Jump to content

[Συζήτηση] Περί τροποποιημένων firmwares για Ν8-00


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η συγκεκριμένη belle που έβαλες έχει Ελληνικά μόνο στο πληκτρολόγιο ή και στο μενού;

 

Μονο το πληκτρολογιο...το μενου ειναι στα αγγλικα και νομιζω οτι δεν εχει βγει ακομα belle με ελληνικο menu....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μονο το πληκτρολογιο...το μενου ειναι στα αγγλικα και νομιζω οτι δεν εχει βγει ακομα belle με ελληνικο menu....

 

υπάρχει με Ελληνικό μενού (όχι 100% άλλα σχεδόν πλήρης) η έκδοση του συμφορουμίτη Lagoskon στο daily.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει με Ελληνικό μενού (όχι 100% άλλα σχεδόν πλήρης) η έκδοση του συμφορουμίτη Lagoskon στο daily.

 

H belle the one v1.5 greek πληκτρολογιο,greek γλωσσα ,στο ημερησιο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημέρωση:

Τα τελευταία ποστ μεταφέρθηκαν εδώ Symbian Belle Greek by lagoskon

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

η belle αν και σε δοκιμαστικη εκδοση σκοτωνει.τρελα κραταει η μπαταρια πιο γρηγορο μενου ακομα και απο την αννα τι να πεις αλλο ετσι επρεπε να βγει το κινητο!!!με αφτη την εκδοση και μετα να γινουν αναβαθμισεις!ακομα παντοε και δοκιμαστικη εκδοση το μονο προβλημα ειναι οτι ολες οι εφαρμογες οπως το το ovi το εχει store κανενα κολλημα μεχρι στιγμης!
Link to comment
Share on other sites

Το sygic10 να επαιζε και δεν θελω τιποτα αλλο, το aura παιζει αλλα δεν εχει βγει χαρτης CIT.

 

ετσι ειναι φιλε. και μενα εκει με χτυπαει και δεν την εβαλα ακομα.. ειναι σαν αποφαση αποχαιρετισμου

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εχω ενα προβλημα με την wi-fi συνδεση μου!Ενω το εχω συνδεδεμενο μονο στο wi-fi,αλλα χωρις συνδεση στο οικειο μου ιντερνετ,αυτο ξαναμπαινει μονο του!Την συνδεση δεδομενων την εχω αποσυνδεσει.Τι να συμβαινει;

Εχω βαλει την belle εντωμεταξυ.Μηπως πρεπει να το ανοιγω εγω κ να το κλεινω οταν το χρειαζομαι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα σας περιγραψω κι εγω ενα προβλημα που παρατηρησα με την μπελ. Οταν πληκτρολογεις μηνυμα με Τ9 (στα ελληνικα συμβαινει μονο, στα αγγλικα οχι) μερικες φορες η λεξη που θελουμε να γραψουμε δεν υπαρχει στο λεξικο και ετσι στην αννα και σε παλιοτερες εκδοσεις πατουσαμε το πληκτρο του αστερισκου για να γραψουμε εμεις τη λεξη. Στην μπελ οταν το κανω αυτο, με το που παταω τον αστερισκο κρασαρει το συστημα και με πεταει στην αρχικη οθονη παντα. Ξαναλεω αυτο συμβαινει μονο στην ελληνικη γλωσσα. Το εχει κανενας αλλος αυτο το bug? Αν οχι πειτε μου ποια εκδοση μπελ εχετε (με ενδιαφερει μονο να εχει ελληνικο πληκτρολογιο, το μενου το εχω στα αγγλικα). Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα σας περιγραψω κι εγω ενα προβλημα που παρατηρησα με την μπελ. Οταν πληκτρολογεις μηνυμα με Τ9 (στα ελληνικα συμβαινει μονο, στα αγγλικα οχι) μερικες φορες η λεξη που θελουμε να γραψουμε δεν υπαρχει στο λεξικο και ετσι στην αννα και σε παλιοτερες εκδοσεις πατουσαμε το πληκτρο του αστερισκου για να γραψουμε εμεις τη λεξη. Στην μπελ οταν το κανω αυτο, με το που παταω τον αστερισκο κρασαρει το συστημα και με πεταει στην αρχικη οθονη παντα. Ξαναλεω αυτο συμβαινει μονο στην ελληνικη γλωσσα. Το εχει κανενας αλλος αυτο το bug? Αν οχι πειτε μου ποια εκδοση μπελ εχετε (με ενδιαφερει μονο να εχει ελληνικο πληκτρολογιο, το μενου το εχω στα αγγλικα). Ευχαριστω.

Βαλε την New Delight Belle v3.2 του lagoskon.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την New Delight Belle v3.2 του lagoskon.

ειναι hacked αυτη?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ειναι hacked αυτη?

thanks

Ναι.Πηγαινε στο daily mobile ,βρες την deligth belle v3.2 του nicesomi.Εκει θα δεις ολα τι περιεχει.Ειναι η καλυτερη εκδοση απο ολες οσες εχουν βγει μεχρι τωρα.Και ο lagoscon την κυριως βαση απο αυτον την πηρε κ την προσαρμοσε με ελληνικα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να πει με λιγα λογια τα συν και τα πλην του να βαλουμε στο κινητο ενα τροποποιημενο firmware; Τι γινεται με την εγγυηση; Τι γινεται με το backup και τα αντιγραφα ασφαλειας; Θα λειτουργουν;

 

Και τι γινεται στην περιπτωση οπου το κινητο ειναι παραεισαγωγης; Τελος, ελληνικα υπαρχουν και δουλευουν κανονικα;

 

Τελος, ποια ειναι η καλυτερη εκδοση μεχρι στιγμης και εαν υποστηριζει 100% τα ελληνικα;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

μετα απο μια μαλλον ατυχη αναβαθμιση σε νοκια care εκανα την απερισκεπτη κινηση του hard format , με τα γνωστα αποτελεσματα, οποτε τωρα προσπαθω να το φλασαρω ( για πρωτη φορα, δεν εχω εμπειρια ).

αρχικα προσπαθησα με τον οδηγο φλασαρισματος να αποκαταστησω τα πραγματα, αλλα διεκοπτε το download με ενα μηνυμα λαθους ( edit: αυτο συνεβαινε οταν του ελεγα να κατεβασει και τα υποοιπα αρχεια της mass memory, οταν του ζητησα μονο τα 266 Μb του Firmware το εκανε αλλα μετα το φλασαρισμα ελειπαν παλι τα ovi maps , ovi store )

ετσι κατεβασα την Greek Anna LKv3.0 και την περασα με την βοηθεια του hχχp://forum.ημερησιοmobile.se/index.php?topic=51902.0, αλλα και παλι δεν εχω ovi maps , ovi store

1. εχει καποιος καμια ιδεα ή να ξεθαψω κατι σχετικα αρχεια που ειχα βρει στα nokia blogs καποτε, να δω εαν δουλεψουν αυτα ?

2. επισης θα ηθελα να παρατηρησω οτι με τοσα φλασαρισματα ( σαν update software και οχι σαν refurbish που ελεγε ο οδηγος , καθως μονο ετσι το ολοκληρωνε ) οι επαφες μου δεν χαθηκαν, ειναι normal αυτο???

Edited by ppiccasso
Link to comment
Share on other sites

Θα απαντησω μονο για τις επαφες, τα υπολοιπα δε τα ξερω! Τις εχεις αποθηκευσει στη καρτα sim, για αυτο δε σβηστηκαν.
Link to comment
Share on other sites

.........τα πραγματα, αλλα διεκοπτε το download με ενα μηνυμα λαθους ( edit: αυτο συνεβαινε οταν του ελεγα να κατεβασει και τα υποοιπα αρχεια της mass memory, οταν του ζητησα μονο τα 266 Μb του Firmware το εκανε αλλα μετα το φλασαρισμα ελειπαν παλι τα ovi maps , ovi store )

ετσι κατεβασα την Greek Anna LKv3.0 και την περασα με την βοηθεια του hχχp://forum.ημερησιοmobile.se/index.php?topic=51902.0, αλλα και παλι δεν εχω ovi maps , ovi store

..... , καθως μονο ετσι το ολοκληρωνε ) οι επαφες μου δεν χαθηκαν, ειναι normal αυτο???

 

επειδη την δοκιμασα την 3.0 , δεν στην προτεινω. Προτεινω την

 

GR Anna LK ModOFF (Mod..ed OFF..icial)

 

Official GReek AnnA fw 22.014 moded

 

* Strong Diet ( every other lang besides EN , GR removed both UDA & ROFS2)

* Hacked cfw (installserver & filebrowser from CODeRUS added)

* Bootscreen n Sound disable

* Browser cache to E

* Camera sound disabled (camera 2 sound is camera 1 if you want it)

* Disabled Active Diverts Note

* No keylock vibration

* N8 fm transmitter says "Nokia N8" , not "Nokia"

* Connection Data Logging FIXED by CODeRUS

* Nokia tips removed (deactivate them from MyNokia options)

 

. Απο κει και περα περι ορεξεως :)

 

 

Προσπαθω να κατεβασω την αννα για να το φλασαρω(την επισημη απο τον φοινικα) και μου βγαζει :

Download failed:

 

HRESULT 0x80131600 (-2146232832)

 

Wrong file size or checksum: http://nds2.fds-fire.nokia.com/fdp/interface/FiRe/2010/3/--FID--A0A22CIIGTQYD/--LID--FiRe1269607338120/simlock_3gstandard_bb5.bin

 

αυτο μου το βγαζει οταν κατεβαζω ΟΛΑ , δηλαδη και της μνημης, μονο το firmware το κατεβαζει.

ουτε στο navifirm που εψαξα να κατεβασω ΟΛΑ τα αρχεια(δηλαδη ΚΑΙ της μνημης )δεν βρισκει την μνημης.

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η καλυτερη εκδοση βρε παιδια; Η anna ή η belle; Ποια να βαλω και πως;

 

αλλο το ενα firmware και αλλο το αλλο. Το ενα ειναι FINAL, το αλλο BETA. Οποιο σου αρεσει βαζεις. :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

επειδη την δοκιμασα την 3.0 , δεν στην προτεινω. Προτεινω την

 

GR Anna LK ModOFF (Mod..ed OFF..icial)

 

........................

Προσπαθω να κατεβασω την αννα για να το φλασαρω(την επισημη απο τον φοινικα) και μου βγαζει :

Download failed:

αυτο μου το βγαζει οταν κατεβαζω ΟΛΑ , δηλαδη και της μνημης, μονο το firmware το κατεβαζει.

ουτε στο navifirm που εψαξα να κατεβασω ΟΛΑ τα αρχεια(δηλαδη ΚΑΙ της μνημης )δεν βρισκει την μνημης.

 

αρα συμφωνουμε οτι δεν την κατεβαζει.

οσον αφορα την εκδοση, σε αυτη τη φαση προσπαθω να ξαναεχω ενα λειτουργικο smartphone και μετα βλεπουμε, προς το παρον δεν ειδα κατι αρνητικο , εσυ τι ειδες ?

και εχω στην C 225Mb ελευθερα, οταν με την official ειχα μετα απο την εγκατασταση 155.

 

καμμια απαντηση για ovi store kai ovi maps παρακαλω??

οι επαφες μου ειναι στο τηλεφωνο....( αν δεν απατωμαι )

Link to comment
Share on other sites

αρα συμφωνουμε οτι δεν την κατεβαζει.

οσον αφορα την εκδοση, σε αυτη τη φαση προσπαθω να ξαναεχω ενα λειτουργικο smartphone και μετα βλεπουμε, προς το παρον δεν ειδα κατι αρνητικο , εσυ τι ειδες ?

και εχω στην C 225Mb ελευθερα, οταν με την official ειχα μετα απο την εγκατασταση 155.

 

καμμια απαντηση για ovi store kai ovi maps παρακαλω??

οι επαφες μου ειναι στο τηλεφωνο....( αν δεν απατωμαι )

 

κατα την γνωμη μου εφοσον περνας νεο λειτουργικο να κανεις Hard reset να καθαριζει το κινητο και να κρατας backup μονο μουσικη, επαφες και μηνυματα(δηλαδη την πρωτη επιλογη + την μουσικη) . Απο κει και περα για το αλλο που ρωτας δεν γνωριζω , εγω προσωπικα απο το ovi store τα κατεβαζω απο το site ειτε απο το κινητο και τα περναω μεσω Ovi suite. Για χαρτες τι προβλημα εχεις, αφου το συνδεεις, δεν τους κατεβαζει ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου εφοσον περνας νεο λειτουργικο να κανεις Hard reset να καθαριζει το κινητο και να κρατας backup μονο μουσικη, επαφες και μηνυματα(δηλαδη την πρωτη επιλογη + την μουσικη) . Απο κει και περα για το αλλο που ρωτας δεν γνωριζω , εγω προσωπικα απο το ovi store τα κατεβαζω απο το site ειτε απο το κινητο και τα περναω μεσω Ovi suite. Για χαρτες τι προβλημα εχεις, αφου το συνδεεις, δεν τους κατεβαζει ?

δεν ημουνα ισως σαφης, εκανα με *#7370# hard reset ενω ειχα την official και εχασα τα ovistore kai ovi maps, ετσι ξεκινησα την ιστορια με τα φλασαρισματα , μηπως και τα ξαναβρω με το νεο firmware, αλλα ουδεν,

για αυτο ρωταω μηπως φταιει που κανω firmware update και οχι refurbish οπως λεει ο οδηγος στο daily mobile ( καθως στην πρωτη επιλογη εβγαζε σφαλμα και δεν ολοκληρωνε το φλασαρισμα ), ??

Και για αυτο εκφραζω την απορια για τις επαφες

Link to comment
Share on other sites

δεν ημουνα ισως σαφης, εκανα με *#7370# hard reset ενω ειχα την official και εχασα τα ovistore kai ovi maps, ετσι ξεκινησα την ιστορια με τα φλασαρισματα , μηπως και τα ξαναβρω με το νεο firmware, αλλα ουδεν,

για αυτο ρωταω μηπως φταιει που κανω firmware update και οχι refurbish οπως λεει ο οδηγος στο daily mobile ( καθως στην πρωτη επιλογη εβγαζε σφαλμα και δεν ολοκληρωνε το φλασαρισμα ), ??

Και για αυτο εκφραζω την απορια για τις επαφες

 

δηλαδη ειχες την ΑΝΝΑ και με hard reset εχασες το οβι στορ και οβι μαπς? Αφου και εγω εχω κανει(1 και 2??? :p )hard reset και δεν εχασα ποτε μου τπτ απο αυτα. Μηπως ειχες προηγουμενο firmware?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ειχες την ΑΝΝΑ και με hard reset εχασες το οβι στορ και οβι μαπς? Αφου και εγω εχω κανει(1 και 2??? :p )hard reset και δεν εχασα ποτε μου τπτ απο αυτα. Μηπως ειχες προηγουμενο firmware?

 

ακριβως την anna περασμενη σε nokia care , αλλα επειδη ειχα αρκετα κολληματα, ( υποψιαζομαι απο το swype ) , το πηγα για επανεγκατασταση , αλλα μαλλον δεν εκανε και στον εσωτερικο δισκο format και μετα ηταν ολα μανταρα, οποτε εκανα hard reset Και τα εχασα.

:(:mad:

Link to comment
Share on other sites

ακριβως την anna περασμενη σε nokia care , αλλα επειδη ειχα αρκετα κολληματα, ( υποψιαζομαι απο το swype ) , το πηγα για επανεγκατασταση , αλλα μαλλον δεν εκανε και στον εσωτερικο δισκο format και μετα ηταν ολα μανταρα, οποτε εκανα hard reset Και τα εχασα.

:(:mad:

 

δοκιμασες μετα το hard reset να βαλεις την αννα απο το ovi store?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες μετα το hard reset να βαλεις την αννα απο το ovi store?

 

προφανως εννοεις το Ovi suite ??

 

δεν ακουγεται κακη ιδεα, θα το δοκιμασω, αν και τα 225 mb ελευθερα στν C και η μη αναγκη sign Μου ανοιξαν την ορεξη

 

EDIT!!!!!

πετυχε, ξαναεχω ovimaps kai ovistore, δυστυχως ξαναεχω μολις (?) 155 MB στην C ελευθερα, αν και δεν καταλαβαινω τι ακριβως εγινε, τωρα εχω την official ή την modded διορθωμενη ????

Edited by ppiccasso
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...