ειχα φορτιστη μαζι μου μολις εβαλα την αλλη μπαταρια το κινητο κανει συνεχομενα ρεσταρτ δεν μενει ουτε 2 λεπτα σταθερο..... καμια ιδεα κανεις???

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Αναφερθηκε πριν οτι εξαιτιας μιας εφαρμογης δεν δουλευε το noled. Εχω κιεγω προβλημα με το go locker. Οταν το ενεργοποιω δεν δουλευει, αν βαλω το stock locker δουλευει. Γνωριζει κανενας καμια λυση??
Link to comment
Share on other sites

root explorer δεν έχω και να σου πω την αλήθεια φίλε δεν ξέρω καν τι είναι αυτός ο explorer. Φαντάζομαι κάτι σαν τον explorer του διαχειριστή. αλλά όπως και να έχει δεν τον έχω.

 

Δηλαδή δεν υπάρχει άλλος τρόπος να εμφανιστούν αυτά τα 2GB και αυτά που περιέχει; Δηλαδή οι εφαρμογές κ.α. που είναι αποθηκευμένα σε αυτήν την μνήμη του συστήματος δεν μπορώ να τις βρω κάπου μέσα στη συσκευή και να τις στείλω σε άλλη συσκευή ή οτιδήποτε; Θέλω να λάβω ένα μανίσιο wallpaper που έχει ένας φίλος μου(αυτό με τη λίμνη που όπου ακουμπάς κάνει κύμα) και δεν μπορώ να την βρώ μέσα στο σύστημα του για την στείλω σε μένα και ορμώμενος από αυτό απόρησα που είναι αποθηκευμένα όλα αυτά και στο δικό μου SII.

 

Ευχαριστώ πολύ, πάντως.

 

Μπες στο μαρκετ και κατεβασε το waterize.λογικα αυτο θελεις.:)

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα με την εφαρμογη app2sd μετεφερα οσες εφαρμογες μπορουσα στην καρτα μου την sd ολα καλα μεχρι που αδιαδε η μπαταρια και ειπα να κλεισω το κινητο και να βαλω μια αλλη που ειχα στην τζεπη μου μιας κ δεν ειχα φορτιστη μαζι μου μολις εβαλα την αλλη μπαταρια το κινητο κανει συνεχομενα ρεσταρτ δεν μενει ουτε 2 λεπτα σταθερο..... καμια ιδεα κανεις???

:cry:

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε HTC Wildfire S. Έκανα απεγκατάσταση όλους τις εφαρμογές που είχα μεταφέρει στη κάρτα. Δεν ξαναχρησιμοποίησα το App2Sd

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο μαρκετ και κατεβασε το waterize.λογικα αυτο θελεις.:)

 

Όχι. Το SecretWallpaper1.apk θέλει που είναι στο system/app :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μπορώ να βρω κάτι ψάχνωντας σ'αυτό το topic, μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ποιά είναι η καλύτερη εφαρμογή για camera; Συγκεκριμένα θα ήθελα κάτι που θα βελτίωνε τη νυχτερινή λήψη και να έχει καλύτερα αποτελέσματα από τη stock camera.

 

Κανείς;;; Τίποτα;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . δύο ερωτήσεις/απορίες. 1. πότε αναμένεται για το εν λόγω κινητό η επίσημη ics ? 2. υπάρχει μικρή ή μεγάλη συχνότητα στο φαινόμενο εμφάνισης καμμένων πίξελ στη συγκεκριμένη οθόνη/συσκευή? (διαπίστωση κατά την αγορά ή και αργότερα) . ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;; Τίποτα;;;

 

φιλε μου εχουν γινει απειρες συζητήσεις για αυτο!

η πιο καλη λυση για την ωρα ειναι η lg camera απο το μαρκετ...:)

στο βιντεο υπαρχει βελτιωση...:)

αν θες περιμενε λιγο και το "παγωτο" να δουμε τι θα δουμε και εκει...

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε HTC Wildfire S. Έκανα απεγκατάσταση όλους τις εφαρμογές που είχα μεταφέρει στη κάρτα. Δεν ξαναχρησιμοποίησα το App2Sd

 

με 2GB εσωτερική μνήμη δεν υπάρχει λόγος για τέτοιες εφαρμογές.εγώ ακόμη και όσες πάνε μόνες τους εκεί τις μεταφέρω πίσω στο τηλέφωνο.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με 2GB εσωτερική μνήμη δεν υπάρχει λόγος για τέτοιες εφαρμογές.εγώ ακόμη και όσες πάνε μόνες τους εκεί τις μεταφέρω πίσω στο τηλέφωνο.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk

 

παιδια να ρωτησω κατι?

εβαλα 4 με 5 παιχνιδια απο το μαρκετ με την προσφορά των δεκα λεπτων και ο χωρος των 2g μειώθηκε παρα πολυ..

βασικα μου μεινανε μονο 190mb ελευθερα...

υπαρχει κατι που μπορω να κανω εδω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Αναφερθηκε πριν οτι εξαιτιας μιας εφαρμογης δεν δουλευε το noled. Εχω κιεγω προβλημα με το go locker. Οταν το ενεργοποιω δεν δουλευει, αν βαλω το stock locker δουλευει. Γνωριζει κανενας καμια λυση??

 

δυστυχώς δεν συνεργάζονται... έχει αναφερθεί το πρόβλημα και στο blog των κατασκευαστών του go locker, και περιμένουμε λύση.

πάντως αν δεις και στη σελίδα του noled στο market, λέει ότι συνεργάζεται μόνο με το μαμά κλείδωμα!

 

 

πάντως συνεργάζεται το iLed, γιατί το δοκίμασα. Απλά η δωρεάν έκδοσή του δεν υποστηρίζει χειροκίνητες ρυθμίσεις, και την pro έκδοση που μπορείς να την τροποποιήσεις όπως θέλεις, δεν την βρίσκω πουθενά...

Edited by agiorgitis
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν συνεργάζονται... έχει αναφερθεί το πρόβλημα και στο blog των κατασκευαστών του go locker, και περιμένουμε λύση.

πάντως αν δεις και στη σελίδα του noled στο market, λέει ότι συνεργάζεται μόνο με το μαμά κλείδωμα!

 

Δεν το προσεξα.. Bln λοιπον (μαρεσει το go locker) αν η ενεργοποιηση του αισθητηρα εγγυτητας στο noled ηταν πολυ χρησιμη... Μακαρι να βγαλει και το bln κατι τετοιο. Ευχαριστω παντως φιλε! :)

Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να με βοηθειση να βαλω την 2.3.6 απο εδω?? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

εχει πολλα αρχεια μεσα ο φαξκελος που ξεζιπαρα και δεν κσερω πια αρχεια να βαλω στο odin καπιος παρακαλω???

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?

εβαλα 4 με 5 παιχνιδια απο το μαρκετ με την προσφορά των δεκα λεπτων και ο χωρος των 2g μειώθηκε παρα πολυ..

βασικα μου μεινανε μονο 190mb ελευθερα...

υπαρχει κατι που μπορω να κανω εδω?

 

Και γω μια απ' τα 'ιδια

Σήμερα έβαλα και το GTA και δεν μου έμεινε σχεδόν καθόλου χώρος

Αν τα βάλουμε στην external δεν θα παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Και γω μια απ' τα 'ιδια

Σήμερα έβαλα και το GTA και δεν μου έμεινε σχεδόν καθόλου χώρος

Αν τα βάλουμε στην external δεν θα παίζουν?

 

δεν εχω ιδεα φιλε μου για αυτο ρωταω...και εγω...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα φιλε μου για αυτο ρωταω...και εγω...

 

Δοκίμασα στην εξωτερική να κάνω φάκελο Android/data και να βάλω μέσα τα αρχεία του παιχνιδιού αλλά δεν παίζει, μου ζητάει να τα ξανακατεβάσω

Αν ξέρεις κανείς κάτι άλλο ας μας πει :p

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν παίζω τέτοια παιχνίδια αλλά μια φορά που είχα βάλει το asphalt,κάποια αρχεία που χρειάστηκε να κατεβάσει τα έβαλε στην sd και όχι στην εσωτερική μνήμη.Για να πάνε τα /data στην εξωτερική μνήμη χρειάζονται ειδικά script και φυσικά να είσαι rooted.Αυτα τα παιχνίδια που λέτε έχουν υπερβολικά πολλά δεδομένα ή είναι πολύ μεγάλο το apk; Δηλαδή αν πας ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->διαχείριση εφαρμογών--->χ εφαρμογή λέει π.χ. στα δεδομένα 300mb? Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν παίζω τέτοια παιχνίδια αλλά μια φορά που είχα βάλει το asphalt,κάποια αρχεία που χρειάστηκε να κατεβάσει τα έβαλε στην sd και όχι στην εσωτερική μνήμη.Για να πάνε τα /data στην εξωτερική μνήμη χρειάζονται ειδικά script και φυσικά να είσαι rooted.Αυτα τα παιχνίδια που λέτε έχουν υπερβολικά πολλά δεδομένα ή είναι πολύ μεγάλο το apk; Δηλαδή αν πας ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->διαχείριση εφαρμογών--->χ εφαρμογή λέει π.χ. στα δεδομένα 300mb?

 

οχι πχ λεει asphalt 6hd 18.86mb....

Link to comment
Share on other sites

οχι πχ λεει asphalt 6hd 18.86mb....

 

Στην πραγματικότητα έχει κατεβάσει τον ποπό του :lol:

Άμα πας και το βρεις μέσα στην sd το asphalt6 έχει κατεβάσει κοντά 1 GB!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα στην εξωτερική να κάνω φάκελο Android/data και να βάλω μέσα τα αρχεία του παιχνιδιού αλλά δεν παίζει, μου ζητάει να τα ξανακατεβάσω

Αν ξέρεις κανείς κάτι άλλο ας μας πει :p

 

Καλάμ πως τα καταφέρατε? Έχω 404 εφαρμογές εγκατεστημένες στη συσκευή μου (Δεν λέω υπερβολές, Μάρτυρας μου η Ομάδα Διαχείρισης του myphone..) και έχω καταναλώσει 1,3 gb από τα 2 που προορίζονται για αυτό το σκοπό..

 

Μήπως να δοκιμάζατε το apptosd από market??

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα έχει κατεβάσει τον ποπό του

Άμα πας και το βρεις μέσα στην sd το asphalt6 έχει κατεβάσει κοντά 1 GB!

Αρα εκεί δείχνει ότι τα υπόλοιπα mb που χρειάζεται το παιχνίδι για να παίξει,δεν πάνε στην εσωτερική μνήμη των εφαρμογών αλλά στην sd των 12gb.

Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα έχει κατεβάσει τον ποπό του :lol:

Άμα πας και το βρεις μέσα στην sd το asphalt6 έχει κατεβάσει κοντά 1 GB!

 

μαματα δηλαδη...

πρεπει να εχεις ενα παιχνιδι να το τελειωσεις και μετα να βαλεις το αλλο...:lol::lol::lol:

yahoooooo

Καλάμ πως τα καταφέρατε? Έχω 404 εφαρμογές εγκατεστημένες στη συσκευή μου (Δεν λέω υπερβολές, Μάρτυρας μου η Ομάδα Διαχείρισης του myphone..) και έχω καταναλώσει 1,3 gb από τα 2 που προορίζονται για αυτό το σκοπό..

 

Μήπως να δοκιμάζατε το apptosd από market??

 

εγω ειχα 292 εφαρμογες και δεν ειχα κανενα προβλημα!

μολις εβαλα τα παιχνιδια απο το μαρκετ(την προσφορα κτλ) εμεινα με 200 mb ελευθερα....!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ δε παει έτσι.Το 1gb που αναφέρθηκε παραπάνω θα πάει στην sd των 12gb όχι σε αυτή των 2gb.Εκτός και αν συμβαίνει κάτι "ειδικό" στα galaxy.Γιατί στις υπόλοιπες συσκευές android π.χ. htc που δεν έχουν 2gb εσωτερική μνήμη για εφαρμογές (ουτε καν 1gb) τα παιχνίδια αυτά δε θα έπρεπε να ξεκινάνε καν λόγω έλλειψης χώρου Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...