Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης μπορεις να χρησιμοποιησεις και την εφαρμογη studiokuma.nomedia διαφορετικα μια εναλακτικη εφαρμογη για την συλλογη λεγετε quick pic και εχει επιλογη τι φακελους να εμφανιζει
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι στο iPhone και σε κανένα πραγματικό smartphone δεν χτυπα ξυπνητήρι με κλειστη την συσκευη.

Επίσης αν θέλετε να ξεκουράζετe την συσκευη σας αρκει να την βάλετε σε fly mode.

Εδω και χρόνια δεν κλεινω κανένα PC, λάπτοπ, Mac. Όλα τα αφήνω σε sleep mode. Και δεν είχα ποτε πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρακαλώ τη βοήθειά σας. Κάνω κλήση και πατάω το "ηχείο" για ανοιχτή ακρόαση και δεν ακούγομαι στον άλλον. Κανονική κλήση δεν έχει κανένα θέμα. Τί παίζει. please help γιατί είναι 10 ημερών και δεν έχω όρεξη για samsung service. μήπως είναι στο λογισμικό κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μόνο root όχι.Πρέπει να έχεις και deodexed rom.Τέτοιες είναι μόνο οι custom.Οι μαμά είναι odexed.

Αν είσαι με μαμά, βάλτο στο google με την version που έχεις, π.χ. XWKI4 odex phone.apk increasing ring μήπως και βρεις κάτι.

 

1. Aν ρωτήσω πώς κάνω root θα φάω ντομάτες;

Μέτα από ψάξιμο είδα οτί το rooting είναι να αποκτάς δικαιώματα διαχειριστή στη συσκευή σου, αλλά χάνεις την εγγύηση.

Γενικά αν δεν κάνω root, θα χάσω αρκετά θετικά του SII ή δεν είναι κάτι το τόσο σημαντικό;

 

2. Σχετικά με τον έλεγχο τον χαμένων κλήσεων και μηνυμάτων όταν έχεις την οθόνη σβηστή κατέβασα το noled από ΑndroidMarket, το οποίο μου φαίνεται λίγο ερασιτεχνικό, και μετά από ψάξιμο είδα και ένα άλλο το MissedCallReminder το οποίο λέει οτί σε ειδοποιεί με LED φωτάκι. Το έβαλα, το ενεργοποίησα αλλά φωτάκι LED δεν βλέπω πουθενά. Η εφαρμογή αυτή θέλει τίποτα ιδιαίτερο για να τρέξει;

 

Υ.Γ: Ξανάλεω οτί έχω το κινητό μόλις 3 ημέρες. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει οδηγό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

Ναι μεν χάνεις την εγγύηση, αλλά το rooting είναι απαραίτητο για να εκμεταλευτείς το τηλέφωνο σου στο έπακρο.

Και αν χρειαστεί να το πας στο service, υπάρχει τρόπος να επαναφέρεις το τηλέφωνο σου στην αρχική του κατάσταση και να μη φαίνεται τίποτα (δες το θέμα USB JIG).

H επιλογή είναι δική σου :)

Link to comment
Share on other sites

1. Aν ρωτήσω πώς κάνω root θα φάω ντομάτες;

Μέτα από ψάξιμο είδα οτί το rooting είναι να αποκτάς δικαιώματα διαχειριστή στη συσκευή σου, αλλά χάνεις την εγγύηση.

Γενικά αν δεν κάνω root, θα χάσω αρκετά θετικά του SII ή δεν είναι κάτι το τόσο σημαντικό;

 

2. Σχετικά με τον έλεγχο τον χαμένων κλήσεων και μηνυμάτων όταν έχεις την οθόνη σβηστή κατέβασα το noled από ΑndroidMarket, το οποίο μου φαίνεται λίγο ερασιτεχνικό, και μετά από ψάξιμο είδα και ένα άλλο το MissedCallReminder το οποίο λέει οτί σε ειδοποιεί με LED φωτάκι. Το έβαλα, το ενεργοποίησα αλλά φωτάκι LED δεν βλέπω πουθενά. Η εφαρμογή αυτή θέλει τίποτα ιδιαίτερο για να τρέξει;

 

Υ.Γ: Ξανάλεω οτί έχω το κινητό μόλις 3 ημέρες. Ευχαριστώ.

 

Για το πως γίνεται το root θα βρεις οδηγούς σε σχετικό θέμα στο φόρουμ. Θα επιλέξεις αυτόν που λέει CF-root.

Θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα πριν κανεις root ώστε να μάθεις λίγο καλύτερα την συσκευη. Την εγγύηση δεν την χάνεις ακριβώς. Μπορείς να περάσεις κάποια γνήσια ρομ ώστε να επανελθεις σε εργοστασιακή κατάσταση.

 

Για μένα αυτα τα NoLed κλπ ειναι βλακείες που αυξάνουν την κατανάλωση της μπαταρίας. Ξέρεις τι θα γίνει αν το βράδυ που κοιμάσαι λαβεις ένα mail? μεχρι το πρωι θα αναβοσβυνουν τα led των soft keys η το ψευτοled στην οθονη και θα χάσεις 15% απο την μπαταρία σου.

 

Συσκευές σαν αυτη δεν τις αφήνεις μακριά σου. Οπότε θα ακούσεις την ειδοποίηση. Για τα SMS μπορείς να ορισεις να έχεις πάνω απο μια ειδοποίηση. Αλλα και πάλι αρκει να πατησεις το home button και θα δεις στην οθόνη της lock screen αν είχες κάποια αναπάντητη η SMS.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σχετίζεται το root με το οτί δεν παίζουν οι εφαρμογές MissedCallsReminder και MissedMessages;

Tώρα θα το μελετήσω και θα το κάνω root, αφού είναι δυνατό να το επαναφέρω όπως στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Για το πως γίνεται το root θα βρεις οδηγούς σε σχετικό θέμα στο φόρουμ. Θα επιλέξεις αυτόν που λέει CF-root.

Θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα πριν κανεις root ώστε να μάθεις λίγο καλύτερα την συσκευη. Την εγγύηση δεν την χάνεις ακριβώς. Μπορείς να περάσεις κάποια γνήσια ρομ ώστε να επανελθεις σε εργοστασιακή κατάσταση.

 

Για μένα αυτα τα NoLed κλπ ειναι βλακείες που αυξάνουν την κατανάλωση της μπαταρίας. Ξέρεις τι θα γίνει αν το βράδυ που κοιμάσαι λαβεις ένα mail? μεχρι το πρωι θα αναβοσβυνουν τα led των soft keys η το ψευτοled στην οθονη και θα χάσεις 15% απο την μπαταρία σου.

 

Συσκευές σαν αυτη δεν τις αφήνεις μακριά σου. Οπότε θα ακούσεις την ειδοποίηση. Για τα SMS μπορείς να ορισεις να έχεις πάνω απο μια ειδοποίηση. Αλλα και πάλι αρκει να πατησεις το home button και θα δεις στην οθόνη της lock screen αν είχες κάποια αναπάντητη η SMS.

Στο noled βαζεις για το βραδυ,το χρονικο διαστημα, στο οποιο δεν θελεις να λειτουργει.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Στο noled βαζεις για το βραδυ,το χρονικο διαστημα, στο οποιο δεν θελεις να λειτουργει.

 

Έτσι... Πολύ χρήσιμη εφαρμογή. Χαλάλι η μπαταρία που ξοδεύει. Τέτοιου είδους εφαρμογές είναι απαραίτητες. Εμένα προσωπικά μου έχει φανεί πολύ χρήσιμη.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Για το πως γίνεται το root θα βρεις οδηγούς σε σχετικό θέμα στο φόρουμ. Θα επιλέξεις αυτόν που λέει CF-root.

Θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα πριν κανεις root ώστε να μάθεις λίγο καλύτερα την συσκευη. Την εγγύηση δεν την χάνεις ακριβώς. Μπορείς να περάσεις κάποια γνήσια ρομ ώστε να επανελθεις σε εργοστασιακή κατάσταση.

 

Για μένα αυτα τα NoLed κλπ ειναι βλακείες που αυξάνουν την κατανάλωση της μπαταρίας. Ξέρεις τι θα γίνει αν το βράδυ που κοιμάσαι λαβεις ένα mail? μεχρι το πρωι θα αναβοσβυνουν τα led των soft keys η το ψευτοled στην οθονη και θα χάσεις 15% απο την μπαταρία σου.

 

Συσκευές σαν αυτη δεν τις αφήνεις μακριά σου. Οπότε θα ακούσεις την ειδοποίηση. Για τα SMS μπορείς να ορισεις να έχεις πάνω απο μια ειδοποίηση. Αλλα και πάλι αρκει να πατησεις το home button και θα δεις στην οθόνη της lock screen αν είχες κάποια αναπάντητη η SMS.

 

1. Γνήσια ρομ?Φαντάζομαι αυτό είναι έκδοση root ή κάτι τέτοιο;

 

2. Τη νύχτα το κινητό το κλείνω ή θα το βάζω flight mode. Για τη μέρα το θέλω. Και να το θες(που δεν το θέλω) δεν μπορείς να είσαι ΟΛΗ μέρα πάνω από το κινητό. Οπότε να σε ειδοποιεί το κινητό οτί έχεις αναπάντητες ή μηνύματα χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να πειράζεις πιστεύω είναι κάτι απαραίτητο γι'αυτό το ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Για το πως γίνεται το root θα βρεις οδηγούς σε σχετικό θέμα στο φόρουμ. Θα επιλέξεις αυτόν που λέει CF-root.

Θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα πριν κανεις root ώστε να μάθεις λίγο καλύτερα την συσκευη. Την εγγύηση δεν την χάνεις ακριβώς. Μπορείς να περάσεις κάποια γνήσια ρομ ώστε να επανελθεις σε εργοστασιακή κατάσταση.

 

Για μένα αυτα τα NoLed κλπ ειναι βλακείες που αυξάνουν την κατανάλωση της μπαταρίας. Ξέρεις τι θα γίνει αν το βράδυ που κοιμάσαι λαβεις ένα mail? μεχρι το πρωι θα αναβοσβυνουν τα led των soft keys η το ψευτοled στην οθονη και θα χάσεις 15% απο την μπαταρία σου.

 

Συσκευές σαν αυτη δεν τις αφήνεις μακριά σου. Οπότε θα ακούσεις την ειδοποίηση. Για τα SMS μπορείς να ορισεις να έχεις πάνω απο μια ειδοποίηση. Αλλα και πάλι αρκει να πατησεις το home button και θα δεις στην οθόνη της lock screen αν είχες κάποια αναπάντητη η SMS.

 

Διαφωνώ:)

Το βράδυ απλά μέσω του widget που έχει το noled το απενεργοποιείς και έληξε το θέμα.

Το πρωί το ενεργοποιείς ξανά και τέλος.ένα κλικ υπόθεση είναι:)

Από τα καλύτερα προγράμματα για μένα

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα παράλληλα το quadrant στο sii και στο s. Το αποτέλεσμα είναι αυτονόητο, απλά μου έκανε εντύπωση ότι στο s το τεστ τελειώνει πιο γρήγορα με την διαφορά να είναι στο i/o database writes. Είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ:)

Το βράδυ απλά μέσω του widget που έχει το noled το απενεργοποιείς και έληξε το θέμα.

Το πρωί το ενεργοποιείς ξανά και τέλος.ένα κλικ υπόθεση είναι:)

Από τα καλύτερα προγράμματα για μένα

 

Το MissedCallReminder δεν είναι καλό;

Προσπαθώ να το ενεργοποιήσω αλλά δυσκολεύομαι με το LED.

Αν το ΝοLed είναι το καλύτερο τότε να μην ψάχνω άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Το MissedCallReminder δεν είναι καλό;

Προσπαθώ να το ενεργοποιήσω αλλά δυσκολεύομαι με το LED.

Αν το ΝοLed είναι το καλύτερο τότε να μην ψάχνω άδικα.

το MissedCallReminder δεν το εχω δοκιμασει δεν εχω αποψη!

εχω βολευτει με το noled!

που ακριβως δυσκολεύεσαι?:)

νομιζω οτι ειναι παρα πολυ απλο στην χρηση του!

για να μην παιδεύεσαι αν θελεις να το κλεισεις απλα βαλε το widget του σε μια απο τις επιφάνειες σου και με ενα απλο κλικ θα το κλεινεις και θα το ανοιγεις οποτε θελεις...:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρακαλώ τη βοήθειά σας. Κάνω κλήση και πατάω το "ηχείο" για ανοιχτή ακρόαση και δεν ακούγομαι στον άλλον. Κανονική κλήση δεν έχει κανένα θέμα. Τί παίζει. please help γιατί είναι 10 ημερών και δεν έχω όρεξη για samsung service. μήπως είναι στο λογισμικό κάτι.

 

κάποιος παιδιά. όποιος έχει καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το NoLED εκτός του οτι (απ)ενεργοποιείται με 1 (ένα) κλίκ μέσω του widget στην οθόνη, έχει:

1)Επιλογή για το πόση ώρα θα είναι αναμένο το σύμβολο της αναπάντητης/sms/mail στην οθόνη. Έχει απο 1 λεπτό, μέχρι απεριόριστα.

2)Έχει επιλογή να μην εμφανίζει τίποτα αν είναι στην τσέπη ή είναι ανάποδα (μέσω του proximity sensor) για να μην σπαταλάει μπαταρία

3)Έχει επιλογή για Sleep, οπου μπορείς να του πείς απο ποιά μέχρι ποιά ώρα θα είναι ενεργοποιημένο. Μπορείς να του πείς π.χ. απο 8 το πρωί μέχρι 10 το βράδυ. Άρα δεν χρειάζεται να το (απ)ενεργοποιείς όταν πάς για ύπνο...

 

Δοκιμάστε την εφαρμογή, παίξτε λίγο με τις ρυθμίσεις, και αποφασίστε αναλόγως.... Αλλά πρώτα βάλτε την/δοκιμάστε την....

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

το MissedCallReminder δεν το εχω δοκιμασει δεν εχω αποψη!

εχω βολευτει με το noled!

που ακριβως δυσκολεύεσαι?:)

νομιζω οτι ειναι παρα πολυ απλο στην χρηση του!

για να μην παιδεύεσαι αν θελεις να το κλεισεις απλα βαλε το widget του σε μια απο τις επιφάνειες σου και με ενα απλο κλικ θα το κλεινεις και θα το ανοιγεις οποτε θελεις...:)

 

Όχι δεν με δυσκολεύει καθόλου είναι μιοα χαρά εύχρηστο. Απλά θα προτιμούσα ένα μικρό LEDάκι να με ειδοποιεί και όχι αυτά τα εικονιδία τα οποία δείχνουν λίγο πεπαλαιώμενα και με χαλάνε.

Κατά τα άλλα είναι μια εφαρμογή που σίγουρα είναι απαραίτητη.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,

 

Αγόρασα σήμερα το Samsung Galaxy S II, με Android 2.3.5 και έκδοση Kernel Ι9100ΒΟΚΚ1.

 

Θέλω να κάνω μόνο root το κινητό, με σκοπό να εγκαταστήσω το Titanium, ώστε να μπορέσω να κάνω restore ένα παιχνίδι που πήρα backup από το προηγούμε android Κινητό μου (HTC Desire).

 

Δεν βρίσκω πουθενά να κατεβάσω αρχείο BOKK1.insecure !!!

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;

 

Κατέβασε του kk2.δουλεύει.

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν με δυσκολεύει καθόλου είναι μιοα χαρά εύχρηστο. Απλά θα προτιμούσα ένα μικρό LEDάκι να με ειδοποιεί και όχι αυτά τα εικονιδία τα οποία δείχνουν λίγο πεπαλαιώμενα και με χαλάνε.

Κατά τα άλλα είναι μια εφαρμογή που σίγουρα είναι απαραίτητη.

 

Είναι παλιά τα εικονίδια και ότι το led που φωτάκι είχε για τις χαμένες κλήσεις το Ericsson 768? Τρελλάνέ μας

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει πολύ καλύτερα εικονίδια το έχει δοκιμάσει κανείς? https://market.android.com/details?id=androidcap.bubblebuzz.activity

Εγώ το έχω βάλει αλλά επειδή δεν χρησιμοποιώ κλείδωμα στην οθόνη δεν με εξυπηρετεί και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν έχει τόσες ρυθμίσεις το NoLed κάνει αν και μου φαίνονται πολλα τα 13ΜΒ που απασχολεί.

Δεν ξέρω έχω συνηθίσει τα τελευταία χρόνια να δουλεύω με την lock screen οπότε δεν μου φάνηκε αναγκαίο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι παλιά τα εικονίδια και ότι το led που φωτάκι είχε για τις χαμένες κλήσεις το Ericsson 768? Τρελλάνέ μας

 

Mην τρελαίνεσαι. Και στο Ε72 ΝΟΚΙΑ που είχα ένα φωτάκι αναβοσβηνα περιμετρικά του κεντρικού κουμπιού και με ειδοποιούσε.

Και αυτά είναι θέματα υποκειμενικά και γούστου αλλιώς θα υπήρχε galaxy με ένα φόντο, ένα θέμα και χωρίς καμία δυνατότητα αλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...