Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Unbranded με "vodafone hub" εφαρμογή στο desktop και Vodafone logo στην εκκινηση?? :blink:

Επίσης, εξαφανίστηκε από το site του ΠΛΑΙΣΙΟΥ που κοιταξα προ ολίγου - τόσο λίγα ήταν τα κομματια? :( Ούτε την Δευτέρα μου φαίνεται δεν θα προλαβω...

 

Στο Πλαίσιο στο Mall, στο Μαρούσι, έχουν ήδη τελειώσει......

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Μόλις πήρα το κινητό και προσπαθώ να βρώ από που αλλάζει το 3g σε 2g αλλά τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου πεί;

 

Ευχαριστώ!

 

EDIT. οκ το βρήκα!

Edited by vaggelis_grg
:D
Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη το πήρα από plaisio Αλιμου σφραγισμένο κανονικά και είχε κομμάτια. Φυσικά με τα logo της voda,αφού από εκεί τα πήρε και το plaisio αλλά εντάξει δεν είναι κάτι ενοχλητικό. Όποιος το σκέφτεται να το αποφασίσει αμέσως!! Το κινητό είναι super και το λειτουργικό πολύ smooth και απίστευτα γρήγορο! Οι ελλείψεις είναι γνωστές καθώς και η ιδιαίτερη φιλοσοφία των windows phones που σε κάποιους δεν αρέσει. Εμένα μου άρεσε. Αν πάρει και την επερχόμενη αναβάθμιση τότε είναι από τις καλύτερες αγορές αυτή τη στιγμή. Ο internet explorel τα απάει σε γρηγοράδα και το τηλέφωνο σε απόκριση,δεν κολλάει πουθενά και ποτέ!

 

και εγω το παρηγγειλα την δευτερα και μου λεει τελος τα κομματια θα μας τρελανουν !!!!!

το θεμα ειναι πως δεν το βρισκω πουθενα πλεον τι να πω

Link to comment
Share on other sites

και εγω το παρηγγειλα την δευτερα και μου λεει τελος τα κομματια θα μας τρελανουν !!!!!

το θεμα ειναι πως δεν το βρισκω πουθενα πλεον τι να πω

 

εδω παιδια εχει προσφορες

http://www.skroutz.gr/s/417393/Samsung-Omnia-W-I8350.html

 

εγω το πηρα απο εδω 260 αλλα τωρα το εχει 287

http://www.vnp.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29966

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις πηρα και εγω το κινητο και εχω μια απορια!!στην πρωτη φορτιση του κινητου που θα κανω ποσες ωρες θα πρεπει να το αφησω στην μπριζα ?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

εδω παιδια εχει προσφορες

http://www.skroutz.gr/s/417393/Samsung-Omnia-W-I8350.html

 

εγω το πηρα απο εδω 260 αλλα τωρα το εχει 287

http://www.vnp.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29966

Εγω το πηρα απο το μιντια μαρκτ του περιστεριου 239,αλλα σου κανουν και ασφαλεια στο κινητο,για φθορα κλοπη κτλ.συμφερει καλυτερα απο ολλες της τιμες των υπολοιπων καταστηματων,εχει και αρκετα κομματια απο οτι ειδα.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο όσο να φορτίσει!! Να είσαι έτοιμος γιατί μόλις το βάλεις στη πρίζα θα ανοίξει!!! Έτσι φορτίζουν τα windows phones και δεν μπορείς να το κλείσεις,ανοίγει πάλι. Οπότε για να μη σε ταράξει κάποιος νυχτάτικα,ενώ το φορτίζεις,plain mode

 

 

Αυτά τα....κόλπα τα πήρε από κάποια άλλη αλυσίδα γνωστή...! κακώς το πλήρωσες περισσότερο κατά 40 ευρώ με την ασφάλεια που σου έκαναν,για μένα βέβαια. Και διάβασε τους όρους της ασφάλειας.

 

Καταλαβαινω αλλα δεν το δεινανε αλλιως το κινητο:(!!δυστυχως!!!μια ερωτηση ακομη φιλε μου!!οταν γεμισει η μπαταρια το βγαζω απο την μπριζα?η θελει κανα οχταωρο οπως μου ειπες ενα φιλος μου(αυτος εχει το λουμια 800 της νοκια) για την πρωτη φορτιση?εμενα αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ,ωστε να να ξερω ποτε θα το βγαλω απο την μπριζα,σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το παραθέτω και εδώ!! Για όποιον ενδιαφέρεται για WP7 development παραθέτω τα 8 βηματάκια που χρείζεται να κάνει προκειμένου να ξεκλειδωθεί η συσκευή!!

Πρόκειται για το λεγόμενο windowbreak...

Γίνεται κανονικά και στην 7.5 (mango) αλλά βασική προϋπόθεση είναι να βρίσκεται στην version 7.10.7740.. ή 7.10.7720.. ή παλαιότερη!!

 

 

If required, downgrade from Zune under Phone -> Settings -> Update -> Restore

 

1) Open up your Samsung WP's ΙΕ browser and head to: http://windowsphonehacker.com/windowbreak

 

2) Click "WindowBreak Me"

 

3) Tap on "windowbreak" (part of it is obscured, but there should be an arrow pointing at it)

 

4) A browser window should open up. Ignore it.

 

5) Go to the dialer and dial ##634#

 

6) A diagnostics keypad should appear. Dial *#9908#

 

7) Select "windowbreak" from the dropdown list

 

8) Press Save and reboot the device to restore your data settings.

 

 

Επίσης, μετά από αυτά μπορεί να γίνει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα αναβάθμιση σε νεότερες version!!

Τουλάχιστον σε μένα (samsung omnia w) δουλεύουν όλα κανονικά!!

Link to comment
Share on other sites

Οι νέες μπαταρίες δε χρειάζονται μεγάλες φορτίσεις. Άστο να πέσει πολύ η μπαταρία και ξαναφορτισέ το μέχρι το 100% . Είσαι ήδη έτοιμος να το χρησιμοποιήσεις. Έτσι είναι οι καινούριες μπαταρίες. Απλά καλό είναι να μην το φορτίζεις όταν είναι πάνω απο το 50% η μπαταρία.

Εγινε σε ευχαριστω πολυ!!!θα ακουλουθησω την συμβουλη σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το παραθέτω και εδώ!! Για όποιον ενδιαφέρεται για WP7 development παραθέτω τα 8 βηματάκια που χρείζεται να κάνει προκειμένου να ξεκλειδωθεί η συσκευή!!

Πρόκειται για το λεγόμενο windowbreak...

Γίνεται κανονικά και στην 7.5 (mango) αλλά βασική προϋπόθεση είναι να βρίσκεται στην version 7.10.7740.. ή 7.10.7720.. ή παλαιότερη!!

 

 

If required, downgrade from Zune under Phone -> Settings -> Update -> Restore

 

1) Open up your Samsung WP's ΙΕ browser and head to: http://windowsphonehacker.com/windowbreak

 

2) Click "WindowBreak Me"

 

3) Tap on "windowbreak" (part of it is obscured, but there should be an arrow pointing at it)

 

4) A browser window should open up. Ignore it.

 

5) Go to the dialer and dial ##634#

 

6) A diagnostics keypad should appear. Dial *#9908#

 

7) Select "windowbreak" from the dropdown list

 

8) Press Save and reboot the device to restore your data settings.

 

 

Επίσης, μετά από αυτά μπορεί να γίνει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα αναβάθμιση σε νεότερες version!!

Τουλάχιστον σε μένα (samsung omnia w) δουλεύουν όλα κανονικά!!

Σε ευχαριστουμε πολυ για τον οδηγο!!οταν το κανεις αυτο και το ξεκλειδωσεις, τη δυνατοτητες σου δινει μετα το κινητο σε σχεση με τωρα?ευχαριστω πολυ.

Edited by spartan30gr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ. Έχει σοβαρή υποστήριξη από Xda ή να γίνει για να γίνει; Εσύ αν θέλεις να το κάνεις μην το συνδέσεις στο zune και κάνεις τις αναβαθμίσεις γιατί γράφει τις εκδόσεις παραπάνω που γίνεται. Εγώ έκανα τις αναβαθμίσεις οπότε να υποθέσω ότι κόλλησα μέχρι νεωτέρας;

 

Σχετικά με xda-developers κτλ.. δεν γνωρίζω κάτι.. φαντάζομαι πως δεν τίθεται θέμα.. Όσο για τις νεότερες εκδόσεις θα πρέπει πρώτα να γίνει αναγκαστικά downgrade! Αυτό λέει και ο οδηγός άλλωστε..

 

Σε ευχαριστουμε πολυ για τον οδηγο!!οταν το κανεις αυτο και το ξεκλειδωσεις, τη δυνατοτητες σου δινει μετα το κινητο σε σχεση με τωρα?ευχαριστω πολυ.

 

Αν σε ενδιαφέρει σε πρώτη να ασχοληθείς με το προγραμματισμό σε WP τότε αυτός ο οδηγός σε καλύπτει καθώς σου δίνεται η δυνατότητα να κάνεις deploy στην συσκευή σου!! ;)

 

Απο κει και πέρα το ξεκλείδωμα σου δίνει κι άλλα οφέλη (εφαρμογές εκτός marketplace) αλλά προς το παρόν το WP Dev είναι σε χαμηλά επίπεδα σε σχέση με iOS, Android κτλ οπότε δεν θα βρεις και καμιά μεγάλη ποικιλία εφαρμογών..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

οταν βγαινω απο μια εφαρμογη αυτη κλεινει η συνεχιζει να ειναι on ? για την μπαταρια ρωταω αν επιρεαζεται....

προστασια για ιους να βαλω ? κι αν ναι πιο να βαλω ?

το facebook μου το βγαζει μισα ελληνικα μισα ξενα γιατι ?

δεν εχει chat to facebook ?

η κεραια του ειναι λιγο χαλια... δεν εχω σημα σε μερη που ειχα με το αλλο μου κινητο....

καποια εφαρμογη που να εχει το msn, yahoo , skype μαζι ? πχ οπως το imo messenger της αλλης πλατηφορμας.

 

καμια απαντηση.... ρε παιδια αν ξερει κανεις...!!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με xda-developers κτλ.. δεν γνωρίζω κάτι.. φαντάζομαι πως δεν τίθεται θέμα.. Όσο για τις νεότερες εκδόσεις θα πρέπει πρώτα να γίνει αναγκαστικά downgrade! Αυτό λέει και ο οδηγός άλλωστε..

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!!αν τελικα κανω το ξεκλειδωμα!!μετα θα μπορω να κανω απνταιτ απο το ζουν?η θα φαμε κανα κλειδωμα και θα τρεχουμε μετα?ρυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση.... ρε παιδια αν ξερει κανεις...!!!

 

οι εφαρμογές κλείνουν συνήθως.. μερικές όμως τρέχουν και στο παρασκήνιο για να δουλεύουν τα push κτλ..

Για το task manager κρατάς παρατεταμένα το <-

το facebook είναι στα αγγλικά προς το παρόν..

το chat μπορεις να το προσθεσεις αν πας στο μηνυματα - ρυθμισεις - συνομιλια μεσω fb..

καποια εφαρμογη που να εχει το msn, yahoo , skype μαζι ?? IM+ αν θυμαμαι καλα..

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!!αν τελικα κανω το ξεκλειδωμα!!μετα θα μπορω να κανω απνταιτ απο το ζουν?η θα φαμε κανα κλειδωμα και θα τρεχουμε μετα?ρυχαριστω.

 

Όχι μπορείς κανονικότατα να τα κάνεις και χωρίς κανένα πρόβλημα! ;)

Τουλάχιστον στο δικό μου δεν υπήρχε θέμα..

Μάλιστα πριν που έκανα το samsung "κατι" update νομίζω οτι εξοικονόμησα και περισσότερο χώρο σε σχέση με πριν αν δεν απατώμαι..

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογές κλείνουν συνήθως.. μερικές όμως τρέχουν και στο παρασκήνιο για να δουλεύουν τα push κτλ..

Για το task manager κρατάς παρατεταμένα το <-

το facebook είναι στα αγγλικά προς το παρόν..

το chat μπορεις να το προσθεσεις αν πας στο μηνυματα - ρυθμισεις - συνομιλια μεσω fb..

καποια εφαρμογη που να εχει το msn, yahoo , skype μαζι ?? IM+ αν θυμαμαι καλα..

 

 

 

Όχι μπορείς κανονικότατα να τα κάνεις και χωρίς κανένα πρόβλημα! ;)

Τουλάχιστον στο δικό μου δεν υπήρχε θέμα..

Μάλιστα πριν που έκανα το samsung "κατι" update νομίζω οτι εξοικονόμησα και περισσότερο χώρο σε σχέση με πριν αν δεν απατώμαι..

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Οκ εκανα το windowsbreak αλλα μετα την διαδικασια το μονο που μου εβγαλε στις επιλογες ειναι η εφαρμογη διαγνωσης,τιποτε αλλο δεν βλεπω.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω dlmc

στο facebook δεν βλεπω αυτο που λες.... δεν εχει επιλογη στις ρυθμισεις.

(το chat μπορεις να το προσθεσεις αν πας στο μηνυματα - ρυθμισεις - συνομιλια μεσω fb..)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω dlmc

στο facebook δεν βλεπω αυτο που λες.... δεν εχει επιλογη στις ρυθμισεις.

(το chat μπορεις να το προσθεσεις αν πας στο μηνυματα - ρυθμισεις - συνομιλια μεσω fb..)

Και εγω εψαξα για αυτην την επιλογη αλλα δεν βρηκα κατι τετιο!!οπιο παληκαρι ξερει πως τσαταρουμε μεσο της εφαρμογης φαισμπουκ ας μας δωσει τα φωτα του!!!ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν ανεβαζω μια φωτο απο το κινητο στο skydrive αυτη δεν εχει τις κανονικες της διαστασεις αλλα πολυ μικροτερες; δεν μπορω με τιποτα να ανεβασω μια φωτο στα π.χ 5 megapixel
Link to comment
Share on other sites

Οκ εκανα το windowsbreak αλλα μετα την διαδικασια το μονο που μου εβγαλε στις επιλογες ειναι η εφαρμογη διαγνωσης,τιποτε αλλο δεν βλεπω.:rolleyes:

 

διευκρινησα ότι ο οδηγός αυτος απλώς ξεκλειδώνει τη συσκευή για να μπορεσει κάποιος να τρέξει και τις δικές του εφαρμογές..

 

Δεν σου προσθέτει περιττά πράγματα διότι μετά τα updates που θα κάνεις μπορεί και να εξαφανηστουν.. αν ψάξεις για το windowbreak θα καταλάβεις τι εννοω..

 

Επίσης η Microsoft έχει δήλωσει ότι θα συμβάλει η ίδια σε ένα απλό και αποτελεσματικό τρόπο ξεκλειδωματος σύντομα.. Έτσι θα μπορέσουν ακομα περισσότερες εφαρμογές third-party να τρέξουν στα WP μας..

Edited by dlmc
Link to comment
Share on other sites

Αν τραβήξεις μια φωτό από την κάμερα του κινητού,ακόμα και με την μέγιστη ευκρίνεια, την ανεβάζει κανονικά και τη δείχνει σωστά στο skydrive.

 

πρεπει να την ανεβασεις απο την εφαρμογη skydrive

υπαρχει στο μαρκετ

απο την καμερα την ανεβαζει σε χαμηλη ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να την ανεβασεις απο την εφαρμογη skydrive

υπαρχει στο μαρκετ

απο την καμερα την ανεβαζει σε χαμηλη ποιοτητα

 

μιλω για αποθηκευμένες εικονες που εχω στο κινητό μου και ειναι τραβηγμενες με ψηφιακή

 

ΑΚΥΡΟΝ

Edited by spartacus
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείτε για το chat μέσω facebook να πάτε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων του τηλεφώνου,εκεί που έχει και τις αναφορές παράδοσης έχει και την επιλογή για το facebook. Συνήθως είναι τικαρισμένη από τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Απλά,ελπίζω να έχει και το facebook for windows τη δυνατότητα γιατί στο Android είναι ξεχωριστή εφαρμογή και κάνεις κανονικά chat. Άσε που βγαίνει και σαν ειδοποίηση επάνω. Αν κάποιος ξέρει αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ας μας πει.

 

Αυτη η ρυθμιση δεν μπορω να την βρω πουθενα,στην επιλογη μυνηματων μου βγαζει μονο 2 επιλογες,επιβεβαιωση παραδοσης,και ομαδικο μμς.Δεν υπαρχει καμια επιλογη για φαισμπουκ δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πάνω από την επιβεβαίωση μηνυμάτων,πρώτο-πρώτο είναι. Μπήκες στο zune να κάνεις τις αναβαθμίσεις μήπως μπήκε μετά με κάποια αναβάθμιση; Αν όμως θέλεις να το χακάρεις μην κάνεις τις αναβαθμίσεις.

 

να το διευκρινηζετε ρε παιδια δεν εχουμε χακαρι ολοι τα κινητα μας.... ψαχνω δυο μερες να βρω αυτην την επιλογη και δεν υπαρχη πουθενα.:wacko:

να ρωτησω εμεις που καναμε αναβαθμηση απο το zune καναμε λαθος η δεν τρεχει τιποτα....?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...