Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε με το καλό η μετάβαση της omega στη 2.3.6;;;; B-)

 

Με προλάβατε ρε παίδες...! Αναμένουμε με αγωνία!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η νέα Omega v8 είναι έτοιμη και την δοκιμάζουμε,

θα βασίζεται στο νέο firmware XWKK2 Android 2.3.6 (Date: 11/11/2011)

 

Γιαννη κανε κατι να την εχουμε πριν το Σαβατοκυριακο.....

Ειναι μπελας να εχεις να φλασαρεις κανουρια Rom να εχεις να στησεις τηλεφωνο απο την αρχη (αυτη τη φορα θα κανω καθαρη εγκατασταση ναι) και να εχεις και τα πιτσιρικια να σε τριβελιζουν "μπαμπα εδω.... μπαμπα εκει..... μπαμπα αυτο.... μπαμπα εκεινο.... μπαμπα το αλλο....."

Μιλαμε να θες να χαρεις την καινουρια φαση αλλα να μην θες να διωξεις και τα παιδια σου μιας και ενα Σαβατοκυριακο μας μενει να τα χαρουμε.....

Κανε κατι και για εμας τους πατεραδες ρε Γιαννακη μεχρι την Παρασκευη (αντε το μεσημερι) και εγω θα σου εχω εκπληξη την Δευτερα.......

Τωρα θα μου πεις γιατι μεχρι την Παρασκευη το μεσημερι..... καθεσε στην δουλεια μια ωρα παραπισω κανεις τις ενεργειες σου περνας την Rom κυριος με την ησυχια σου στο γραφειακι σου και εχεις και το αφεντικο να λεει μπραβο Γιωργο μου που καθεσε παραπανω στην δουλεια σου και δεν ζητας και υπερωριες.....:lol::lol::lol: (αν και κανονικα θα επρεπε να του ζηταω αλλα λεμε τωρα).....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Η νέα Omega v8 είναι έτοιμη και την δοκιμάζουμε,

θα βασίζεται στο νέο firmware XWKK2 Android 2.3.6 (Date: 11/11/2011)

 

Γιάννη θα μας γίνει συνήθεια, και αν μια βδομάδα δεν βγάλεις ROM θα έχουμε στερειτικό σύνδρομο Σαββατοκύριακου.

(Σε λίγες βδομάδες θα βάλουμε την ROM 28)

 

Εύγε, σε ευχαριστούμε!

 

Εν ολίγεις, τι νέο προσφέρει η νέα 2.3.6 ;

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη κανε κατι να την εχουμε πριν το Σαβατοκυριακο.....

Ειναι μπελας να εχεις να φλασαρεις κανουρια Rom να εχεις να στησεις τηλεφωνο απο την αρχη (αυτη τη φορα θα κανω καθαρη εγκατασταση ναι) και να εχεις και τα πιτσιρικια να σε τριβελιζουν "μπαμπα εδω.... μπαμπα εκει..... μπαμπα αυτο.... μπαμπα εκεινο.... μπαμπα το αλλο....."

Μιλαμε να θες να χαρεις την καινουρια φαση αλλα να μην θες να διωξεις και τα παιδια σου μιας και ενα Σαβατοκυριακο μας μενει να τα χαρουμε.....

Κανε κατι και για εμας τους πατεραδες ρε Γιαννακη μεχρι την Παρασκευη (αντε το μεσημερι) και εγω θα σου εχω εκπληξη την Δευτερα.......

Τωρα θα μου πεις γιατι μεχρι την Παρασκευη το μεσημερι..... καθεσε στην δουλεια μια ωρα παραπισω κανεις τις ενεργειες σου περνας την Rom κυριος με την ησυχια σου στο γραφειακι σου και εχεις και το αφεντικο να λεει μπραβο Γιωργο μου που καθεσε παραπανω στην δουλεια σου και δεν ζητας και υπερωριες.....:lol::lol::lol: (αν και κανονικα θα επρεπε να του ζηταω αλλα λεμε τωρα).....

 

:respect: Γουστάρω επαγγελματισμός!!! Έχω ανάλογη φιλοσοφία φυσικά (υπερωρίες μας το έχουν ξεκόψει βέβαια...)

 

Περιμένουμε νέα OMEGA. Μιλάμε super fast ο Γιάννης και το team του!!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

επειδη μας βλεπω τις προσεχεις μερες να κανουμε νεο φλασαρισμα , και επειδη εχω 7 καρτελες με εφαρμογες τις οποιες εχω ταξινομησει (τα εικονιδια) αλλες σε φακελους και .... και ... και .

Απο την Omega 6 στην 7 τις εχασα και τις ξαναφτιαξα απο την αρχη , και δεν θελω οταν περασω την 8 να τις ξαναχασω και φτου απο την αρχη, να ρωτησω που σωζουμε αυτην την ρυθμιση στον titanium, που θα κανω backup ?? στον TWLauncer 2.3.5 ???(εχω τον 4.5 - samsung.tw4.nextgen) ?

Γιατι στο titanium μου βγαζει 2 TWLauncer 2.3.5 ??:blink: (φωτο) Ποιος απο του δυο ειναι ???

Και οταν περασω την 8 κανω restore απο τον TWLauncer 2.3.5 μονο τα δεδομενα ?? σωστα ?

Γιαννη μηπως θα επρεπες στην 8 να βαλεις εναν launcer (τον 4.5 που εχει και πολλες ρυθμισεις)

Link to comment
Share on other sites

δεν εβαλα αλλον κερνελ..εχω με αυτο που ερχεται η omega..και το εκανα wipe battery stats μεσω recovery οταν η μπαταρια πηγε 2% οταν το πρωτοφλασαρα το ρομακι..

 

κιεγω εκανα wipe battery stats χθες το βραδυ στο 1-2% και τωρα με 9 ωρες λειτουργιας, 2-3 τηλ. και κανα δυο μην ειμαι στο 92%. Δεν αγγιζω την δικια σου επιδοση αλλα συνηθως με τετοια χρηση ποτε δεν ημουν πανω απο 85%. Αλλα δεν ειμαι με το μαμα kernel ειμαι με siyan 2.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ρε παιδιά με τον τελευταίο κερνελ του Τούρκου πιάνω απίστευτες αυτονομιες με την ομεγκα.

Πρώτη φορά το κινητό μου λειτουργεί τόσο σωστά.

Δεν τολμώ να το πειράξω μιλάμε μην τυχών το "χαλάσω" ..

Τι να πεις

:p

Link to comment
Share on other sites

Η νέα Omega v8 είναι έτοιμη και την δοκιμάζουμε,

θα βασίζεται στο νέο firmware XWKK2 Android 2.3.6 (Date: 11/11/2011)

 

Γιαννη να ρωτησω. ποια η διαφορα XWKK2 με την XWKK5 που εχουν ανεβασει στο xda-developers

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ρε παιδιά με τον τελευταίο κερνελ του Τούρκου πιάνω απίστευτες αυτονομιες με την ομεγκα.

Πρώτη φορά το κινητό μου λειτουργεί τόσο σωστά.

Δεν τολμώ να το πειράξω μιλάμε μην τυχών το "χαλάσω" ..

Τι να πεις

:p

 

όταν ενοεις τελευταίο σε ποιον αναφέρεσαι

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

όταν ενοεις τελευταίο σε ποιον αναφέρεσαι

 

siyah 2.3 ειναι το πιο προσφατο που κυκλοφορει τωρα αν δεν κανω λαθος..θα το βρεις στο xda ;)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι θα φοράει το KI4 modem κ αυτό το firmware?

 

Σωστά υποθέτεις αγαπητέ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

siyah 2.3 ειναι το πιο προσφατο που κυκλοφορει τωρα αν δεν κανω λαθος..θα το βρεις στο xda ;)

 

Και στο Ομεγα Files / Kernels απο σημερα

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=798796&d=1322566118

 

Φαίνεται καθαρά :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά υποθέτεις αγαπητέ...

:)

 

 

Σταθερή αξία το KI4.

Προφανώς θα έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις για να συνεχίζει να παραμένει default modem στις τελευταίες Omega.....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να βγει και η 2.3.6 omega! Θα ήθελα όμως να κάνω μια φιλική παρατήρηση στους δημιουργούς της rom: πριν λίγες μέρες που εγκατέστησα την v7 xt με τον μαμίσιο kernel παρατήρησα τρομερό battery drain. Παρόλο που είχα χαμηλή τη φωτεινότητα της οθόνης (κάτω από το μισό) η μπαταρία έκανε διάφορα "κόλπα" και πολλές φορές έπεφτε πάρα πολύ χωρίς ιδιαίτερη χρήση του κινητού. Κατά τ' άλλα δεν έχω κάποιο παράπονο... συνεχίστε την καλή δουλειά!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα γίνει μπέρδεμα με τα νεα builds στα mods and themes.

Άλλοι κάνουν update την δουλεια τους στην 5 άλλοι στην 2 κλπ.

Το απόγευμα που έψαχνα πριν φλασάρω την 2 βρήκα CF-root για την 2 και delux settings για την 5.:wacko:

Τελικά πέρασα την 2 γιατι την είχα κατεβάσει απο χθες το βράδυ και δεν έβαλα ακόμα Delux.

Εκ πρώτης όψεως η κάμερα δείχνει αρκετα βελτιωμένη τόσο στον χρόνο ανοίγματος όσο και στην εξάλειψη του ροζ. Νομίζω δεν χρειαζεται το γνωστο tweak. Η μάλλον χρειαζεται τροποποίηση για την βελτίωση του ήχου εγγραφής πιθανώς και το HW button.

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι έχουν βελτιωθεί τα χρώματα στην οθόνη. Δεν έχω προλάβει να εντόπισε κάτι άλλο κι αυτα με επιφύλαξη εκτός της καμερας που έχω φωτο απο πριν και μπορω να συγκρινω.

Πιστεύω ότι η Sammy μ αυτες τις εκδοσεις άγγιξε την τελειότητα. Ελπίζω να ξεκινήσουν τις ICS απο το ίδιο επίπεδο.

 

Edit

Τελικά ανέβηκε cf-root και για την 5

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα γίνει μπέρδεμα με τα νεα builds στα mods and themes.

Άλλοι κάνουν update την δουλεια τους στην 5 άλλοι στην 2 κλπ.

Το απόγευμα που έψαχνα πριν φλασάρω την 2 βρήκα CF-root για την 2 και delux settings για την 5.:wacko:

Τελικά πέρασα την 2 γιατι την είχα κατεβάσει απο χθες το βράδυ και δεν έβαλα ακόμα Delux.

Εκ πρώτης όψεως η κάμερα δείχνει αρκετα βελτιωμένη τόσο στον χρόνο ανοίγματος όσο και στην εξάλειψη του ροζ. Νομίζω δεν χρειαζεται το γνωστο tweak. Η μάλλον χρειαζεται τροποποίηση για την βελτίωση του ήχου εγγραφής πιθανώς και το HW button.

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι έχουν βελτιωθεί τα χρώματα στην οθόνη. Δεν έχω προλάβει να εντόπισε κάτι άλλο κι αυτα με επιφύλαξη εκτός της καμερας που έχω φωτο απο πριν και μπορω να συγκρινω.

Πιστεύω ότι η Sammy μ αυτες τις εκδοσεις άγγιξε την τελειότητα. Ελπίζω να ξεκινήσουν τις ICS απο το ίδιο επίπεδο.

 

Edit

Τελικά ανέβηκε cf-root και για την 5

 

Εγω δυστυχως πιστευω οτι η ics θα ειναι οπως η gb....στην αρχη θα ειναι προβληματικη και σιγα σιγα θα την βελτιωνουν....μακαρι να βγω ψευτης αλλα κατι τετοιο φανταζομαι να γινετε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v7.1 ◄ICE CREAM SANDWICH►

 

Πριν την εγκατάσταση αφαιρέστε το Deluxe Setting του jKay από Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών > Deluxe settings > Κατάργηση εγκατάστασης.

 

ORIGINAL ICE CREAM SANDWICH THEME v5.0 by BigBangHD

Firmware XWKJ3 Android 2.3.5 (Date: 25/10/2011)

Modem: XXKI4

Kernel: CF-Root-SGS2_XW_XEN_KJ3-v5.0-CWM5

Νέα:

Deluxe Settings + Theme v13.1 by JKay

Τα υπόλοιπα είναι ίδια με την Omega v7.0

Η Rom είναι No full wipe

Το Omega Files post αναβαθμίστηκε στην έκδοση v7.1

Το Omega Files Dropbox αναβαθμίστηκε στην έκδοση v7.1

Περισσότερες πληροφορίες και download στα πρώτα post.

 

Να ασχολείστε με κάτι μέχρι να ανεβάσω την νέα Omega v8 :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλο μηνα και καλες υπεροχες ρομ,παιδια εδω και δυο ημερες με omega 7.0 x και με κερνελ speedmod test k18-12 το βραδυ που το βαζω για φορτιση το πρωι ειναι κολημενο......και οχι τιποτα αλλο δεν χτυπαει το ξυπνητηρι και αργουμε στην δουλεια:-):-):-):-)

 

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη συγχαρητιρια για άλλη μια φορά!! Πιο ολοκληρωμένη ρομ δεν νομίζω οτι κυκλοφορεί!!!

Έβαλα σήμερα την 7.1 (το πάω απο χ.1 σε ψ.1 :D ) και είναι για άλλη μια φορά άψογη!!

Επίσης αξίζουν συγχαρητίρια και στον jkay...το νέο του μοντ δικαιολογεί απο μόνο του φλασάρισμα νέας ρομ...

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη συγχαρητιρια για άλλη μια φορά!! Πιο ολοκληρωμένη ρομ δεν νομίζω οτι κυκλοφορεί!!!

Έβαλα σήμερα την 7.1 (το πάω απο χ.1 σε ψ.1 :D ) και είναι για άλλη μια φορά άψογη!!

Επίσης αξίζουν συγχαρητίρια και στον jkay...το νέο του μοντ δικαιολογεί απο μόνο του φλασάρισμα νέας ρομ...

 

Tι changelog εχει το Jkay mod?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Tι changelog εχει το Jkay mod?

 

Διαβασε εδω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...