Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια. Ενα feedback απο τη χρηση της v2. Η αναζήτηση στο mail δουλεύει μονο αν βαλεις τα δυο πρωτα γραμματα του email απο μια επαφη που ειναι στον τηλ καταλογο. Αν βαλεις το ονομα της επαφης δεν βρισκει τιποτα. Αλλαξα τη γλώσσα σε αγγλικα και μετα παλι ελληνικα και δεν εφτιαξε.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

tsoby4 yiannis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου τον διορθωμένο dialer που έχει ελληνικα για τις stock Rom, γιατί τα links που υπάρχουν στο παρακάτω ποστ, δεν υπάρχουν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3892294#post3892294

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, που μεταφέρθηκαν οι συζητήσεις; :worry:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, που μεταφέρθηκαν οι συζητήσεις; :worry:

 

Αληθεια που????

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Επειδή βλέπω ότι επικρατεί μία σύγχυση με την μεταφορά των θεμάτων στο "My Guides" θα ήθελα να σας ενημερώσω πως ότι έχει σχέση με οδηγούς θα μεταφέρεται εδώ, όπου είναι και η θέση του.

 

Η αλλαγή έγινε για δική σας διευκόλυνση όσο και αν είναι δύσκολο ακόμα να το αντιληφθεί κάποιος και εξηγώ τι εννοώ:

Η μεταφορά έγινε κυρίως ώστε όσοι έχουν φτιάξει οδηγούς (ή θα φτιάξουν στο μέλλον) και δεν είναι στην ομάδα "My Guides Editors" να επικοινωνούν με την Ομάδα Διαχείρισης και να κάνουν αίτημα ώστε να μπουν στην ομάδα (αν το επιθυμούν βέβαια) που θα τους δίνει το δικαίωμα μόνιμης τροποποίησης του οδηγού τους ώστε να τον ανανεώνουν μόνοι τους.

 

Πιστεύω πως τώρα που καταλάβατε τον λόγο της αλλαγής μπορείτε να αντιληφθείτε το πόσο σημαντικό είναι αυτό ώστε να κάνετε μία προσπάθεια για προσαρμογή στα νέα δεδομένα.

 

Συνεχίζουμε κανονικά.

Ευχαριστώ.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα χτές τη close to stock έκδοση και μπορώ να πώ οτι είμαι πολύ ευχαριστημένος :) Μπράβο στους δημιουργούς της ROM. Μέχρι τουλάχιστων τη επίσημη έλευση του ICS ( δε θέλω να βάλω beta ) με βλέπω να παραμένω με αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, μπορώ να απεγκαταστήσω την jkay 13.5 και να βάλω την 13.6.4; μόνο το .apk των ρυθμίσεων χρειάζεται η και κάτι άλλο;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 10.4 και δοκιμασα να συνδεσω το usb jig. Με εβγαλε στο menu για download, αλλα δεν μηδενισε τον μετρητη, ουτε αφαιρεσε το τριγωνο.

Παλια που το ειχα κανει με την 3 rom, δεν ειχα κανενα προβλημα.

Ξερετε τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 10.4 και δοκιμασα να συνδεσω το usb jig. Με εβγαλε στο menu για download, αλλα δεν μηδενισε τον μετρητη, ουτε αφαιρεσε το τριγωνο.

Παλια που το ειχα κανει με την 3 rom, δεν ειχα κανενα προβλημα.

Ξερετε τι μπορει να φταιει;

 

Πρέπει να περάσεις τον παλιό bootloader μέσω odin.Ψάξε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309302&page=16

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , αλλα καπου το ειδα και ας το ρωτησω τωρα μην το ξεχασω... το update bravia engine ειναι μεσα στην ωμεγα?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις τον παλιό bootloader μέσω odin.Ψάξε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309302&page=16

 

Σ ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Χθες πέρασα την 10.4. Από την μέχρι τώρα χρήση είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την διάρκεια της μπαταρίας και από την ταχύτητα! Είχα μόνο ένα θέμα όταν έκλεισα και άνοιξα ξανά το τηλέφωνο δεν μου εμφάνιζε τίποτα στις αρχικές οθόνες (αν και μπορούσα να πάω από την μία στην άλλη) ούτε έμπαινε στο μενού των εφαρμογών! Χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση 2 φορές και μετά ήταν όλα εντάξει!

Ήθελα να ρωτήσω και κάτι αν και μάλλον χαζό, απλά για επιβεβαίωση. Το zip με την έκδοση μπορώ να το διαγράψω από την μνήμη που κινητού;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Χθες πέρασα την 10.4. Από την μέχρι τώρα χρήση είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την διάρκεια της μπαταρίας και από την ταχύτητα! Είχα μόνο ένα θέμα όταν έκλεισα και άνοιξα ξανά το τηλέφωνο δεν μου εμφάνιζε τίποτα στις αρχικές οθόνες (αν και μπορούσα να πάω από την μία στην άλλη) ούτε έμπαινε στο μενού των εφαρμογών! Χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση 2 φορές και μετά ήταν όλα εντάξει!

Ήθελα να ρωτήσω και κάτι αν και μάλλον χαζό, απλά για επιβεβαίωση. Το zip με την έκδοση μπορώ να το διαγράψω από την μνήμη που κινητού;;

μάλλον πάτησες γρήγορα το pin για να ξεκλειδώσει , κάνε επανεκκίνηση και μην βιαστείς να δώσεις το pin σου (σε μένα συμβαίνει με όλες τις rom)

μπορείς , αν δεν έχεις πρόβλημα με αποθηκευτικό χώρο άφησέ το ίσως το χρειασθείς

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Χθες πέρασα την 10.4. Από την μέχρι τώρα χρήση είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την διάρκεια της μπαταρίας και από την ταχύτητα! Είχα μόνο ένα θέμα όταν έκλεισα και άνοιξα ξανά το τηλέφωνο δεν μου εμφάνιζε τίποτα στις αρχικές οθόνες (αν και μπορούσα να πάω από την μία στην άλλη) ούτε έμπαινε στο μενού των εφαρμογών! Χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση 2 φορές και μετά ήταν όλα εντάξει!

Ήθελα να ρωτήσω και κάτι αν και μάλλον χαζό, απλά για επιβεβαίωση. Το zip με την έκδοση μπορώ να το διαγράψω από την μνήμη που κινητού;;

 

μάλλον πάτησες γρήγορα το pin για να ξεκλειδώσει , κάνε επανεκκίνηση και μην βιαστείς να δώσεις το pin σου (σε μένα συμβαίνει με όλες τις rom)

μπορείς , αν δεν έχεις πρόβλημα με αποθηκευτικό χώρο άφησέ το ίσως το χρειασθείς

 

Νομίζω ότι το κάνει αυτό, όταν δοκιμάσεις να πλοηγηθείς στα μενού πριν τελειώσει το κινητό το διάβασμα των καρτών.

Φαίνεται και στη notification bar.Πρέπει να περιμένεις να τελειώσει η σάρωση πολυμέσων και μετά πλοηγείσαι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , αλλα καπου το ειδα και ας το ρωτησω τωρα μην το ξεχασω... το update bravia engine ειναι μεσα στην ωμεγα?

 

Ο δημιουργός του mod αυτού, το αποκύρηξε αν δεν κάνω λάθος, οπότε γιατί να περιλαμβάνεται στην Omega??

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο δημιουργός του mod αυτού, το αποκύρηξε αν δεν κάνω λάθος, οπότε γιατί να περιλαμβάνεται στην Omega??

 

Αν και δεν έχω προσέξει ποια έκδοση είναι μέσα στη ρομ, έχει βγει καινούριο mod από άλλον devepoper για την bravia engine, που θεωρητικά λειτουργεί (δε το έχω τσεκάρει).

Link to comment
Share on other sites

απλα ειδα μια ρομ στο xda ωπου το ειχε μεσα μεσα , την περασα ετσι για να δω και μου φανηκε πως ειδα διαφορα.... ειναι επισεις πολυ πι8ανον να ηταν ιδεα μου...
Link to comment
Share on other sites

μάλλον πάτησες γρήγορα το pin για να ξεκλειδώσει , κάνε επανεκκίνηση και μην βιαστείς να δώσεις το pin σου (σε μένα συμβαίνει με όλες τις rom)

μπορείς , αν δεν έχεις πρόβλημα με αποθηκευτικό χώρο άφησέ το ίσως το χρειασθείς

 

Νομίζω ότι το κάνει αυτό, όταν δοκιμάσεις να πλοηγηθείς στα μενού πριν τελειώσει το κινητό το διάβασμα των καρτών.

Φαίνεται και στη notification bar.Πρέπει να περιμένεις να τελειώσει η σάρωση πολυμέσων και μετά πλοηγείσαι κανονικά.

 

Ναι και εγώ αυτό κατάλαβα. Το έκανα γρήγορα και δεν είχε τελειώσει το διάβασμα των καρτών! Αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ!Ήθελα να δοκιμάσω την 10.4!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φοραω την ω 10.4 στοκ και εχω γλασσαρει το θεμα ics και τωρα προσεξα οτι το jkay που εχω ειναι εκδοση 13.4.1. Δεν θα επρεπε κανονικα να ειναι η 13.5? Τωρα πως μπορω να το αλλαξω?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φοραω την ω 10.4 στοκ και εχω γλασσαρει το θεμα ics και τωρα προσεξα οτι το jkay που εχω ειναι εκδοση 13.4.1. Δεν θα επρεπε κανονικα να ειναι η 13.5? Τωρα πως μπορω να το αλλαξω?

απ εγκατάσταση το deluxe settings απο το Titanium Backup , και φλασάρεις την omega πάλι χωρίς τα wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου τον διορθωμένο dialer που έχει ελληνικα για τις stock Rom, γιατί τα links που υπάρχουν στο παρακάτω ποστ, δεν υπάρχουν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3892294#post3892294

 

Κανένας για αυτό εδώ?

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Κανένας για αυτό εδώ?

 

Μπορείς να τα κατεβάσεις απο το Omega Files?

http://omega.indieroms.net/blog/?page_id=57

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

απ εγκατάσταση το deluxe settings απο το Titanium Backup , και φλασάρεις την omega πάλι χωρίς τα wipe

 

Το εκανα αλλα παλι το ιδιο εχω.. Μηπως το θεμα ics που εχει η omega ειναι με αυτη την εκδοση? Γιατι εχω κατεβασει την στοκ και μετα φλασαρω το θεμα.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

 

κατέβασα την ice-cream Omega Και ενω εκανα full wipe όταν παω να κανω install απο την καρτα το αρχειο μου γραφει "signature verification failed"

 

τι μπορει να σημαινει?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1 εβδομάδα χωρίς πόστ... Έσβησε η Omega GB? :rolleyes: Γιάννη θα υπάρξει κάποια ενημέρωση-αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...