Jump to content

[Συζήτηση] Περί τροποποιημένων firmwares για Ν8-00


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το office σου ανοιγει κανονικα τα αρχεια; το ημερολογιο δουλευει κ αυτο κανονικα;;

 

το ημερολόγιο μου δουλέυει πλέον κανονικά, ενώ στην έκδοση του coderus δε μου άνοιγε καν.

το office ενω πέρασα το quick office 7 pro λειτουργεί κανονικά η εφαρμογη αλλά δε μου ανοίγει όντως τα αρχεία office.

(edit: απο τον xplore ανοίγει κανονικά τα αρχεία office με το quick office αν επιλέξεις open by system)

 

ουτως η άλλως χρησιμοποιούσα το picsel smart office, πολύ ποιο εύχρηστο και smooth περιβαλλον.

(edit: αλλα απο την άλλη... απ'οτι παρατήρησα πλέον δε μου βλέπει καν τα αρχεία doc, παντως για ebooks που έχω αρκετά στο κινητό είναι τέλειο.)

 

και στα παιχνίδια πλέον δεν είδα καμια δυσλειτουργία.

οσον αφορά τον opera νομίζω δουλεύει μόνο o opera 10 beta.

 

skype δεν έχω δοκιμάσει για να σας πω.

 

πάντως ότι και ασυμβατότητες να έχει το σίγουρο είναι οτι θα λυθούν άμμεσα. κάθε αναβάθμηση του symbian παντα είχε κάποιες ασυμβατότητες με τις προηγούμενες εκδόσεις.

Γνωμή μου πάντως είναι πως αξίζει 1000% η μετάβαση απο την pr1.1 στην pr3.0 belle, η άννα έιναι απλά στάχτη στα μάτια, η belle είναι η πραγματική αναβάθμιση/αναγέννηση του symbian.

Edited by killing_you2

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά έβαλα την τελευταία έκδοση belle του ivo777 που βγήκε στις 30/8 με ελληνική γλώσσα γραφής στο rofs3 και την έχω 2 μέρες! δεν έχω κανένα θέμα πλέον με αυτή την έκδοση όλα λειτουργούν στην εντέλεια! αψογο το κινητό, σαν καινούριο! τη συνηστώ ανεπιφύλακτα.

 

Τώρα μη μας πριζώνεις.. Μόλις πέρασα την επίσημη αδυνατισμένη αννα.. Να βάλω belle ή όχι ακόμα, χμμμμ :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μη μας πριζώνεις.. Μόλις πέρασα την επίσημη αδυνατισμένη αννα.. Να βάλω belle ή όχι ακόμα, χμμμμ :confused:

 

μιας και περασες την αδυνατισμενη, να σε ρωτησω, με καθαρο κινητο και αδυνατισμενη αννα βλεπεις να ρολαρει ομορφα και με διαφορα?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετοσ εντελως οποιος μενει κοντα στα πετραλωνα κερναω καφεδακι και μου περναει την αννα η την belle και μου κανει κ hard reset :).........για vodafone κινητα ακομα τιποτα παντως
Link to comment
Share on other sites

μιας και περασες την αδυνατισμενη, να σε ρωτησω, με καθαρο κινητο και αδυνατισμενη αννα βλεπεις να ρολαρει ομορφα και με διαφορα?

 

Πιστευω οτι ισχύει αυτο που ειπε ο terrestial. Απλα εβαλα την αδυνατη γιατι δε με ενδιαφέρουν οι αλλες γλώσσες και ηθελα και χακαρισμενη συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

το ημερολόγιο μου δουλέυει πλέον κανονικά, ενώ στην έκδοση του coderus δε μου άνοιγε καν.

το office ενω πέρασα το quick office 7 pro λειτουργεί κανονικά η εφαρμογη αλλά δε μου ανοίγει όντως τα αρχεία office.

(edit: απο τον xplore ανοίγει κανονικά τα αρχεία office με το quick office αν επιλέξεις open by system)

 

ουτως η άλλως χρησιμοποιούσα το picsel smart office, πολύ ποιο εύχρηστο και smooth περιβαλλον.

(edit: αλλα απο την άλλη... απ'οτι παρατήρησα πλέον δε μου βλέπει καν τα αρχεία doc, παντως για ebooks που έχω αρκετά στο κινητό είναι τέλειο.)

 

και στα παιχνίδια πλέον δεν είδα καμια δυσλειτουργία.

οσον αφορά τον opera νομίζω δουλεύει μόνο o opera 10 beta.

 

skype δεν έχω δοκιμάσει για να σας πω.

 

πάντως ότι και ασυμβατότητες να έχει το σίγουρο είναι οτι θα λυθούν άμμεσα. κάθε αναβάθμηση του symbian παντα είχε κάποιες ασυμβατότητες με τις προηγούμενες εκδόσεις.

Γνωμή μου πάντως είναι πως αξίζει 1000% η μετάβαση απο την pr1.1 στην pr3.0 belle, η άννα έιναι απλά στάχτη στα μάτια, η belle είναι η πραγματική αναβάθμιση/αναγέννηση του symbian.

 

skype και opera δεν δουλεύουν ούτε σε αυτή την έκδοση της belle πάντως με την προηγούμενη ανταποκρινόταν πιο άμεσα το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μη μας πριζώνεις.. Μόλις πέρασα την επίσημη αδυνατισμένη αννα.. Να βάλω belle ή όχι ακόμα, χμμμμ :confused:

Εγω παντως θα περιμενω την belle απο τον lagoskon οταν την φτιαξει.Εαν δειτε στα μ........... καθε λιγο της κανουν διαφορες αλλαγες(προς το καλυτερο).Οποτε μολις σταθεροποιηθει,πιστευω οτι ο lagoskon θα μας την δωσει!Το βασικο ειναι να εχει κ ελληνικο μενου,εκτος απο την γραφη μονο.Με την anna που μας εχει δωσει ειμαστε για τωρα καλα.Μην το σκαλιζουμε κ συνεχεια!!:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

περασα χτες την belle tou theone89 και ειδα πολλα θεματακια...1ον οι χαρτες ειναι μοιρασμενοι σε διαφορες θποεφαρμογες και δεν υπαρχει δυνατοτητα να κατεβασεις γλωσσες για φωνητικη πλοηγηση.. 2ον η μεταφορα επαφων μεσω της υπηρεσιας της νοκια δεν δουλευει.. γενικα δεν αξιζει ακομα ... Υπομονη μεχρι να βγαλει belle o lagkoskon ;-)
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

περασα χτες την belle tou theone89 και ειδα πολλα θεματακια...1ον οι χαρτες ειναι μοιρασμενοι σε διαφορες θποεφαρμογες και δεν υπαρχει δυνατοτητα να κατεβασεις γλωσσες για φωνητικη πλοηγηση.. 2ον η μεταφορα επαφων μεσω της υπηρεσιας της νοκια δεν δουλευει.. γενικα δεν αξιζει ακομα ... Υπομονη μεχρι να βγαλει belle o lagkoskon ;-)

Έτσι είναι πλέον το Nokia Maps, από την 3.08 και μετά, δεν έχει σχέση με τη Belle. Γλώσσες μπορείς να κατεβάσεις, απλά δεν έψαξες αρκετά. Μπορείς και από το Ovi Suite βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

περασα χτες την belle tou theone89 και ειδα πολλα θεματακια...1ον οι χαρτες ειναι μοιρασμενοι σε διαφορες θποεφαρμογες και δεν υπαρχει δυνατοτητα να κατεβασεις γλωσσες για φωνητικη πλοηγηση.. 2ον η μεταφορα επαφων μεσω της υπηρεσιας της νοκια δεν δουλευει.. γενικα δεν αξιζει ακομα ... Υπομονη μεχρι να βγαλει belle o lagkoskon ;-)

Αυτην την belle εχω και γω και κανονικα μου περασε τις επαφες απο το Ovi Suite. Για τους χαρτες ετσι ειναι απο την στιγμη που δεν εχει ελληνικα, παντως εγω εβαλα ελληνικη γραφη και περιμενω να βγει και επισημα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι πλέον το Nokia Maps, από την 3.08 και μετά, δεν έχει σχέση με τη Belle. Γλώσσες μπορείς να κατεβάσεις, απλά δεν έψαξες αρκετά. Μπορείς και από το Ovi Suite βέβαια.

 

1)απο που μεσα απο το κινητο?? εψαξα και τις 3-4 εφαρμογες που εχει για χαρτες και δεν βρικα πουθενα ρυθμισεις για πληγηση κτλπ, οπου μπορω να κατεβασω και γλωσσες...

 

2) μπορω να γυρισω πισω στην προηγουμενη εκδοση χαρτων εχωντας belle??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!Εβαλα σημερα την belle.Δεν μου αρεσε (το παραθετω ποιο πανω),κ πηγα να την βγαλω μεσω φοινικα.Τι μ...... εκανα δεν ξερω κ μου εσβησε η οθονη!!Παταω το κουμπι εκκινησης,κανει την γνωστη δονιση οταν ανοιγει κανονικα αλλα τιποτα μετα.Ολα μαυρα!! (η οθονη )

Τι να του κανω;:cry:

απο που μπορουμε να κατεβασουμε την belle;;;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Περασα την "Last Update Greek Anna LKv3.0 based on ivo777 CFW 24/08/11 22.014 OFFICIAL ANNA" του lagoskon.

 

Καταρχην διαφορες ΠΡΟΣΕΞΑ, ισχυει 100% . Αλλο scrolling και περιπου 35-40mb επιπλεοον ελευθερα στον C . Εχω ομως 2 Προβληματα. Πρωτον το restart option δεν το χω που λεει πως ειναι μεσα, και ενω ειχα κανει backup τις επαφες πριν το φλασαρισμα και τις περασα μετα το φλασαρισμα με το ovi suite-> restore contacts οταν μου τηλ δεν μου εμφανιζεται ονομα και επιθετο παρα μονο αριθμος. Στα μηνυματα και στο μενου επαφων κανονικα ειναι οι επαφες.

 

Για να σας προλαβω, restart το χω κανει πανω απο 2-3 για να σιγουρευτω πως δεν φταιει αυτο, και επισης δεν εκανα τιποτε με το νοκια cook και λοιπα, πηγα αμεσως στο step 4 και περασα την cwf οπως την εκανε ο lagoskon χωρις κανενα εξτρα mod. Τι μπορω να κανω να λυσω τα προβληματα αυτα? Να το φλασαρω ξανα ? να του κανω hard reset?

 

Επισης να πω πως περα απο το φλασαρισμα με την cwf του lagoskon εβαλα μεσα και το επισημο content της μαζικης μνημης(αυτο φανταζομαι δεν πειραζει σε κατι. ) .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν mod για την lkv3 lagoskon και αν ναι εχει μετα το κινητο καποια διαφορα?αξιζει να μπουν?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν mod για την lkv3 lagoskon και αν ναι εχει μετα το κινητο καποια διαφορα?αξιζει να μπουν?

 

εσυ την εχεις περασει ? Γιατι και εγω την περασα και οπως βλεπεις ενα ποστ πανω απο το δικο σου μου βγαλε προβληματα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

τέτοιο θέμα δεν είχα τις τελευταίες 3 εβδομάδες που κάνω σχεδόν κάθε μέρα αλλαγή σε firmware δοκίμασα και την αννα του lagoskon και τώρα έχω την belle , σε καμιά δεν είχα τέτοιο θέμα, αν και πιστεύω πως είναι κατι με το μπακαπ που κράτησες, δοκίμασε να κάνεις από τις ρυθμίσεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με διαγραφή δεδομένων , αφού πρώτα κρατήσεις μπακαπ όλα σου τα αρχεία. και μετά κανε ριστορ. αν δεν επαναπρογραμματισμο με την ιδία εκδοσή της αννα αφου το έκανες μια φορά τώρα είναι παιχνιδάκι
Link to comment
Share on other sites

περασα και εγω την mod off αννα στο κινητο ενος φιλου μου!:)

ας ειναι καλα το myphone!

γιατι μερικα μελη ειναι πραγματικα απιστευτα!:):):)

τεσπα το κινητο πραγματικα εχει μεγαλη βελτιωση...:)

και ο broswer:)

με εκαναν να το συμπαθήσω και παλι:)

μια ερωτηση μονο!

απο την στιγμη που εβαλα την mod of εκδοση μου ηρθε μήνυμα για 2 ενημερώσεις λογισμικου και αλλες 2 για Ovi store και για τα κοινωνικά δικτυα...

να τις βαλω η δεν πρεπει?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει , πρέπει. τις 3 σίγουρα. Τα κοινωνικα δικτυα , αν θες. Κάνε και την αναβάθμιση της καμερας από τα Nokia Beta Labs. Θα είσαι τέλειος μετά
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει την belle και μου εχει βγαλει κατι ενημερωσεις το ovi suite, να τις βαλω 'η ειναι για την αννα?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει , πρέπει. τις 3 σίγουρα. Τα κοινωνικα δικτυα , αν θες. Κάνε και την αναβάθμιση της καμερας από τα Nokia Beta Labs. Θα είσαι τέλειος μετά

 

οκ αυτο ηθελα:):):)

φοβομουν μην χασω το χακ για τις sign in εφαρμογες!:)

φιλε μου εχεις κανει φοβερη δουλεια!

πραγματικα το κινητο δεν το αναγνωρίζω....ουαου και παλι ουαου!

φανταζομαι με την βελα τι εχει να γινει:p

α ρε νοκια αργησες ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

:):)

παω να βαλω την αναβάθμιση της καμερας τωρα!

 

πραγματικα το κινητο με την αννα ειναι σουπερ! ειδικα στην αφη εχει παει σε αλλο επιπεδο:)

φανταζομαι με την μπελε τι εχει να γινει!

χαιρομαι πραγματικα γιατι μελλοντικα οταν θα πεσει και αλλο η τιμη του θα το (ξανα)αγορασω σαν δευτερη συσκευη 100%

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα κι εγω την θεια belle.......ειναι λες και πηρα καινουριο κινητο!!!!τρομερη αλλαγη....!bravo σε οσους δουλεψαν για να φτιαχτει....
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα κι εγω την θεια belle.......ειναι λες και πηρα καινουριο κινητο!!!!τρομερη αλλαγη....!bravo σε οσους δουλεψαν για να φτιαχτει....

Ποιανού εβαλες φίλε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα κι εγω την belle.ειναι λες και πηρα καινουριο κινητo τρομερη αλλαγη Τhe one [19/09/2011] greek πληκτρολογιο,greek γλωσσα απο το ημερησιο
Link to comment
Share on other sites

Ποιανού εβαλες φίλε;

 

του ivo777 με ελληνικα απο dragunov

 

η αννα δεν λεει μια μπροστα στην belle.....διστακτικα ξεκινησα να την βαλω αλλα τελικα ειναι τεραστια η διαφορα......:)

Link to comment
Share on other sites

του ivo777 με ελληνικα απο dragunov

 

η αννα δεν λεει μια μπροστα στην belle.....διστακτικα ξεκινησα να την βαλω αλλα τελικα ειναι τεραστια η διαφορα......:)

 

η συγκεκριμένη belle που έβαλες έχει Ελληνικά μόνο στο πληκτρολόγιο ή και στο μενού;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...