Jump to content

[Συζήτηση] Περί τροποποιημένων firmwares για Ν8-00


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά νομίζω πως ήρθε η ώρα του φλασαρισματος του Ν8 μου. Εχω μερικές ερωτήσεις όμως πρωτα.

1. Εχει κάποιο πρόβλημα το gps?

2. Το σπορτς τρακερ ξέρουμε αν δουλεύε?

3. Με τα ελληνικα θα εχω θέμα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά νομίζω πως ήρθε η ώρα του φλασαρισματος του Ν8 μου. Εχω μερικές ερωτήσεις όμως πρωτα.

1. Εχει κάποιο πρόβλημα το gps?

2. Το σπορτς τρακερ ξέρουμε αν δουλεύε?

3. Με τα ελληνικα θα εχω θέμα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

τι λογισμικό θα περάσεις και ρωτάς αν έχουν πρόβλημα αυτά ? Αν αναφέρεσαι στην Belle που βγήκε πριν 2-3 βδομάδες και την φοράω και εγω και τα 3 τα παραπάνω είναι οκ.

 

Πρόβλημα έχει το skype(δεν δουλεύει) και μερικές ακόμα εφαρμογές.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

4 οθόνες έχω

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

τι λογισμικό θα περάσεις και ρωτάς αν έχουν πρόβλημα αυτά ? Αν αναφέρεσαι στην Belle που βγήκε πριν 2-3 βδομάδες και την φοράω και εγω και τα 3 τα παραπάνω είναι οκ.

 

Πρόβλημα έχει το skype(δεν δουλεύει) και μερικές ακόμα εφαρμογές.

 

Σκοπεύω να περάσω τη 111.030.0609. Νnokia maps και το sports tracker αυτά χρησιμοποιώ που θέλουν gps απλά είχα διαβάσει κάπου ότι κάποιος με belle είχε ποιο αργή απόκριση στο gps του.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να περάσω τη 111.030.0609. Νnokia maps και το sports tracker αυτά χρησιμοποιώ που θέλουν gps απλά είχα διαβάσει κάπου ότι κάποιος με belle είχε ποιο αργή απόκριση στο gps του.

 

Ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του... Αν δε διαβάσεις από αρκετούς και ψιλοέγκυρους (χωρίς παρεξήγηση) χρήστες για κάποιο πρόβλημα, μη δίνεις σημασία. Κατά 99% φταίει μεμονομένη συσκευή ή στην περίπτωση αυτή αυτός που το φλάσαρε δεν το έκανε όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τρώει κόλλημα το GPS στη Belle, πάντως χτες σε κλειστό χώρο, με καθόλου καλή κάλυψη σε σήμα 3G + Wi-Fi, με ενεργοποιημένες όλες τις επιλογές στον εντοπισμό θέσης (εκτός από Bluetooth GPS), δεν κλείδωνε με τίποτα. Τι επανεκκίνηση έκανα, τίποτα. Μόλις βγήκα έξω και εν κινήσει στο αυτοκίνητο, μόνο με το ενσωματωμένο κλείδωσε σε δευτερόλεπτα. Δεν ξέρω... :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

τι λογισμικό θα περάσεις και ρωτάς αν έχουν πρόβλημα αυτά ? Αν αναφέρεσαι στην Belle που βγήκε πριν 2-3 βδομάδες και την φοράω και εγω και τα 3 τα παραπάνω είναι οκ.

 

Πρόβλημα έχει το skype(δεν δουλεύει) και μερικές ακόμα εφαρμογές.

Και το Handy Safe, δυστυχώς. Και είναι από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ εντατικά, έχω αποθηκευμένα όλα μου τα passwords.

Κατά τα άλλα η Belle είναι φοβερή. Τώρα περνάω και το mod με τα νέα widgets που βγήκε σήμερα. Βάλτε οπωσδήποτε το mod που φτιάχνει την ταχύτητα του kinetic scrolling.

Link to comment
Share on other sites

Και το Handy Safe, δυστυχώς. Και είναι από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ εντατικά, έχω αποθηκευμένα όλα μου τα passwords.

Κατά τα άλλα η Belle είναι φοβερή. Τώρα περνάω και το mod με τα νέα widgets που βγήκε σήμερα. Βάλτε οπωσδήποτε το mod που φτιάχνει την ταχύτητα του kinetic scrolling.

 

Δυστυχώς από εφαρμογές πορτοφολιού, τα Handy Safe και Best Safe δε δουλεύουν. Εγώ επέλεξα το SPB Wallet. Επίσης δεν δουλεύει και το Quick Office ούτε και το Sound Hound. Εναλλακτικά χρησιμοποιώ τα Picsel Smart Office και Shazam.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και το Handy Safe, δυστυχώς. Και είναι από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ εντατικά, έχω αποθηκευμένα όλα μου τα passwords.

Κατά τα άλλα η Belle είναι φοβερή. Τώρα περνάω και το mod με τα νέα widgets που βγήκε σήμερα. Βάλτε οπωσδήποτε το mod που φτιάχνει την ταχύτητα του kinetic scrolling.

 

οταν βαλεις τα νεα widgets για πες μας πως το εκανες? δεν βγαζω ακρη με αυτα που βρηκα στο γνωστο φορουμ

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, απλά είναι θέμα χρόνου. Είναι και ένας από τους λόγους που αργεί η belle πιστέυω.

 

Δυστυχώς από εφαρμογές πορτοφολιού, τα Handy Safe και Best Safe δε δουλεύουν. Εγώ επέλεξα το SPB Wallet. Επίσης δεν δουλεύει και το Quick Office ούτε και το Sound Hound. Εναλλακτικά χρησιμοποιώ τα Picsel Smart Office και Shazam.

 

Το quick office δουλέυει στην τελευταία "607" και το quick office pro!

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

τα νεα widgets σε sis μορφη και ευκολα μπαινουν και λειτουργουν ολα τελεια στην τελευταια belle του lagoskon. ξερετε που να τα βρειτε:)
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το quick office δουλέυει στην τελευταία "607" και το quick office pro!

 

Εμένα πάντως δεν δουλεύει το pro 7. Ούτε διαβάζει παλιά έγγραφα, ούτε διαβάζει αυτά που δημιουργώ εγώ μέσα από την εφαρμογή. Προς το παρόν μένω στο Picsel Smart Office.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!

Παιδιά, μου έχουν χαρίσει ένα Ν8 και προσπαθώ να το φτιάξω.

Εννοείται ότι αφού είναι το 2ο μου τηλέφωνο, φλάσαρα απευθείας με Belle...

Επέλεξα την Τhe One 3.1 που βασίζεται στην τελευταία RC.

Kατα την διάρκεια του φλασαρίσματος πρόεκυψε το γνωστό error "unable to communicate to product..." αλλά απ'οτι διάβασα, δεν είναι και τίποτα σημαντικό... η rom περάστηκε κανονικά.

To πρόβλημα μου είναι ότι έχω περάσει το ovi store και με το που ανοίγω την εφαρμογή κολάει στο loading... και δεν προχωρά. τι κάνω λάθος? στην περιγραφή της rom αναφέρει ότι έχει όλα τα Qt files που χρειάζεται το ovi store για να δουλέψει.

 

Και κάτι ακόμα, επειδή δεν γνωρίσα το τηλ. σε φάση Anna και πριν παρά μόνο λίγο από φίλους, σαν εμπειρία browser το βρήκα αρκετά αργό. Απενεργοποίησα το Java/ECMA script και πάει κάπως καλύτερα... υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

 

Κατά τα άλλα η rom είναι ποολύ γρήγορη...

κράτησα στα χέρια μου σήμερα ενα nokia 701 το οποίο τρέχει @1ghz με Belle... και ήταν πιο αργό από την συγγεκρημένο cfw. (πχ. ακόμα και την ώρα που έμπαινα στα settings...)

Edited by stsdema28

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!

Παιδιά, μου έχουν χαρίσει ένα Ν8 και προσπαθώ να το φτιάξω.

Εννοείται ότι αφού είναι το 2ο μου τηλέφωνο, φλάσαρα απευθείας με Belle...

Επέλεξα την Τhe One 3.1 που βασίζεται στην τελευταία RC.

Kατα την διάρκεια του φλασαρίσματος πρόεκυψε το γνωστό error "unable to communicate to product..." αλλά απ'οτι διάβασα, δεν είναι και τίποτα σημαντικό... η rom περάστηκε κανονικά.

To πρόβλημα μου είναι ότι έχω περάσει το ovi store και με το που ανοίγω την εφαρμογή κολάει στο loading... και δεν προχωρά. τι κάνω λάθος? στην περιγραφή της rom αναφέρει ότι έχει όλα τα Qt files που χρειάζεται το ovi store για να δουλέψει.

 

Και κάτι ακόμα, επειδή δεν γνωρίσα το τηλ. σε φάση Anna και πριν παρά μόνο λίγο από φίλους, σαν εμπειρία browser το βρήκα αρκετά αργό. Απενεργοποίησα το Java/ECMA script και πάει κάπως καλύτερα... υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

 

Κατά τα άλλα η rom είναι ποολύ γρήγορη...

κράτησα στα χέρια μου σήμερα ενα nokia 701 το οποίο τρέχει @1ghz με Belle... και ήταν πιο αργό από την συγγεκρημένο cfw. (πχ. ακόμα και την ώρα που έμπαινα στα settings...)

 

Φλάσαρε την τελευταία του lagoskon και θα είσαι κομπλέ. Format κάρτα μνήμης και refubish-dead phone flashing. Από ταχύτητα πετάει. Αν γενικά το θέμα σου με το τηλέφωνο είναι ο browser τότε σίγουρα θα σου φανεί αργό σε σχέση με τον ανταγωνισμο. Αν όχι, τότε γίνεται άνετα και η πρώτη συσκευή σου :) Επίσης: Βάλε opera!

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε την τελευταία του lagoskon και θα είσαι κομπλέ. Format κάρτα μνήμης και refubish-dead phone flashing. Από ταχύτητα πετάει. Αν γενικά το θέμα σου με το τηλέφωνο είναι ο browser τότε σίγουρα θα σου φανεί αργό σε σχέση με τον ανταγωνισμο. Αν όχι, τότε γίνεται άνετα και η πρώτη συσκευή σου :) Επίσης: Βάλε opera!

 

εκτος απο τον opera (και μαλιστα τον Opera mini) ριξτε μια δοκιμη και στον DKHMO mobile browser 4.0 plus. Εκτος των αλλων χρησιμοποιει την μηχανη του google chrome και εχει και επιλογες οπως adblock plus. Καντε μια δοκιμη αξιξει, ειναι αρκετα γρηγορος και free. Το μονο προβλημα που διαπιστωσα ειναι ενα θεμα με τα video του youtube κατι που φυσικα οφελεται στο παλιο flash player των symbian .

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

@Moralas

Το είχα υπόψη μου για την Rom του lagoskon και είμαι υπερ του να στηρίζουμε έλληνες devs, απλά έχω συνηθίσει με αγγλικό μενού κτλ. και γι'αυτό επέλεξα την The One...

Έχω περάσει το ovi store επιτυχώς και δοκίμασα ήδη τον Opera ο οποίος είναι καταπληκτικός σε σχέση με τον κανονικό. Αν και είναι RC(δεν απέχει πολύ), ελπίζω στο τελικό fw να φτιάξει λίγο ο browser.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

@Moralas

Το είχα υπόψη μου για την Rom του lagoskon και είμαι υπερ του να στηρίζουμε έλληνες devs, απλά έχω συνηθίσει με αγγλικό μενού κτλ. και γι'αυτό επέλεξα την The One...

Έχω περάσει το ovi store επιτυχώς και δοκίμασα ήδη τον Opera ο οποίος είναι καταπληκτικός σε σχέση με τον κανονικό. Αν και είναι RC(δεν απέχει πολύ), ελπίζω στο τελικό fw να φτιάξει λίγο ο browser.

 

Του lagoskon έχει ελληνικό και αγγλικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη με εχει πρηξει ενα φιλαρακι μου που εχει αννα...και σκεφτεται/ρωταει για μπελα

σε γενικες γραμμες και πολυ στα γρηγορα τι κερδιζεις αν πας απο μπελε σε αννα???:)

μιλαμε παντα για μεσο χρηστη χωρις πολλες απαιτησεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη με εχει πρηξει ενα φιλαρακι μου που εχει αννα...και σκεφτεται/ρωταει για μπελα

σε γενικες γραμμες και πολυ στα γρηγορα τι κερδιζεις αν πας απο μπελε σε αννα???:)

μιλαμε παντα για μεσο χρηστη χωρις πολλες απαιτησεις...

 

10/15% ταχύτερο native browser, πιο εύκολες εναλλαγές σε wifi/3g data και γενικότερα κάτι πιο όμορφο και πιο παραμετροποιησιμο. Όμως κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργούν στην μπελα. Εγώ του προτείνω να περιμένει την επίσημη, άλλωστε μετά πάλι από την αρχή θα θέλει στήσιμο το κινητό και την περιμένουμε στα μέσα φλεβάρη :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του συστήνω να τη βάλει από τώρα την 609 του lagoskon, αν δεν τον ενδιαφέρουν τα προγράμματα που δε παίζουν. Εμένα πχ δε με ενδιαφέρουν. Αλλάζει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις!

διαβασα οτι δεν λειτουργει το σκαιπ η κανω λαθος??

γιατι το φιλαρακι το skype το εχει ανοιχτο συνέχεια..

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις!

διαβασα οτι δεν λειτουργει το σκαιπ η κανω λαθος??

γιατι το φιλαρακι το skype το εχει ανοιχτο συνέχεια..

 

Ας περιμένει μέχρι να βγει συμβατό skype τότε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του συστήνω να τη βάλει από τώρα την 609 του lagoskon, αν δεν τον ενδιαφέρουν τα προγράμματα που δε παίζουν. Εμένα πχ δε με ενδιαφέρουν. Αλλάζει το κινητό.

μα εγώ του είπα να περιμένει γιατι θα πρέπει να το στήσει απο την αρχή σε 2 μήνες :)

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις!

διαβασα οτι δεν λειτουργει το σκαιπ η κανω λαθος??

γιατι το φιλαρακι το skype το εχει ανοιχτο συνέχεια..

 

όχι δεν δουλεύει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

κριμα για το σκαιπ!

πολυ σημαντικη εφαρμογη οτι και να λεμε!

και μονο οι δωρεαν κλησεις που κανεις με wifi φτανει...:)

φανταζομαι παιδια θα βγει συμβατή εκδοση ετσι δεν ειναι???

να αυτα φοβαμαι λιγο για αυτο δεν θελω να του περασω το update!!!

ακομη και ο μεσος χρηστης πλεον το skype το εχει σαν βασικο του πρόγραμμα ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...