Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία εμένα ακόμα ούτε την 2.3.4 δεν μου έβγαλε στο Kies.Είμαι στην 2.3.3

Κανονικά δεν έπρεπε να την έχω;

Ninty.gr - Greek Nintendo Community
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σκανδιναβικη νομιζω ειναι η 2.3.5 αλλα εχει φουλ εληνικα την εχω βαλει εγω ειναι πανευκολο ακολουθησε της οδηγιες κατα γραμα εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3693550#post3693550

 

Οκ ευχαριστώ πολύ.;) Θα την βάλω γιατί δεν πάει άλλο!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

σκανδιναβικη νομιζω ειναι η 2.3.5 αλλα εχει φουλ εληνικα την εχω βαλει εγω ειναι πανευκολο ακολουθησε της οδηγιες κατα γραμα εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3693550#post3693550

 

Μόλις την έβαλα και έχει κανονικά ελληνικά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου την αναγνωρίζει με τίποτα το kies , ούτε σε mac ούτε σε windows 7. Πριν με KG3 μου το αναγνώριζε κανονικά το τηλέφωνο. Έχουμε καμία λύση γι'αυτό. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά άλλα το CSC της συσκευή σε EUR στην ΚΙ8 .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα και έχει κανονικά ελληνικά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου την αναγνωρίζει με τίποτα το kies , ούτε σε mac ούτε σε windows 7. Πριν με KG3 μου το αναγνώριζε κανονικά το τηλέφωνο. Έχουμε καμία λύση γι'αυτό. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά άλλα το CSC της συσκευή σε EUR στην ΚΙ8 .

 

μια που εχεις και εσυ macintosh να σε ενημερωσω πως ....

 

Αγαπητέ κύριε ------------

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

 

Σχετικά με το αίτημά σας, προς το παρόν η έκδοση Samsung KIES για λειτουργικά συστήματα Macintosh δεν υποστηρίζει τη δυνατότητα αναβάθμισης λογισμικού και δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας. Ενδέχεται σε μελοντική αναβαθμισμένη έκδοση του Samsung KIES, να υποστηρίζονται και οι παραπάνω λειτουργίες.

 

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικώς,

από Δευτέρα εως Παρασκευή, από τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

 

-210 6897691 (Από κινητό)

 

Για τη δική σας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάθε φορά που επικοινωνείτε μαζί μας παρακαλούμε

να χρησιμοποιείτε τον προσωπικό σας κωδικό πελάτη: 000000000 και να έχετε στη διάθεσή σας

το κωδικό μοντέλου, το σειριακό αριθμό και την ημερομηνία αγοράς όταν σας ζητηθούν.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς από την

Εξυπηρέτηση πελατών Samsung Electronics Hellas,

Παπαδόγγονας Αλέξανδρος.

 

αυτο ισχυει σε ολη την ευρωπη για αυτους που εχουν μακ. εμεις οι μακακηδες ειμαστε σε κατωτερη μοιρα..

 

οποτε αν σου βγαζει προβλημα ο μακ μην το παρεις και στα σοβαρα!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Με την ΚΙ8 δεν αναγνωρίσει το kies το SGS2. Με το προηγουμε firmware , οπως ειπα και πιο πανω το αναγνωριζε κανονικά. Δοκίμασα ότι οδηγίες βρήκα στο google με reinstall του kies και των drivers του κινητου στα windows αλλά τίποτα ! Το κινητό το βλέπει απροβλημάτιστα σαν συσκευή στο device manager.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Με την ΚΙ8 δεν αναγνωρίσει το kies το SGS2. Με το προηγουμε firmware , οπως ειπα και πιο πανω το αναγνωριζε κανονικά. Δοκίμασα ότι οδηγίες βρήκα στο google με reinstall του kies και των drivers του κινητου στα windows αλλά τίποτα ! Το κινητό το βλέπει απροβλημάτιστα σαν συσκευή στο device manager.

Πάνω που ήμουνα έτοιμος να περάσω την Κ18! Άλλος που να έχει αυτό το πρόβλημα με την 2.3.5 ή συμβαίνει κάτι με το τηλέφωνο του φίλου μας;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από χθες άρχισε να καταναλώνει μπαταρία πολύ γρήγορα. Πως μπορώ να δω μήπως τρέχει κάποιο πρόγραμμα ή να τεστάρω αν η μπαταρία έχει όντως πρόβλημα; Φανταστείτε ότι εδώ και 1 μήνα που το έχω όταν σχόλαγα από τη δουλειά έπαιζε η μπαταρία από 75% έως 65% περίπου, (ανάλογα τη χρήση). Χθες την ίδια ώρα 30% και σήμερα χωρίς καμία κλήση ή οτιδήποτε, (απλή αναμονή) σε μιάμιση ώρα είναι ήδη στο 85%. Τι μπορεί να συμβαίνει;:help:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες καμιά καινούρια εφαρμογή ή κάτι άλλο ή στα καλά καθούμενα στο κάνει; Δες από την χρήση μπαταρίας ποιο πρόγραμμα καταναλώνει για να βγάλεις ένα συμπέρασμα. Παρόλα αυτά έχω προσέξει εδώ και μέρες με την 2.3.4 ότι δεν δουλεύει καλά η ''ΧΡΗΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ'' και δείχνει ότι να'ναι. Όχι το διάγραμμα αλλά η κατανάλωση των διαφόρων προγραμμάτων. Πχ το έχω φορτίσει 3 φορές χωρίς να έχω δουλέψει το Sygic, αλλά και άλλα προγράμματα και μου βγάζει σχετικά μεγάλα ποσοστά κατανάλωσης των προγραμμάτων αυτών και σταθερά μάλιστα, χωρίς όμως η μπαταρία να πέφτει.

Τελικά αυτή η 2.3.4 δεν μου έχει κάτσει ΚΑΘΟΛΟΥ.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα. Από την εικόνα βγαίνει κάποιο συμπέρασμα; Αν όχι, που και πως θα το βρω αν καταναλώνει κάτι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα. Από την εικόνα βγαίνει κάποιο συμπέρασμα; Αν όχι, που και πως θα το βρω αν καταναλώνει κάτι;

 

Έχεις battery drain φιλαράκο. Κάνε ένα reboot και παρακολούθησέ το. Αν στο ξανακάνει να αρχίσεις να βγάζεις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα. Από την εικόνα βγαίνει κάποιο συμπέρασμα; Αν όχι, που και πως θα το βρω αν καταναλώνει κάτι;

 

Από ότι βλέπω το android έχει πολύ μεγάλο ποσοστό και προφανώς από εκεί είναι η αιτία της μεγάλης κατανάλωσης, αλλά δεν ξέρω γιατί να έχει τόσο μεγάλο ποσοστό κατανάλωσης!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Είχα κ εγώ αυτό το πρόβλημα με την μπαταρία.Τελικά μ'ένα reboot έστρωσε το κινητό.Πάντως βάλε κ κανένα πρόγραμμα άμα θες για να βλέπεις που καταναλώνετε η μπαταρία σου.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα reboot,το ''Λειτουργικό Σύστημα Android'' από 57% πήγε 47%. Πόσο πρέπει να είναι αυτό για να μην λέμε ότι υπάρχει πρόβλημα; (Στο περίπου πάντα). Εν τω μεταξύ, δεν έχω εγκαταστήσει κάτι εδώ και μέρες, όμως, ανά τακτά διαστήματα, π.χ. προχθές έκανε 6 αυτόματες ενημερώσεις σε εφαρμογές που είχα ήδη. Λέτε από εκεί να έχει γίνει κάτι;

Είχα κ εγώ αυτό το πρόβλημα με την μπαταρία.Τελικά μ'ένα reboot έστρωσε το κινητό.Πάντως βάλε κ κανένα πρόγραμμα άμα θες για να βλέπεις που καταναλώνετε η μπαταρία σου.

Έχεις κάποιο να μου προτείνεις να μην παιδεύομαι;

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει 16%, αλλά φαντάζομαι ότι εξαρτάται και από τη χρήση. Παρόλα αυτά τόσο μεγάλο ποσοστό δεν θυμάμαι να είδα ποτέ.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το power tutor.

Με το power tutor θα δω ποιο είναι το πρόγραμμα που μου κάνει τζόλες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα. Από την εικόνα βγαίνει κάποιο συμπέρασμα; Αν όχι, που και πως θα το βρω αν καταναλώνει κάτι;[/QUOT

 

εμενα το ανδροιτ που λεει ειναι στο 7% μεσα σε μια ωρα................ κατι μας ρουφαει την μπαταρια αλλα τι???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει 16%, αλλά φαντάζομαι ότι εξαρτάται και από τη χρήση. Παρόλα αυτά τόσο μεγάλο ποσοστό δεν θυμάμαι να είδα ποτέ.

 

Μπορεί να συμβεί αυτό όταν δεν πολυχρησιμοποιείται το κινητό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η 2.3.4 έχει "κατηγορηθεί" ότι σε κάποιες περιπτώσεις δημιουργεί το λεγόμενο battery drain. Αυτό ενδέχεται να μην προκαλείται από κάποια εφαρμογή που έχει εγκατασταθεί αλλά από το ίδιο το λειτουργικό χωρίς αιτία και αφορμή. Έχει να κάνει με το deep sleep που πέφτει το κινητό χωρίς όμως να "παγώνει" ταυτόχρονα και κάποιες λειτουργίες οι οποίες χωρίς λόγο εξακολουθούν να τρέχουν στο παρασκήνιο ρουφώντας μπαταρία. Το θέμα δεν παρουσιάζεται πάντα και ενδέχεται με ένα reboot να επανέλθει αλλά κάποια στιγμή να εμφανιστεί πάλι οπότε να χρειαστεί reboot πάλι.

Ενδεχομένως μία αναβάθμιση σε 2.3.5 λύσει το πρόβλημα.

Εμένα πάντως που αναβαθμίστηκα σε 2.3.5 δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι σχετικό.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ήμουνα έτοιμος να περάσω την Κ18! Άλλος που να έχει αυτό το πρόβλημα με την 2.3.5 ή συμβαίνει κάτι με το τηλέφωνο του φίλου μας;

 

Καλή απορία αυτή..

Link to comment
Share on other sites

αν δειτε οτι κατι αλλο εχει ανεβει στην 1η θεση της καταναλωσης εκτος απο την οθονη τοτε εχετε πιθνοτατα battery drain..

 

εγω με την 2.3.5 και φυσικα custom rom εχω πετυχει πολυ καλη αυτονομια.. φανταστειτε εδω και μια ωρα ακριβως αδιακοπα σερφαρω και γενικως κανω και αλλες δουλειες απο το κινητο παντα με wifi και εχω χασει μονο καπου στο 14% μπαταρια..

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

Γεια δειτε μην εχει ανοιξει καμια εφαρμογη το Vpn . Εμένα είχε γίνει αυτό αι σε 5 ώρες τελείωνε η μπαταρια. Το googlara και είχαν και άλλοι ξένοι το ίδιο και το έκλεισα και όλα οκ. Απο κει και πέρα λένε οτι βγαίνει στο κιες η 3.1.5. ισχύει?

Επίσης το ice cream λέτε να μπορούμε να το βάλουμε σύντομα??

Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

το παγωτο απ οτι ακουγεται θα το παρουμε «επισημα» σιγουρα μεχρι το τελος του ετους..

 

ανεπισημα ο αγιος xda ξερει μονο..

 

και μονο το οτι θα εκμεταλλευεται πληρως τους 2 πυρηνες.. το περιμενω πως και πως..

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...